سایر آموزشگاه های زبان کشور

لیست شعب کانون زبان ایران خرم آباد: آدرس+ ☎️+ تاریخچه کانون زبان ایران

 

کانون زبان ایران (Iran Language Institute) (مخفف  ILI) یک مؤسسه دولتی وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جهت آموزش زبان‌های خارجی است. در ادامه این مقاله لیست شعب کانون زبان ایران خرم آباد را پس از توضیحاتی در مورد تاریخچه و سیستم آموزشی این مرکز در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تاریخچه کانون زبان ایران

کانون زبان ایران به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسهٔ آموزش زبان‌های خارجی در ایران و خاورمیانه از سال ۱۳۰۴ با عنوان کانون زبان ایران و آمریکا و تحت عنوان انجمن روابط ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده‌است. پس از وقفهٔ کاری از سال ۱۳۰۶ تا ۱۳۲۱، از فروردین سال ۱۳۲۲ فعالیت انجمن از سر گرفته شد و برگزاری کلاس‌های آموزش مکالمهٔ زبان انگلیسی در انجمن ایران و آمریکا از فعالیت‌های آن در زمان بازگشایی در دههٔ ۱۳۲۰ بر طبق اساسنامه اعلام شد.

شعب کانون زبان ایران خرم آباد

شعب کانون زبان ایران تهران
انجمن ایران و آمریکا

به دنبال آن، مرکز آموزشی مستقل با عنوان «مرکز آموزش زبان» از دههٔ ۱۳۳۰ راه‌اندازی شد. در سال ۱۳۴۴، مرکز در چهارراه جمهوری فعالیت می‌کرد و پس از افزایش تعداد زبان آموزان در محلی جدید در خیابان وصال شیرازی – مرکز وصال فعلی – ادامهٔ فعالیت داد. پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ و انحلال انجمن ایران و آمریکا، در سال ۱۳۵۸ مرکز آموزش زبان با حکم دادستانی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واگذار شد و به کانون زبان ایران تغییر نام داد. این مؤسسه با پیروی از الگویی جدید و متناسب با شرایط انقلابی جامعه، آموزش زبان‌های دیگر مانند فرانسوی، آلمانی، روسی، اسپانیایی و حتی زبان فارسی را نیز در برنامهٔ آموزشی خود قرار داد. هم‌اکنون کانون زبان ایران در ۳۱ استان و ۱۰۰ شهر با بیش از ۲۷۰ مرکز آموزشی و بیش از ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ زبان آموز در هر سال، در زمینهٔ آموزش زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی، اسپانیایی و روسی و همچنین تولید محصولات آموزشی و کمک‌آموزشی در زمینهٔ آموزش زبان‌های خارجی و آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان فعالیت می‌کند. [1]

شعب کانون زبان ایران خرم آباد

دوره های کانون زبان ایران

دوره های کانون زبان ایران در 3 رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود. این دوره ها در 6 مقطع به شرح زیر می‌باشد:

  1. (Basic) مقطع پایه: اولین مرحله یادگیری زبان در این مرکز می‌باشد و شامل سه سطح است.
  2. (Elementary) مبتدی: شامل سطوح EL1 تا EL3 می باشد.
  3. (Pre-Intermediate) پیش متوسطه: شامل سطوح Pri 1 تا Pri3 می باشد.
  4. (Intermediate) مقطع متوسطه: از Inter1 تا Inter3
  5. (High Intermediate) مقطع فوق متوسطه: شامل سه سطح High1 تا High3 می‌باشد.
  6. (Advanced) مقطع پیشرفته: سطح Ad1 تا Ad3

همه ی این سطوح در مقطع بزرگسال شامل 18 ترم می باشد. که زبان‌آموزان در یک پروسه ی زمانی طولانی(4 سال و نیم) موفق به گذراندن سطح Ad3 می‌شوند (البته در خوشبینانه ترین حالت).

شعب کانون زبان ایران خرم آباد

ردیف نام شعبه دختران / پسران کودک/ نوجوان/ بزرگسال زبان ها آدرس تلفن تماس
1 مدیریت استان لرستان       چهارراه فرهنگ، خیابان آیت ا… کاشانی، نبش کوچه دی ۳۳۳۱۰۹۰۷ (۰۶۶)
2 کودک و نوجوان خواهر دختران کودک و نوجوان انگلیسی چهار راه فرهنگ، کوچه دی (چمن گرد)،  طبقه بالای فروشگاه افق کورش ۳۳۳۱۷۵۷۲

۳۳۳۱۷۵۷۳ (۰۶۶)

3 جهاد دختران کودک ، نوجوان و بزرگسال انگلیسی خیابان جهاد، روبروی مدرسه جهاد، نرسیده به میدان ناصرخسرو ۳۳۲۱۱۶۳۴ (۰۶۶)
4 خواهران بزرگسال دختران بزرگسال انگلیسی و عربی خیابان معلم، روبه روی مجتمع رنگین کمان ۳۳۳۳۲۵۲۸ (۰۶۶)
5 برادران پسران کودک، نوجوان و بزرگسال انگلیسی و عربی چهارراه فرهنگ، خیابان آیت الله کاشانی، نبش کوچه دی ۳۳۳۳۶۴۱۰

۳۳۳۳۶۴۱۱ (۰۶۶)

6 الشتر دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی، عربی، فرانسه آلمانی و روسی   تقاطع خیابان کهمان و دانش آموز، کانون فرهنگی تربیتی شهید مطهری، کانون زبان ایران ۳۲۵۲۴۵۷۰ (۰۶۶)
7 الیگودرز شماره1 دختران کودک، نوجوان و بزرگسال انگلیسی خیابان هلال احمر، جنب مجتمع خورشید، دبستان غیر دولتی کوشان
۴۳۳۲۶۱۴۱ (۰۶۶)
8 الیگودرز شماره 2 پسران کودک، نوجوان و بزرگسال انگلیسی بلوار غربی، چهار راه خبرنگار، پشت حسینیه باب الحوائج، مدرسه ستاره ساز ۴۳۳۴۸۱۴۶ (۰۶۶)
9 بروجرد دختران و پسران کودک نوجوان و بزرگسال انگلیسی خیابان تختی،کوچه پارس (اداره برق)
۴۲۶۲۰۷۱۳ (۰۶۶)
10 دورود دختران و پسران نوجوان و بزرگسال انگلیسی بلوار معلم (45 متری)، جنب پارک دانشجو، مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۴۳۲۳۶۸۳۸ (۰۶۶)

منابع آموزشی کانون زبان ایران

در کانون زبان ایران کتاب های The ILI English Course برای رده بزرگسال تدریس می‌شود.

نکته: طولانی بودن ترم های تحصیلی و عدم توجه به مهارت listening و Speaking (زبان آموزان حتی بعد از گذراندن Advanced3 تسلط قابل قبولی بر مکالمه ندارند) باعث نارضایتی زبان آموزان کانون زبان ایران شده است.

بهترین آموزشگاه های زبان خرم آباد 

شعب کانون زبان ایران خرم آباد

چنانچه در مشخصات مراکز کانون زبان ایران اطلاعات به روز دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید و ما را در به روزرسانی این مقاله یاری نمایید.

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *