سایر آموزشگاه های زبان کشور

لیست شعب کانون زبان ایران یزد: آدرس+ ☎️+ تاریخچه کانون زبان ایران

 

کانون زبان ایران (Iran Language Institute) (مخفف  ILI) یک مؤسسه دولتی وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جهت آموزش زبان‌های خارجی است. در ادامه این مقاله لیست شعب کانون زبان ایران یزد را پس از توضیحاتی در مورد تاریخچه و سیستم آموزشی این مرکز در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

آزمون تعیین سطح گاما

تاریخچه کانون زبان ایران

کانون زبان ایران به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسهٔ آموزش زبان‌های خارجی در ایران و خاورمیانه از سال ۱۳۰۴ با عنوان کانون زبان ایران و آمریکا و تحت عنوان انجمن روابط ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده‌است. پس از وقفهٔ کاری از سال ۱۳۰۶ تا ۱۳۲۱، از فروردین سال ۱۳۲۲ فعالیت انجمن از سر گرفته شد و برگزاری کلاس‌های آموزش مکالمهٔ زبان انگلیسی در انجمن ایران و آمریکا از فعالیت‌های آن در زمان بازگشایی در دههٔ ۱۳۲۰ بر طبق اساسنامه اعلام شد.

شعب کانون زبان ایران یزد

شعب کانون زبان ایران تهران
انجمن ایران و آمریکا

به دنبال آن، مرکز آموزشی مستقل با عنوان «مرکز آموزش زبان» از دههٔ ۱۳۳۰ راه‌اندازی شد. در سال ۱۳۴۴، مرکز در چهارراه جمهوری فعالیت می‌کرد و پس از افزایش تعداد زبان آموزان در محلی جدید در خیابان وصال شیرازی – مرکز وصال فعلی – ادامهٔ فعالیت داد. پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ و انحلال انجمن ایران و آمریکا، در سال ۱۳۵۸ مرکز آموزش زبان با حکم دادستانی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واگذار شد و به کانون زبان ایران تغییر نام داد. این مؤسسه با پیروی از الگویی جدید و متناسب با شرایط انقلابی جامعه، آموزش زبان‌های دیگر مانند فرانسوی، آلمانی، روسی، اسپانیایی و حتی زبان فارسی را نیز در برنامهٔ آموزشی خود قرار داد. هم‌اکنون کانون زبان ایران در ۳۱ استان و ۱۰۰ شهر با بیش از ۲۷۰ مرکز آموزشی و بیش از ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ زبان آموز در هر سال، در زمینهٔ آموزش زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی، اسپانیایی و روسی و همچنین تولید محصولات آموزشی و کمک‌آموزشی در زمینهٔ آموزش زبان‌های خارجی و آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان فعالیت می‌کند. [1]

شعب کانون زبان ایران یزد

دوره های کانون زبان ایران

دوره های کانون زبان ایران در 3 رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود. این دوره ها در 6 مقطع به شرح زیر می‌باشد:

  1. (Basic) مقطع پایه: اولین مرحله یادگیری زبان در این مرکز می‌باشد و شامل سه سطح است.
  2. (Elementary) مبتدی: شامل سطوح EL1 تا EL3 می باشد.
  3. (Pre-Intermediate) پیش متوسطه: شامل سطوح Pri 1 تا Pri3 می باشد.
  4. (Intermediate) مقطع متوسطه: از Inter1 تا Inter3
  5. (High Intermediate) مقطع فوق متوسطه: شامل سه سطح High1 تا High3 می‌باشد.
  6. (Advanced) مقطع پیشرفته: سطح Ad1 تا Ad3

همه ی این سطوح در مقطع بزرگسال شامل 18 ترم می باشد. که زبان‌آموزان در یک پروسه ی زمانی طولانی(4 سال و نیم) موفق به گذراندن سطح Ad3 می‌شوند (البته در خوشبینانه ترین حالت).

شعب کانون زبان ایران یزد

ردیف نام شعبه دختران / پسران کودک/ نوجوان/ بزرگسال زبان ها آدرس تلفن تماس
1 مدیریت استان یزد       خیابان آیت الله کاشانی، جنب سازمان آب، کوچه 34، کد پستی: 8916775491 ۳۶۲۸۰۱۱۱,۴ (۰۳۵)
2 صفائیه دختران و پسران نوجوان و بزرگسال انگلیسی بلوار شهیدان اشرف، بلوار جواد الائمه، خیابان اندیشه، سمت چپ ۳۸۲۳۰۰۷۰ (۰۳۵)
3 جمهوری اسلامی  دختران و پسران نوجوان و بزرگسال انگلیسی بلوار جمهوری،کوچه هتل پارسیان (سعدی)، روبروی درب پارکینگ هتل پارسیان ۳۵۲۶۲۵۵۵ (۰۳۵)
4 کودکان دختران و پسران کودک انگلیسی خیابان آیت الله کاشانی، خیابان چمران، کوچه رهبر ۳۶۲۸۸۷۰۰ (۰۳۵)
5 آیت الله کاشانی دختران و پسران کودک، نوجوان و بزرگسال انگلیسی، فرانسه و عربی خیابان آیت اله کاشانی، جنب سازمان آب، کوچه 34 ۳۶۲۸۰۱۱۱,۱۴ (۰۳۵)
6 ابرکوه دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی ابتدای بلوار امام خمینی، نبش چهار راه جانبازان ۳۲۸۳۰۱۱۰ (۰۳۵)
7 اردکان دختران و پسران نوجوان و بزرگسال انگلیسی پارک شهر، (محل سابق آموزش و پرورش) ۳۲۲۳۳۳۶۴ (۰۳۵)
8 زارچ پسران کودک، نوجوان و بزرگسال انگلیسی خیابان شهید صدوقی، روبروی بانک ملت، جنب کوچه ۷۲
۳۵۲۷۷۴۱۰۳۵۲۷۷۴۲۰ (۰۳۵)
9 مهریز دختران و پسران نوجوان و بزرگسال  انگلیسی شهرک شهید رجایی،کوچه 8، جنب مدرسه دکتر محبوبی ۳۲۵۳۱۵۶۰ (۰۳۵)
10 میبد دختران و پسران نوجوان و بزرگسال انگلیسی بارجین، خیابان امام حسین (ع)، روبروی جنت الحسین، دبیرستان پسرانۀ دورۀ اول امام حسین (ع)

 

۳۲۳۵۷۹۰۰

۳۲۳۵۷۹۱۱ (۰۳۵)

منابع آموزشی

در کانون زبان ایران کتاب های The ILI English Course برای رده بزرگسال تدریس می‌شود.

نکته: طولانی بودن ترم های تحصیلی و عدم توجه به مهارت listening و Speaking (زبان آموزان حتی بعد از گذراندن Advanced3 تسلط قابل قبولی بر مکالمه ندارند) باعث نارضایتی زبان آموزان کانون زبان ایران شده است.

بهترین آموزشگاه های زبان یزد

شعب کانون زبان ایران تبریز

چنانچه در مشخصات مراکز کانون زبان ایران اطلاعات به روز دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید و ما را در به روزرسانی این مقاله یاری نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا