آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

اصطلاحات انگلیسی هالووین: 🎃👻 توضیح + مثالهای متعدد + فایل صوتی

در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی با مطلب جدیدی برای معرفی اصطلاحات انگلیسی هالووین در خدمت شما هستیم. برای آشنایی با واژگان و اصطلاحات کاربردی این روز با ما همراه باشید.

تاریخچه مختصری از هالووین

تعطیلات هالووین در کشورهای مسیحی در روز سی و یکم اکتبر جشن گرفته می شود. با وجود اینکه امروزه مراسمی مسیحی محسوب می شود ولی در حقیقت آغاز آن هیچ ربطی به مسیحیت ندارد و برآمده از فرهنگ سلتی است. سلت ها دسته ای از اقوام اروپایی بودند که دو هزار سال پیش در آنچه ایرلند، انگستان و شمال فرانسه امروزی است سکنی داشتند.

برای این اقوام اولین روز سال برابر با یکم نوامبر و اولین روز زمستان بود. بنابراین روز سی و یکم اکتبر برای آن ها نه تنها نشانگر پایان تابستان بلکه پایان سال و شروع دردسرهای زمستان سرد و تاریک هم به حساب می آمد. آن ها بر این باور بودند که در آخرین شب سال مرز بین دنیای زنده ها و مردگان از بین می رود و ارواح به دنیای زندگان راه می یابند. برای اینکه از آزار و اذیت این ارواح در امان باشند، در فستیوال سوون لباس هایی که بیشتر از سر و پوست حیوانات درست شده بودند به تن می کردند و سعی داشتند که ارواح را از آسیب زدن به انسان ها و محصولاتشان بازدارند.

ضمن اینکه آن ها بر این باور بودند که در همین شب کشیش های سلت به دلیل ادغام دو دنیا بیش از هر زمان دیگری فرصت آن را دارند که رخدادهای آینده را پیش بینی کنند. بنابراین در کنار پوشیدن لباس های متنوع، آتش های بزرگی نیز برای جشن گرفتن این موضوع برپا می کردند.

در قرن هشتم میلادی پاپ گریگوری سوم روز اول نوامبر را به عنوان روزی برای گرامیداشت یاد قدیسان مسیحی انتخاب و همچنین در اقدامی برای حذف فستیوال سوون دنیای پیش از مسیحیت و جایگزینی آن با نمونه ای مسیحی روز سی و یکم اکتبر را نیز به عنوان روزی برای گرامیداشت مردگان اعلام کرد. بر همین مبنا از درون مراسم باستانی سلت ها ورژن جدیدی در دنیای مسیحیت به وجود آمد که بسیاری از ویژگی های فستیوال قبلی را در برداشت، از جمله پوشیدن لباس های عجیب و غریب. به مرور زمان این روز به شکل امروزی آن و به عنوان یک روز برای سرگرمی و تفریح به خصوص برای کودکان درآمد.

واژگان انگلیسی اصلی مرتبط با هالووین

الان دیگر زمان آن رسیده که واژگان انگلیسی اصلی که با این فستیوال دنیای مسیحیت مرتبط هستند را همراه با ارائه توضیح به شما معرفی کنیم. در مرحله اول  نگاهی داشته باشید به تلفظ کلمه هالووین و مثال های استفاده از آن در جمله های انگلیسی.

Halloween

We’re throwing a Halloween party, and you’re all invited.

(می خوایم یه مهمونی هالووین برگزار کنیم و همه شما دعوت هستید.)

She insisted on us for wearing the same costume for Halloween.

(اون اصرار کرد که برای هالووین لباس های یکسانی بپوشیم.)

Jack-o’-lantern

 

این کلمه به همان کدوتنبل معروف هالووین اشاره دارد که برای آن چشم و دهن می تراشند و در درونش شمعی روشن می کنند. از مهم ترین وسیله های تزئینی برای کریسمس همین کدوتنبل تخس و شیطلانی است. حالا بیایید که سعی کنیم همین را به انگلیسی بگوییم.

Jack-o'-lantern

 Jack-o’-lantern is a pumpkin with a carved face and a candle lit inside it used as the main decoration for Halloween.

کلمه pumpkin به معنای کدوتنبل است.

Trick-or-treating

بخش مورد علاقه هالووین برای بچه ها. در این مراسم هالووینی بچه ها کیسه ای به دست می گیرند و خانه به خانه در محله خود سر می زنند تا از بزرگترها آبنبات و شکلات بگیرند.

trick-or-treating

I’m the happiest person in the world now! We’re going trick-or-treating tomorrow night. Oh God! I love Halloween.

(الان خوش حال ترین آدم دنیام. فرداشب می ریم دم خونه ها شکلات بگیریم. وای خدا! عاشق هالووینم!)

When children go trick-or-treating, they receive a lot of candies.

(وقتی بچه ها می رن تریک اور ترییتینگ کلی آبنبات به دست میارن.)

Costume

همان طور که در بالا نیز گفتیم بخش اصلی این فسیتوال از زمان های باستانی پوشیدن لباس های عجیب و غریب برای ترساندن ارواح بوده است. الان بیشتر جنبه خوشگذرانی پیدا کرده و افراد همه جور لباسی می پوشند. از لباس هایی که قرار است آن ها را ترسناک جلوه دهد تا لباس های معمولی تری که نمایانگر شخصیت های تاریخی و خیالی است. کلمه costume به لباس های این چنینی که فرد برای شبیه کردن به چیزی یا شخص دیگری می پوشد اشاره دارد.

costume

What kind of costume will you wear for Halloween this year? I looked absolutely gorgeous in your vampire costume last year, so I’m looking forward to see what you’ll pick this year.

(امسال برای هالووین چی می پوشی؟ سال قبل توی لباس خون آشامیت خیلی جذاب شده بودی به همین دلیل خیلی منتظرم که ببینم امسال چی انتخاب می کنی.)

Oh, God! This costume is ridiculous! Why do you look like a sandwich?

(وای خدا! این لباس خیلی مسخره است. چرا شبیه ساندویچ شدی؟)

واژگان انگلیسی فرعی مرتبط با هالووین

واژگانی که در جدول زیر می بینید فقط مرتبط با هالووین نیستند ولی در دسته لغاتی هستند که ممکن است دور و بر هالووین به گوشتان بخورد.

Her Halloween costume this year was a bit spooky.

لباس هالووین امسالش یه کم ترسناک و عجیب بود.

Spooky

عجیب و ترسناک

1

Scarecrows are symbols of Halloween.

مترسک ها سنبل هالووین هستند.

Scarecrow

مترسک

2

He dared me to go to the graveyard on Halloween night.

بهم گفت اگر جرئت دارم شب هالووین برم به قبرستون.

Graveyard

قبرستان

3

Some people love to decorate make their house look like a haunted house for Halloween.

بعضی از مردم دوست دارن که توی هالووین خونه هاشون رو به عنوان خونه تسخیر شده تزئین کنند.

Haunted houses

خانه های تسخیر شده

4

 

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×