آموزش زبان ترکی استانبولی از ابتدا رایگان + ویدیو صدا و عکس (گام به گام)

اصطلاحات فوتبالی به ترکی استانبولی + ⚽ 5 تیم پر طرفدار فوتبال ترکیه 

اصطلاحات فوتبالی در ترکی استانبولی، مانند هر زبان و فرهنگ دیگری، منحصر به فرد و غنی از معانی خاص و عمیقی هستند که تنها در متن فرهنگ فوتبال ترکیه قابل درک می‌باشند. این اصطلاحات نه تنها بازتاب‌دهنده قوانین و تکنیک‌های بازی هستند، بلکه بخشی از هویت فرهنگی و احساسی هواداران، بازیکنان و کارشناسان فوتبال در ترکیه به شمار می‌روند. از اصطلاحات تکنیکی مانند “gol” (گل) و “pas” (پاس) گرفته تا عبارات عامیانه و هیجان‌انگیز مانند “derbi” (دربی)، هر یک دارای جایگاه ویژه‌ای در دل فوتبال ترکیه هستند.

اصطلاحات فوتبالی به ترکی استانبولی از موضوعات پر کار برد در برقرایر ارتباط با افراد است ، فوتبال از م.ضوعات پر بحث و هیجان انگیزیز است که شما با دانستن لغات و اصطلاحات در این زمینه می توانید ارتباط موثر و مثبتی را برقرار کنید .

آزمون تعیین سطح گاما

برلای آموزش اصطلاحات خیاطی به ترکی استانبولی کلیک کنید .

اصطلاحات فوتبالی به ترکی استانبولی

اصطلاحات فوتبالی به ترکی استانبولی

اصطلاحات

معادل ترکی استانبولی

پرتاب اوت TAÇ ATIŞI
ضربه آزاد Serbest vuruş
کمک دارو Yardımcı hakem
استادیوم Stadyum
سرمربی Teknik direktör
دروازه kale
دروازه بان kaleci
ضربه دروازه Kale Vuruşu
خط دروازه Kale Çizgisi
طرفدار taraftar
داور hakem
ضربه سر Kafa vuruşu
خطا Faul
بازیکن فوتبال Futbolcu
توپ top
فوتبال futbol
دفاع Defans:savunma
پنالتی Penaltı
مهاجم Forvet
داور وسط Orta Hakem
خط وسط Orta Çizgi
محوطه جریمه CEZA SAHASI
پاس در عمق Derin Pas
حمله ATAK

وضعیت و جایگاه فوتبال ترکیه چگونه است؟

 

فوتبال یکی از ورزش های پرطرفدار و محبوب در بین افراد است . اما وضعیت تیم فوتبال کشور ترکیه چگونه است ؟  باید گفت که تیم ملی فوتبال ترکیه در حال حاضر جزو کنفدراسیون اروپا است و به همین دلیل در رقابت های اروپایی شرکت می کند. یکی از مهم ترین پارامتر های بررسی تیم ملی ارزیابی آن ها در تیم ملی است .در همین راستا باید گفت که از نظر تعداد حضور در جام جهانی تیم ملی ترکیه توانسته 2 حضور در جام جهانی را به ثبت برساند که دومین حضور ترکیه در جام جهانی که در سال ۲۰۰۲ بود باعث شد تا این کشور به رتبه سوم جام جهانی دست پیدا کرده و یکی از بهترین عملکردهای تاریخ کشور ترکیه در مسابقات ورزشی را به ثبت برساند.

از سوی دیگر از نظر حضور در مسابقات قهرمانی اروپا نیز تیم ملی ترکیه تا به امروز ۵ دوره در مسابقات قهرمانی اروپا شرکت داشته و بهترین جایگاه این کشور در این مسابقات به سال ۲۰۰۸ بازمی گردد که ترکیه توانست تا مرحله نیمه نهایی رسیده و عنوان سومی مسابقات را کسب کند. در سال ۲۰۰۳ نیز شاهد حضور ترکیه در مسابقات جام کنفدراسیون ها بودیم و ترکیه در این مسابقات که در کشور فرانسه برگزار شد، توانست جایگاه سوم را به دست بیاورد.در مسابقات المپیک نیز تیم ملی کشور ترکیه توانسته ۶ حضور داشته باشد اما از سال 1950 به بعد دیگر تیم امید ترکیه نتوانسته وارد مسابقات المپیک شود و این مسئله باعث شده تا شاهد یک طلسم چندین و چند ساله برای تیم ملی امید ترکیه در مسابقات المپیک باشیم.

اصطلاحات فوتبالی به ترکی استانبولی

 3 تیم پر طرفدار فوتبال ترکیه

بشیکتاش و فنرباغچه

بشیکتاش در سال ١٩٠٣تاسیس شد. لقبش عقاب سیاه است. ١۴بار قهرمان سوپر لیگ ترکیه شده است. و ١۵بار موفق به کسب قهرمانى در سوپر لیگ ترکیه شده است.

فنر باغچه یکى از پر طرفدارترین تیم فوتبال ترکیه است. که لقب قنارى زرد را دارد. و در حال حاضر در سوپر لیگ و جام حذفى ترکیه رقابت مى کند. در دوره ى عثمانى سال١٩٠٧تاسیس شده است.

ترابزون اسپور و بورسا اسپور

تیم فوتبال ترابزون اسپور در سال١٩۶٧در شهر ترابزون تاسیس شد. و لقبش طوفان دریاى سیاه است. که در حال حاضر در سوپر لیگ فوتبال ترکیه بازى مى کند. ترابزون ۶ قهرمانى و ٨ نایب قهرمانى در لیگ از باشگاه هاى پر افتخار سوپر لیگ به حساب مى آید.

گالاتاسارای

گالاتاساراى اولین تیم فوتبال ترکیه ١١٠ساله شد. گالاتاساراى معروفترین و قدیمیترین تیم فوتبال ترکیه است. که لقبش شیرزرد است.گالاتاساراى اولین تیم فوتبال ترکیه ١١٠ساله شد. گالاتاساراى معروفترین و قدیمیترین تیم فوتبال ترکیه است. که لقبش شیرزرد است.

سخن پایانی

درک اصطلاحات فوتبالی به ترکی استانبولی می‌تواند درک عمیق‌تری از فرهنگ و شور و هیجان فوتبال در ترکیه را به دنبال داشته باشد. این اصطلاحات نه تنها برای زبان‌آموزان و علاقه‌مندان به فوتبال، بلکه برای کسانی که می‌خواهند با فرهنگ عمیق‌تری از ترکیه و شور و هیجان ورزشی در این کشور آشنا شوند، حائز اهمیت است. اصطلاحات فوتبالی در ترکیه، بیش از آنکه صرفاً واژگانی باشند، بخشی از تاریخ و هویت فرهنگی این کشور در عرصه ورزش به شمار می‌آیند و نشان‌دهنده علاقه و اشتیاق عمیق مردم ترکیه به این ورزش پرطرفدار است.

برای آموزش اصطلاحات اینستاگرام به ترکی استانبولی کلیک کنید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
واتساپ و تلفن آموزشگاه زبان‌های خارجی
×