آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

آموزش معرفی خود در انگلیسی + ✅ مثالهای متعدد

در ادامه سری مقاله های آموزش رایگان زبان انگلیسی، با مطلب جدیدی برای آموزش نحوه معرفی خود در انگلیسی در خدمت شما هستیم. لطفا با ما همراه باشید.

نکته های مهم هنگام معرفی خود در انگلیسی

در نگاه اول ممکن است خیلی ساده به نظر بیاید. معرفی خود نباید چندان چالش آور باشد، درست است؟ ولی در حقیقت وقتی به مرحله عمل برسیم متوجه می شویم که چندان هم کار راحتی نیست. با این حال هر چیزی راه حلی دارد. راه حل یاد گرفتن نحوه معرفی صحیح خود در انگلیسی نیز وابسته به در نظر گرفتن یکسری نکات است:

آزمون تعیین سطح گاما
  • باید موقعیت اجتماعی که در آن قرار گرفته اید در نظر بگیرید و متناسب با آن خودتان را معرفی کنید.
  • مهم است که تمرین داشته باشید. فکر نکنید که معرفی کردن خودتان کار ساده ای است و تمرین برای آمادگی اهمیتی ندارد. وقتی به شکل کلی در ذهنتان داشته باشید که باید چه بگویید می توانید با اعتماد به نفس بیشتری در مقابل افرادی که احتمالا غریبه هستند ظاهر شوید و سخن بگویید.

در این مقاله در مرحله اول چند موقعیت اجتماعی مختلف را معرفی و بیان می کنیم که نکته هایی که در هنگام معرفی خود در آن ها باید در نظر داشته باشید چه مواردی است. برای هر مورد مثال هایی نیز ارائه می دهیم. در نهایت درباره این صحبت می کنیم که چه نوع ساختارهای گرامری مناسب استفاده کردن برای معرفی خود در انگلیسی هستند.

معرفی خود در انگلیسی

معرفی خود در کلاس زبان انگلیسی

وقتی که می خواهید در یک کلاس خود را معرفی کنید می توانید طبق فرمول زیر پیش بروید:

  • نام و سن خود را بگویید.
  • به اینکه در چه شهری زندگی می کنید اشاره کنید.
  • کمی درباره علاقه مندی های خود صحبت کنید.
  • درباره دلایل خود برای یادگیری انگلیسی و علاقه مندی تان به آن صحبت کنید.

Hello everyone! My name’s Sarah! I’m 25 years old. I really enjoy reading books and watching movies. I’m not really an outgoing person and would rather stay home most of the time. I’m moving abroad in a few years so I’m trying to get better in English. That’s why I’m here.

ترجمه: سلام همگی! اسم من ساراست. 25 سالمه. از کتاب خوندن و فیلم دیدن لذت می برم. خیلی آدم اجتماعی نیستم و ترجیح می دهم بیشتر اوقات خونه بمونم. چند سال دیگه به خارج از کشور نقل می کنم و به همین دلیل دارم سعی می کنم انگلیسیم رو بهتر کنم. به همین دلیلم الان اینجام.

معرفی خود در یک موقعیت غیررسمی اجتماعی

ممکن است در یک مهمانی فردی را ملاقات کرده باشید که دوست دارید خود را به او معرفی کنید. شاید همسایه جدیدی دارید که می خواهید با معرفی خود راهی برای پیدا کردن دوستی جدید در محله برای خود باز کنید یا هر چیز دیگری. موقعیت های این شکلی به شدت ناگهانی هستند و فورا باید هر چه به ذهنتان می رسد را عنوان کنید. با این حال، به این معنی نیست که نمی توان تا حدی آمادگی داشت.

بهتر است که در موقعیت های این چنینی معرفی خود را کوتاه، جالب و صمیمی نگه دارید. نه به حدی که از مرزهای اجتماعی فراتر بروید و طرف مقابل را معذب کنید. با رعایت ادب و به حدی که فرد بتواند در کنار شما احساس راحتی کند.

Oh, Hey there! You must be the new neighbor. I’m Alan. I live across you. I’m really happy to see you.

ترجمه: اوه سلام! تو باید همسایه جدیدمون باشی. من الن هستم. رو به روی تو زندگی می کنم. خوش حالم که دیدمت.

Good morning! I don’t think we’ve met before. I’m Josephine. I’m Julia’s assistant.

ترجمه: صبح بخیر. فکر نمی کنم قبلا همدیگه رو ملاقات کرده باشیم. من جوزفینم. دستیار جولیا.

I’m your new neighbor. My name’s Amber. I moved here a few days ago.

ترجمه: من همسایه جدیدتونم. اسمم امبره. چند روز قبل نقل مکان کردن اینجا.

معرفی خود در موقعیت های حرفه ای

در موقعیت های حرفه ای بستگی دارد که هدف شما از قرار گرفتن در یک گروه خاص چه باشد. به عنوان مثال اگر در یک جلسه کاری هستید نباید فراتر از معرفی نام خودتان و عنوان شغلی تان چیزی درباره خودتان مطرح کنید. بیشتر باید درباره هدف از جلسه و موضوع گفت وگوی خود صحبت کنید. در عوض اگر در یک مصاحبه شغلی باشید ممکن است که مجبور باشید که بیشتر درباره خود صحبت کنید ولی تمرکز روی تجربه حرفه ای شماست.

Hello everyone! I’m Rose from the HR. Today I’m going to talk about maintaining boundaries in a professional environment.

ترجمه: سلام به همگی. من رز هستم از دپارتمان منابع انسانی. امروز می خوام درباره حفظ حرمت و مرزها در یک محیط کاری صحبت کنم.

First of all, I’d like to say that I’m happy to finally meet you in person.

I had a long hiatus after high school and instead of going to college I started working as a journalist at a local newspaper. The experience brought me invaluable knowledge but I knew I had to go to college to broaden my horizons. That’s how I spent the last four year. However, I’ve been working as a freelance content creator ever since.

ترجمه: اول از همه می خوام بگم که خوش حالم که بلاخره شما رو حضوری می بینم.

من بعد از دبیرستان یه وقفه طولانی مدت داشتم که در اون مدت به عنوان خبرنگار توی یه روزنامه محلی کار می کردم. اون تجربه برای دانش ارزشمندی به ارمغان آورد ولی می دونستم که باید برم دانشگاه تا افق دیدم رو گسترده کنم. چهار سال گذشته رو وقت صرف همین کرد. هر چند در طول این مدت هم به عنوان کانت کریتر حق الزحمه ای فعالیت می کرده م.

ساختارهای گرامری مناسب برای برای معرفی خود

برای معرفی خود در انگلیسی از ساختارهای گرامری زیر بهره ببرید:

  • زمان حال ساده: برای صحبت درباره حقایق جاری زندگی تان که جزوی از زندگی روزمره شما هستند.
  • زمان حال کامل: برای صحبت درباره تجربیتتان. چه کاری و چه شخصی.
  • زمان گذشته ساده: برای صحبت درباره تجربیات و رخدادهایی که در گذشته پایان یافته اند و اثری بر زمان حال ندارند.

لینک های مفید

چنانچه به دنبال موسسه آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید به شما پیشنهاد می کنیم که لیست بهترین کلاس های زبان تهران را بررسی نمایید.

 

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×