آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

خواب رفتن اعضای بدن در انگلیسی: ✅معرفی اصطلاح + مثال‌های متعدد

خواب رفتن دست و پا، که به آن پارستزی گفته می‌شود، یک حالت موقتی است که اغلب به دلیل فشار بر عصب‌ها یا کاهش جریان خون به ناحیه خاصی از بدن رخ می‌دهد. این حالت معمولاً با احساس گزگز، سوزن سوزن شدن، یا کرختی در ناحیه مربوطه همراه است و اغلب بدون هیچ آسیب دائمی یا جدی رخ می‌دهد. خواب رفتن دست و پا معمولاً نتیجه طبیعی قرار گرفتن در یک وضعیت ثابت برای مدت زمان طولانی است، مانند نشستن یا خوابیدن بر روی بازو یا پا.

در ادامه مجموعه مقاله های آموزش رایگان زبان انگلیسی، با مطلب جدیدی برای معرفی اصطلاحاتی که در این زبان برای صحبت از خواب رفتن از اعضای بدن استفاده می شوند در خدمت شما هستیم. لطفا با ما همراه باشید.

آزمون تعیین سطح گاما

خواب رفتن اعضای بدن در انگلیسی

در حقیقت در انگلیسی هم از گروه کلمات مشابه به آنچه در فارسی داریم استفاده می شود. اصطلاح عامیانه آن که مردم عادی در زندگی روزمره خود استفاده می کنند. مثلا ممکن است که شما بگویید:

My legs fall sleep whenever I sit cross-legged.

ترجمه: هر وقت چهار زانو می شینم پاهام خواب می ره.

اصطلاح دیگری مشابه مورد بالا می شود چیزی که در جمله پایین می بینید:

What should I do when my arms go to sleep?

ترجمه: وقتی که دستام خواب می ره باید چه کار کنم؟

می توانید از مورد زیر هم استفاده کنید ولی موارد بالا رایج تر هستند.

My legs feel numb after sitting at my desk for so many hours.

ترجمه: از بس ساعت های طولانی پشت میزم نشسته م پام بی حس شده.

خواب رفتن پا در انگلیسی

حتما دقت کرده اید که وقتی دست و پای شما خواب می رود و کم کم می خواهد به حالت عادی برگردد حس فرو رفتن صدها سوزن در بدنتان پخش می شود. حسی که هیچ جوره خوشایند نیست. برای توصیف این حس می توانید از اصطلاحات زیر استفاده کنید.

I have pins and needles in my left arm.

ترجمه: دست چپم مورمور میشه.

There’s a slight tingle in my ankle.

ترجمه: توی مچ پام مورمور یه کم مورمور میشه.

به متن زیر که برگرفته از وبسایت health line است توجه کنید.

When your foot falls asleep, you may experience a feeling of numbness or tingling known as temporary paresthesia.

This sensation is sometimes called pins and needles. It tends to happen when irritation or compression of the nerves cuts off the connection between your brain and the nerves in your foot.

This usually happens when you sit in one position for a long time, especially with one foot under your leg or while crossing your legs. This isn’t harmful since the connection between your nerves and brain is restored quickly after you change positions.

Usually, a sleepy foot isn’t a cause for concern. You may still experience a tingling sensation or even slight pain, but usually this only lasts for a matter of seconds. But sometimes, it can indicate an underlying condition.

سخن پایانی

در نهایت، خواب رفتن دست و پا یک پدیده عموماً بی‌خطر است که با تغییر وضعیت یا حرکت دادن ناحیه مربوطه به سرعت رفع می‌شود. این پدیده بیشتر یک ناراحتی موقتی است تا یک نگرانی پزشکی جدی. با این حال، اگر خواب رفتگی دست و پا به طور مکرر یا بدون دلیل واضح رخ دهد یا با درد شدید، ضعف یا مشکلات دیگر همراه باشد، مشورت با یک پزشک توصیه می‌شود. در اکثر موارد، این حالت به سادگی نتیجه فشار بر یک عصب یا کاهش جریان خون موقتی است و با انجام تغییرات ساده در شیوه زندگی یا وضعیت بدنی قابل پیشگیری یا کاهش است.

چنانچه به دنبال موسسه آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید به شما پیشنهاد می کنیم که لیست بهترین کلاس های زبان تهران را بررسی نمایید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×