سایر مراکز آموزشی

3 تا بهترین آموزشگاه طراحی لباس در رشت: هزینه کلاس طراحی لباس + آدرس و ☎️

 

اگر علاقه‌مند به یادگیری طراحی لباس مناسب برای خود یا دیگران هستید، اگر در پی پیاده سازی ایده های زیبای خود در طراحی لباس و مد هستید و اگر به دنبال یادگیری ترفندها و متدهای طراحی لباس در بهترین آموزشگاه طراحی لباس در رشت هستید پس با هم می خوانیم …

 

نحوه طراحی لباس [1]

طراحی لباس و مد یک زمینه هیجان انگیز و دائما در حال تحول است. همچنین کار زیادی می‌طلبد و می‌تواند فوق‌العاده رقابتی باشد. اگر می‌خواهید یک طراح مد موفق شوید، راه طولانی در پیش دارید، اما می‌توانید مراحل ساده‌ای را برای شروع فرآیند طراحی لباس بردارید، صرف نظر از اینکه می‌خواهید این کار را برای امرار معاش انجام دهید یا نه.

1- با نقاشی آشنا شوید. نیازی نیست که یک تصویرگر ماهر باشید. بسیاری از طراحان هنگام طراحی از یک سبک شخصی بوگندو 😉 استفاده می کنند. گفته می شود، شما باید بتوانید بینش خود را به صورت بصری نشان دهید. در یک کلاس نقاشی شرکت کنید، چند کتاب مطالعه کنید، یا فقط تمرین کنید، تمرین کنید، تمرین کنید.

2- با خیاطی آشنا شوید. حتی اگر نمی خواهید کسی باشید که طرح های خود را می دوزد، باید در مورد خیاطی بدانید. درک امکانات ارائه شده، بخش مهمی از توانایی ارائه ایده های خلاقانه و هیجان انگیز است.

3- با طراحی آشنا شوید. اگر می‌خواهید طرح‌های نوآورانه تولید کنید، باید درباره تئوری طراحی بدانید.
خودتان را به مطالعه انحصاری طراحی مد محدود نکنید. اصول تئوری طراحی در تمام انواع رشته ها اعمال می شود. ممکن است تعجب کنید که مطالعه چیزی مانند تایپوگرافی چقدر می تواند در مورد طراحی مد به شما بیاموزد.

آموزشگاه طراحی لباس
تایپوگرافی در طراحی لباس

4- درباره مد بیاموزید.
تاریخ و فیلم، الهام بخش بزرگی هستند. تاریخ پاسخ بزرگی است به چگونگی و چرایی پوشش ما.

5- با فناوری و منابع آشنا شوید. اکنون ابزارهای بیشتری نسبت به قبل در دسترس طراحان وجود دارد. علاوه بر این که راه خود را در مورد کتاب طراحی و چرخ خیاطی بشناسید، باید راه خود را در Adobe Photoshop و Illustrator نیز بدانید.
وب سایت هایی مانند Linda.com یا Tuts+ منابع آنلاین خوبی هستند.
اگر می خواهید طراحی خود را به جای طراحی در یک دفترچه بر روی رایانه انجام دهید، باید یک تبلت قلم دار خوب مانند Wacom خریداری کنید.

طراحی لباس

رویای طراحی ها

1- الهام بخش خود را پیدا کنید. به چه چیزی علاقه دارید؟ چه چیزی شما را برای ایجاد طرح قلقلک  می کند؟ ممکن است یک پارچه خاص، یک اثر هنری تجسمی که دیده‌اید، چیزی باشد که می‌خواهید اما به نظر نمی‌رسد در فروشگاه‌ها پیدا کنید. لباسی که در خیابان دیده‌اید، یک الگوی رنگی خاص، یک روند یکپارچه سازی با سیستم عامل که می‌خواهید آن را بازگردانید، یا هر تعداد چیز دیگر هیچ راه درستی برای الهام گرفتن وجود ندارد. نکته مهم این است که چیزی را پیدا کنید که شما را هیجان زده کند.
مشتری خود را در نظر بگیرید. چه نوع شخصی را برای خرید طرح های خود تصور می کنید؟ چنین فردی در لباس چه نیازی دارد؟ هنگام طراحی لباس برای خود مدل باشید. چیزهایی را طراحی کنید که دوست دارید داشته باشید یا بپوشید.
ترکیب سبک ها و روندهای موجود می تواند راه جالبی برای ایجاد ظاهری جدید باشد. ترکیب عناصر نظامی با عناصر نرم تر و روان تر چگونه خواهد بود؟ دهه 1990 با دهه 1930 چگونه به نظر می رسد؟ چگونه می توانید عناصر لباس مردانه را در لباس زنانه بگنجانید؟
در مورد هنر، عکاسی، تاریخ و نمادهای مد بیاموزید. اینها همه می توانند به شما الهام بخشند.

2- پارچه را در نظر بگیرید. آیا یک ماده کشسان می خواهید یا چیزی با کمترین انعطاف؟ آیا طرح شما روان است یا سفت و سخت و معماری؟ آیا پارچه باید صاف باشد یا بافت؟ اگر الهام بخش اصلی شما پارچه شگفت انگیزی بود که پیدا کردید، قبلاً آن را پیچیده اید. در غیر این صورت، به این فکر کنید که طراحی شما چه نوع متریالی را می طلبد.
تزئیناتی مانند دکمه، توری، مهره یا نخ گلدوزی را نیز در نظر بگیرید. اینها اغلب می توانند بر انتخاب پارچه شما تأثیر بگذارند.

3- رنگ و طرح را در نظر بگیرید.

طراحی طرح خود بر روی کروکی

1- طرح کلی یک شخص را ترسیم کنید. هنگام طراحی لباس، به این فکر کنید که لباس شما چگونه روی بدن ظاهر می شود. به همین دلیل است که اکثر طراحان طرح های خود را به شکل انسانی می کشند. ترسیم کردن یک شکل از ابتدا هر بار که طرح جدیدی می‌سازید، می‌تواند ترسناک و وقت‌گیر باشد، بنابراین بسیاری از طراحان از کروکی استفاده می‌کنند. این فقط به معنای الگویی است که می توانید هر بار که یک لباس جدید طراحی می کنید از آن استفاده کنید. شما باید با کشیدن طرح کلی یک شخص با مداد شروع کنید. شاید ترسناک باشد اما سخت نیست.

 

2- شکل را با قلم تیره دوباره ترسیم کنید. شما باید بتوانید این نقاشی را روی کاغذ دیگری که روی آن گذاشته شده است، کپی کنید. برای ایجاد این امکان، باید خطوط نقاشی شکل خود را با یک خودکار تیره رسم کنید.

آموزشگاه طراحی لباس رشت

 

 

 

3- شکل را روی یک کاغذ دیگر ترسیم کنید. برای این مرحله باید خودکار را زمین بگذارید و دوباره یک مداد بردارید. یک تکه کاغذ سفید ساده دیگر را روی کروکی که به تازگی کشیده اید قرار دهید. به شرطی که از یک خودکار تیره استفاده کرده باشید و کاغذ شما خیلی ضخیم نباشد، شما باید بتوانید آن را نسبتاً خوب ببینید. اگر لایت باکس دارید، زمان خوبی برای استفاده از آن خواهد بود. فقط کروکی را روی لایت باکس قرار دهید، کاغذ سفید را روی آن قرار دهید، لایت باکس را روشن کنید، و کپی کنید.
اگر لایت باکس ندارید و در دیدن کاغذ خود مشکل دارید، سعی کنید در روزهای روشن، دو ورق کاغذ را به پنجره بچسبانید. شما باید در یک زاویه عجیب و غریب کپی کنید، اما نتیجه اساساً مانند یک لایت باکس است.
آموزشگاه طراحی لباس رشت
4- شروع به طراحی طرح خود کنید. 5- طرح خود را رنگ آمیزی کنید.

6- همانطور که می خواهید تکرار کنید.

خیاطی

مانکن درست کن!

1- مانکن درست کن. برای اینکه بتوانید لباس را در حین کار روی آن ببینید و مطمئن شوید که با فرم انسان تناسب دارد، به یک آدمک خیاطی نیاز دارید. اگر ندارید، می‌توانید خودتان یک نمونه موقت در اندازه خودتان بسازید.

 • پیراهنی را که نمی خواهید دیگر بپوشید در حالی که پوشیده اید آن را با چسب نواری کاملاً بپوشانید. این یک نوار چسب سفت به شکل بدن شما ایجاد می کند.
 • آن را با برش دادن آن از پهلو تا زیر بغل و سپس در امتداد آستین بالا ببرید.
 • روی برش، نوار چسب بزنید تا دوباره فرم کامل شود. آن را با روزنامه پر کنید و پایین، یقه و آستین ها را با نوار چسب بیشتری ببندید. شما می توانید آستین ها را نگه دارید یا آنها را جدا کنید.

2- الگوی خود را روی کاغذ قصابی بکشید.

3- الگو را روی موسلین دوباره بسازید.

4- ماکت خود را بدوزید. لباس موسلین سنجاق شده خود را چرخ کنید. سنجاق ها را بردارید و لباس را روی یک مانکن یا اگر برای خودتان طراحی می کنید روی بدن خود قرار دهید.

5- لباس را ارزیابی کنید.

6- تصمیم بگیرید که قدم بعدی شما چیست. ماکت تا چه حد به آنچه تصور می کردید نزدیک است؟ آیا برای پیشبرد این طرح آماده هستید؟ آیا لازم است قبل از اینکه آن را با پارچه زیباتر امتحان کنید، ماکت دیگری درست کنید؟ بسته به اینکه ماکت شما چگونه به نظر می رسد، ممکن است بخواهید به طور کامل به تابلوی طراحی برگردید، یا ممکن است آماده باشید تا به سمت دوخت لباس واقعی بروید.

7- به سمت واقعیت حرکت کنید.

فروش کار شما

1- یک نمونه کار بسازید.  از کار خود عکس بگیرید. اینگونه است که با پیشرفت شغلی خود را به عنوان یک طراح معرفی می کنید. به خاطر داشته باشید که می خواهید تطبیق پذیری خود را به نمایش بگذارید و در عین حال نشان دهید که صدا و دیدگاه منحصر به فردی دارید. باید قطعات مختلفی در کارنامه شما وجود داشته باشد، اما همه آنها باید “تو” را فریاد بزنند.
عکس های با کیفیت بگیرید فقط لباسی را که درست کرده اید روی تخت نخوابانید و با گوشی خود عکسی با نور ضعیف بگیرید. لباس‌هایتان را روی مدل‌های زنده بپوشید، مطمئن شوید که نور به اندازه کافی وجود دارد (اگر منابع لازم برای انجام این کار در محیط بسته ندارید، در روز کمی ابری بیرون بروید؛ برای نور یکنواخت) ، از یک دوربین مناسب استفاده کنید و به جزئیاتی مانند مو، آرایش و لوازم جانبی توجه کنید. روشی که کار خود را ارائه می‌دهید، نقش مهمی در تأثیری که ایجاد می‌کند دارد.

2- مقداری تحقیق کن. آیا بوتیک های لباس مستقلی در منطقه شما وجود دارد که لباس هایی با ظاهری شبیه به شما می فروشند؟ آیا وب سایت هایی وجود دارند که لباس هایی را می فروشند که شما را به یاد لباس های خودتان می اندازد؟ سعی کنید طراحانی را بیابید که کارهایی را انجام می دهند که شما را به یاد کارهای شما می اندازد یا دوست دارید طرح های شما به چه چیزی تبدیل شوند. تاکتیک های آنها را رعایت کنید.

3- از منابع آنلاین استفاده کنید. برخی از وب سایت ها که تحت تأثیر طرح های شما قرار بگیرند آنها را برای شما پیاده می کنند. اگر بیشتر یک طراح گرافیک هستید، اما فکر می‌کنید کارتان در زمینه لباس عالی به نظر می‌رسد، به سایت‌هایی مانند RedBubble مراجعه کنید، که می‌توانند آثار هنری شما را بر روی محصولات مختلف چاپ کنند.

4- وب سایت بسازید.

5- خود را برند کنید. حضور در رسانه های اجتماعی را توسعه دهید. در توییتر، فیس بوک، اینستاگرام، وبلاگ Tumblr، آثار خود را منتشر کنید. شما باید به کار خود توجه کنید، فراتر از هر چیز دیگری.

طراحان لباس

طراحان صحنه و لباس برای بازیگران فیلم، تلویزیون و تولیدات صحنه ای، لباس طراحی و متناسب می کنند. این لباس‌ها ممکن است نیاز به نشان‌دهنده یک دوره زمانی خاص یا متناسب با شخصیت یا حرفه خاصی داشته باشند.

مرحله 1: مدرک یا گواهینامه کسب کنید

مرحله 2: در دوره کارآموزی شرکت کنید

مرحله 3: یک نمونه کار انجام دهید

به یاد داشته باشید، اگر شما علاقه مند به تبدیل شدن به یک طراح صحنه و لباس هستید، تکمیل مدرک یا کسب گواهینامه می تواند به شما در تکمیل یک نمونه کار کمک کند، در حالی که دوره های کارآموزی طراحی لباس در رشت می تواند تجربه واقعی را برای شما فراهم کند.

بهترین آموزشگاه های طراحی لباس در رشت

کلاس های طراحی لباس در رشت در چند آموزشگاه ارائه می شود. اما پیدا کردن بهترین دوره طراحی لباس در رشت نیاز به دقت زیاد دارد. مدرس مجرب با رزومه ی قابل توجه ، امکانات آموزشگاه ، مدرک معتبر و خروجی های موفق آموزشگاه ملاک هایی جهت سنجش آموزشگاهها می باشد.

 1. آموزشگاه فنان رشت
 2. جهاد دانشگاهی گیلان شعبه رشت
 3. مجتمع فنی تهران شعبه گیلان

 

1. آموزشگاه فنان رشت

سرفصل دروس طراحی لباس در آموزشگاه فنان رشت به شرح زیر است

 1. طراحی اندام و لباس : طراحی اندام شامل طراحی اندام های ماهیچه ای و استخوانی ، آموزش طراحی سر و صورت به همراه سایه زنی ، حجم دهی می باشد . طراحی لباس شامل آموزش ترسیم انواع لباس ها و قسمت های مختلف لباس همچون پیراهن ، شلوار ، کت ، لباس زنانه ، یقه ، آستین می باشد.
 2. مبانی طراحی لباس و رنگ شناسی: شناخت رنگ های متضاد و پرهیز از استفاده از آنها در طراحی لباس ريال شناخت رنگ های مکمل و ترکیب آنها جهت خلق مدلهای زیبای لباس
 3.  طراحی لباس با متریال های مختلف (جنسیت سازی)
 4. طراحی لباس صحنه ، نمایش و مشاغل 
 5. الگوسازی به روش مولر
 6. طراحی لباس بر اساس سبک ملل
 7. پارچه سازی
 8. طراحی لباس با نرم افزار
طراحی لباس در شهرکرد
کلاس طراحی لباس آموزشگاه فنان

آموزشگاه فنان جهت رفاه حال علاقه مندان علاوه بر کلاس های حضوری کلاس های آنلاین و پکیج های آموزشی نیز تدارک دیده است.

جهت مشاهده و خرید پکیج آموزش طراحی لباس آموزشگاه فنان کلیک نمایید.

مدرک بین المللی کلاس طراحی لباس آموزشگاه فنان

هنرجویان پس از گذراندن دوره طراحی لباس آموزشگاه فنان می توانند نسبت به دریافت مدرک بین المللی GRS تحت لیسانس کشور انگلستان و اتحادیه اروپا ، اقدام نمایند.

طراحی لباس در شهرکرد

اطلاعات بیشتر در وب سایت آموزشگاه فنان

آدرس :  ستارخان، بین چهارراه خسرو و بازار سنتی،پلاک 884

تلفن :    44296716   –   ۰۹۱۹۰۱۹۲۵۴۲    –    ۰۹۱۹۰۱۹۲۵۸۲   –    ۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹

2. جهاد دانشگاهی گیلان شعبه رشت

هدف از برگزاری دوره طراحی لباس جهاد دانشگاهی در رشت به شرح زیر است:

 • آشنایی فراگیران با مقوله طراحی لباس و شناختن البسه تاریخی و محلی ایران زمین؛
 • ایجاد توانایی در طراحی اندام به صورت مطلوب و انجام تکنیکهای رنگی مختلف در طراحی لباس؛
 • آشنایی فراگیران با عیوب مختلف اندام و انتخاب طرح مناسب جهت پوشاندن و یا تخفیف آن معایب؛
 • آشنایی فراگیران با تأثیرات بصری خطوط، فرم، رنگ و…. بر روی اندام و در نهایت ارائه طرحی که از نظر خلاقیت بصری دارای توازن و تعادل باشد.

سرفصل دروس طراحی لباس جهاد دانشگاهی رشت:

 • مبانی طراحی لباس (طراحی عمومی)
 • آشنایی با کاربرد ابزار و مواد رنگی در طراحی لباس
 • شناخت و بررسی اندام و تاثیرات بصری در طراحی لباس
 • خلاقیت و نوآوری در طراحی لباس

کسب اطلاعات بیشتر در وبسایت جهاد دانشگاهی رشت

نشانی:گیلان، رشت، تقاطع غیر همسطح نیایش (میدان سابق گاز) ، ابتدای خیابان نامجو

تلفن: 01333362274

3. مجتمع فنی تهران شعبه گیلان

مجتمع فنی تهران شعبه گیلان دوره طراحی لباس مقدماتی برگزار می کند. عناوین دروس این دوره به شرح زیر است

 • طراحی فیگور 42 ساعت
 • مبانی هنرهای تجسمی 30 ساعت
 • طراحی لباس مقدماتی 21 ساعت
 • جنسیت سازی در طراحی لباس 21 ساعت
 • مد و سبک شناسی 21 ساعت
 • طراحی کالکشن 21 ساعت
 • طراحی مولاژ و حجم سازی مقدماتی 36 ساعت

کسب اطلاعات بیشتر در وبسایت مجتمع فنی تهران شعبه گیلان

آدرس: رشت، گلسار بلوار گیلان، خیابان 155

تلفن: 0133431
همراه گرامی، لطفا نظرات و تجربیات خود را  ذیل همین نوشته با ما در میان بگذارید.

اگر علاقمند به یادگیری زبانهای خارجی هستید می‌توانید از طریق لینک های زیر بهترین آموزشگاه های زبان را ببینید.

3 تا بهترین آموزشگاه آیلتس رشت : آشنایی با بهترین کلاس آیلتس رشت (IELTS) + آدرس و ☎️

لیست بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی رشت (Deutsch) : آدرس + ☎️

3 تا بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی رشت: کلاس زبان ترکی استانبولی آنلاین و حضوری

4 تا بهترین آموزشگاه‌ زبان چینی رشت را بشناسيم : آدرس + ☎️

3 تا بهترین آموزشگاه زبان فرانسه در رشت: شهریه بهترین کلاس فرانسه + آدرس و ☎️تلفن

3 تا بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی رشت: بهترین کلاس زبان ایتالیایی + آزمون سفارت + شهریه✔️

لیست بهترین آموزشگاه زبان اسپانیایی رشت: مکالمه+ آمادگی آزمون DELE

بهترین آموزشگاه‌ زبان عربی رشت : عربی فصیح و خلیجی + آدرس و ☎️

5 تا بهترین آموزشگاه زبان روسی رشت: آمادگی آزمون Torfel و پادفک + هزینه

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *