سایر مراکز آموزشی

بهترین آموزشگاه های نقاشی در اصفهان 🎨🖌️: طراحی سیاه قلم ، رنگ روغن ، آبرنگ ، گواش

 

در این مقاله با هم به هنر نقاشی و بهترین آموزشگاه های نقاشی اصفهان می‌پردازیم.

وقتی از هنر صحبت می کنیم، ذهن بسیاری از مردم ابتدا به سمت نقاشی می رود. نقاشی ها برخی از شناخته شده ترین، با ارزش ترین و قابل تشخیص ترین آثار هنری موجود هستند.

اما با ورود هنر به هنر ترکیبی و دیجیتال، تعریف نقاشی مبهم شده است.

نقاشی به عنوان فرآیند اعمال رنگ، یا یک وسیله دیگر، بر روی یک سطح جامد – معمولا یک بوم – تعریف می شود. رنگ ها یا سایر اشکال رنگ معمولاً برای استفاده از قلم مو استفاده می شوند.

با این حال، هنرمندان از ابزارهای مختلفی مانند اسفنج، اسپری رنگ یا حتی چاقو استفاده می کنند. در دنیای هنر، اصطلاح “نقاشی” برای توصیف هر دو عمل نقاشی و اثر هنری حاصل از عمل ایجاد شده استفاده می شود. یک هنرمند هم می تواند به عنوان یک عمل نقاشی کند و هم یک شی به نام نقاشی خلق کند.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت : [ نمایش سرفصل ها ]

تعریف نقاشی

نقاشی عمل یا فرآیند استفاده از رنگ است. این رنگ می تواند اثری هنری به نام نقاشی ایجاد کند، یا می تواند بیشتر به عنوان یک پوشش محافظ یا شکلی از دکوراسیون استفاده شود. نقاشی نوعی هنر تجسمی است که بیان ایده ها و احساسات را بر روی یک سطح دو بعدی به تصویر می کشد.

10 دلیل برای اینکه نقاشی ها مهم هستند

برخی از مشهورترین آثار هنری تاریخ نقاشی هستند. به «مونالیزا»، «شب پر ستاره» یا «بوسه» فکر کنید. مردم از سراسر جهان برای بازدید از موزه ها و تماشای نقاشی های دوره هایی مانند امپرسیونیسم، رئالیسم و ​​کوبیسم به سراسر جهان سفر می کنند. برخی افراد فراتر از نگاه کردن می روند و شروع به نقاشی کردن خود می کنند. چرا نقاشی ها اینقدر مهم هستند؟ در اینجا ده دلیل وجود دارد:

بهترین آموزشگاه نقاشی اصفهان

1. نقاشی ها قدردانی فرهنگی را افزایش می دهند

یادگیری در مورد (و قدردانی) فرهنگ های مختلف با مزایای بسیاری همراه است. همچنین بخشی از زندگی در جهان به عنوان یک شهروند جهانی است. مطالعه نقاشی راه خوبی برای تقویت قدردانی فرهنگی است، به ویژه برای جوانانی که ممکن است در معرض فرهنگ های دیگر فراتر از فرهنگ خود نباشند. قدردانی واقعی فرهنگی فراتر از دیدن یک نقاشی است. همچنین حکایت در زمینه سبک هنری، اینکه هنرمند چه کسی بود و چه چیزی سعی در برقراری ارتباط داشت، مهم است.

نقاشی و قدردانی فرهنگی

2. نقاشی به مردم کمک می کند تا تاریخ را بیاموزند

هنر آینه و نظراتی در مورد زمان ایجاد آن است. مطالعه نقاشی های دوره های مختلف، جهان بینی آن زمان را روشن می کند. بسیاری از نقاشی ها وقایع خاص و افراد مهم را نیز به تصویر می کشند. مطالعه تاریخ از دیدگاه یک هنرمند با خواندن در مورد آن در یک کتاب درسی متفاوت است. برای بسیاری از دانش آموزان، به ویژه یادگیرندگان بصری، یادگیری تاریخ از طریق هنر به آنها کمک می کند تا اطلاعات را بهتر جذب کنند.

نقاشی و یادگیری تاریخ

 

3. نقاشی خلاقیت را تقویت می کند

وقتی نقاشی می کنید، از هر دو طرف مغزتان استفاده می کنید. کارشناسان قبلاً فکر می کردند که افراد یا “چپ مغز” یا “راست مغز” هستند و خلاقیت در سمت راست یافت می شود. تحقیقات جدید نشان می دهد که اینطور نیست. یک هنرمند پس از سکته مغزی که سمت چپ مغز او را تحت تاثیر قرار داد، برای ساختن هنر جدید تلاش کرد. وی در نهایت مهارت های حرکتی لازم برای طراحی را به دست آورد، اما در حالی که می توانست تصاویر را کپی کند، به دست آوردن چیزی اصلی دشوار بود. محققان بر این باورند که این نشان می دهد که هر دو طرف مغز در خلق هنر نقش دارند. هرچه بیشتر نقاشی کنید، بیشتر از کل مغز خود استفاده می کنید و مهارت های خلاقانه خود را بهبود می بخشید.

نقاشی و تقویت خلاقیت

 

4. نقاشی می تواند تمرکز شما را بهبود بخشد

وقتی نقاشی می‌کنید، بخش‌هایی از مغز که مسئول تمرکز و حافظه هستند را تحریک می‌کنید. برای افراد مبتلا به ADHD، که شامل علائمی مانند مبارزه با تمرکز است، هنر درمانی می تواند به آنها کمک کند تا بیشتر درگیر شوند. برای تقویت توانایی تمرکز مغزتان، سعی کنید تا حد امکان با کمترین چیزهایی که حواس‌تان را پرت می‌کند، نقاشی کنید. اگر در حال مطالعه یک نقاشی هستید، مغز خود را با جستجوی نقاط کانونی، ترکیب بندی های جالب، الگوهای رنگی و موارد دیگر متمرکز کنید.

بهبود تمرکز با نقاشی کردن

5. نقاشی می تواند مهارت های حل مسئله را بهبود بخشد

وقتی نقاشی را شروع می کنید، می دانید که مهارت هایی مانند خلاقیت و تمرکز به احتمال زیاد بهبود خواهند یافت. نقاشی می تواند به شما کمک کند که حلال مشکل بهتری نیز باشید! هر هنرمندی اشتباه می کند. تشخیص یک اشتباه و پی بردن به نحوه رفع آن، بخش حل مسئله مغز شما را تمرین می دهد. نقاشان در سازگاری و تفکر خارج از چارچوب خوب هستند. هرچه بیشتر نقاشی کنید، تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله شما تیزتر می شود.

6. نقاشی به شما کمک می کند تا با احساسات ارتباط برقرار کنید

ممکن است برقراری ارتباط با احساسات شما دشوار باشد. این به ویژه در مورد احساسات چالش برانگیز مانند خشم و اندوه صادق است. بیان تروما نیز بسیار دشوار است. بسیاری از روانشناسان هنر درمانی را به مشتریان خود توصیه می کنند. این کمک می کند تا احساسات خود را بدون کلام رها کنید و شما را در حالتی منظم و آرام قرار می دهد. نگاه کردن به نقاشی ها و یادگیری در مورد هنرمندانی که با احساسات خود دست و پنجه نرم می کنند نیز می تواند کمک کننده باشد. دیدن بازنمایی احساسات بر روی بوم جذاب است.

7. نقاشی می تواند عزت نفس را بهبود بخشد

تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی بچه‌ها در هنر شرکت می‌کنند، از اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری برخوردار می‌شوند. آنها حتی نیازی به مهارت خاصی در نقاشی ندارند. یک مطالعه که در سالنامه آکادمی علوم نیویورک منتشر شد، نگاهی به 6209 دانشجو از مطالعه کوهورت هزاره بریتانیا داشت. بیشتر داده‌ها از مصاحبه‌ها در سن 11 سالگی به دست آمده است. دانش‌آموزانی که بیشتر روزها درگیر فعالیت‌های خلاقانه بودند، بیشتر از دانش‌آموزانی که فرصت‌های کمتری داشتند، عزت نفس بالایی داشتند. دلایل این امر کاملاً مشخص نیست، اما محققان بر این باورند که می‌تواند به این دلیل باشد که خلق هنر به بچه‌ها کمک می‌کند هویت منحصربه‌فردی شکل دهند و احساس موفقیت کنند.

8. نگاه کردن به نقاشی ها باعث افزایش جریان خون در مغز می شود

می دانید که نقاشی مغز را تحریک می کند، اما فقط نگاه کردن به نقاشی ها نیز تأثیر دارد. سال‌ها پیش، پروفسور سمیر زکی (رئیس بخش زیبایی‌شناسی اعصاب در دانشگاه کالج لندن) آزمایشی را انجام داد که در آن مغز افراد را در حالی که به یک نقاشی زیبا نگاه می‌کردند اسکن کرد. فرقی نمی کرد منظره باشد، پرتره یا طبیعت بی جان. وقتی مردم به هنر نگاه کردند، دیدند که زیبایی دارد، جریان خون به قسمت خاصی از مغز تا 10 درصد افزایش یافته است. این شبیه چیزی است که وقتی به کسی که دوستش دارید نگاه می کنید اتفاق می افتد. چرا این مهم است؟ تجربه چیزهای لذت بخش، مانند تماشای نقاشی ها یا قدم زدن در جنگل، مستقیماً بر خوب بودن فرد تأثیر می گذارد.

9. نقاشی می تواند سلامت روان را بهبود بخشد

صحبت از رفاه، نقاشی با کاهش استرس و سلامت روان بهتر مرتبط است. این در تضاد با کلیشه “هنرمند شکنجه شده” است. مطالعات نشان می دهد که نقاشی و سایر هنر درمانی می توانند در درمان بیماری های روانی نقش داشته باشند. وقتی مغز خود را از طریق هنر تحریک می‌کنید، راحت‌تر آرام می‌شوید. این کار استرس شما را کاهش می دهد و به شما در مدیریت علائم اضطراب و افسردگی کمک می کند.

10. نقاشی می تواند سلامتی را در سال های بالاتر بهبود بخشد

مطالعه ای در کلینیک مایو نشان داد که نقاشی می تواند به جلوگیری از مشکلات حافظه و شناختی که اغلب در اواخر زندگی ظاهر می شوند کمک کند. کسانی که خود را هنرمند می شناسند نسبت به کسانی که اصلاً به هنر نمی پردازند کمتر دچار اختلال شناختی می شوند. تحقیقات دیگر نشان می دهد که افرادی که در معرض خطر آلزایمر و زوال عقل هستند از طراحی و نقاشی سود قابل توجهی می برند. هر چه زودتر شروع کنید، مزایای بهتری خواهید داشت، اما برای امتحان کردن نقاشی هرگز دیر نیست.

بهبود سلامتی در سالهای بالاتر

بهترین آموزشگاه نقاشی اصفهان

چگونه یک آموزشگاه نقاشی در اصفهان انتخاب کنیم

انتخاب یک آموزشگاه نقاشی در اصفهان، مانند هر مؤسسه پس از دبیرستان، می تواند یک فرآیند هیجان انگیز اما دلهره آور باشد. عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند، از جمله مکان، هزینه، برنامه‌ریزی دانشگاهی و شهرت. در زیر نکاتی برای پیدا کردن یک مدرسه هنری که بهترین کار را برای شما انجام می دهد آورده شده است.

1. آموزشگاه را بررسی کنید

یکی از چیزهای مهم در مورد مدرسه هنر این است که بسیاری از اعضای هیئت علمی، هنرمندانی فعال هستند. هنگامی که مدارس مختلف را در نظر می گیرید، ببینید احتمالاً زیر نظر چه کسانی تحصیل خواهید کرد و در مورد اساتید بالقوه خود تحقیق کنید: آیا آنها علایق مشابهی دارند، آیا آنها مهارت هایی دارند که دوست دارید یاد بگیرید؟ آیا آنها در دنیای هنر ارتباط خوبی دارند؟ بفهمید که چه چیزی در یک مربی برای شما مهم است و ببینید چه چیزی در مورد معلمان بالقوه خود می توانید کشف کنید. به خاطر داشته باشید: یک هنرمند موفق همیشه معادل یک معلم بزرگ نیست.

2. فارغ التحصیلان را بررسی کنید

جستجو و تحقیق در مورد فارغ التحصیلان آموزشگاه ها می تواند نشانه خوبی از کیفیت مدرسه باشد. به عنوان مثال، اگر فارغ التحصیلان به طور مرتب برای نمایشگاه های هنری، جوایز یا جوایز شناخته شوند، این نشانه خوبی از یک مدرسه هنری قوی و مرتبط است. اما اهداف خاص خود را در نظر داشته باشید – آیا بسیاری از فارغ التحصیلان هنرمندان و کارآفرینان خودگردان هستند؟ اگر این جهتی است که شما به سمت آن کار می کنید، مدرسه ای که این تمرکز را منعکس می کند می تواند بیشتر به شما مرتبط باشد.

3. امکانات را بررسی کنید

این ایده خوبی است که در صورت امکان، امکانات مدارس مختلف را به صورت حضوری بررسی کنید. ممکن است شرایط خاصی برای تمرین خود داشته باشید: یک آزمایشگاه عکس کاملا مجهز، یک فضای استودیویی بزرگ، یک ماشین چاپ و غیره.

4. برنامه های کمک مالی آنها را بررسی کنید

تقریباً همه مدارس نوعی برنامه کمک مالی ارائه می دهند. به ویژه به دنبال کمک هزینه تحصیلی یا کمک، بودجه مداوم (یعنی بودجه در دسترس برای دانشجویان در تمام سال های تحصیل) و جوایز مربوط به حوزه خاص مورد علاقه خود باشید. اگر کمک مالی بخش بزرگی از تصمیم شما است، می‌تواند مفید باشد که از قبل بدانید چه چیزی در دسترس شماست.

5. گزینه های دیگر را در نظر بگیرید

اگر در تسویه حساب یا تعهد به یک برنامه مشکل دارید، کلاس های پاره وقت یا عصرانه را به عنوان یک راه عالی برای آموزش هنر نادیده نگیرید. بسیاری از افراد بدون هیچ هدف مشخصی در مدرسه هنر ثبت نام می کنند – که بسیار خوب است. اما برای گزینه های دیگر نیز باز باشید. بسیاری از مدارس هنر “کلاسهای فشرده”  ارائه می دهند.

لیست بهترین آموزشگاه های نقاشی در اصفهان

 1. آموزشگاه کاشانه هنر اصفهان
 2. آموزشگاه نقاشی میهن اصفهان
 3. آموزشگاه نقاشی محسن مظاهری اصفهان
 4. آموزشگاه هنرهای تجسمی تجدد اصفهان

بهترین آموزشگاه نقاشی اصفهان

1. آموزشگاه کاشانه هنر اصفهان

آموزشگاه کاشانه هنر از سال 1386 با همت دو تن از اساتید هنر ؛ احمد رئوفی و میترا پورمعمار  در اصفهان آغاز به کار کرد . محیطی صمیمی و خلاق و به کارگیری اساتید متعهد و مجرب زمینه را برای شکوفایی استعداد هنرجویان فراهم نموده است.

دوره های نقاشی در آموزشگاه کاشانه هنر 

 • طراحی آکادمیک پرتره و فیگور
 • نقاشی آبرمگ تکنیکال
 • آموزش نقاشی دیجیتال مقدماتی
 • طراحی آکادمیک
 • اصول طراحی پایه
 • نقاشی آکادمیک

کسب اطلاعات بیشتر در وبسایت آموزشگاه خانه هنر

آدرس : اصفهان – خیابان مشتاق اول – خیابان ابوالحسن–کوچه شماره2

تلفن : 031-32755036

2. آموزشگاه نقاشی میهن اصفهان

آموزشگاه نقاشی میهن در اصفهان با به کارگیری اساتید مجرب به آموزش  سیاه قلم طراحی چهره می پردازد .

کسب اطلاعات بیشتر در اینستاگرام آموزشگاه میهن
آدرس: اصفهان ، میدان انقلاب، چهارباغ عباسی، ابتدای سید علیخان جنب ایستگاه مترو ، مجتمع میهن ، طبقه زیرین
شماره تلفن: ۰۹۱۳۵۱۱۹۲۰۰

3. آموزشگاه محسن مظاهری اصفهان

سومین آموزشگاه که معرفی میکنیم آموزشگاه نقاشی استاد محسن مظاهری در اصفهان (آموزشگاه نقاشی چشم انداز) می باشد. نمونه آثار استاد مظاهری در زیر آورده ایم

کسب اطلاعات بیشتر در وبلاگ آموزشگاه نقاشی محسن مظاهری
آدرس:اصفهان- چهارباغ عباسی-روبروی شیخ عباسی- مجتمع تجاری- هشت بهشت ورودی فتحیه مجتمع بالا
شماره تماس: ۰۹۱۳۳۳۳۴۷۴۳

4. آموزشگاه هنرهای تجسمی تجدد

چهارمین آموزشگاه هنرهای تجسمی تجدد مرکز تخصصی آموزش خوشنویسی، نقاشیخط، خط لاتین، خط تحریری با مدیریت ندا تجدد می باشد. دوره های نقاشی آموزشگاه تجدد به شرح زیر می باشد:
 • نقاشیخط
 • آبرنگ
 • نقاشی خلاق کودک
 • طراحی
 • زیبانویسی خلاق

 

اینستاگرام آموزشگاه هنرهای تجسمی تجدد

آدرس: اصفهان، خیابان احمدآباد، خیابان مهرگان، کوچه ی منوچهر (۱۴)، پلاک ۲۶/۱
شماره تلفن: ۰۹۳۰۹۰۱۷۵۳۳

 

2.3/5 - (3 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *