سایر مراکز آموزشی

معرفی بهترین آموزشگاه های چنگ در گرگان 🎵: آدرس و شماره تماس 📞

برای نواختن ساز چنگ نیازمندید هماهنگی حرکت دست و سیم های ساز هستید. اولین قدم این است که چنگی را پیدا کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. بعد از اینکه خود ساز را به دست آوردید، مرحله بعدی یادگیری اصول اولیه است. ما در بهترین آموزشگاه های چنگ در گرگان بهترین نحوه آموزش ساز زهی چنگ را به هنرجویان ارائه می‌دهیم.

همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با بهترین آموزشگاه های آهنگسازی در گرگان آشنا خواهید شد.

آموزشگاه چنگ گرگان

ویژگی انتخاب بهترین آموزشگاه های چنگ در گرگان

🧑‍🏫 اساتید حرفه ای آموزشگاه های معتبر از اساتید برجسته و حرفه ای برای آموزش های خود استفاده می کنند که سابقه کاری درخشان دارند.
👨‍💻 استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی آموزش اصولی و مبانی نت خوانی و آهنگسازی
⏲️ زمانبندی مناسب کلاس ها ساعت برگزاری کلاسها انعطاف پذیر و مطابق میل هنرآموز باشد.

 

در ادامه با لیست بهترین آموزشگاه های چنگ در گرگان آشنا خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر آدرس و شماره تماس آموزشگاه ها را در جدول زیر مشاهده می کنید.

لیست آموزشگاه های چنگ گرگان

ردیف نام آموزشگاه آدرس شماره تماس
1 آموزشگاه موسیقی سپهر گرگان، چاله باغ، قدس 14، شهید کبیری 01732248316
2 آموزشگاه موسیقی سیلاره گرگان، زیر گذر گلشهر، خیابان ولیعصر، عدالت 73 01732521400
3 آموزشگاه موسیقی آهنگ گرگان، بلوار گلشهر، رازی، بین پارتیان پنجم و پارتیان سوم 01732525952
4 آموزشگاه موسیقی پرنیان گرگان 01732229355
5 آموزشگاه موسیقی ققنوس گرگان 09382724426

 

 

1. آموزشگاه موسیقی سپهر

این آموزشگاه موسیقی با هدف آموزش آکادمیک و حرفه‌ای موسیقی به علاقمندان تاسیس گردیده است. همکاری با اساتید مجرب در حوزه موسیقی کلاسیک و ایرانی برای آموزش صفرتاصد کلیه سازها به بزرگسالان و کودکان و فراهم آوردن بهترین امکانات و محیطی امن و سالم برای یادگیری از افتخارات این مجموعه می باشد. آموزشگاه موسیقی سپهر واقع در شهر گرگان است.

آدرس:

گرگان، چاله باغ، قدس 14، شهید کبیری

شماره تماس:

01732248316

 

2. آموزشگاه موسیقی سیلاره

این آموزشگاه جزء برترین مراکز آموزش موسیقی استان، آموزش سازهای موسیقی برای گروه های سنی مختلف

  • ارائه ورکشاپ های آواز خوانی
  • نت خوانی
  • آهنگسازی
  • آموزش سازهای زهی مانند چنگ

آدرس:

گرگان، زیر گذر گلشهر، خیابان ولیعصر، عدالت 73

شماره تماس:

01732521400

3. آموزشگاه موسیقی آهنگ

آموزشگاه موسیقی آهنگ تنها آموزشگاه تخصصی موسیقی به کودکان در گرگان هست که فقط و فقط با هدف آموزش موسیقی به کودکان است. آموزش انواع سازهای موسیقی، از جمله ساز زهی چنگ است.

آدرس:

گرگان، بلوار گلشهر، رازی، بین پارتیان پنجم و پارتیان سوم

شماره تماس:

01732525952

 

ساز هارپ یا چنگ چیست؟

چنگ یا هارپ گونه‌ای ساز زهی باستانی است. در کنار ساز رود (بربت) از مشهورترین سازهای ایران باستان به شمار می‌آمده است. در ادبیات پارسی بسیار از این ساز یاد شده است و سیاره زهره را چنگ‌زن دانسته‌اند.

 

تکنیک‌هایی در مورد ساز چنگ

هیچ تکنیکی وجود ندارد که برای نوازندگان هارپر و نوازندگان چنگ «درست» مورد توافق همه قرار گیرد، اما برای  به صدا دراوردن و شروع ساز چنگ، دستان شما باید در وسط سیم قرار داشته باشند.

سعی کنید به یاد داشته باشید که دستان خود را شل کنید و بیش از حد متشنج نمانید زیرا در صورت وجود کشش بیش از حد در حین بازی، ممکن است خطر آسیب به دست و/یا مچ دست خود را داشته باشید.

در صورت امکان یک مربی پیدا کنید یادگیری نواختن ساز زهی چنگ به تنهایی بسیار دشوار است. ما در بهترین آموزشگاه چنگ در گرگان مربیان ماهری به شما معرفی می‌کنیم.

نواختن چنگ چگونه است؟

چنگ، سازی رشته‌ای است که با انگشت نواخته می‌شود که تکنیک نوازندگی در جهان هشت‌انگشتی است اما تکنیک نوازندگی در ایران طبق اطلاعات استخراج‌شده از مستندات باستانی، ده‌انگشتی است.

 

سخن پایانی

باید بگویم همه‌ی ما که به آهنگ‌های زیادی گوش می‌دهیم و در زندگی روزمره‌ی خود با آن در ارتباطیم، یک آشنایی کلی با موسیقی داریم و اطلاعات زیادی از موسیقی در مغز ما وجود دارد. یعنی همه‌ی ما به طور فطری به نواختن ساز و موسیقی علاقه مند هستیم.

نکته‌ی جالب راجع به ساز چنگ این است که نوازندگی هر قطعه‌ای روی آن صدای بسیار زیبایی خواهد داشت. تنها در عرض پنج دقیقه نوازندگی، می‌توانید صدایی دلنشین تولید کنید. همین موضوع باعث شده تا تمرین و یادگیری آن بسیار دلچسب و کسب مهارت در نوازندگی آن سرگرم‌کننده باشد. همانطور که در بالا مشاهده می کنید بهترین آموزشگاه های چنگ در گرگان را معرفی نموده ایم. از نظر شما بهترین آموزشگاه چنگ در گرگان  کدام است؟

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا