آموزش زبان ترکی استانبولی از ابتدا رایگان + ویدیو صدا و عکس (گام به گام)

معادل افراد نظامی به زبان ترکی استانبولی + ✔️قوانین سربازی برای اتباع خارجی در ترکیه

دانستن معادل افراد نظامی به زبان ترکی استانبولی می‌تواند برای درک بهتر ساختار نظامی و فرهنگی ترکیه مفید باشد. در ترکیه، هر رتبه و نقش در نیروهای مسلح دارای عناوین خاصی به زبان ترکی است که اغلب با معادل‌های مرسوم در سایر کشورها متفاوت است. از سوی دیگر، قوانین سربازی برای اتباع خارجی در ترکیه موضوعی است که باید به دقت بررسی شود. این قوانین مشخص می‌کنند که چه کسانی باید خدمت سربازی انجام دهند و چگونه قوانین مربوط به معافیت‌ها و تعهدات اعمال می‌شوند.

معادل افراد نظامی به زبان ترکی استانبولی از موضوعات جالب که شاید ذهن شما را هم مشغول کرده باشد .

آزمون تعیین سطح گاما

این مقاله را از دست ندهید : شرایط سنی تحصیل در ترکیه

معادل افراد نظامی به زبان ترکی استانبولی

آموزش معادل افراد نظامی به زبان ترکی استانبولی

در این قسمت معادل افراد نظامی را برای شما قرار دادیم.

اصطلاحات معادل ترکی استانبولی
سرهنگ دوم Yarbay
سرباز Asker
گروهبان Çavuş
سرجوخه Onbaşı
ستوان سوم Asteğmen
استوار Astsubay
ستوان یکم Üsteğmen
ستوان دوم Teğmen
جوخه Manga
سروان Yüzbaşı
سرگرد Binbaşı
سرهنگ Albay
سپهبد Korgeneral
سرتیپ Tuğgeneral
سرلشکر Tümgeneral
ژانرال Orgeneral
فرمانده Komutan

قوانین و شرایط سربازی در ترکیه چگونه است ؟

بعد از یادگیری معادل افراد نظامی به زبان ترکی استانبولی به قوانین و شرایط سربازی در این کشور می پردازیم. کشور ترکیه در طول تاریخ اهمیت بسیاری به ساختارنظامی خود داده است و همواره جز برترین ارتش های جهان محسوب می شود و به همین دلیل سربازی در این کشور برای جوانان اجباری است . قانون سربازی برای پسران از سن 21 سال به بالا  را شامل می شود . اما برای افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند ۶ ماهه است و میتوانند ۶ ماه بعد را بصورت  اختیاری به خدمت بپردازند.

۶ ماهه نخست خدمت سربازی در ترکیه به طور ماهیانه ۱۲۰۰ لیر پرداخت می‌شود و در ۶ ماه دوم که به صورت اختیاری است مبلغ ۲۸۰۰ لیر پرداخت میشود.

2 روز در ماه مرخصی استحقاقی و البته با توجه به محل خدمت تا 5 روز هم افزایش دارد . سن افراد مشمول از ۲۱ سال شروع و تا ۴۱ سال میباشد. البته سربازان فراری بالای ۴۱ سال کماکان مشمول حساب میشوند.

اما جالبت ترین نکته این است که در این کشور داشتن کارت پایان خدمت در ازدواج گرفتن پاسپورت و اقامت دخیل نیست و فرد حتی می تواند از کشور خارج شود .

معادل افراد نظامی به زبان ترکی استانبولی

 سربازی برای اتباع خارجی در ترکیه چه قوانینی دارد ؟

یادگیری معادل افراد نظامی به زبان ترکی استانبولی بی سود نخواهد بود ، بر اساس قوانین ترکیه در صورتی که فردی در سن 22 سالگی شهروند ترکیه شود و مشخص شود که در کشور مبدا خدمت سربازی خود را انجام نداده است  شامل قانون سربازی می شود و باید در این کشور به خدمت سربازی خود را انجام دهد . در این مقاله

نکته 1 : افرادی که مشغول به تحصیل هستند تا پایان دوره تحصیل معاف میباشند.

نکته 2 :همچنین کسانی که بیماری مزمن دارند تا زمان بهبودی معاف هستند.

باید بدانیم اگر شخصی در سن 30 سالگی شهروند کشور ترکیه را بگیرد نیز شامل خدمت سربازی در این کشور می شود ..

سخن پایانی

در نهایت، شناخت معادل افراد نظامی به زبان ترکی استانبولی به فهم بهتر ساختار و فرهنگ نظامی در ترکیه کمک می‌کند. این دانش برای کسانی که با نیروهای مسلح ترکیه در ارتباط هستند یا علاقه‌مند به مطالعه مسائل نظامی و دفاعی این کشور هستند، ارزشمند است. از طرف دیگر، آگاهی از قوانین سربازی برای اتباع خارجی در ترکیه اهمیت دارد، زیرا به افراد کمک می‌کند تا از تعهدات قانونی خود آگاه شوند و اطمینان حاصل کنند که قوانین مربوط به خدمت سربازی را رعایت می‌کنند. در پایان، درک این جنبه‌ها به افراد کمک می‌کند تا با شناخت بهتر در محیط نظامی و قانونی ترکیه عمل کنند و در صورت لزوم تصمیمات آگاهانه‌ای اتخاذ نمایند.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
واتساپ و تلفن آموزشگاه زبان‌های خارجی
×