آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

اهل کجایی به انگلیسی: ✅ چه طوری سوال بپرسیم و بایدها و نبایدها

در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی با مطلب جدیدی برای صحبت درباره اینکه چطور باید از یک نظر درباره اینکه اهل کجاست سوال بپرسیم در خدمت شما هستیم. لطفا با ما همراه باشید. اهل کجایی به انگلیسی

در زبان انگلیسی یک جمله با معنای مستقیم “اهل کجایی؟” وجود دارد و به احتمال زیاد حتی قبل از خواندن این مقاله هم با آن آشنایی داشته اید:

آزمون تعیین سطح گاما

Where are you from?

از ابتدایی ترین پرسش هایی که در کلاس های زبان مدرسه یا خارج از مدرسه هر زبان آموزی که به دنبال یادگیری انگلیسی باشد با آن مواجه می شود. گاهی نیز ممکن است که از فردی بپرسند “اصالتا اهل کجایی؟” تا بفهمند که فردی که در محیط خاصی بزرگ شده یا زندگی می کند از چه پیشینه ی خانوادگی می آید. سوالی که در ادامه می بینید بیشتر بر روی قومیت فرد تمرکز دارد.

Where you originally from?

ولی نکته ای که باید به آن توجه کرد آن است که در دنیای امروزه که بسیاری از افراد در عرصه های بین المللی ممکن است پیشینه خانوادگی پیچیده تری داشته باشند در بعضی از موقعیت ها سوالاتی مانند سوالات بالا را توهین آمیز بدانند. به عنوان مثال در کشورهای انگلیسی زبان جمعیت غیرسفیدپوستی که متولد این کشورها هستند اگر بفهمند که هدف از این سوال دانستن ملیت آن ها نیست و بلکه فرد تمرکز عمده ای بر روی قومیت یا نژاد آن ها دارد ممکن است احساس کنند که به آن ها توهین شده است. اکثر افراد دو سوال بالا را بر مبنای این جواب می دهند که در کجا متولد یا بزرگ شده اند و نه اینکه نژاد آن ها چیست.

مثلا موقعیتی را تصور کنید که در کشوری مثل آمریکا از فردی رنگین پوست بپرسید اهل کجاست و او شهری در آمریکا را نام ببرد و شما در پاسخ برای ارضای حس کنجکاویتان با سوالاتی مثل where are your parents from یا where are you really from یا but what are you سعی کنید که بفهمید که نژاد او دقیقا چیست ممکن است که زمینه سوء تفاهم به وجود بیاید.

اهل کجایی به انگلیسی

در اکثریت مواقع بهتر است که اگر فرد علاقه ای به صحبت درباره قومیت یا نژاد خود نشان نمی دهد اصرار چندانی برای دانستن آن نداشته باشید ولی چنانچه مطمئن باشید که کمی سوال اضافه باعث توهین به فرد نمی شود می توانید از او بپرسید:

What’s your cultural heritage?(از چه سابقه فرهنگی هستی؟)

در مواردی نیز که بحث توهین به فرد مطرح نیست ولی همچنان می خواهید از شیوه های متعدد دیگری برای پرسیدن این که فردی اهل کجاست استفاده کنید می توانید به سراغ جمله های زیر بروید:

  • Where were you born?(کجا به دنیای اومدی)
  • Where did you grow up?(کجا بزرگ شدی)
  • What culture do you identify with?(با چه فرهنگی احساس نزدیکی بیشتری داری)
  • What is your nationality?(ملیتت چیه)
  • What’s your ethnicity? (از چه قومیتی هستی؟)
لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×