سایر مراکز آموزشی

8 تا از بهترین آموزشگاه های فن بیان در تهران: هزینه+ آدرس و☎️

زمانیکه موضوع فن بیان مطرح می‌شود مستقل از اینکه شما چه کاری دارید و از چه جایگاهی برخوردار هستید، توانایی برقراری ارتباط اهمیت پیدا می‌کند. شما برای ایجاد یک ارتباط موثر نیازمند این هستید که کلامتان اثرگذار باشد. داشتن “فن بیان” قوی سبب می‌شود دیگران از هم‌نشینی و مصاحبت با شما لذت ببرند. اگرچه ممکن اسن در ابتدا به کارگیری زبان و سخن گفتن را کار ساده‌ای تلقی نمایید، اما داشتن روابط عمومی قوی نیازمند کسب مهارت فن بیان و سخنوری است. بهترین آموزشگاه های فن بیان در تهران برای تمامی سرفصل‌های فن بیان و سخنوری کلاس برگزار می‌نمایند.

همه ارتباطات انسان مانند کار و روابط شخصی بر پایه کلام و زبان استوار است. بنابراین به راحتی می‌توان دریافت که فن بیان نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کند. شکی وجود ندارد که فن بیان قوی و سخنوری قدرتمند شانس موفقیت افراد را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. در ادامه مقاله با معرفی بهترین آموزشگاه های فن بیان در تهران شما در انتخاب بهترین دوره ها و کلاس های فن بیان و کسب مهارت برقراری ارتباط موثر یاری می‌نمایند.

آزمون تعیین سطح گاما

معیارهای انتخاب بهترین آموزشگاه های فن بیان تهران

آموزشگاه های معتبر از اساتید برجسته و حرفه ای برای آموزش های خود استفاده می کنند که در روند آموزش بسیار تاثیر گذار می باشند. 🧑‍🏫 استفاده از اساتید حرفه ای
آموزشگاه ها باید مکانی مناسب را به هنرجویان خود ارائه بدهند تا افراد بازدهی بهتری را در کلاس ها داشته باشند. ❤️ محیط مناسب آموزش
آموزشگاه باید در کلاس ها از جدیدترین متدها و روش‌های آموزشی استفاده کنند. 👨‍💻 استفاده از جدیدترین ابزارهای آموزشی
آموزشگاه ها باید کلاس های خود را در ساعات مختلفی برگزار کنند. ⏲️ زمانبندی مناسب کلاس ها
آموزشگاه ها باید مدرک معتبر در پایان دوره آموزشی به زبان آموزان خود ارائه دهد. 📜 ارائه مدرک معتبر

 

در ادامه به معرفی بهترین آموزشگاه های فن بیان در تهران، سرفصل دوره ها، هزینه کلاس و سایر مشخصات مراکز آموزشی پرداخته ایم. لیست بهترین آموزشگاه های فن بیان تهران به همراه آدرس، شماره تماس را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

آموزشگاه فن بیان فنان
برگزاری دوره های فن بیان در تهران

بهترین آموزشگاه های فن بیان در تهران

نام آموزشگاه آدرس شماره تماس
آموزشگاه فنان میدان دوم صادقیه ، خیابان سازمان آب، خیابان گلستان یکم پلاک ۲۷ 02191007510
آموزشگاه هنر صدا تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، کوچه نوربخش، پلاک 21 02122141814   –     09212372393
کانون سخنوران خیابان ملاصدرا خیابان شیراز جنوبی خیابان برزیل غربی پلاک 136 02188041
شهریاران سخن میدان ونک، انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5 02188192019
آموزشگاه پایا تهران، میدان توحید، خیابان ستارخان، بین باقرخان و پاتریس، پلاک 197 02166921932
جهاد دانشگاهی بلوار کشاورز، بین خیابان نادری و فلسطین، پلاک 118 02184651230
مجتمع فنی تهران بلوار میرداماد، نرسیده به میدان محسنی، بین خیابان رازان شمالی و سید حسینی، جنب بانک ملت، پلاک 83 02122222816
رویای صدا عباس آباد، پایین تر از سینما آزادی، خیابان میرزای شیرازی شمالی، نبش کوچه مقدم، پلاک 240- واحد 1 02122898478

 

 • آموزشگاه فنان

فنان بدون شک بهترین و حرفه ای ترین آموزشگاهی ست که کلاس های آموزش فن بیان، سخنوری، سخنرانی، اعتمادبنفس و موارد مشابه را برگزار می کند. این موسسه با تکیه بر آموزش تکنیک ها و مهارت های فوق العاده و لازم جهت رفع و تقویت مباحثی چون عدم اعتماد به نفس، ترس از سخنرانی، ترک لکنت، اصول فروش ومذاکره، اصول جامع برقراری ارتباط صحیح و موثر با مخاطب، شناخت روش ها و تکنیک ها به هنگاهم سخنرانی و.. سعی دارد تا تمام این ایرادات را با سرفصل های منحصر به فرد و طراحی شده استاندارد مختص خود رفع نماید.

آموزشگاه فن بیان فنان

نه تنها کلاسهای حضوری، بلکه به صورت انلاین می‌توانید از همه جای ایران در کلاسهای این آموزشگاه شرکت کنید.

هزینه دوره: 1000000 تومان

آدرس:

میدان دوم صادقیه ، خیابان سازمان آب، خیابان گلستان یکم پلاک ۲۷

شماره تماس:

02191007510

وب سایت:

Fanaan.ir

 

 • مجموعه هنر صدا

مجموعه هنر صدا از معتبرترین مراکز فعال در زمینه آموزش فن بیان، گویندگی، اجرا و دوبله می باشد. مجموعه آموزشی هنرصدا از سال ۱۳۹۲ با همکاری با برترین اساتید فن بیان، گویندگی و دوبلاژ  صدا و سیما در خدمت علاقه مندان به فن بیان و هنر گویندگی، دوبله و اجرا می باشد. تمام مراحل ثبت نام این مجموعه بصورت آنلاین از طریق وب سایت هنرصدا به آدرس www.voiceart.ir انجام می شود و دوره های آموزشی به صورت حضوری در تهران برگزار می شود. دوره های آنلاین فن بیان و گویندگی را نیز می توانید از طریق وب سایت هنرصدا ثبت نام فرمایید.

این مجموعه با حدود ۱۰ سال سابقه فعالیت در حوزه فن بیان، گویندگی، اجرا و دوبله و همکاری با اساتید مجرب همچون مهران دوستی، بهروز رضوی، سعید شیخ زاده، امیر محمد صمصامی، شوکت حجت، داود حیدری، حسن همایی، مجید عسگری، پیمان طالبی، سعید مقدم منش، ناهید امیریان، شوکت حجت و…

بیش از ۱۰ سال سابقه آموزش، همکاری با اساتید مطرح فعال در صدا و سیما و کیفیت بالای آموزشی از ویژگی های خاص مجموعه هنرصدا می باشد.

از فعالیت های این مجموعه می توان به جذب علاقمندان و معرفی به اساتید برتر حوزه صدا به منظور آموزش در دوره های زیر اشاره کرد.

 

 • معرفی آموزش برای دوره های فن بیان
 • معرفی آموزش برای دوره های دوبله
 • معرفی آموزش برای دوره های دوبله کودک و نوجوان
 • معرفی آموزش برای دوره های گویندگی
 • معرفی آموزش برای دوره های مبانی فن بیان و گویندگی
 • معرفی آموزش برای دوره های مبانی فن بیان و اجرای رادیویی
 • معرفی آموزش برای دوره های رموز و فنون گویندگی
 • معرفی آموزش برای دوره های بازیگری رادیو و نمایش رادیویی
 • برنامه ریزی برای برگزاری کارگاه های آموزشی در سایر استان ها
 • امکان انتشار پادکست در باشگاه صدا
 • امکان انتشار آثار دوبله شده در باشگاه صدا

آدرس:

تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، کوچه نوربخش، پلاک 21

شماره تماس:

02122141814   –     09212372393

وب سایت:

www.voiceart.ir

 • کانون سخنوران

موسسه سخنوران به عنوان مرکز تخصصی آموزش سخنرانی و سخنوری حرفه ای و فنون ارتباطات کلامی و غیر کلامی در سال 1388 تاسیس شده و تاکنون و به بیش از 20000 سخن آموز آموزش داده است.

کلاس هنر فن بیان، کلاس مناظره، آموزش فن بیان و سخنرانی ویژه سازمان ها، کلاس خصوصی فن بیان، کلاس آنلاین فن بیان و کلاس حضوری از جمله دوره هایی هستند که موسسه سخنوران برگزار می کند. مشاوره رایگان و تعیین سطح توسط اساتید در ابتدای کار برای شما انجام می شود. از دیگر ویژگی های موسسه، برگزاری کلاس ها به دو صورت حضوری و آنلاین است. همچنین دوره های خصوصی نیز در این مجموعه برگزار می‌شود. همچنین در پایان دوره از طرف موسسه مدرک معتبر نیز اعطا می‌گردد.

هزینه دوره: 1700000 تومان

آدرس:

خیابان ملاصدرا خیابان شیراز جنوبی خیابان برزیل غربی پلاک 136

شماره تماس:

02188041

وب سایت:

Sokhanvaran.org

 • شهریاران سخن

موسسه شهریاران سخن در سال 1383 فعالیت خود را آغاز و بعد از سال ها تلاش و تجربه در سال 1395 وبسایت مدرسه سخن را راه اندازی کرد (دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد). این موسسه دوره های آموزشی متفاوتی برگزار می کند از جمله دوره سخنوری و گویندگی عمومی، دوره آموزش سخنوری تخصصی، دوره سخنوری و گویندگی در رادیو و تلویزیون، دوره آموزش سواد رسانه ای و شهرت، دوره تربیت مربی و مدرس فن بیان و آیین سخنوری.

از ویژگی های خوب موسسه این است که تمامی دوره ها را به صورت حضوری و آنلاین برگزار می کند. همچنین اگر دنبال کلاس خصوصی هستید، مدرسه سخن با توجه به برنامه کاری و زمان دلخواهتان برای شما به صورت آنلاین یا مجازی آموزش خصوصی برگزار می کند. برای ثبت نام در دوره آیین سخنوری و فنون اجرا، ابتدا به شما مشاوره می دهند و تست گویندگی می گیرند. در انتهای دوره هم، گواهینامه پایان دوره توسط جهاد دانشگاهی و موسسه شهریاران سخن به شما اعطا می ‌شود.

هزینه دوره: 1500000 تومان

آدرس:

میدان ونک، انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

شماره تماس:

02188192019

وب سایت:

Sokhanvari.com

 

 • آموزشگاه پایا

آموزشگاه کامپیوتر پایا  بیش از هجده سال سابقه فعالیت آموزشی و مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور دارد. در نظرسنجی سالانه فارغ التحصیلان بعنوان بهترین آموزشگاه در تهران شناخته شده است. پایا دوره های مختلفی را برای رشته های مختلف از جمله دوره های فن بیان و سخنوری برگزار می کند.

به عنوان مثال دوره آموزش فن بیان و سخنوری. این دوره به صورت صد درصد عملی و کاربردی است و مهارت های سخنرانی، فن بیان و صحیح صحبت کردن را یادتان می دهند. از جمله تکنیک هایی که یاد می گیرید می توان به تکنیک های اعتماد به نفس، رفع خجالت و کم حرفی، داشتن صدایی رسا و گیرا، مدیریت ترس از سخنرانی، تقویت حافظه، الگوهای رفتاری و زبان بدن و .. اشاره کرد.

هزینه دوره در حال حاضر 1495000 هزار تومان است.

آدرس:

تهران، میدان توحید، خیابان ستارخان، بین باقرخان و پاتریس، پلاک 197

شماره تماس:

02166921932

وب سایت:

Payait.com

 • جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی به عنوان يكی از بزرگترين و معتبرترین نهادهای آموزشی و پژوهشی كشور مورد اعتماد مردم و سازمان های مختلف است. این مجموعه بيش از 30 سال سابقه دارد، به همین دلیل آن را جز مراکز معتبر جهت یادگیری دوره های فن بیان به شما معرفی می کنیم.

در دوره فن بیان تکنیک های برقراری ارتباط موثر، خوب سخن گفتن، اعتماد به نفس، استفاده از زبان بدن و .. را یادتان می دهند. راحت و خوب حرف زدن، غلبه بر ترس و استرس، سخنرانی فی البداهه، حذف تکیه کلام و من من کردن، فراموش نکردن متن سخنرانی و … از جمله سر فصل های این دوره هستند. این دوره پیش نیاز خاصی ندارد و همه می توانند در آن شرکت کنند. در پایان هر دوره توسط جهاد دانشگاهی گواهي معتبر صادر می شود که در خارج از کشور نیز اعتبار دارند. هزینه دوره در حال حاضر 1700000 هزار تومان است.

آدرس:

تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان نادری و فلسطین، پلاک 118

شماره تماس:

02184651230

وب سایت:

Jtehran.com

 • مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد در سال 1389 افتتاح شد. وجود اساتید مجرب و حرفه ای و اعتبار بالای مجتمع از ویژگی هاییست که مجتمع فنی را برای آموزش دوره ی فن بیان و سخنرانی مناسب می کند. کلاس فن بیان مجتمع، به صورت کاربردی، مهارتی و ورکشاپ برگزار می شود. با شرکت در این دوره مهارت های سخنوری و سخنرانی را یاد می گیرید.

خواندن متون مختلف، آموزش اجرا در رادیو و تلویزیون، تمرین صداشناسی آوا شناسی، آموزش زبان بدن در گفتگو و اجرا و سخنرانی، تمرین گویندگی متن در استودیو، آموزش بداهه پردازی درسخنرانی(آموزش گویندگی و فن بیان)، تمرین حس و نمایشنامه خوانی و .. از مواردی هستند که در دوه فن بیان و سخنرانی به شما آموزش می دهند. در پایان دوره هم، مدرک دو زبانه مجتمع فنی تهران را (قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه) به شما می دهند. هزینه این دوره هم اکنون 2330000 هزار تومان است.

آدرس:

بلوار میرداماد، نرسیده به میدان محسنی، بین خیابان رازان شمالی و سید حسینی، جنب بانک ملت، پلاک 83

شماره تماس:

02122222816

وب سایت:

mftmirdamad.com

 • رویای صدا

آموزشگاه گویندگی و فن ‌بیان رویای صدا در سال 1385 تاسیس شد و فعالیت خود را با برگزاری دوره‌ های گویندگی، اجرا و فن بیان آغاز کرد. برگزاری کلاس های حضوری و غیر حضوری، اساتید با سابقه و مجرب و برگزاری نیمه خصوصی کلاس های حضوری (با تعداد شاگرد کم) سه ویژگی خوب آموزشگاه رویای صدا است. رویای صدا تا به امروز بیش از 2600 هنرجو را آموزش داده است.

آموزش فن بیان و گویندگی رویای صدا شامل در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و عالی برگزار می شود. غلبه بر اضطراب، راحت صحبت کردن، یادگیری اعتماد به نفس، تمرین داشتن صدای گیرا و مناسب، زبان بدن، پرهیز از من و من کردن و .. از جمله مواردی است که در این دوره آموزشی به شما یاد می دهند. در پایان دوره گواهینامه موسسه رویای صدا با اسم و امضای استاد سعید پورمحمودی (بیش از 20 سال سابقه گویندگی و اجرا در برنامه های رادیویی و تلویزیونی)، برای شما صادر می شود.

هزینه دوره: 1800000 تومان

آدرس:

عباس آباد، پایین تر از سینما آزادی، خیابان میرزای شیرازی شمالی، نبش کوچه مقدم، پلاک 240- واحد 1

شماره تماس:

02122898478

وب سایت:

Royayeseda.com

تعریف فن بیان

از آنجایی که ما انسان‌ها به طور مداوم با هم در ارتباطیم، تمامی روابطمان بر پایه گفت و گو مکالمه شکل می‌گیرد. از همین رو داشتن مهارت فن بیان شانس ارائه خودمان به بهترین شکل را افزایش می‌دهد. فن بیان به کارگیری کلمات و عبارات مناسب در زمان و مکان مناسب است. در حقیقت همان توانایی سخن گفتن در هر شرایط زمانی و مکانی است. فن بیان و سخنوری یک هنر است که باید پرورش داده شود.

فن بیان یعنی اینکه شما بتوانید یک محتوای ارزشمند و مفید با رعایت تکنیک های صحیح کلامی به همراه بیانی رسا و واضح در اختیار مخاطب قرار دهید.

ویژگی های فن بیان قوی

 • اهمیت لحن در فن بیان

لحن کلام و صحبت شما در میزان تاثیرگذاری آنچه که می‌گویید بسیار حائز اهمیت است. برای مثال یک درخواست، زمانی می‌تواند محترمانه است که از کلمات محترمانه و به همراه لحنی محترمانه بیان شود. بسیار پیش می‌آید که فردی کلمات محترمانه‌ای را برای گفت‌وگو انتخاب کند ولی با لحنی تهاجمی آن را بیان کند. همان اندازه که باید در انتخاب کلمات وسواس به خرج دهید باید از لحن مناسب استفاده کنید تا اثرگذاری کلامتان حفظ شود.

 • انتخاب کلمات مناسب

پیش از شروع هر نوع گفت و گویی انتخاب واژه‌ها نکته کلیدی است. مشکل عمده‌ی افراد در گفت و گو این است که در انتخاب کلمات خود چندان موفق نیستند و همین باعث می‌شود بیان خوبی نداشته باشند. در هر مکالمه هر واژه بار معنایی خاص خودش را دارد، طبیعتا شما نمی‌توانید از یک سری واژه های واحد برای تمام گفت و گوهایتان بهره ببرید. بنابراین اولین اساس در پرورش فن بیان داشتن دید مناسب از کلمات و انتخاب هوشمندانه آنان است. بایستی دایره لغات خود را گسترش دهید.

 • زمان و مکان گفت و گو

از دیگر مسائل مهم در مسئله فن بیان، زمان و مکان گفت و گوی شماست. در واقع با توجه به موضوع موردنظرمان و آنچه در ذهن داریم، باید زمان و مکان مناسبی را برای بیان آنچه که می‌خواهیم بگوییم انتخاب کنیم. تقریبا تمام افراد ضرب المثل هرسخن جای و هرنکته مکانی دارد را شنیده اند. اهمیت مکان و زمان گفت و گو دقیقا از همین ضرب المثل سرچشمه می‌گیرد.

یک گوینده و یا سخنور ماهر شایط مناسب را برای صحبت کردن انتخاب می‌کند.

افرادی که معمولاً رهبری دیگران را به عهده دارند اغلب کسانی هستند که می توانند به خوبی صحبت کنند خوب صحبت کردن یکی از ویژگی های کسانی است که می تواند دیگران را با خود همراه کنند.

چه چیزهایی فن بیان نیست؟

غالبا افراد چرب زبانی، پر حرفی و یا حاضر جوابی و خوش صدایی را با فن بیان اشتباه می‌گیرند. هیچکدام از موارد فوق فن بیان نیست. خیلی اوقات افراد فن بیان را با پرحرفی اشتباه می‌گیرند. در این مورد ضروری است که بگوییم فن بیان پر حرفی نیست و اتفاقاً پر حرفی خیلی اوقات می‌تواند به فن بیان ما آسیب بزند. اینکه ما به‌صورت پینگ پنگی در یک گفت و گو به یکدیگر پاسخ دهیم نه تنها نوعی فن در بیان نیست بلکه می‌تواند به فن بیان ما نیز آسیب بزند. در واقع فرد حاضر جواب صرفا به دنبال پاسخ به دیگران است و این می‌تواند مکالمه‌هایش را با مشکل مواجه کند. فرد حاضر جواب بدون فکر کردن تنها به دنبال پاسخی برای حرف طرف مقابل است.

دانستن مهارت های لازم برای فن بیان قوی، شما را در امر یادگیری و پرورش مهارت سخنوری یاری می‌کند.

بهترین مجموعه های آموزشی، کلاس های فن بیان در تهران براساس یک سری معیارهای اصولی انتخاب می‌شوند. در جدول زیر به اختصار به این معیارها پرداخته ایم.

4/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا