آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

گرامر abstract noun (اسم ها انتزاعی) در زبان انگلیسی: ✔️ نکته های مهم

در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی، با مطلب جدیدی برای معرفی نکته های مهم گرامری درباره abstract noun یا اسم انتزاعی در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

منظور از abstract noun چیست؟

دسته بندی های مختلفی برای اسم ها وجود دارد. یکی از آن ها قرار دادنشان در دو گروه concrete و abstract یا عینی و انتزاعی است.

آزمون تعیین سطح گاما

همان طور که از نامشان مشخص است concrete noun  ها به مفهوم هایی اشاره دارند که در دنیای واقعی نمود فیزیکی دارند و می توان با حواس پنجگانه انسانی آن ها را درک کرد. مثلا یک خودکار را در نظر بگیرید. شما می توانید با استفاده از چشم های خود آن را ببینید و با دست هایتان لمسش کنید. بنابراین هنگام مواجهه با آن ها با مفهومی مسجم سر و کار دارید.

در عوض abstract noun ها دقیقا به مفهومی متضاد اشاره دارند. مواردی که درک کردن آن ها از عهده حواس پنجگانه انسانی خارج است. مثلا “عشق” را در نظر بگیرید. آیا می توانید آن را ببینید و لمس کنید و صدایش را بشنوید؟ نه! بنابراین عشق مفهومی انتزاعی است.

انواع abstract noun ها در زبان انگلیسی

در جدول های زیر بعضی سعی کرده ایم که با دسته بندی های مختلف و ارائه مثال انواعی از اسم های انتزاعی را در اختیار شما قرار دهیم.

احساسات انسانی:

Love

(عشق)

Sadness

(غم)

Happiness

(شادی)

Hatred

(نفرت)

Anger

(عصبانیت)

 

ایده ها:

Humor

(شوخ طبعی)

Honor

(آبرو)

Information

(اطلاعات)

Communication

(ارتباط)

Trust

(اعتماد)

 

ویژگی های شخصیتی:

Dignity

(شرافت)

Loyalty

(وفاداری)

Sympathy

(همدردی)

Cowardice

(بزدلی)

Impatience

(بی صبری)

 

مفهوم های فلسفی:

Socialism

(سوشالیسم)

Capitalism

(کاپیتالیسم)

Ethics

(اخلاقیات)

Democracy

(دموکراسی)

Marxism

(مارکسیسم)

 

آیا abstract noun ها تحت تاثیر قوانین گرامری متفاوتی هستند؟

به طور کلی قانون گرامی خاصی صرفا برای اسم های انتزاعی در انگلیسی وجود ندارد. یعنی به این شکل نیست که فقط به خاطر انتزاعی بودنشان در بعضی از موارد تابع قوانین متفاوتی نسبت به سایر اسم ها باشند.

مثل سایر اسم ها ممکن است که در نقش فاعل یا مفعول در جمله ها ظاهر شوند، از قوانین بزرگ نویسی تبعیت می کنند، در رده اسم های خاص یا عام قرار بگیرند و در صورت قابل شمارش بودن می توانند مفرد یا جمع باشند.

نحوه معین کردن قابل شمارش بودن یا نبودن اسم های انتزاعی

تنها بحث گرامری که می تواند استفاده از abstract noun ها را در انگلیسی با مشکل مواجه کند، تشخیص دادن این است که آیا هر کلمه انتزاعی قابل شمارش است یا غیرقابل شمارش.

حالا چه طور باید این موضوع را تشخیص دهیم؟

چنانچه که اسم انتزاعی مورد نظر به مفهومی عمومی اشاره دارد که قابل تعمیم به همگان است، باید آن را به عنوان یک اسم غیرقابل شمارش در نظر گرفت.

Beauty is a relative concept. No one is really ugly.

(زیبایی مفهومی نسبی است. هیچ کسی واقعا زشت نیست.)

Failure is not the end of the world.

(شکست پایان دنیا نیست.)

برعکس این ماجرا، زمانی که اسم انتزاعی مورد نظر به حادثه یا فرد خاصی اشاره دارد باید به عنوان یک اسم قابل شمارش در نظر گرفته شود.

talent

Your failures should not define what you can’t and can do in your life. You have to be strong and get back up after each failure.

(شکست هایت نباید مشخص کنند که چه کاری می توانی یا نمی توانی انجام دهی. باید قوی باشی و بعد از هر شکست دوباره از جایت بلند شوی.)

2.5/5 - (4 امتیاز)
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×