آموزش رایگان زبان فرانسهدانستنی های فرانسه

اسامی حیوانات به فرانسوی+ تحصیل در رشته دامپزشکی در فرانسه

یکی از نقاط گردشگری مهم هر کشور توریستی میتونه باغ وحش باشه.مکانی بسیار جذاب و سرشار از هیجان . اگر به عنوان توریست میخواهید به کشور فرانسه زبان بروید , احتمال رفتنتون به باغ وحش زیاده یا شایدم بخواهید در رشته دامپزشکی تحصیل کنید , خب در این صورت بهتره اسامی حیوانات را بدونید .

در این مقاله اسامی حیوانات را به فرانسوی یاد میگیریم و اطلاعاتی در مورد تحصیل در رشته دامپزشکی در فرانسه را خواهیم داشت.

آزمون تعیین سطح گاما

فرانسه کشوری با موسسات دارای رنکینگ جهانی است که هر ساله از دانشجویان بین المللی استقبال می کند. یکی از رشته های مطرح دامپزشکی می باشد که به زبان فرانسه و توسط اساتید مجرب آموزش داده می شود.

-اسامی حیوانات به فرانسوی

گربه Le chat
سگ Le chien

 

پرنده L’oiseau
موش La souris
گاو La vache
خوک Le cochon
گوسفند Le mouton
مرغ La poule
اسب Le cheval
روباه Le renard
خرس L’ours
عنکبوت L’araignée
پشه Le moustique
مگس La mouche
سوسک Le cafard
مورچه La fourmi
پروانه Le papillon
زنبور La guêpe
زنبور L’abeille
عقرب Le scorpion
حشره L’insecte
پرنده l’oiseau
خرگوش le lapin
شتر le chameau
قناری le canari
شامپانزه le chimpanzé
خرچنگ le crabe
جیرجیرک le grillon
تمساح le crocodile
آهو le cerf
دلفین le dauphin
خر l’âne
کبوتر la colombe
فیل l’éléphant
گوزن شمالی l’élan
شترمرغ استرالیایی l’émeu
ماهی le poisson
فلامینگو le flamant
قورباغه la grenouille
غزال la gazelle
زرافه la girafe
بز la chèvre
ماهی قرمز، گلدفیش le poisson rouge
غاز l’oie
گوریل le gorille
ملخ la sauterelle
همستر le hamster

 

جوجه تیغی، خارپشت le hérisson

 

کفتار l’hyène
بچه گربه le chaton
بره l’agneau

 

پلنگ le léopard
شیر le lion
مارمولک le lézard

 

خرچنگ دریایی  

le homard

 

میمون  

le singe

 

هشت پا la pieuvre
شترمرغ l’autruche
جغد le hibou
خرس پاندا le panda
طوطی le perroquet
طاووس le paon
پنگوئن le pingouin
موش صحرایی le rat
کرگدن le rhinocéros
خروس le coq
کوسه le requin
حلزون l’escargot
مار le serpent
سنجاب l’écureuil
قو le cygne
شترمرغ le tigre
لاک پشت la tortue

 

کرم le ver
گرگ le loup
گورخر le zèbre
وال la baleine

فراموش نکنید که اسامی حیوانات شامل مونث و مذکر نیز میشوند.

 

شرایط تحصیل دامپزشکی در فرانسه

آموزش دامپزشکی در فرانسه توسط چهار مدرسه عالی بزرگ، واقع در لیون ، میسونزآلفورت، نانت و تولوز تدریس می شود. این مطالعات حداقل هفت سال پس از شروع ادامه می یابد و با پایان نامه ای از اعطای حق دیپلم دولتی پزشک دامپزشکی به پایان می رسد.این دوره با دو سال مطالعه علمی آغاز می شود که در پایان آن دانشجویان یک آزمون ملی را برای ورود به دانشکده دامپزشکی می گذرانند، که در آنجا تحصیلات بیش از پنج سال ادامه خواهد یافت.فرانسه نخستین کشوری بود که با ایجاد اولین مدارس دامپزشکی در قرن هجدهم، آموزش پزشکی دامپزشکی در آن نهادینه شد. ورود به دانشکده دامپزشکی فقط از طریق یک آزمون سراسری که پس از دو سال مطالعه علمی مقدماتی کارشناسی امکان پذیر می باشد، همچنین تعداد دانشجویان این رشته در حدود 550 صندلی در سال را اشغال می کنند. (تعداد دقیق هر سال توسط وزارت کشاورزی فرانسه تعیین می شود). این آزمون توسط بخش مسابقات زراعت و دامپزشکی برگزار می شود.حدودا پنج بار آزمون برگزار می شود که پس از آن دانشجویان پذیرفته شده به ترتیب الویت بندی و شهر مرد نظرشان وارد چهار مدرسه دامپزشکی در فرانسه می شوند، البته افراد بر اساس شایستگی و نمره در مدارس مختلف قرار می گیرند. دروس مورد مطالعه برای آزمون مد نظر در زمینه زیست شناسی، شیمی، فیزیک و علوم زمین است و افراد می توانند در کلاس های مختلف شرکت کنند و دانش خود را ارتقاع دهند.

دانشگاه های دامپزشکی در فرانسه

در فرانسه چهار مدرسه دامپزشکی وجود دارد که در این بخش به معرفی آن ها میپردازیم:

-دانشکده ملی دامپزشکی Alfort

دانشکده دامپزشکی ملی Alfort یک موسسه دولتی فرانسه برای تحقیقات علمی و آموزش عالی در زمینه دامپزشکی است که در MaisonsAlfort ، ValdeMarne، نزدیک پاریس واقع شده است و تحت نظارت وزارت زراعت اداره می شود. این موسسه یکی از چهار مدرسه ای است که آموزش دامپزشکی در فرانسه را ارائه می دهد.این مدرسه در سال 1765 توسط کلود بورگلات تأسیس شد و در سال 1766 به مکان فعلی آن منتقل شد که به رسمیت شناخته شده و جایگاه بین المللی را در طول قرن هجدهم دریافت کرد و به خصوص با مجموعه ای از نمونه های آناتومیکی و تاریخ طبیعی آن مشهور بود. امروزه این مدرسه حدود 700 دانشجو، 75 مدرس و 45 محقق دارد. این دانشگاه همچنین دارای یک موزه غیرمعمول، موزه Fragonard ، باغ گیاه شناسی دانشکده دامپزشکی ملی Alfort است و هر دو برای عموم آزاد هستند. رتبه بندی این دانشگاه جایگاه 3887 را نشان می دهد.

-دانشکده اونیریس نانت

ONIRIS در سال 2010 با همکاری دانشکده ملی دامپزشکی نانت، که در سال 1979 تأسیس شد و مدرسه ملی مهندسی مواد غذایی و کشاورزی نانت ، که در سال 1974 تأسیس شده است ، ایجاد شده است. نانت ششمین شهر بزرگ فرانسه است و از جاذبه های آن می توان ساحل آتلانتیک و پارک طبیعی منطقه ای Brière را در نزدیکی خود قرار داد.Oniris یک موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی وزارت کشاورزی و غذا استکه رشته های بسیار گسترده ای در زمینه بهداشت حیوانات و بهداشت عمومی، بالینی، زیست پزشکی، علوم غذایی و مهندسی فرآیند ارائه می دهد.Oniris قصد دارد با مشارکت فعالانه در مفهوم “یک دارو، یک سلامتی” بازیگر در زمینه های غذا و بهداشت حیوانات و انسان باشد. این موسسه حدود 1100 دانشجو را آموزش می دهد ، به ویژه آموزش مربوطه را ارائه می دهد:

به حرفه های دامپزشکی (دکترای دامپزشکی). ویژگی این آموزش پاتولوژیست ها و زیست شناسان این است که مهارت های کسب شده توسط کلینیک، به ویژه در یک بیمارستان در سطح اروپا، با مهارت های حاصل از آموزش توسط تحقیقات، ارائه می شود. در رتبه بندی های جهانی این دانشگاه جایگاه 6446 می باشد.

– دانشکده VetAgro Sup Lyon

VetAgro Sup در اول ژانویه سال 2010 از ادغام دانشکده دامپزشکی ملی لیون (قدیمی ترین موسسه دامپزشکی تأسیس شده در جهان در سال 1761)، دانشکده ملی مهندسان کشاورزی در کلرمونتفرند و دانشکده ملی خدمات دامپزشکی متولد شد.موسسه آموزش عالی و تحقیقات در زمینه های مواد غذایی، بهداشت حیوانات ، علوم کشاورزی و محیط زیست، VetAgro Sup در هر دو منطقه اوورگن و RhôneAlpes فعالیت می کند و اول از اهداف خود آموزش دامپزشکان و مهندسان، تولید دانش و پشتیبانی از اقتصادی، اجتماعی و بازیگران عمومی در زمینه های غذا، بهداشت حیوان و رفاه ، علوم کشاورزی و محیط زیست. VetAgro Sup دانشجویان را برای مشاغل مختلف دامپزشکی و کشاورزی (بهداشت حیوانات، بهداشت عمومی، حفاظت و ایمنی حیوانات، حفاظت از محیط زیست، تغذیه و علوم غذایی و غیره) آموزش می دهد.این مؤسسه عالی اولین ساختار فرانسوی بود که برای آموزش هم مهندسان کشاورزی و هم پزشکان دامپزشکی ایجاد شد. این مدل با مدل های بین المللی (دانشگاه با دو دانشکده) سازگار است و باعث تقویت ساختار خوانایی بین المللی می شود.VetAgro Sup با داشتن 1200 دانشجو (700 دانشجوی دامپزشکی دامپزشکی) و 120 عضو هیئت علمی مجموعه ای از آموزش های سطح بالا را در زمینه های مختلف رشته دامپزشکی و مهندسی کشاورزی ارائه می دهد. برنامه آموزش دامپزشکی توسط AVMA و EAEVE تأیید شده است. رنکینگ این موسسه 5084 می باشد.همه اینها مؤسسات دولتی است که تحت نظارت وزارت کشاورزی است.

-دانشکده ملی دامپزشکی تولوز

ENVT که در سال 1828 افتتاح شده، قدیمی ترین Grande Ecole Toulouse است به طور پیوسته با آموزش 75% دامپزشکان فرانسوی خدمت کرده است. در کل بیش از 15،000 نفر از بزرگان حرفه دامپزشکی، پزشکان، محققان، معلمان را آموزش و میزبانی کرده است. صنعت و سیاست گذاران. دامپزشکان مطمئناً در پزشکی و جراحی آموزش دیده می شوند همانطور که برای حیوانات اهلی، ورزشی تفریحی یا منابع اقتصادی حیوانات از یک مزرعه گرفته تأمین کننده غذا کمک می کند. همچنین ضامن بهداشت عمومی است، یعنی تمام این موارد را از طریق حیوان، محصولات و محیط آن بر سلامت و رفاه انسان تأثیر می گذارد. فعالیت های کلینیکی ENVT در محیط شهری و مناطق روستایی جنوب غربی بزرگ فعالیت دارد و از طریق تحقیق خود، یک شهرت بین المللی دیرینه را که جامعه با هوش و کارآیی دارد به دست آورد. ENVT از ابعاد فرهنگی منطقه ای که هویت آن را شکل داده اند. برنامه دتمپزشکی همچنین از طریق شبکه های مدارس همکار خود، کنسرسیوم های تحقیقاتی که توسط آزمایشگاه ها، مبادلات دانشجویی، معلمان و محققان نگهداری می شود. این مدرسه همچنین با مراکز دیگر در مراکز منطقه ای و شبکه های ملی همکاری می کند. با موسسه ملی پلی تکنیک تولوز، که در سال 2010 به آن پیوست ،رتبه بندی دانشگاه ملی دامپزشکی تولوز در حدود 5359 در جهان می باشد.

هزینه تحصیل دامپزشکی در فرانسه

هزینه تحصیل درفرانسه در مدارس دامپزشکی این کشور از 2300 یورو در سال شروع می شود.هزینه های کل زندگی در فرانسه به سبک زندگی شما بستگی دارد، اما بیشتر از همه به مکان انتخابی شما و شهری در فرانسه که در آن زندگی می کنید بستگی دارد.
متوسط بودجه مورد نیاز هر شهر بزرگ فرانسه به شرح زیر است:

  • پاریس: بین 1200 تا 1800 یورو در ماه (گاهی اوقات شامل اقامت، اگر تصمیم به زندگی در یک خوابگاه اقامت دانشجویی گرفتید)
  • نیس: بین 900 تا 1400 یورو در ماه
  • لیون، نانت، بوردو یا تولوز: بین 800 1000 یورو

-گزینه های اصلی مسکن دانشجویان در فرانسه عبارتند از:

  • خوابگاه های دانشجویان به طور متوسط ، 200 یورو در ماه است که البته پاریس استثنا می باشد و حدود 400 یورو در ماه هزینه بر می دارد. حدود 13٪ از دانشجویان بین المللی در اقامتگاه های دانشجویی زندگی می کنند. این یکی از محبوب ترین گزینه های اقامتی در بین دانشجویان است، اما تقاضا بسیار بیشتر از عرضه است.
  • اجاره و اشتراک آپارتمان بین 400 تا 700 یورو در ماه (800 یورو در ماه در پاریس) ، در حالی که در شهرهای کوچکتر فرانسه می توانید یک آپارتمان کوچک را با قیمت حدود 300 یورو در ماه اجاره کنید.
  • اگر با کسی برای گرفتن خانه مشترک همکاری کنید ، قیمت اجاره از 700 تا 1000 یورو در ماه متغیر است و در صورت انتخاب آپارتمان در مرکز شهر، می توانید هزینه بالاتری بپردازید. صورتحساب خدمات (برق، آب، اینترنت) 200 یورو در ماه دیگر خواهد بود.
  • خانواده میزبان نیز از دیگر گزینه ها است که ممکن است در حدود که فقط 200 یورو در ماه تا حدود 800 یورو در پاریس باشد.

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
واتساپ و تلفن آموزشگاه زبان‌های خارجی
×