سایر مراکز آموزشی

10 تا از بهترین آموزشگاه های کاخن اهواز 🎼+ آدرس و 📞

کاخن، سازی است که یک تاریخچه غنی در کنار خود دارد. کاخن که در زبان انگلیسی Cajon نامیده می‌شود از قاره آفریقا به دنیا معرفی شده است. بسیاری معتقدند که کاخن را اولین بار، بردگان آفریقایی در قرن هجدهم در کشور پرو ساختند. سازهای کوبه‌ای و طبل، به عنوان بخشی از سنت قبایل آفریقایی محسوب می‌شوند. اما اینکه چطور این طبل و سازها تبدیل به جعبه‌ای به نام کاخن شدند، خود داستان جالبی دارد. در ادامه این مقاله لیستی از بهترین آموزشگاه های کاخن اهواز تهیه کرده ایم. پس این مقاله را از دست ندهید !

کاخن : سازی از جنس درد و آزادی

در این صفحه شما نیز میتوانید با بهترین آموزشگاه های موسیقی در اهواز آشنا شوید.

معیار انتخاب بهترین آموزشگاه کاخن اهواز :

🎼دارا بودن يک برنامه آموزشی مدون و کامل
🎼قابلیت برگزاری کلاس برای تمام سنین
🎼بهره مندی از اساتید موسیقی  برجسته و خبره 🎼ارائه مدرک معتبر
🎼برقراري ارتباط دوستانه با هنرجویان به طوریکه فضای دوستانه و گرمی حاکم باشد 🎼استفاده از روش ها و متد های روز دنيا برای تدريس و آموزش
🎼استفاده از ساز ها و ادوات موسیقی با کیفیت 🎼دارابودن محیط مناسب آموزشی

بهترین آموزشگاه های کاخن اهواز

بهترین آموزشگاه های کاخن اهواز کدام اند؟

 

ردیف نام آموزشگاه نشانی شماره تماس
1 مجموعه موسیقی سونات اهواز، پادادشهر، خیابان ۱۰، مجتمع تجاری هیراد، طبقه همکف، راهروی سوم، واحد ۷۰ 09360643636
2 آموزشگاه موسیقی آوای سپهر اهواز، کیانپارس، نبش ۸ غربی، بالای بانک آینده، ساختمان دانش ۱، طبقه دوم، واحد ۵ 06133916409
3 آموزشگاه موسیقی ماهوران اهواز، کیانپارس، خیابان ۱ غربی، فاز ۲، پلاک ۷۵ 06133370570
4 آموزشگاه موسیقی ریتم اهواز، کیانپارس، بین خیابان ۱ و ۲ شرقی، جنب بانک سپه
06133386602
5 آموزشگاه موسیقی آدمک اهواز، کیانپارس، خیابان ۳ غربی، فاز ۱، پلاک ۴۳، طبقه ۲ 06133383045
6 آموزشگاه موسیقی ملودی اهواز، کیانپارس، بین خیابان ۳ و ۴ 06133920836
7 آموزشگاه موسیقی لگاتو اهواز، زیتون کارمندی، خیابان حجت، بین زیتون و زمزم، پلاک ۱۴۰ 06134449615
8 آموزشگاه موسیقی اهورا
اهواز، چهارراه نادری، پشت کلیسا، خیابان سراج (منوچهری)، جنب داروخانه دکتر طاهری، ساختمان پارسیان، طبقه ی دوم
06132211062
9

آموزشگاه موسیقی پنتاتونیک

اهواز، زیتون کارمندی، خیابان حجت، بین زیتون و زیبا، پلاک ۷۷، مجتمع گلها

09167654800
10

آموزشگاه موسیقی دلشدگان

اهواز، زیتون کارمندی، خ هدایت، بین زیتون و زمزم، روبروی رستوران اردیبهشت

06134453830

1- آموزشگاه موسیقی كوك اهواز 

آموزشگاه كوك دومين آموزشگاه موسيقي اهواز است كه داراي برترين اساتيد مجرب، تجهيزات و امكانات عالي جهت افزايش كيفيت كلاس‌هاي آموزشي است.

اين آموزشگاه كلاس‌هاي آموزش موسيقي كودكان، آواز سنتی و پاپ، تئوری موسیقی، وزن خوانی و سلفژ و تاریخ موسیقی، انواع ساز‌هاي ايراني، كلاسيك و… برگزار مي‌كند.

http://kookacademy.asnaf.top/

آدرس :

 اهواز، کیانپارس، خیابان مرداد شرقی، پلاک 16

تلفن:

06133332205

2- آموزشگاه موسیقی دلشدگان

آموزشگاه دلشدگان از بهترين آموزشگاه هاي موسيقي اهواز است كه دوره‌هاي آموزش تار، سنتور، گيتار، سه تار، هارمونيكا، كمانچه، ويولن، آواز، ساز‌هاي كوبه‌اي، تئوري موسيقي و… برگزار مي‌كند.

لازم به ذكر است آموزشگاه دلشدگان كلاس‌هاي خود را به صورت حضوري، خصوصي و گروهي برگزار مي‌كند.

http://www.delshodeganmusic.ir/

آدرس :

اهواز، خیابان زیتون کارمندی، خیابان شهید هدایت، بین زیتون و زمزم، پلاک ۸۹

تلفن

06134453830

09168391229

3- آموزشگاه موسیقی ریتم

 • آموزش حرفه ای گیتار از مبتدی تا پیشرفته در سبک های پاپ، کلاسیک، فلامنکو، جز، بلوز و گیتار الکتریک
 • آموزش آکادمیک پیانو از پایه تا پیشرفته هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان
 • تخصصی ترین آموزشگاه موسیقی تهران در آموزش هنگ درام
 • کلاس های تخصصی ویژه ویولن و ویولن‌سل از کودک تا بزرگسال

آدرس:

اهواز، کیانپارس، بین خیابان ۱ و ۲ شرقی، جنب بانک سپه

شماره تماس:

06133386602

4- آموزشگاه موسیقی اهورا

 • آموزش سازهای سنتی ( قانون، سنتور، تار، سه تار، عود )
 • دوره های تخصصی پیانو، گیتار، ویلن و ویلنسل زیر نظر اساتید مجرب و تحصیلکرده موسیقی
 • برگزاری کلاس های گروهنوازی جهت آمادگی در کنسرتهای هنرجویی
 • تدریس میانی موسیقی ( تئوری و سلفژ ) و دروس آهنگسازی ( هارمونی، کنترپوان و … )

آدرس:

اهواز، چهارراه نادری، پشت کلیسا، خیابان سراج (منوچهری)، جنب داروخانه دکتر طاهری، ساختمان پارسیان، طبقه ی دوم

شماره تماس:

06132211062

_____________________________________________________________________________________________________________

 

معرفی ساز کاخن

بعد از خواندن تاریخچه این ساز، حالا دیگر کاملا به فرم و شکل آن آشنا هستید. کاخن یک جعبه چوبی است که با صدای خاص خود همراه بسیار خوبی برای گیتار است. به دلیل حمل و نقل آسان کاخن،‌ این ساز تبدیل به یکی از محبوب‌ترین سازها برای گروه‌های خیابانی تبدیل شده است.

طراحی اصلی کاخن یک جعبه ساده و ظریف است. نوازنده برای نواختن این ساز باید روی آن بنشیند و از انگشتان و کف دست خود برای نواختن استفاده کند. در یکی از وجه‌های این جعبه یک سوراخ قرار دارد که صدا از آن خارج می‌شود. این قسمت همیشه در پشت نوازنده قرار دارد.  نکته جالب توجه در مورد این ساز این است که ضربه زدن به هر قسمت آن یک صدای متفاوت ایجاد می‌کند. هر چه به مرکز جعبه نزدیک‌تر می‌شویم، صدا کمتر شده و به عنوان صدای درام باس می‌توان از آن استفاده کرد.

کاخن به عنوان یک ساز برجسته در موسیقی فلامنکو استفاده می‌شود. امروزه اما این ساز را در تمامی سبک‌های موسیقی از فولک و پاپ تا راک و جاز می‌توان دید. سازی که روزی از میان قبایل آفریقایی به عنوان بخشی از فرهنگ و سنت آن‌ها برخاسته بود، حالا نه تنها در تمامی دنیا به عنوان سازی محبوب شناخته شده بلکه در کشور پرو هم به عنوان میراث فرهنگی و ملی این کشور ثبت شده است

نحوه نواختن کاخن

شاید گمان کنید که نواختن کاخن کار چندان سختی نباشد. اما این‌گونه نیست. برای این بتوانید از این ساز صدای زیبا و حرفه‌ای دربیاورید باید در کلاس آموزش کاخن شرکت کنید و تمامی فنون مربوط به آن را یاد بگیرید. برای نواختن این ساز، نحوه نشستن نوازنده روی آن هم اهمیت زیادی دارد. در ابتدای آموزش کاخن، معلم از شما می‌خواهد که روی ساز نشسته و کمر را با زاویه‌ای خم کنید که بتوانید به تمامی قسمت‌های ساز دسترسی داشته باشید.

بعضی از نوازنده‌های کاخن روی یک صندلی می‌نشینند و روی ساز خم می‌شوند. بعضی دیگر در هنگام نواختن ساز را کج می‌کنند. این نشان می‌دهد که این ساز تا چه حد انعطاف دارد و می‌توان با آن نوآوری‌های خاصی را داشت. برای داشتن یک صدای خوب باید کمی صبور باشید و تمرین‌های خود را حین آموزش کاخن به خوبی انجام دهید تا بتوانید آهنگ‌های دلخواه خود را با این ساز بنوازید.

با ضربه زدن به قسمت‌های پایین کاخن، صدایی بم و عمیق تولید می‌شود. ضربه زدن به این قسمت کمی دشوار است که با تمرین زیاد به آن خواهید رسید. برای داشتن صداهایی با تن بالا باید به گوشه‌های قسمت بالای کاخن ضربه زد در این صورت لرزش کمتر بوده و صدایی بلندتر را خواهید داشت. هر کدام از این موارد خود سبکی جداگانه است که در روش‌های آموزش کاخن به ترتیب آن‌ها را خواهید آموخت.

نکاتی که برای خرید کاخن باید به آن دقت کرد

لزوما هر چقدر زرق و برق ساز بیشتر باشد، صدای آن بهتر نیست. گاهی یک ساز کاملا ساده، صدایی بی‌نظیر تولید می‌کند. بدون توجه به نام و برند، به جنس چوب ساز دقت کنید. نوع چوب در صدای ساز موثر است. بلوط و توس چوب‌های خوبی برای ساخت کاخن هستند. قبل از خرید آن را امتحام کنید. ساز نباید صدای وزوز داشته باشد. در و اقع برای خرید کاخن باید از گوش خود بیشتر استفاده کنید نه چشم. اینکه قرار است چه نوع موسیقی با این ساز داشته باشید هم یکی از مواردی است که قبل از خرید باید به آن دقت کنید.

انواع کاخن

رشد فناوری در طراحی انوع سازها هم تاثیر داشته است. به مرور با ایجاد تغییرات در ساختار کاخن،‌ صداهای زیبا و جدیدی از این ساز تولید شده است. اگر قصد شرکت در کلاس آموزش کاخن در تهران یا شهرهای دیگر را داشته باشید، بهتر است ابتدا انواع کاخن را بشناسید تا بدانید به سراغ کدام نمونه بروید.

 • کاخن پرویی-آفرو پرویی

این کاخن در واقع مدل اصلی این ساز است. یک جعبه که سوراخی در پشت آن برای پخش صدا وجود دارد. این ساز کاملا ساده طراحی شده است.

 • کاخن اسنیر Snare Cajon

اگر بخواهید از کاخن یک صدای زنگ‌دار داشته باشید باید به سراغ این ساز بروید. کاخن اسنیر صدایی زنده دارد. در داخل این ساز یک دسته سیم‌های اسنیر دارند که صدا در این سیم‌ها پیچیده و بعد از سوراخ ساز خارج می‌شود.

 • کاخن فلامنکو Flamenco Cajon

این ساز توسط یک نوازنده اسپانیایی با نام پاکو دلوسیا که در سفری به پرو با کاخن آشنا شده بود طراحی شد. او این ساز را با کمک روبم دانتاس، پرکاشنیست برزیلی ساخت و نام کاخن فلامنکو را روی آن گذاشت. او یک دسته سیم گیتار را در در پشت صفحه اصلی و جلویی کاخن قرار داد. حالا وقتی نوازنده به کاخن ضربه می‌زند، صدای آن در میان تارهای گیتار چرخیده و صدایی متفاوت به گوش می‌رسد. به این نوع کاخن، مدرن هم می‌گویند. صدای این ساز با موسیقی فلامنکو تناسب زیادی دارد. جالب اینکه سیم‌های این ساز مانند گیتار قابلیت کوک شدن دارند و با تغییر کوک صدایی متفاوت تولید می‌کنند. این ساز فعلا پرطرفدارترین مدل کاخن در سراسر دنیاست.

 • کاخن الکتریک

این کاخن سیستم برقی دارد. صدای آکوستیک در این ساز با فناوری الکتریکی ترکیب شده و صدایی خاص تولید می‌کند. این ساز را در موسیقی راک زیاد می‌شنویم.

 • کاخن هیبرید

در این کاخن چند تریگر قرار گرفته که به ضربه حساس است. از این تریگرها برای ضبط هم می‌توان استفاده کرد.

 • کاخن کوچک

این کاخن‌ها ابعادی کوچک‌تر از حد استاندارد دارند. کاخن کوچک یا برای کودکان استفاده می‌شود یا برای سفر. ابعاد کوچ این ساز در سفر، مشکل حمل و نقل ایجاد نمی‌کند. این ساز برای آموزش کاخن به کودکان بهتر از مدل‌های دیگر است.

لوازم جانبی همراه با کاخن

در دوره‌های آموزش کاخن به شما یاد می‌دهند که چگونه با دست این ساز را بنوازید. اما در سبک‌های مختلف موسیقی، کاخن را می‌توان با ابزار دیگری به جز دست هم نواخت. کاخن را می‌توان با برس‌های مخصوص نواخت. با این وسیله می‌توان صداهای خاص از کاخن درآورد. صدای کلاه، صدای قدم یا تله را برای نمایش‌های خاص با کاخن و برس می‌توان تولید کرد.

علاوه بر این، کاخن را می‌توان با دو چوب باریک هم نواخت. نوازنده گاهی با استفاده از پاهای خود، شدت و ضعف صدای این ساز را هم تغییر می‌دهد. شیکر Shaker یکی دیگر از لوازمی است که در کنار کاخن می‌توان استفاده کرد. به این ترتیب که در حالی‌که با یک دست به کاخن ضربه می‌زنید، با دست دیگر شیکر را به لرزه درآورید. در کنار این‌ها، شما نیاز به یک کیف برای حمل و نقل کاخن هم دارید.

سخن پایانی

کاخون به عنوان یکی از سازهای موسیقی محبوب، توانسته است هیجان و هنر را در کنار یکدیگر قرار دهد. در این مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه های کاخن اهواز پرداخیتم؛ امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

اکنون این فرصت را از دست ندهید و با گذراندن دوره آموزشی در بهترین آموزشگاه های کاخن اهواز ، از همین حالا شروع به یادگیری ساز موردعلاقه خود کنید!

اگر نکته ای از قلم افتاده است ، لطفا با ما در قسمت کامنت ها در اشتراک بگذارید . 🙂

به نظر شما بهترین آموزشگاه های کاخن اهواز کدام اند؟

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا