سایر مراکز آموزشی

10 تا از بهترین آموزشگاه های کاخن ساری 🎼+ آدرس و 📞

کاخن چیست؟ کاخن، سازی است که ظاهر آن بسیاری را به یاد یک جعبه چوبی می‌اندازد. این جعبه چوبی، محبوبیت بسیار خاصی میان درامرها و پرکاشنیست‌ها دارد و بسیاری از افراد نیز با دیدن این ساز و شنیدن صدای آن، شیفته و مجذوب این ساز می‌شوند. در ادامه این مقاله لیستی از بهترین آموزشگاه های کاخن ساری تهیه کرده ایم. پس این مقاله را از دست ندهید!

کاخن : سازی از جنس درد و آزادی

در این صفحه شما نیز میتوانید با بهترین آموزشگاه های موسیقی در ساری آشنا شوید.

معیار انتخاب بهترین آموزشگاه کاخن ساری :

🎼دارا بودن يک برنامه آموزشی مدون و کامل
🎼قابلیت برگزاری کلاس برای تمام سنین
🎼بهره مندی از اساتید موسیقی  برجسته و خبره 🎼ارائه مدرک معتبر
🎼برقراري ارتباط دوستانه با هنرجویان به طوریکه فضای دوستانه و گرمی حاکم باشد 🎼استفاده از روش ها و متد های روز دنيا برای تدريس و آموزش
🎼استفاده از ساز ها و ادوات موسیقی با کیفیت 🎼دارابودن محیط مناسب آموزشی

بهترین آموزشگاه های کاخن ساری

بهترین آموزشگاه های کاخن ساری کدام اند؟

 

ردیف نام آموزشگاه نشانی شماره تماس
1 آموزشگاه صبا ساری، خیابان قارن روبروی پاساژ الهیه کوچه قارن ۴ مجتمع نور 01133329519
2 آموزشگاه نکیسا ساری، طبرسی، خیابان عسکری محمدیان، خیابان فارابی 01133322492
3 آموزشگاه فرهنگخانه ساری، بلوار طالقانی، خیابان امیر افشاری 01133246116
4 آموزشگاه سرایش ساری، بلوار کشاورز ، کوچه دادمان
0113233096
5 آموزشگاه عارف ساری، بلوار طالقانی، خیابان شهابی، کوچه خاتمی 01133106756
6 آموزشگاه آوای دوست ساری، خیابان فردوسی، کوچه هفتم، نبش بانک تجارت 09119519877
7 آموزشگاه هارمونی ساری، بلوار خزر، کوی تبرستان 01133207477
8 آموزشگاه ونداد
ساری، خیابان فرهنگ، روبروی خیابان حافظ، کوچه عاطفه
01133313922
9 آموزشگاه آریا

ساری، طبرسی، میدان کارگر

09017988750
10 آموزشگاه کیان آوا

ساری، طبرسی، بلوار آزادی، خیابان آزادی یکم

01133350688

1- آموزشگاه موسیقی سرایش

جزو معدود آموزشگاه هایی است که در زمینه تمام ساز ها و رشته های موسیقی فعالیت دارد. در آموزشگاه کلاس های خاص مانند کلاس کمانچه ، کلاس دف ، کلاس فلوت ، کلاس درامز ، کلاس هارمونیکا ، کلاس ویولن سل ، کلاس پرکاشن و ساز های پر طرفدار مانند کلاس تار ، کلاس سه تار ، کلاس گیتار ، کلاس پیانو ، کلاس سنتور ، کلاس تنبک  و … برگزار می شود.

آدرس:

ساری، بلوار کشاورز ، کوچه دادمان

شماره تماس:

0113233096

2- آموزشگاه موسیقی نکیسا

  • اعطای گواهینامه پایان دوره
  • استعدایابی و مشاوره جهت انتخاب و تهیه ساز
  • آموزش تخصصی سازهای بادی ( فلوت، ساکسیفون، کلارینت، هارمونیکا و ملودیکا )
  • آموزش تخصصی سازهای کوبه ای ( هنگ درام، کاخن، تمبک، دف، داربوکا )

آدرس:

ساری، طبرسی، خیابان عسکری محمدیان، خیابان فارابی

شماره تماس:

01133322492

3- آموزشگاه موسیقی هارمونی

آموزشگاه موسیقی هارمونی واقع در شهر ساری در سال 1379 توسط رامین جمالی کارشناس موسیقی  فارغ التحصیل دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران تاسیس گردید

این آموزشگاه با هدف ارتقای سطح آموزشی و فرهنگی موسیقی فعالیتش را تا به امروز ادامه داد.

و با به کارگیری متد های آموزشی جدید سعی در بهبود شیوه های آموزشی به کودکان و بزرگسالان را دارد.

این آموزشگاه با کادری مجرب و فارغ التحصیل رشته های موسیقی جز یکی از بهترین و تخصصی ترین آموزشگاه های شمال کشور در عرصه موسیقی می باشد. آموزشگاه موسیقی هارمونی در زمینه آموزش انواع دوره های موسیقی، آموزش موسیقی اعم از ارف ، پیانو،گیتار،ویلن و … با بهره گیری از اساتید برجسته به صورت حرفه ای در این زمینه از سال 1379 در حال خدمت به هم میهنان به خصوص سارویهای عزیز می باشد

آموزش کلیەی سازهای موسیقی ، موسیقی کودک ، آواز
موسیقی در شاخه های کلاسیک، موسیقی سنتی و موسیقی پاپ
سازهای کلاسیک : پیانو، کیبورد، گیتار (در همه رشته‌ها)، ویلن، ویلن سل
آموزش تخصصی کودکان
پیانو، گیتار، کیبورد، ویلون و …
سنتور، تار، سه‌تار، دف و تمبک و…
موسیقی تخصصی کودک با متد اُرف و همچنین متد سوزوکی
آموزش آواز در سبک‌های کلاسیک و سنتی
گیتار کلاسیک، گیتار پاپ
آواز ملی(سنتی),کلاسیک,پاپ
سازهای سنتی (ایرانی) : سنتور، تار، سه تار، عود، تنبور، کمانچه، ویلن ایرانی، قانون، نی
پیانو و ملودیکا
دوره های ویژه آواز شامل صداسازی، سلفژ، ردیف، تصنیف و مباحث

به صورت مقدماتی ,متوسط, پیشرفته
تعمیر،وخریدو فروش کلیه سازهای ایرانی وخارجی باسفارش از معتبرترین سازندگان و فروشندگان

آدرس:

ساری بلوار خزر کوی تبرستان نبش کوچه حق شناس

شماره تماس:

09111117086

01133116242

 

_____________________________________________________________________________________________________________

تاریخچه ساز کاخن

نام کاخن در زبان اسپانیایی، به معنای “جعبه” است و هنگامی که این ساز از نزدیک مشاهده کنید، متوجه این نام می‌شوید. در قرن ۱۹ میلادی، این ساز کوبه ای ابتدا در کشور پرو مشاهده شد و افرادی که با این ساز به نوازندگی می‌پرداختند، برده‌های سیاه پوستی بودند که از نواختن ساز منع شده بودند. اولین کاخن‌ها اما به شکل امروزی ساخته نمی‌شدند بلکه برای ساخت آن‌ها از کمترین امکانات ممکن استفاده شده بود.

این ساز نه تنها در کشور پرو، یکی از محبوب‌ترین سازهای کوبه ای به شمار می‌رود، بلکه در بسیاری از قطعات فولک این کشور، می‌توانید به خوبی صدای این ساز را بشنوید.

جالب است بدانید که علاوه بر پرو، این ساز در کشور کوبا نیز طرفداران بسیاری دارد و کاخن تاریخ غنی ای در این کشور نیز دارد. در اوایل دهه ۶۰ میلادی، فیدل کاسترو که از جنبش‌های ضد کمونیستی ابراز نگرانی می‌کرد، نواختن سازهای کوبه ای را در خیابان‌ها ممنوع اعلام کرد.

اما سازی که اکنون در بسیاری از قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیاری از افراد با استفاده از آن به نوازندگی می‌پردازند، سازی است طراحی منحصر به فردی دارد و امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. بسیاری از افراد، محبوبیت این ساز را مدیون نوازنده گیتار مشهور، یعنی پاکو د لوچا هستند.

نکات جالبی درباره ساز کاخن

در اوایل دهه ۷۰ میلادی، هنگامی که پاکو د لوچا یک کنسرت در کشور پرو داشت، یک نوازنده اهل پرو به همراه او به نواختن کاخن پرداخت. پاکو شیفته صدای این ساز شد و از نوازنده خود خواست تا ریتم Buleria را بنوازد که یکی از محبوب‌ترین ریتم‌ها در سبک فلامنکو به شمار می‌رود. پس از آن که آن اجرا به پایان رسید، پاکو یک کاخن خریداری کرد و با خود به کشور اسپانیا برد.

از دید بسیاری از نوازندگان گیتار در اسپانیا، این ساز یکی از بهترین سازهای کوبه ای برای نواختن ریتم‌های سبک فلامنکو می‌باشد. بسیاری از افراد همچنین بر این باور هستند که با معرفی ساز کاخن از کشور پرو به اسپانیا توسط پاکو د لوچا، این ساز محبوبیت جهانی پیدا کرد و نه تنها در سبک فلامنکو، بلکه در سبک‌های مختلف نیز می‌توانید صدای آن را بشنوید.

دلیل محبوبیت این ساز چیست؟

کاخن، سازی است که طرفداران بسیاری دارد. دلیل آن نیز این است که اولا این ساز دارای ابعاد کوچکی است و حجم زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهد. ثانیا حمل و نقل آن آسان است و می‌توانید به راحتی این ساز را با خود حمل کنید.

کاخن های متداول کدام ها هستند؟

کاخن به صورت عمومی دارای ابعاد x 48 x 30 x 30 سانتی متری هستند و اکثرا از چوب‌های Birch و یا Beech Plywood ساخته می‌شود. مدل‌های بسیار گران قیمت این ساز با استفاده از چوب‌هایی بسیار مستحکم تر ساخته می‌شوند.

کاخن‌ها به صورت کلی به دو شکل String Cajon و Snare Cajon طراحی می‌شوند. در مدل‌های String Cajon دو یا چهار در قسمت داخلی این ساز قرار می‌گیرد که باعث می‌شود صدای Snare این ساز بسیار بهتر باشد.

صدای این کاخن‌ها بسیار خشک بوده و در اسپانیا تولید می‌شوند. اگر به دنبال کاخن‌هایی هستید که بتوانید با استفاده از آن‌ها، Groove های درامز مانند را اجرا کنید، بهتر است که نگاهی به کاخن‌های Snare Cajon بیاندازید. این کاخن‌ها، با استفاده از Snare Wire هایی که در قسمت پشتی خود دارند، صدایی بسیار فوق العاده را برای شما به ارمغان می‌آورند.

Sela با تغییراتی که بر روی Snare Cajon ها انجام داده است، باعث شده تا Snare Cajon های متفاوتی را شاهد باشیم. همچنین Schlagwerk Super Agile Cajons نیز این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید با تغییر و یا حذف Snare Wire های روی کاخن، صدای خاصی را در اختیار داشته باشید.

نوع سوم، کاخن‌های متفاوت‌تری هستند و این موضوع باعث می‌شود تا این مدل از کاخن‌ها طرفداران کمی داشته باشند، این مدل به روش سنتی تولید می‌شوند، به این معنا که از هیچ Snare Wire و یا String ای در این مدل‌ها استفاده نمی‌شود و صدای خالص چوب را می‌توانید با استفاده از آن‌ها دریافت کنید.

این نوع کاخن‌ها ،از محبوبیت بسیار خاصی در سبک فلامنکو برخوردار است.

در ادامه مقاله کاخن چیست ؟ نکاتی که باید درباره آن بدانید با ما همراه باشید.

کاخن ها کوچک تر و مناسب برای استفاده کودکان و یا قابل حمل

در سال‌های اخیر، شرکت‌های تولید کننده کاخن تغییراتی را در ابعاد کلی این ساز داده اند. این موضوع باعث شده است تا سازهایی را تولید کنند که استفاده از آن‌ها برای کودکان راحت‌تر باشد. همچنین بسیاری از افراد نیز می‌توانند با استفاده از این سازها به نواختن کاخن بپردازند و کوچک تر بودن این کاخن‌ها باعث می‌شود تا بتوانند این سازها را راحت‌تر از گذشته حمل کنند.

لوازم جانبی کاخن

از لوازم اضافه ای که برای کاخن‌ها می‌توانید استفاده کنید، در قدم اول می‌توانیم به کیف‌هایی اشاره کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید این سازها را با خود حمل کنید.

بجز کیف، می‌توانید از Cajon Pedal ها هنگامی استفاده کنید که با دست‌های خود مشغول نواختن ساز دیگری هستید و یا می‌خواهید از کاخن خود، صدایی بسیار فوق العاده دریافت کنید.

از دیگر امکانات می‌توانیم به HeckStick One و Cajon Cubasa اشاره کنیم که به راحتی به کاخن شما متصل می‌شوند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها صدای بسیار فوق العاده ای را از این محصولات دریافت کنید. Cajon Brush ها و Shaker ها نیز از دیگر لوازمی هستند که می‌توانید با کاخن خود از آن‌ها استفاده کنید و صداهای جالب را تولید کنید.

سخن پایانی

مراقبت منظم از کاخن شما، حضور در کلاس‌ها و ورکشاپ‌های آموزشی، و استفاده از منابع آموزشی معتبر می‌تواند به شما کمک کند تا در مسیر پیشرفت مستمر باقی بمانید. در این مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه های کاخن ساری پرداخیتم؛ امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

اکنون این فرصت را از دست ندهید و با گذراندن دوره آموزشی در بهترین آموزشگاه های کاخن ساری ، از همین حالا شروع به یادگیری ساز موردعلاقه خود کنید!

اگر نکته ای از قلم افتاده است ، لطفا با ما در قسمت کامنت ها در اشتراک بگذارید . 🙂

به نظر شما بهترین آموزشگاه های کاخن ساری کدام اند؟

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا