آموزشگاه های زبان مشهد

شعب کانون زبان ایران مشهد و شهرستان ها: آدرس + ☎️

 

کانون زبان ایران (Iran Language Institute) (مخفف  ILI) یک مؤسسه دولتی وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جهت آموزش زبان‌های خارجی است. در ادامه این مقاله لیست شعب کانون زبان ایران مشهد را پس از توضیحاتی در مورد تاریخچه و سیستم آموزشی این مرکز در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

آزمون تعیین سطح گاما

تاریخچه کانون زبان ایران

کانون زبان ایران به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسهٔ آموزش زبان‌های خارجی در ایران و خاورمیانه از سال ۱۳۰۴ با عنوان کانون زبان ایران و آمریکا و تحت عنوان انجمن روابط ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده‌است. پس از وقفهٔ کاری از سال ۱۳۰۶ تا ۱۳۲۱، از فروردین سال ۱۳۲۲ فعالیت انجمن از سر گرفته شد و برگزاری کلاس‌های آموزش مکالمهٔ زبان انگلیسی در انجمن ایران و آمریکا از فعالیت‌های آن در زمان بازگشایی در دههٔ ۱۳۲۰ بر طبق اساسنامه اعلام شد.

شعب کانون زبان ایران مشهد

شعب کانون زبان ایران تهران
انجمن ایران و آمریکا

به دنبال آن، مرکز آموزشی مستقل با عنوان «مرکز آموزش زبان» از دههٔ ۱۳۳۰ راه‌اندازی شد. در سال ۱۳۴۴، مرکز در چهارراه جمهوری فعالیت می‌کرد و پس از افزایش تعداد زبان آموزان در محلی جدید در خیابان وصال شیرازی – مرکز وصال فعلی – ادامهٔ فعالیت داد. پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ و انحلال انجمن ایران و آمریکا، در سال ۱۳۵۸ مرکز آموزش زبان با حکم دادستانی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واگذار شد و به کانون زبان ایران تغییر نام داد. این مؤسسه با پیروی از الگویی جدید و متناسب با شرایط انقلابی جامعه، آموزش زبان‌های دیگر مانند فرانسوی، آلمانی، روسی، اسپانیایی و حتی زبان فارسی را نیز در برنامهٔ آموزشی خود قرار داد. هم‌اکنون کانون زبان ایران در ۳۱ استان و ۱۰۰ شهر با بیش از ۲۷۰ مرکز آموزشی و بیش از ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ زبان آموز در هر سال، در زمینهٔ آموزش زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی، اسپانیایی و روسی و همچنین تولید محصولات آموزشی و کمک‌آموزشی در زمینهٔ آموزش زبان‌های خارجی و آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان فعالیت می‌کند. [1]

شعب کانون زبان ایران مشهد

دوره های کانون زبان ایران

دوره های کانون زبان ایران در 3 رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود. این دوره ها در 6 مقطع به شرح زیر می‌باشد:

  1. (Basic) مقطع پایه: اولین مرحله یادگیری زبان در این مرکز می‌باشد و شامل سه سطح است.
  2. (Elementary) مبتدی: شامل سطوح EL1 تا EL3 می باشد.
  3. (Pre-Intermediate) پیش متوسطه: شامل سطوح Pri 1 تا Pri3 می باشد.
  4. (Intermediate) مقطع متوسطه: از Inter1 تا Inter3
  5. (High Intermediate) مقطع فوق متوسطه: شامل سه سطح High1 تا High3 می‌باشد.
  6. (Advanced) مقطع پیشرفته: سطح Ad1 تا Ad3

همه ی این سطوح در مقطع بزرگسال شامل 18 ترم می باشد. که زبان‌آموزان در یک پروسه ی زمانی طولانی(4 سال و نیم) موفق به گذراندن سطح Ad3 می‌شوند (البته در خوشبینانه ترین حالت).

شعب کانون زبان ایران مشهد

ردیف نام شعبه دختران / پسران کودک/ نوجوان/ بزرگسال زبان ها آدرس تلفن تماس
1 مدیریت خراسان رضوی       خیابان دانشگاه، خیابان دانشگاه ۲۵ (گلستان غربی)، پلاک ۳۵۱ ۳۸۴۸۰۲۷۴ (۰۵۱)
2 مرکز شماره 1 مشهد دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی ، عربی ، فرانسه ، آلمانی ، روسی ، اسپانیایی خیابان دانشگاه، دانشگاه ۲۵ (گلستان غربی)، پلاک۳۵۱ ۳۸۴۵۷۷۵۰     ۳۸۴۲۲۸۰۸ (۰۵۱)
3 مرکز شماره 2 مشهد خواهران کودک، نوجوان و بزرگسال انگلیسی بلوار دستغیب، خیابان فرهاد، نبش فرهاد 25، پلاک 83 ۳۷۶۶۹۳۸۳ (۰۵۱)
4 مرکز شماره 3 مشهد پسران و دختران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی ، عربی ، آلمانی قاسم آباد، تقاطع اندیشه و رازی، شهرک رازی، محمدی ۱۰/۴، ساختمان کانون پرورش فکری ۳۶۶۷۴۴۳۱ (۰۵۱)
5 مرکز شماره 4 پسران کودک و نوجوان انگلیسی بلوار دستغیب، خیابان فرهاد، نبش فرهاد 25، پلاک 83 ۳۷۶۶۹۳۸۳ (۰۵۱)
6 شعبه سبزوار دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی خ ابومسلم، ابومسلم ۱۴، ساختمان کانون پرورش فکری ۴۴۶۷۳۹۴۹   ۴۴۲۳۴۴۲۸ (۰۵۱)
7 شعبه نیشابور دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی خیابان  خرداد(دارائی)، جنب بانک کشاورزی، کوچه پانزده خرداد ۱۱، پلاک ۲۱۷-۲۱۹ ۴۲۲۳۲۰۱۰ (۰۵۱)

منابع آموزشی

در کانون زبان ایران کتاب های The ILI English Course برای رده بزرگسال تدریس می‌شود.

نکته: طولانی بودن ترم های تحصیلی و عدم توجه به مهارت listening و Speaking (زبان آموزان حتی بعد از گذراندن Advanced3 تسلط قابل قبولی بر مکالمه ندارند) باعث نارضایتی زبان آموزان کانون زبان ایران شده است.

بهترین آموزشگاه های زبان مشهد

شعب کانون زبان ایران مشهد

چنانچه در مشخصات مراکز کانون زبان ایران اطلاعات به روز دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید و ما را در به روزرسانی این مقاله یاری نمایید.

2.2/5 - (6 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
واتساپ و تلفن مشهد
×