سایر آموزشگاه های زبان کشور

لیست شعب کانون زبان ایران رشت: آدرس+ ☎️ + تاریخچه کانون زبان ایران

 

کانون زبان ایران (Iran Language Institute) (مخفف  ILI) یک مؤسسه دولتی وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جهت آموزش زبان‌های خارجی است. در ادامه این مقاله لیست شعب کانون زبان ایران رشت را پس از توضیحاتی در مورد تاریخچه و سیستم آموزشی این مرکز در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تاریخچه کانون زبان ایران

کانون زبان ایران به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسهٔ آموزش زبان‌های خارجی در ایران و خاورمیانه از سال ۱۳۰۴ با عنوان کانون زبان ایران و آمریکا و تحت عنوان انجمن روابط ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده‌است. پس از وقفهٔ کاری از سال ۱۳۰۶ تا ۱۳۲۱، از فروردین سال ۱۳۲۲ فعالیت انجمن از سر گرفته شد و برگزاری کلاس‌های آموزش مکالمهٔ زبان انگلیسی در انجمن ایران و آمریکا از فعالیت‌های آن در زمان بازگشایی در دههٔ ۱۳۲۰ بر طبق اساسنامه اعلام شد.

شعب کانون زبان ایران رشت

شعب کانون زبان ایران تهران
انجمن ایران و آمریکا

به دنبال آن، مرکز آموزشی مستقل با عنوان «مرکز آموزش زبان» از دههٔ ۱۳۳۰ راه‌اندازی شد. در سال ۱۳۴۴، مرکز در چهارراه جمهوری فعالیت می‌کرد و پس از افزایش تعداد زبان آموزان در محلی جدید در خیابان وصال شیرازی – مرکز وصال فعلی – ادامهٔ فعالیت داد. پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ و انحلال انجمن ایران و آمریکا، در سال ۱۳۵۸ مرکز آموزش زبان با حکم دادستانی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واگذار شد و به کانون زبان ایران تغییر نام داد. این مؤسسه با پیروی از الگویی جدید و متناسب با شرایط انقلابی جامعه، آموزش زبان‌های دیگر مانند فرانسوی، آلمانی، روسی، اسپانیایی و حتی زبان فارسی را نیز در برنامهٔ آموزشی خود قرار داد. هم‌اکنون کانون زبان ایران در ۳۱ استان و ۱۰۰ شهر با بیش از ۲۷۰ مرکز آموزشی و بیش از ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ زبان آموز در هر سال، در زمینهٔ آموزش زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی، اسپانیایی و روسی و همچنین تولید محصولات آموزشی و کمک‌آموزشی در زمینهٔ آموزش زبان‌های خارجی و آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان فعالیت می‌کند. [1]

شعب کانون زبان ایران رشت

دوره های کانون زبان ایران

دوره های کانون زبان ایران در 3 رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود. این دوره ها در 6 مقطع به شرح زیر می‌باشد:

  1. (Basic) مقطع پایه: اولین مرحله یادگیری زبان در این مرکز می‌باشد و شامل سه سطح است.
  2. (Elementary) مبتدی: شامل سطوح EL1 تا EL3 می باشد.
  3. (Pre-Intermediate) پیش متوسطه: شامل سطوح Pri 1 تا Pri3 می باشد.
  4. (Intermediate) مقطع متوسطه: از Inter1 تا Inter3
  5. (High Intermediate) مقطع فوق متوسطه: شامل سه سطح High1 تا High3 می‌باشد.
  6. (Advanced) مقطع پیشرفته: سطح Ad1 تا Ad3

همه ی این سطوح در مقطع بزرگسال شامل 18 ترم می باشد. که زبان‌آموزان در یک پروسه ی زمانی طولانی(4 سال و نیم) موفق به گذراندن سطح Ad3 می‌شوند (البته در خوشبینانه ترین حالت).

شعب کانون زبان ایران رشت

ردیف نام شعبه دختران/پسران کودک/ نوجوان/ بزرگسال زبان ها آدرس تلفن
1 مدیریت استان گیلان       رشت، میدان مصلی (توشیبا)، بلوار مدرس، جنب پارک نارون، نبش کوچه گل نیلوفر، پلاک ۴، کد پستی: ۴۱۸۵۹۱۳۱۱۳ ۳۳۳۳۸۹۲۱ (۰۱۳)
2 شعبه نامجو پسران نوجوان انگلیسی ، آلمانی ، روسی میدان شهید خجسته (فلکه گاز)، خیابان نامجو،  نبش کوچه سعید، جنب داروخانه دکتر مظفری، پلاک ۴ ۳۷۵۰۴۱۶۱ (۰۲۵)
3 شعبه نوجوانان خواهر

 

دختران نوجوان انگلیسی خیابان منظریه،کوچه ابوذر شمالی 7 ۳۳۳۲۰۴۱۶ (۰۱۳)
4 شعبه کودکان دختران و پسران کودک انگلیسی میدان مصلی (توشیبا)، بلوار مدرس، جنب پارک نارون، نبش کوچه گل نیلوفر، پلاک 4 ۳۳۳۳۶۱۰۰ (۰۱۳)
5 شعبه خواهران دختران بزرگسال انگلیسی ، عربی ، آلمانی میدان فرهنگ، بلوار امام خمینی، نرسیده به هتل پردیس، طبقه 2 ۳۳۳۳۱۲۱۶,۷ (۰۱۳)
6 مطهری خواهران دختران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی، آلمانی چهارراه گلسار، ابتدای خیابان تختی، خیابان شهید عاطفی، دبیرستان دخترانه مطهری ۳۲۱۳۴۰۰۴ (۰۱۳)
7 شعبه برادران پسران نوجوان و بزرگسال انگلیسی، عربی، آلمانی بلوار قلی پور ، نرسیده به میدان صابرین ، روبروی تاکسیرانی ، دبیرستان سینا ۳۲۱۳۲۹۴۹ (۰۱۳)

لیست شعب کانون زبان ایران شهرستان های استان گیلان

ردیف نام شعبه دختران/پسران کودک/ نوجوان/ بزرگسال زبان ها آدرس تلفن
1 آستارا دختران و پسران کودک و نوجوان انگلیسی، روسی خیابان معلم (گمرک)، رو به روی بانک رفاه شعبه مرکزی ۴۴۸۱۸۸۴۷ (۰۱۳)
2 آستانه اشرفیه دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی خیابان سردار جنگل، نبش میدان معلم، مجتمع آموزشی غیرانتفاعی معراج ۴۲۱۲۸۴۹۹ (۰۱۳)
3 بندر انزلی دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی  غازیان، میدان مالا ،  بلوار معلم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۲ ۰۹۳۹۶۰۴۴۷۵۱
4 تالش دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی سه راه تختی، خیابان معلم، روبروی سالن ورزشی تختی، داخل محوطه کانون پرورش فکری ۰۹۳۵۹۰۶۱۶۸۷
5 صومعه سرا دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی خیابان بیژن حقیری، دبستان شهید خلوص (رجایی سابق) ۴۴۳۲۹۴۵۴ (۰۱۳)
6 فومن دختران و پسران کودک و نوجوان و بزرگسال انگلیسی و عربی خیابان انتظام، روبروی دانشگاه آزاد اسلامی، دبیرستان دخترانه سمیه ۳۴۷۳۱۱۲۰ (۰۱۳)
7 لاهیجان برادران پسران نوجوان و بزرگسال انگلیسی خیابان امام خمینی، جنب بانک توسعه و تعاون، رو به روی مجتمع تجاری پارادایس
۴۲۲۳۳۰۷۵ (۰۱۳)
8 لاهیجان دختران نوجوان و بزرگسال انگلیسی، آلمانی خیابان امام خمینی(ره)، کوچه ملت، پلاک 39 ۴۲۳۳۲۵۸۴

۴۲۳۴۳۲۶۱ (۰۱۳)

9 لاهیجان کودکان پسران و دختران کودک انگلیسی خیابان امام خمینی، جنب مهد کودک آذین،بالای بانک رسالت ۴۲۳۴۳۳۷۵ (۰۱۳)
10 لنگرود دختران و پسران کودک، نوجوان، بزرگسال انگلیسی میدان معلم، دانشگاه پیام نور ۴۲۵۵۲۴۰۶ (۰۱۳)

منابع آموزشی

در کانون زبان ایران کتاب های The ILI English Course برای رده بزرگسال تدریس می‌شود.

نکته: طولانی بودن ترم های تحصیلی و عدم توجه به مهارت listening و Speaking (زبان آموزان حتی بعد از گذراندن Advanced3 تسلط قابل قبولی بر مکالمه ندارند) باعث نارضایتی زبان آموزان کانون زبان ایران شده است.

بهترین آموزشگاه های زبان رشت

شعب کانون زبان ایران رشت

چنانچه در مشخصات مراکز کانون زبان ایران اطلاعات به روز دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید و ما را در به روزرسانی این مقاله یاری نمایید.

 

 

1/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *