آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

رسم و رسومات کریسمس در کشورهای انگلیسی زبان + 🎄🎅معرفی واژگان انگلیسی مرتبط

گفتن این که کریسمس یکی از بزرگ ترین جشن های جهانی است که هر ساله در زمستان جشن گرفته می شود به هیچ وجه اغراق نیست. اگرچه جشن سال نوی میلادی در حقیقت مراسمی مذهبی و برای بزرگداشت تولد عیسی مسیح است، ولی به مرور زمان این مراسم حتی در فرهنگ های غیرمسیحی نیز نفوذ کرده و برای خیلی از افراد جنبه مذهبی آن چندان قابل توجه نیست. بلکه بیشتر حال و هوای شاداب این فسیتوال با درخت های تزئین شده، پیراهن های بافت کریسمس، هدیه ها، چراغانی های رنگی و آهنگ ها توجه بسیاری را به خود جلب می کند. کریسمس در ایران جشنواره بزرگی به حساب نمی آید. جدای از اینکه هموطنان مسیحی ایرانی در اقلیت قرار می گیرند، ایرانیان در ایام زمستان بیشتر به دنبال جشن گرفتن مراسم چند هزار ساله یلدا هستند تا اینکه به سال نو میلادی توجه داشته باشند. هر چند که می توان تزئینات کریسمس را تا حدی در سطح شهرهای بزرگ مشاهده کرد. با این وجود زمانی که مشغول یاد گرفتن زبان انگلیسی هستید نمی توانید این بخش مهم فرهنگی مربوط به آن را نادیده بگیرید. هدف ما از نوشتن این مقاله معرفی رسم و رسومات کریسمس با معرفی واژگان مرتبطی است که برای اشاره به آن ها استفاده می شوند. لطفا با ما همراه باشید.

در ادامه می توانید واژگان انگلیسی مرتبط را همراه با توضیحات مربوط به اینکه آن ها نشان دهنده چه رسمی هستند مشاهده کنید:

Caroling

christmas carols

فعل carol در انگلیسی به معنای خواندن آهنگ های شاد ریتم دار است. وقتی صحبت از کریسمس باشد این فعل Christmas carols اشاره می کند. آهنگ های کریسمسی که به احتمال زیاد با آن ها آشنایی دارید. رسم است که گروه های افراد با حضور در خیابان ها یا رفتن از خانه ای به خانه ای دیگر آهنگ های کریسمی را برای مردم رهگذر یا دوستان خود بخوانند. این افراد مردم عادی هستند که چندان سابقه خوانندگی حرفه ای ندارند بلکه فقط برای ایجاد وایب کریسمس در سطح شهر دست به این کار می زنند.

به مثال های زیر دقت کنید:

Caroling is when people go about outdoors in a group to sing Christmas carols.

(کرولینگ وقتیه که مردم توی یه گروه بیرون می رن تا آهنگ های شاد کریسمسی رو بخونن.)

Boxing Day / Black Friday

black friday

هر دو روز Black Friday  و Boxing Day دارای مفهوم مشترکی هستند با این تفاوت که یکی مرتبط با کریسمس آمریکایی و دیگری مرتبط با کریسمس بریتانیایی است. رسم و رسومات کریسمس

س در تقویم بریتانیا و سایر کشورهای وابسته Boxing Day روزی است که بسیاری فروشگاه ها با تخفیف اقلام خود را به فروش می گذارند. در گذشته روز 26 دسامبر که دقیقا یک روز بعد از روز کریسمس است به عنوان زمانی برای قدردانی و هدیه دادن به افراد فقیر و خدمتکارانی محسوب می شد ولی در دنیای امروزی صرفا فرصتی برای افراد است که خریدهای کریسمسی خود را انجام دهند.

در کشور آمریکا این خرید با تخفیف قبل از این شروع رسمی کریسمس و در اولین جمله پس از عید شکرگذاری انجام می شود. بنابراین در جمعه ای که تحت عنوان Black Friday شناخته می شود بسیاری از افراد با حجوم به فروشگاه ها و مراکز خرید سعی می کنند اقلام مورد نیاز خود را با قیمت کمتر خریداری کنند. بنابراین تاریخ دقیقی برای این روز وجود ندارد ولی در مقطعی در اواخر ماه نوامبر انجام می گیرد.

به مثال های زیر دقت کنید:

I absolutely hate going out on Boxing Day; everywhere is so crowded.

(خیلی از بیرون رفتن توی روز بوکسینگ دی بدم میاد. همه جا خیلی شلوغه.)

I don’t feel like going out on Black Friday so I just wait for online sales.

(تو روز جمعه سیاه حال بیرون رفتن ندارم پس فقط منتظر تخفیف های آنلاین می مونم.)

Christmas Dinner

christmas dinner

مثل نوروز، غذاها بخش مهم و جداناپذیری از جشن های کریسمسی هستند. بوقلمون وعده اصلی برای Christmas Dinner  (شام کریسمس) محسوب می شود. وعده اصلی کریسمس ممکن است در Christmas Eve (شب قبل از روز اول کریسمس) یا Christmas Day (اولین روز کریسمس) صرف شود. بوقلمون برشته شده، بیکن، سوسیس، سیب زمینی برشته، کلم غنچه ای، کیک کریسمس و پودینگ از جمله مواردی هستند که می توانید روی میز غذای اصلی کریسمس ببینید.

به مثال زیر دقت کنید:

“Christmas dinner is a meal deeply rooted in family traditions.”

(شام کریسمس وعده ای که مدیون سنت های خانوادگیه.)

Christmas tree

christmas tree

اولین کشوری که تزئین درختان به عنوان یکی از سمبل های اصلی کریسمس را آغاز کرد، آلمان بود. آن هم در زمان قرون وسطی. گفته می شود که اولین بار شوهر ملکه ویکتوریا بود که در قرن نوزدهم این رسم را به انگلستان آورد. زمانی که عکسی خانوادگی از خانواده سلطنتی در کنار یک درخت تزئین شده منتشر شد و به مرور فرهنگ استفاده از آن در کشورهای انگلیسی زبان رواج یافت.

به مثال زیر دقت کنید:

Who’s gonna help me decorate our Christmas tree this year?

(کی می خواد بهم کمک کنه که امسال درخت کریسمسمون رو تزئین کنیم؟ رسم و رسومات کریسمس

Mistletoe

mistletoe

نوعی گیاه است که به عنوان یک وسیله تزئینی دیگری در طول کریسمس به کار می رود. نکته جالبی که درباره این گیاه وجود دارد آن است که طبق اعتقاد بسیاری از کشورها اگر زوجی به شکل اتفاقی زیر این گیاه بایستند باید یک دیگر را ببوسند وگرنه ممکن است که بدشگونی دامن گیر آن ها شود.

مقاله های مرتبط

 

شیوه های تبریک سال نو به انگلیسی

 

اصطلاحات انگلیسی کریسمس

 

اصطلاحات انگلیسی شب یلدا

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسان ثبت نام زبان
×