آموزش زبان چینی رایگان از صفر + فیلم و تلفظ (گام به گام)

رنگ ها در زبان چینی _ 🌈 آموزش کامل رنگ ها + معانی آن ها در زبان چینی

 

در ادامه ی آموزش رایگان زبان چینی میخوایم با رنگ ها در زبان چینی آشنا بشیم.رنگ ها در زبان چینی خیلی اهمیت داره. بعد از اهمیت احوال پرسی در زبان چینی  برای داشتن یه مکالمه خوب در زبان چینی یکی از اساسی ترین راه ها برای اینکه شما بتونید دوست یا همکار چینی تون رو تحت تاثیر قرار بدید شناختن رنگ ها و معنای پشت هر رنگ در زبان چینیه.

یاد گیری رنگ ها توی همه ی زبان ها ضروریه. اما یادگیری رنگ ها در زبان چینی بیشتر از یه ابزار برای توصیف به شما میده. در واقع اونها معانی فرهنگی قوی ای از چین رو به شما نشون میدن.

رنگ ها و معانی آنها در زبان چینی

رنگ ها در زبان چینی

خود کلمه رنگ در زبان چینی میشه (颜色(Yánsè حالا اگر بخوایم رنگ های دیگه رو به زبان چینی بگیم کاراکتر رو به بعدش اضافه میکنیم.

_رنگ مشکی در زبان چینی黑色 hēi sè

این رنگ توی زبان چینی نماد آبه .مردم چین باستان سیاه رو پادشاه رنگ ها میدونستن .اما بر خلاف انتظار الان مردم چین رنگ سیاه رو نماد شر، درد و رنج میدونن و اون رو با بدی و اندوه مرتبط میدونن.

 

_رنگ سفید در زبان چینی白色 bái sè

حواستون باشه توی فرهنگ چینی بر خلاف ما سیاه رنگ عزا نیست.سفید رنگیه که چینی ها در مراسم های تدفین میپوشن.مثل زمستان که خالی از زندگیه. پس رنگ سفید رنگ عزاست و با مرگ همراهه. علاوه بر این ها سفید در زبان چینی نماد فلزه و نشون دهنده ی روشنایی، خلوص،تحقق و کامیابیه.

 

_رنگ قرمز در زبان چینی红色 hóng sè

وقتی ما میگیم رنگ قرمز ممکنه همه به یاد آتش بیفتن .اما توی زبان چینی قرمز نماد آتش نیست بلکه نماد خوشحالی و خوشبختیه. حتی سال نوی چینی ها هم پره از رنگ های قرمز و قشنگ.

اما حواستون باشه هیچوقت از رنگ قرمز برای نوشتن اسامی یا نامه های عاشقانه و مثل این استفاده نکنید.چرا که در تاریخ چین یک بار نام یک جنایتکار محکوم به مرگ رو با خون نوشتن که بعد ها برای نوشتن اسمش به جای خون از جوهر قرمز استفاده میشد.

 

_رنگ صورتی در زبان چینی粉色 fěn sè

این رنگ توی زبان چینی به خاطر شباهتش به رنگ قرمز همون معانی خوشحالی و خوشبختی رو داره.جالبه بدونید چینی ها این قدر به رنگ قرمز اهمیت میدن که حتی اگر بخوان به همدیگه هدیه بدن هم از پاکت قرمز استفاده میکنن.

 

_رنگ سبز در زبان چینی绿色 lǜ sè

سبز در زبان چینی نماد پاکیزگی و عاری از آلودگیه. اما جالبه بدونید که بر خلاف این معنای زیبا به خاطر داستانی که داره توی کشور چین هیچکس از کلاه سبز استفاده نمیکنه. اگر شما توی چین فردی رو دیدید که کلاه سبز به سر داره در واقع سعی داره به اطرافیانش بفهمونه که بهش خیانت شده.

 

_رنگ زرد در زبان چینی 黄色 huáng sè

رنگ زرد در زبان چینی رنگ خاک و نماد مرکزیت و خاکی بودنه. همچنین نماد بی طرفی و خوش شانسی در چینه به خاطر همینه که اغلب اون رو با رنگ قرمز باهم میبینیم.علاوه بر این ها درامپراطوری چین باستان رنگ زرد رنگ امپراطور بوده . در نتیجه این رنگ به شدت با چین مرتبطه چرا که چینی ها نوادگان امپراطور هستند.

 

_رنگ آبی در زبان چینی蓝色 lán sè

آبی در زبان چینی نشان دهنده شفا، اعتماد و آرامشه.

 

_رنگ بنفش در زبان چینی紫色 zǐ sè

در چین باستان رنگ بنفش نماد الوهیت و جاودانگی بوده که هنور هم این باور بین مردم رایجه.امروزه این رنگ بین جوانان چینی نماد عشق و عاشقانه های خاصه.

 

_رنگ خاکستری در زبان چینی 灰色 huī sè

خاکستری در زبان چینی نماد فروتنی و بی تکلفیه.در زمان های قدیم، مردم عادی لباس های خاکستری می پوشیدن و خونه های خاکستری داشتن.امروزه، خاکستری در زبان چینی میتونه برای توصیف چیزی تیره، کدر یا نمایش دهنده هوا و احساسات تاریک استفاده بشه.

موسسه گاما آموزشگاه برگزیده سال موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *