آموزش زبان چینی رایگان از صفر + فیلم و تلفظ (گام به گام)

حروف الفبا در زبان چینی : ضرب ها یا حروف الفبا در زبان چینی ؟ + مثال های کاربردی

 

در ادامه ی آموزش رایگان زبان چینی قراره با حروف الفبا در زبان چینی آشنا بشیم.توی جلسه قبلمون ما با صامت ها و مصوت ها در زبان چینی آشنا شدیم و فهمیدیم که الفبای چینی چی هست اصلا.تو این مقاله میخوایم نوشتن حروف الفبا در زبان چینی رو یاد بگیریم.

آزمون تعیین سطح گاما

توی این مقاله میخوایم بهتون یاد بدیم که چطور میتونید چینی بنویسید .اما خب بیاید قبلش یکم راجب ضرورت نوشتن چینی براتون بگم.

 

واقعا لازمه که نوشتن الفبای چینی رو یاد بگیریم؟

برای خیلی از کسایی که زبان چینی خونده باشن ممکنه این سوال پیش بیاد که واقعا لازمه که نوشتن الفبای چینی رو یاد بگیرم؟؟جواب بله است.اما خب واقعا چرا؟

چون تایپ کردن چینی خیلی راحت به نظر میرسه همه فکر میکنن که یاد گرفتن پین یین برای چینی کافیه اما خب این دیدگاه اشتباهیه.برای اینکه ما بتونیم تایپ بکنیم هم لازمه که بدونیم کاراکترهای کلمات ما چه شکلین وبرای این کار نیاز به تکرار و تمرینه ،نوشتن باعث میشه کاراکترها رو منظم تر و دقیق تر به ذهن بسپریم و فراموششون نکنیم.علاوه بر همه ی اینها توی چینی کاراکتر هایی هستند که خیلی شبیه به همن برای اینکه بتونید اون ها رو از هم تفکیک کنید نیازه که یاد بگیرید چطور بنویسید. به علاوه نوشتن چینی بخشی از فرهنگ چینیه و ما برای داشتن ارتباط موثر تر با چینیا لازمه که با فرهنگشون بیشتر آشنا بشیم .در نتیجه ، جواب ما بله است ،ما لازمه که نوشتن چینی رو یاد بگیریم.

 

چطور کارکترهای چینی رو راحت تر بنویسیم؟

همه شما ممکنه این حرفو بارها شنیده باشین که میگن توی چینی هر کلمه یه شکل داره ،ولی آیا این اصلا ممکنه؟همونطور که قبلا هم بهتون گفتم توی زبان چینی بیش از135000کاراکتر منحصر به فرد وجود داره ،خب حالا شما فکر کنید کسی که بخواد چینی بنویسه باید این همه کاراکترو حفظ کنه!!خب این کار نشدنیه .پس خود چینیا چطور مینویسن؟

نوشتن حروف الفبا در زبان چینی هم مثل بقیه ی زبان ها یک سری اصول داره که نوشتن این زبان رو برای ما راحت تر میکنه. نوشتن الفبای چینی به نظر سخت میاد اما وقتی این قاعده ها رو یاد بگیریم میبینیم اونقدرهاهم سخت نیست.هر کلمه یا همون کارکتر چینی از یه سری بخش های کوچیک تر به اسم ضرب(stroke)تشکیل شدن که از کنار هم قرار گرفتن این ضرب ها کاراکترهای ما شکل میگیرن. توی جدول پایین هفت  تا ازضرب های پایه ای(basic strokrs) رو براتون آوردم:

 

ضرب های زبان چینی(Chinese strokes)

 

Name Stroke Description
横 héng horizontal stroke
竖 shù vertical stroke
撇 piě 丿 left-slanting downward stroke
点 diǎn dot stroke
捺 nà right-slanting downward stroke
提 tí upward lifting stroke
钩 gōu vertical hook to the left stroke

 

نوشتن ضرب ها در زبان چینی(strokes)

برای نوشتن این ضرب ها یه به عبارتی حروف در الفبای چینی حرکت دست ها خیلی اهمیت داره که طریقه ی صحیحش رو توی تصویر پایین براتون آوردم:

الفبای چینی
آموزش الفبای در زبان چینی

نکته های کاربردی در الفبای زبان چینی :

  • در نوشتن الفبای چینی به هیچ وجه در خلاف جهت نشون داده شده ضرب هاتون رو ننویسید.
  • ضرب رو با یک حرکت بنویسید بدون اینکه قلمتون رو بردارید یا اینکه دوباره از روی خط بنویسید.

برای یادگیری الفبای چینی کلیک کنید.

4.6/5 - (5 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
واتساپ و تلفن آموزشگاه زبان چینی
×