آموزش زبان چینی رایگان از صفر + فیلم و تلفظ (گام به گام)

نوشتن الفبا در زبان چینی : آموزش کامل نوشتن الفبا در زبان چینی + مثال های کاربردی

در ادامه ی آموزش رایگان زبان چینی قراره یاد بگیریم چطور الفبای چینی رو بنویسیم.در مقاله ی نوشتن الفبای چینی ما یاد گرفتیم که اجزای تشکیل دهنده ی حروف الفبا(کاراکتر) در زبان چینی چیه و فهمیدیم که کاراکتر های چینی از بخش های کوچکتری به نام ضرب تشکیل شدن که از کنتر هم قرار گرفتن اونها کاراکتر ها شکل میگیرن .حالا میخوایم بدونیم دقیقا چطور این ضرب ها کاراکتر های مارو ایجاد میکنن ؟این مبحث رو با چندتا مثال ساده براتون توضیح میدم:

اگر شما بخواید به چینی عدد یک رو بنویسید کافیه که اولین ضرب توی جدول که توی جلسه قبل براتون آوردم رو بنویسید که به این صورت میشه:

آزمون تعیین سطح گاما

一         yī       

این ساده ترین کاراکتر چینی  بود، حالا بیاین باهم عدد ده رو بنویسیم برای نوشتن عدد ده دوتا ضرب اول توی جدول رو باهم مینویسیم که به صورت زیر میشه:

       一 +丨           十      shí

آخر مقاله براتون چند تا مثال دیگه هم آوردم که حتما بهشون توجه کنید!!

 

نکات کاربردی در نوشتن الفبادر زبان چینی:

همگی میدونیم که همه ی کارکترای چینی به سادگی مثال هایی نیستن براتون گفتیم برای کارکترهای پیچیده تر نکاتی هست که تو این بخش یاد میگیریم. برای این کار چند تا اصطلاح هست که همگام با اون ها پیش میریم:

 

  • 从上到下 (cóng shàng dào xià)

این اصلاح یعنی از بالا به پایین ، یعنی اول بخش های بالایی رو مینویسیم بعد بخش های پاییی رو  مثل کلمه صحبت کردن یا به عبارتی言(yán) در زبان چینی که به ترتیبی که در زیر اومده نوشته میشه.

آمورش الفبا در زبان چینی
آموزش کامل الفبا در زبان چینی

 

  • 从左到右 (cóng zuǒ dào yòu)

این اصطلاح نوشتن الفبا در زبان چینی یعنی از چپ به راست،یعنی اول سمت چپ رو مینویسیم بعد سمت راست. مثل کلمه قرمز یا به عبارتی红(hóng) در زبان چینی که به ترتیبی که در زیر براتون آوردم نوشته میشه.

آمورش الفبا در زبان چینی
آموزش کامل الفبا در زبان چینی

 

  • 先横后竖 (xiān héng hòu shù)

این اصطلاح به این معنیه که اول خط های افقی نوشته میشه بعد خط های عمودی .مثل فعل انجام دادن یا به عبارتی干(gàn)در زبان چینی که به ترتیبی که در زیر براتون اوردم نوشته میشه.

آمورش الفبا در زبان چینی
آموزش کامل الفبا در زبان چینی

 

  • 先撇后捺 (xiān piē hòu nà)

این اصطلاح به این معنیه که اول ضرب هایی که در نوشتن اونها حرکت دست ها از راست به چپه نوشته میشن و بعد ضرب هایی که درنوشتنشون حرکت دست ها از چپ به راسته نوشته میشن مثل کلمه ی انسان یه به عبارتی 人(rén) در زبان چینی که به ترتیبی که در زیر براتون آوردم نوشته میشه.

آمورش الفبا در زبان چینی
آموزش کامل الفبا در زبان چینی

 

  • 先中间后两边 (xiān zhōngjiān hòu liǎngbiān)

این اصطلاح نوشتن الفبا در زبان چینی به این معنیه که توی کلمات متقارن شکل عمودی اول مرکز کلمه رو مینویسیم بعد دو طرف رو. مثل کلمه کوچک小(xiǎo) در زبان چینی که به ترتیبی که در زیر براتون آوردم نوشته میشه.

آموزش الفبا در زبان چینی
آموزش کامل الفبا در زبان چینی

 

  • 从外到内 (cóng wài dào nèi),先进后关 (xiān jìn hòu guān)

این اصطلاح نوشتن الفبا در زبان چینی یعنی اول بخش های بیرونی کاراکتر رو مینویسیم بعد بخش های داخل رو اگر کارکتر مثل یه شکل بسته است اول همه ی اجزای داخل شکی رو مینویسیم و در مرحله ی آخر شکل رو میبندیم.مثل کلمه ی برگشتن یا به عبارتی回(huí) در زبان چینی که به ترتیبی که در زیر براتون آوردم نوشته میشه.

آمورش الفبای چینی
کاراکتر ها در زبان چینی

 

نوشتن سریع و آسان کارکتر های چینی

اینم چند تا مثال ساده برای یادگیری بیشتر:

آموزش الفبای در زبان چینی
آموزش نوشتن چینی
3.7/5 - (12 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
واتساپ و تلفن آموزشگاه زبان چینی
×