آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

تفات customer و client در زبان انگلیسی: 🤔 معرفی کاربردهای معنایی + مثال

در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی با مطلب جدیدی برای معرفی تفاوت customer و client در خدمت شما هستیم. لطفا با ما همراه باشید.

تفاوت customer و client : وجه تمایز اصلی

تفاوت customer و client چیزی نیست که فقط ذهن شما را درگیر کرده باشد. حتی بعضی از انگلیسی زبان ها نیز گاهی اوقات درک صحیحی از وجه تمایز واقعی بین این دو کلمه ندارند. غیر از این است که هر دو به فردی اشاره دارند که متقاضی خدمات یا محصولات ارائه شده توسط موسسه یا تجارت خاصی است؟ نکته اصلی در اینجاست که دقیقا متقاضی چه چیزی و به چه صورت؟ نکته اصلی در اینجاست که مشتری های چه چیزی؟ چیزی که بین معنای این دو کلمه مرزی می کشد همین نکته است.

کاربرد customer

در حقیقت کلمه customer در فارسی به معنای “مشتری” است. به معنای شخصی که یک محصول تولید شده توسط تجارت خاصی را خریداری می کند. مثلا شما می توانید مشتری یک بانک، رستوران، یک مغازه یا فروشگاه خاص باشید. در حقیقت مکان هایی که خدمات یا محصولات از پیش تعیین شده ای در اختیار دارند و افراد برای دریافت آن ها مراجعه می کنند.

Ms. Jones is a regular customer of this restaurant. She’s been coming to this place for more than 20 years.

(خانم جونز یکی از مشتری های ثابت این رستوران است. او بیشتر از 20 سال است که به این مکان می آید.)

customer vs client

کاربرد client

در عوض client در فارسی به معنای “موکل” است و به زمانی اشاره می کند که فرد نه یک محصول بلکه نوعی مشاوره یا خدمات این چنینی را از موسسه خاصی دریافت می کند. پس موسسه های حقوقی یا ملکی که بر مبنای ارائه نوعی خدمات مشاوره ای یا نوعی خدمت خلاقانه تر و نه محصول چندان واضحی بنا شده اند از مشتری های خود تحت عنوان client نام می برند. آن ها متناسب با هر نوع موکل خدمات خود را طراحی می کنند نه اینکه محصول یا خدمتی را از قبل برای همه آماده داشته باشند.

The defending lawyer argued that her client was not guilty.

(وکیل مدافع استدلال کردن که موکلش گناهکار نیست.)

client

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسان ثبت نام زبان
×