آموزش زبان چینی رایگان از صفر + فیلم و تلفظ (گام به گام)

تاریخ در زبان چینی – 📅 آموزش کامل تاریخ در زبان چینی + صوت و تصاویر آموزشی

 

در ادامه ی آموزش رایگان زبان چینی میخوایم درباره ی تاریخ به چینی حرف بزنیم. شما چه بخواید یه قرار کاری رو تنظیم کنید چه بخواید برای تعطیلات جایی رو رزرو کنید یا با دوستانتون برید بیرون نیاز به یادگیری تاریخ  دارید. در این مقاله قراره مبحث تاریخ در زبان چینی رو به طور مفصل باز کنیم و راجبش صحبت کنیم. از اصولی ترین پایه شروع میکنیم تا اصلی ترین نکات و جزء به جزء پیش خواهیم رفت. یاد میگیریم چطور تاریخ در زبان چینی رو بنویسیم و بگیم . با تلفظ صحیح و معیار این کلمه آشنا میشیم و یاد میگیریم چطور مثل یه چینی زبان اصیل صحبت کنیم.

ما برای اینکه بتونیم به چینی تاریخ رو بگیم یه ساختار کلی داریم که همیشه از اون استفاده میکنیم. تنها چیزی که لازمه شما یاد بگیرید کلماتیه که در این جاهای خالی قرار میگیره . در ادامه با این کلمات کلیدی آشنا میشیم و تک تک و به صورت مفصل با  هر کدوم آشنا خواهیم شد.

تاریخ به چینی

 

 تاریخ به چینی

قبل از هر چیزی بیاید طبق روال همیشگیمون با نوشتن و تلفظ چینی صحیح کلمه “تاریخ”  آشنا بشیم. به تاریخ در زبان چینی 日期 (rìqī) گفته میشه . این کلمه از دو بخش 日(rì) به معنای روز و期 (qī) به معنای “دوره” یا “بازه ی زمانی” تشکیل شده. در واقع اگر بخوایم این کلمه رو به صورت تحت اللفظی ترجمه کنیم به صورت ” دوره روزها” ترجمه میشه.

نوشتن کاراکتر 日(rì)

آموزش نوشتن در زبان چینی
آموزش نوشتن در زبان چینی

نوشتن کاراکتر期 (qī)

آموزش نوشتن در زبان چینی
آموزش نوشتن در زبان چینی

تلفظ کاراکتر日期 (rìqī)

 

کلمات کلیدی برای بیان تاریخ

قبل از هر چیزی لازمه که با برخی از کلمات پایه ای برای بیان تاریخ در زبان چینی آشنا بشیم . کلماتی که برای بیان هر تاریخی به چینی ضرورین.

تلفظ فارسی کاراکتر چینی پین یین
سال nián
ماه yuè
روز hào

 

از اونجایی که این کلمات برای نوشتن هر تاریخی در زبان چینی اهمیت دارن پس تصمیم کرفتم که شکل صحیح نوشتن این کلمات رو هم براتون بزارم.

نوشتن کاراکتر年

آموزش نوشتن در زبان چینی
آموزش نوشتن در زبان چینی

نوشتن کاراکتر月

آموزش نوشتن در زبان چینی
آموزش نوشتن

نوشتن کاراکتر号 به چینی

آموزش نوشتن
آموزش نوشتن

 

ساختار کلی “تاریخ” در زبان چینی

حالا که با کلمات کلیدی  و نوشتن  و تلفظ صحیح اونها آشنا شدیم وقتشه که ساختار اصلی که قبلا هم در موردش صحبت کردیم رو یاد بگیریم. ما برای تاریخ در زبان چینی یه ساختار کلی داریم که شما کافیه فقط این ساختار رو یاد بگیرید و کلمات مناسب رو جایگزینی کنید. این ساختار به این صورته که شما برای گفتن تاریخ اول سال رو میگید بعد ماه مورد نظرتون و در نهایت هم عدد روز رو میگید. به این صورت:

(nián) + (yuè) + (rì)

روز + ماه + سال

با این حساب ما برای گفتن تاریخ اول باید یاد بگیریم که سال ، ماه و روز به چینی چطور گفته میشه .

 

1/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ و تلفن آموزشگاه زبان چینی
×