دانستنی های ترکیه

خطرات زندگی در ترکیه+ مشکلات و معایب زندگی ترکیه

ترکیه یکی از پیشرفته ترین کشورهایی است که بین دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است. برای آشنایی با خطرات زندگی در ترکیه ادامه مطلب را از دست ندهید. دانستن مشکلات و معایب زندگی در ترکیه برای مهاجرت امری ضروری است، شما به عنوان متقاضی مهاجرت به ترکیه بایستی تمام جوانب این کشور از فرهنگ ترکیه و آنچه که باید بدانیم و شرایط اقامت توریستی درترکیه را بدانید. چنانچه قصد دارید علاوه بر گردشگری و توریست در این کشور زندگی کنید بهتر است با خطرات زندگی در ترکیه نیز آشنایی داشته باشید. همچنین برای آموزش زبان ترکی استانبولی با ما همراه شوید.

خطرات زندگی در ترکیه

آزمون تعیین سطح گاما

خطرات زندگی در ترکیه

ترکیه کشوری بزرگ همراه با فرهنگ‌ها و جاذبه‌های متنوع است. هر بخش و استان در این کشور بزرگ، زیبایی و جاذبه‌ای برای عرضه دارد؛ اما هیچ گلی هم بی‌خار نیست. بسیاری از گردشگران غربی حتی در سفرهای چندروزه هم متوجه این مشکلات و تفاوت‌ها می‌شوند. به هرحال ترکیه نیز مانند دیگر نقاط این کره خاکی در کنار مزایا معایبی نیز برای زندگی دارد.

1. کلاهبرداری زیاد است

یکی از مشکلاتی که افراد تازه‌وارد به این کشور را تهدید می‌کند، کلاهبرداری مالی و یا سوءاستفاده افراد محلی، از مهاجران است. به خصوص برای افرادی که به عنوان پناهنده و یا با روش‌های غیرقانونی وارد این کشور می‌شوند، احتمال بروز این مشکلات بیشتر هم هست. این کلاهبرداری‌ها ممکن است به قیمت ازدست‌دادن تمام سرمایه شما تمام شود. این مشکل در بخش خریدوفروش املاک و خانه هم به میزان زیادی وجود دارد.

وجود افراد کلاهبردار در این کشور

یکی دیگر از واقعیت هایی که در ترکیه وجود دارد، افراد کلاهبردار و سودجو است.

افرادی که بدون تحقیق و آگاهی به این کشور مهاجرت می کنند، بیشتر در معرض قرار گرفتن در چنین خطراتی هستند. این افراد کلاهبردار از آن ها سواستفاده می کنند و این کلاهبرداری ها باعث از بین رفتن سرمایه و یا گاهی زندگی آن ها می شود.

2. هزینه‌های بالای زندگی در ترکیه

به‌عنوان‌مثال هزینه اجاره منزل در شهرهای بزرگ مانند استانبول، آنکارا و دیگر شهرهای توریستی، بسیار بالا است. همچنین برخی دیگر از هزینه‌ها مانند سوخت و بنزین نیز بسیار گران است. هزینه پرداخت قبوض هم در این کشور بسیار بالا است و بخش زیادی از هزینه ماهانه را شامل می‌شود.

3. تورم در ترکیه بالا است

یکی دیگر از خطرات زندگی در ترکیه، کم شدن ارزش لیر در مقابل دلار و از بین رفتن ارزش پول است. ما ایرانی‌ها به تورم بالا عادت داریم؛ اما اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، باید بدانید که در سال‌های اخیر نیز میزان تورم در ترکیه بالا بوده است.

4. پیداکردن کار به صورت قانونی

یکی دیگر از مشکلات زندگی در ترکیه این است که کار برای خارجی‌ها بدون اقامت، غیرقانونی است و شما شاید مجبور شوید به صورت غیرقانونی و با نصف دستمزد مصوب مشغول به کار شوید.

5. بالابودن مالیات

یکی دیگر از مشکلات و سختی‌های مهاجرت به ترکیه، بالا بودن نرخ مالیات است. اگر قصد ایجاد کسب‌وکار جدید در این کشور را دارید، نباید این مورد را از یاد ببرید.

6. آشنایی با افراد جدید

یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه سختی آشنا شدن با افراد جدید است شما بعد از خروج از ایران دیگر هیچ دئوست و آشنایی را  ندارید برای برقراری ارتباط با دیگران باز هم نیاز به دانستن زبان ترکی استانبولی هستید.

خطرات زندگی در ترکیه

ندانستن قوانین کشور ترکیه

یکی دیگر از واقعیت های زندگی در ترکیه اطلاعات نداشتن از قوانین این کشور است که گاهی اوقات دچار دردسر می شوید. مواردی بوده است که به دلیل اطلاع نداشتن از قوانین ترکیه فرد تمام سرمایه خود را از دست داده است و مجبور به ترک کشور شده است.

اگر بتوانید قبل از مهاجرت به ترکیه، از قوانین این کشور آگاه شوید، هیچگاه دچار مشکل نخواهید شد.

معایب کلی که در رابطه با زندگی در ترکیه است، به شما می گوییم.

  • هزینه بالای بنزین
  • بالا بودن نرخ مالیات
  • زیاد بودن دزدی و نبود امنیت
  • رفتار غیر عادی بسیاری از شهروندان با افراد خارجی
  • وجود فیلترینگ خارجی
  • عصبانی بودن راننده تاکسی ها
  • شلوغ بودن خیابان ها
  • پایین بودن ارزش لیر نسبت به دلار
  • ساعت کاری بالا نسبت به دیگر کشور ها
  • سیستم قضایی ضعیف

 

5/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا