آموزش زبان چینی رایگان از صفر + فیلم و تلفظ (گام به گام)

احساسات در زبان چینی – انواع احساسات مثبت و منفی به چینی – آموزش رایگان زبان

در ادامه ی آموزش رایگان زبان چینی میخوایم راجب انواع احساسات در زبان چینی صحبت کنیم. این که انسان ها موجودات احساساتی ای هستن یه واقعیت انکار ناپذیره. همه ما ممکنه احساساتی مثل شادی، غم، اضطراب، نگرانی و… رو تجربه کنیم و دلمون بخواد که راجب اون ها صحبت کنیم. حالا این احساسات ممکنه نسبت به یه فرد، شیء یا یک رفتار خاص باشه. ما دوست داریم به اطرافیانمون اجازه بدیم تا بدونن چه احساسی داریم. در زبان چینی و تعامل با افراد چینی زبان هم قطعا چنین شرایطی برای ما پیش خواد اومد. پس چه بهتر که از همین الان خودمون رو برای اون شزایط آماده کنیم.

احساسات در زبان چینی
احساسات در زبان چینی

ابراز احساسات در چین

چینی ها اغلب برای بیان احساساتشون تمایل چندانی به استفاده از لفظ و بغات ندارن. مثلا خیای کم پیش میاد که از لفظ دوستت دارم برای ابراز علاقه استفاده منن. در واقع چینی ها بیشتر اعتقادشون بر ابراز احساسات از طریق عمله. مثلا ترجیح میدن به جای  گفتن دوستت دارم دست همیدگه رو بگیرن . یا اینکه به جای استفاده از لفظ های کلامی با تغییر حالت چهره یا تن صدا احساساتشون رو منتقل کنن.

آزمون تعیین سطح گاما

 

بیان احساسات در ارتباط با چینی ها

ممکنه برای خیلی ها این سوال پیش اومده باشه که آیا این درسته که در ارتباط به چینی ها احساسات خودمون رو بیان کنیم؟ شما اگر با یکی از دوستان صمیمیتون صحبت میکنید هیچ ایرادی نداره اگر بخواید درباره ی احساسات مثبت و منفی خودتون صحبت کنید. اما در فرهنگ چینی وقتی با افراد چینی کار میکنید یا در ارتباط با افراد بزرگسال و آشنایان بهتره که از ابراز احساسات منفی تون خود داری کنید. چرا که باعث میشه برای فرد مقابلتون چهره ی ناخوشایندی ار خودتون نشون بدید.

اما خب در رابطه با احساسات مثبتتون اصلا به خودتون نگرانی راه ندید. هیچکس از بیان احساسات مثبت و قشنگ ضرر نکرده. قطعا تاثیر خیلی خوبی خواهد داشت وقتی شما ابراز خوشحالی و رضایتمندی میکنید.

 

احساس به چینی

ما برای کلمه ی احساس در زبان چینی لفظ های متعددی داریم که برای افرادی که تازه شروع به یادگیری زبان چینی کردند توصیه نمیشه. اما کلمه ای که به صورت عمومی تر مورد استفاده قرار میگیره و لازمه که بدونید کاراکتر gǎnjué 感觉  در زبان چینیه. دقت کنید که این کاراکتر هم به عنوان فعل و هم به عنوان اسم در زبامن چینی استفاده میشه.بیاین اول با نوشتن و تلفظ صحیح این کلمه در زبان چینی آشنا بشیم.

نوشتن کاراکتر感gǎn در زبان چینی

آموزش نوشتن در زبان چینی
آموزش نوشتن در زبان چینی

نوشتن کاراکتر觉jué در زبان چینی

آموزش نوشتن در زبان چینی
آموزش نوشتن در زبان چینی

تلفظ کاراکتر感觉gǎnjué به چینی

 

انواع احساس به چینی

بعد از آشنایی نسبی با ابراز احساسات در بین چینی ها و یاد گیری کاراکتر این کلمه در زبان چینی وقتشه که با انواع احساسات در زبان چینی آشنا بشیم. بیاین برای اینکه این کلمات رو بهتر یاد بگیریم و به خاطر بسپاریم اون هارو به سه دسته ی احساسات  مثبت و احساسات منفی در زبان چینی تقسیم کنیم.

 

احساسات مثبت به چینی

در اینجا قراره با انواع احساسات مثبت آشنا بشیم. توجه کنید که در زبان چینی برای بیان خوشحالی چند کاراکتر مختلف وجود داره.

فارسی پین یین کاراکتر چینی
خوشحال بودن kāixīn 开心
خوشحال gāoxìng 高兴
شاد xǐzīzī 喜滋滋
بشاش، شاد kuàihuo 快活
شاد، خوشحال xīnxǐ 欣喜
آسوده، خیال راحت kuānxīn 宽心
احساس رضایت mǎnzú 满足
هیجانزده xīngfèn 兴奋
عاشق بودن liàn’ài 恋爱
شگفت زده jīngqí 惊奇

 

احساسات منفی به چینی

از اصطلاحات پایین زمانی استفاده میشه که بخوایم نشون بدیم ناراحتیم و مود خوبی نداریم. دریک کلام قراره با احساسات منفی در زبان چینی آشنا بشیم.

فارسی پین یین کاراکتر چینی
افسرده، ناراحت mènmènbùlè 闷闷不乐
ناراحت، سوگوار bēishāng 悲伤
دل شکسته shāngxīn 伤心
نگران، دلواپس jiāojí 焦急
درمانده، بسیار خسته lèi sǐ 累死
ترسیدن، وحشت کردن hàipà 害怕
ناامید xīnhán 心寒
عصبانی Shēngqì 生气
مضطرب، دستپاچه Jǐnzhāng 紧张
شرمسار، خجالت زده gāngà 尴尬

 

1/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
واتساپ و تلفن آموزشگاه زبان چینی
×