آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

پاییز در انگلیسی کدام است ؟ تفاوت fall و autumn؟ 🤔

 

ممکن است که تا به حال کلمه های fall و autumn به گوشتان خورده باشد. کلمه autumn اختصاصا به فصل پاییز اشاره دارد؛ در حالی که پاییز فقط یکی از معانی جانبی کلمه fall محسوب می شود. به نظر شما این دو کلمه در معنای پاییز چه تفاوت هایی با یک دیگر دارند؟ می توان یکی را جای دیگری استفاده کرد؟ اگر نه، مرزی که کاربرد این دو را از یک دیگر متمایز می کند، چیست؟ در این مقاله به بررسی و پاسخگویی تمام این سوالات می پردازیم.

آزمون تعیین سطح گاما

autumn vs fall

معنای لغوی fall و autumn

از نظر لغوی و تاریخی کلمه autumn به گذر سال اشاره می کند؛ یعنی این حقیقت که پاییز آخرین فصل سال میلای محسوب می شود. کلمه fall اشاره ای است به ریزش برگ ها (fall of the leaf) در فصل پاییز. بنابراین ارتباطی بین معنی اصلی fall در نقش یک فعل به معنای افتادن و ایجاد کلمه fall در معنای پاییز وجود دارد.

وجه تمایز اساسی

تاریخچه ورود fall و autumn در انگلیسی

هر دو کلمه شکل پذیرفته شده فصل پاییز در زبان انگلیسی هستند ولی آیا یکی بر دیگری ارجحیت دارد یا خیر؟ تنها نقطه تمایز این دو این است که یکی در انگلیسی بریتانیایی ارجحیت دارد و دیگری در انگلیسی آمریکایی.

نکته جالب در اینجاست که هر دو کلمه در انگلستان ساخته شده اند ولی به مرور زمان با شکافی که بین دو گونه زبان انگلیسی در این دو نقطه جهان به وجود آمده در هر یک یکی به دیگری ارجحیت یافته است. از میان دو کلمه autumn قدیمی تر است و در در قرن چهاردهم میلادی با الهام از کلمه لاتین autumnus وارد انگلیسی شد. به مرور زمان در قرن هفدم میلادی کلمه fall که یادآور ریزش برگ ها بود نیز به زبان انگلیسی راه پیدا کرد. تقریبا در قرن نوزدهم میلادی بود که این وجه تمایز بین fall و autumn به وضوح در زبان های انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی به عنوان تفاوتی رسمی شناخته شد.

تفاوت اساسی در دنیای امروز

اگر autumn تنها انتخاب مردم بریتانیا برای فصل پاییز است، برای مردم آمریکا fall اولین انتخاب محسوب می شود. برای انگلیسی زبان های بریتانیایی استفاده از fall به جای autumn کمی عجیب است. مردم آمریکا از هر دو استفاده می کنند ولی بار معنایی دو کلمه برایشان متفاوت است. آن ها ترجیح می دهند که  autumn را در متن های رسمی و ادبی به کار ببرند ولی در گفت و گوهای روزمره خود به سراغ fall بروند. اگر حین مکالمه ای عادی با یک آمریکایی از autumn استفاده کنید، ممکن است که این طور به نظر بیاید که تمایل دارید با کلمه های قلمبه سلمبه حرف بزنید.

در هر حال هر دو کلمه هم معنا هستند. مهم نیست با چه کسی از کجای دنیا صحبت کنید، به سراغ هر کدام که بروید بقیه می توانند منظور شما را بفهمند. مهم ترین مسئله در حین استفاده از زبان های مختلف همین است. بنابراین در موقعیت های مشابه انتخاب به شما بستگی دارد. با این وجود باید به این نکته نیز توجه کرد که توجه به تفاوت های فرهنگی و سعی در به کارگیری آن ها در حین مکالمه به زبان دیگری، باعث طبیعی تر شدن ارتباط شما با بقیه می شود.

به نحوه تلفظ این دو کلمه در هر دو ورژن زبان انگلیسی نیز توجه داشته باشید:

انگلیسی آمریکایی:

Fall

Autumn

انگلیسی بریتانیایی:

Fall

Autumn

 

شما می توانید سایر مقالات آموزش گرامر زبان انگلیسی گام به گام از مبتدی را به صورت رایگان مطالعه کنید. به شما پیشنهاد می کنیم که سری نیز به مقاله “اصطلاحات انگلیسی درباره پاییز” نیز بزنید.

آموزشگاههای برتر زبان انگلیسی :

 بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی آدرس ، تلفن ☎️ و لیست دوره ها

لیست 5 آموزشگاه برتر آیلتس (IELTS) در تهران سال 1400 ✔️ + آدرس و ☎️

ل

لیست 3 آموزشگاه برتر آیلتس (IELTS) در اصفهان سال 1400 👌 + آدرس و ☎️

ی

لیست 3 آموزشگاه برتر آیلتس (IELTS) در شیراز سال 1400✔️ + آدرس و ☎️

ب

لیست 3 آموزشگاه برتر آیلتس (IELTS) در یزد سال 1400✔️ + آدرس و ☎️

 

 

1/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×