آموزش رایگان زبان فرانسهدانستنی های فرانسه

خانواده در فرانسه + یادگیری کلمات مرتبط خانوادگی به فرانسوی 👨‍👨‍👧‍👦

خانواده در فرانسه

نقش اول هر جامعه ای را خانواده تشکیل میدهد.در هر کشوری بر اساس فرهنگ و آداب اجتماعی اهمیت دادن به خانواده متفاوت است , در این مقاله به بررسی اهمیت خانواده در فرانسه میپردازیم.

بر اساس نتیجه مطالعات انستیتوی ملی آمار فرانسه که روز دوشنبه ۲۸ اوت منتشر شد از سال ۱۹۹۹ میلادی به این‌سو شمار خانواده‌های فرانسوی ۱۷ درصد افزایش یافته و از ۴.۲ میلیون خانوار به ۲۸.۵ میلیون خانوار در سال ۲۰۱۳ میلادی رسیده است.

رشد جمعیت فرانسه در همین مدت اما چندان سریع نبوده است و به همین دلیل خانواده‌ها کوچکتر شده اند و متوسط تعداد اعضای خانواده‌ها از ۲.۴ نفر در سال ۱۹۹۹ میلادی به ۲.۲ نفر در سال ۲۰۱۳ میلادی کاهش یافته است.

از سوی دیگر طی سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳ میلادی تعداد خانواده های فرانسوی که از یک یا دو نفر تشکیل شده بطور قابل توجهی افزایش یافته است. به این ترتیب در سال ۲۰۱۳ میلادی ۳۵ درصد از خانواده‌ها تنها از یک نفر و ۳۳ درصد خانواده‌ها نیز تنها از دو نفر تشکیل شده بودند.

در مقابل، شمار خانواده‌های دستکم سه نفره از سال ۱۹۸۲ میلادی تا کنون همواره رو به کاهش بوده و از یک پنجم کل خانواده‌های فرانسوی در سال ۱۹۶۰ میلادی به یک شانزدهم در سال ۲۰۱۳ میلادی رسیده است.

افزایش قابل توجه شمار خانواده‌های «تک والدین» در فرانسه از دیگر نتایج این تحقیق است. بر این اساس سهم خانواده‌های تک والدین با فرزند (یا فرزندانی) کمتر از ۱۸ سال سن، از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳ میلادی تقریبا دو برابر شده و از ۱۲.۵ درصد به ۲۲ درصد رسیده است.

درباره خانواده‌های دو نفره نیز باید گفت که در سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از سه چهارم از این خانواده‌ها زوج‌های بدون فرزند، ۱۶ درصد خانواده هایی متشکل از یکی از والدین و یک فرزند و درنهایت ۶ درصد نیز خانواده هایی دو نفره اما بدون رابطه زناشویی با یکدیگر بودند (مانند زندگی دو هم اتاقی در یک خانه، دو برادر، دو خواهر و غیره).

مزایای رونق و تقویت روابط خانوادگی

ارتباطات خانوادگی قوی، رشدیافته و دارای رونق باعث ایجاد پیامدهای مثبت بسیاری برای جامعه می شود. همچنین احساس ارتباط، تعلق، نزدیکی، حمایت و… بین افراد خانواده به پیامدهای زیر منجر می شود:

 

1- حمایت در عمل:

حمایت در عمل اشکال مختلفی دارد از قبیل کمک های مالی یا مراقبت. حمایت، منشا ایجاد منابع دیگر رفاه است و مانند سپری از افراد در مقابل عوامل کاهنده کامیابی و رفاه مراقبت می کند. برخی از انواع حمایت نیاز به حضور فیزیکی یا سطح بالایی از اعتماد و تعهد دارند.

بر همین اساس روابط خانوادگی به دلیل نوع ماهیتشان قابلیت این نوع حمایت از اعضای خانواده را دارند. به طور مثال مراقبت های غیررسمی و خانگی که افراد در قبال آن پولی پرداخت نمی کنند مهم ترین منبع حمایت از افراد سالخورده و ضعیف محسوب می شود.

2- رشد فردی:

رشد فردی به شدت از روابط بین فردی نشئت می گیرد. این موضوع در مورد کودکان بسیار مهم تر و حیاتی تر است. درون چارچوب و زمینه روابط است که یادگیری اتفاق می افتد و علایق و شخصیت فرد رشد پیدا می کند و این موضوع زمینه رشد اقتصادی و ایجاد فرصت هایی برای فرد در آینده می شود.

به طور مثال وجود اختلال های روابط در دوران خردسالی باعث ایجاد مشکلاتی نظیر افسردگی، ناتوانی در تمرکز و انواع دیگر اختلالات روانی در طول دوران زندگی می شود.

3- سلامت جسمانی: سلامت جسمانی برای انجام کارکردهای روزمره عنصری موثر و ضروری است. اختلالات سلامتی می تواند باعث ایجاد فشار بسیار زیاد روی خود فرد و افرادی بشود که از او مراقبت می کنند. روابط خانوادگی خوب و قوی مانند سپری است که از افراد در برابر استرس محافظت می کند.

4- رشد اجتماعی:

رشد اجتماعی شامل طیف وسیعی از مهارت های اجتماعی و درک رفتار مناسب و اخلاقی نسبت به دیگران می شود. هسته مرکزی و اصلی رشد اجتماعی در دوران کودکی و درون خانواده شکل می گیرد؛ جایی که چارچوب ها رفتار شکل می گیرند و تقویت می شوند. خانواده هایی با پویند و روابط ضعیف فرزندانی بدون مرزهای اخلاقی مشخص و قوی پرورش می دهند.

5- تحرک اجتماعی و آموزشی:

تحرک اجتماعی و آموزشی به میزان زیادی به یکدیگر پیوسته هستند و هر دو به شدت تحت تاثیر روابط خانواده قرار دارند. به طور مثال میزان حمایت و علاقه مندی والدین نسبت به تحصیلات فرزندان در میزان موفقیت یا افت تحصیلی فرزندان تاثیر قابل توجهی دارد.

کلمات خانوادگی به فرانسوی

زن (همسر)la femme
فرزند دخترla fille
فرزند پسرle fils
برادرle frère
خواهرla soeur
برادر دوقلو، خواهر دوقلوle jumeau , la jumelle
مامانla maman
شوهرle mari
مادرla mère
پسر خواهر / پسر برادرle neveu
دختر خواهر / دختر برادرla nièce
عمه / خالهla tante
عمو / داییl’oncle  (m.)
باباle papa
والدینles parents
پدرle père
پسر عمو/عمه/دایی/خاله ، دختر عمو/عمه/دایی/خالهle cousin , la cousine
برادر ناتنیle demi-frère
خواهر ناتنیla demi-soeur
فامیل هاla famille
برادرشوهرle beau-frère
پسرخواندهle beau-fils
خواهر زن / خواهر شوهر / خواهر ناتنیla belle-soeur
پدر زن / پدر شوهر / نا پدریle beau-père
مادر زن / مادر شوهر / نامادریla belle-mère
موسسه گاما آموزشگاه برگزیده سال موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *