دانستنی های ترکیه

دریافت کارت اعتباری از بانک در ترکیه +اخذ کارت اعتباری برای دانشجویان

دریافت کارت اعتباری از بانک‌ها در ترکیه یکی از گام‌های مهم برای شهروندان و اتباع خارجی مقیم در این کشور است. این کارت‌ها امکان دسترسی آسان و انعطاف‌پذیر به خدمات مالی و تسهیل خریدها و پرداخت‌های روزمره را فراهم می‌آورند. فرآیند دریافت کارت اعتباری شامل ارائه مدارک لازم، بررسی اعتبار مالی و تکمیل فرم‌های درخواست است. برای اتباع خارجی، این فرآیند ممکن است شامل الزامات اضافی مانند اثبات اقامت یا درآمد باشد.

دریافت کارت اعتباری از بانک در ترکیه اولین اقدامی است که باید بعد از ورود به کشور ترکیه انجام دهید .امروزه استفاده از کارت های اعتباری برای پرداخت در امور مختلف در سراسر جهان از جمله ترکیه رواج یافته است.تقریباً تمامی بانک های خصوصی و دولتی ترکیه امکان استفاده از کارت های اعتباری با مزیت های مختلف را به مشتریان ارائه می دهند و خارجی ها در ترکیه نیز می توانند با افتتاح حساب در بانک های ترکیه از خدمات کارت اعتباری استفاده کنند.

آزمون تعیین سطح گاما

سوال اینجاست که چگونه می توان در ترکیه کارت اعتباری گرفت؟ آیا همه خارجی ها می توانند با افتتاح حساب بانکی در ترکیه کارت اعتباری دریافت کنند؟

برای مطالعه زندگی در استانبول کلیک کنید.

دریافت کارت اعتباری از بانک در ترکیه

چگونگی دریافت کارت اعتباری از بانک در ترکیه

کارت های اعتباری کارت های بانکی هستند که برای هر مشتری به صورت جداگانه صادر می شوند و دارای سطح اعتباری مشخصی مطابق با شرایط بانک هستند.کارت های اعتباری در ترکیه توسط تمامی بانک های این کشور و با شرایط ویژه برای مشتریان صادر می شود. کارت اعتباری به دارنده این امکان را می دهد که حتی در صورت کمبود موجودی حساب خود از حساب خود برداشت کند و مبلغ را در ماه بعد پرداخت کند.به عبارت دیگر این کارت ها موجودی خاصی ندارند و مشتری مبلغ مشخصی را به شرط پرداخت این مبلغ در آینده خرج می کند. با کارت های اعتباری می توانید حتی بدون موجودی تا سقف تعیین شده خرید و پرداخت کنید و پس از گذشت حدود یک ماه این پول را پرداخت کنید،

در صورت عدم پرداخت به موقع بدهی، از طرف بانک جریمه می شوید.شما همچنین می توانید با آن در سراسر جهان پرداخت کنید، زیرا نیازهای شما را هنگام سفر به کشورهای دیگر برآورده می کند. علاوه بر این، دارندگان کارت اعتباری در ترکیه می‌توانند به صورت آنلاین از وب‌سایت‌های محصولات و خدمات در سراسر جهان خرید کنند، اما مطمئن شوید که حفاظت از اطلاعات این کارت‌ها بسیار مهم استافراد بالای 18 سال می توانند حساب بانکی باز کرده و برای دریافت کارت اعتباری در ترکیه اقدام کنند و آن را از بانک دریافت کنند.در سال اولی که کارت اعتباری صادر می شود، مشتری می تواند دو برابر درآمد ماهانه را بدون موجودی کافی روی کارت خرج کند.میزان پرداخت و بازپرداخت بعدی از طریق کارت اعتباری به مرور زمان و با اثبات صلاحیت مشتری افزایش می‌یابد، زیرا موجودی کارت می‌تواند از سال چهارم به بعد 4 برابر درآمد ماهانه مشتری شود.

البته این مبلغ بسته به شرایط بانک می تواند متفاوت باشد و توسط رئیس شعبه هر بانک تعیین می شود.توجه داشته باشید که نکته بسیار مهمی وجود دارد که باید در نظر داشت که بانک های ترکیه به شدت نگران پرداخت های به موقع هستند و در این موارد بسیار سخت گیر هستند، در صورتی که مشتری قبض کارت اعتباری خود را به موقع پرداخت نکند، جریمه می شود.کارت های اعتباری در ترکیه دارای تاریخ انقضا هستند و پس از اتمام تاریخ انقضا باید به بانک خود مراجعه کرده و آن را تمدید کنید.بدهی کارت اعتباری را می توان به راحتی از طریق موبایل بانک، اینترنت، ATM یا مراجعه شخصی به بانک پرداخت کرد.

دریافت کارت اعتباری از بانک در ترکیه

نحوه دریافت کارت اعتباری در ترکیه

پروسه دریافت کارت اعتباری در ترکیه می تواند زمان زیادی را ببرد و شما می توانید به سادگی با افتتاح حساب بانکی در بانک مورد نظر خود کارت اعتباری دریافت کنید.در ابتدا ممکن است سطح حساب شما با موجودی کمتر پایین باشد، اما به مرور زمان و هرچه فعالیت بیشتری با کارت اعتباری خود انجام دهید، سطح و موجودی حساب بانکی شما افزایش می یابد.همانطور که اشاره کردیم، از نظر حقوقی، افراد بالای 18 سال می توانند برای دریافت کارت اعتباری در ترکیه اقدام کنند.سقف تخمینی برای دارنده کارت اعتباری با توجه به میزان درآمد وی، نوع بانک و همچنین تصمیم رئیس شعبه قابل تعیین است.

دارندگان کارت اعتباری در ترکیه می توانند در هر زمان درخواست افزایش موجودی کارت خود را به بانک مربوطه اطلاع دهند و پس از بررسی درخواست توسط رئیس شعبه بانک، نتیجه به متقاضی اعلام شده و موجودی کارت در محل وی افزایش می یابد. اختیار

قبل از هر اقدامی برای دریافت کارت اعتباری در ترکیه، مطمئن شوید که می توانید مبلغ تخمینی را به موقع پرداخت کنید، زیرا بدهی های بانکی می تواند منجر به مراحل قانونی در ترکیه شود و در برخی موارد ممکن است آنقدر برای شما دردسر ایجاد کند که در نهایت منجر به اخراج شما  از کشور شود.

آیا خارجی ها می توانند برای کارت اعتباری در ترکیه اقدام کنند؟

اصل و استفاده از کارت های اعتباری در ترکیه تا حدودی شبیه وام های کوتاه مدت است، به همین دلیل است که اکثر بانک های ترکیه در صدور این کارت ها برای خارجی ها سخت گیری می کنند، زیرا ممکن است فرد خارجی از موجودی کارت اعتباری خود استفاده کند و سپس به کشور خود بازگردد.

در این صورت بانک نمی تواند آن فرد را مجبور به پرداخت بدهی خود کند، به همین دلیل اتباع خارجی تنها در صورت داشتن شرایط ویژه ای که بانک تعیین می کند می توانند از مزایای دریافت کارت اعتباری در ترکیه برخوردار شوند.

اخذ کارت اعتباری با ثبت شرکت در ترکیه

یکی از رایج ترین راه های دریافت کارت اعتباری برای خارجی ها، ثبت شرکت در ترکیه با مبلغ مشخصی است.به این ترتیب می توانید کارت اعتباری با موجودی معادل این مبلغ دریافت کنید.پس از بررسی درخواست، یک کارت اعتباری دریافت خواهید کرد، به عنوان مثال اگر پشتیبانی مالی شرکت

شما یک حساب با موجودی 12000 لیر در هر بانکی باشد، یک کارت اعتباری در حدود 10000 لیره به شما داده می شود.

دریافت کارت اعتباری از بانک در ترکیه

دریافت کارت اعتباری با مجوز کار

اگر اقامت کاری و اجازه کار رسمی در ترکیه دارید، می توانید به راحتی از بانک درخواست کارت اعتباری دهید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نامه ای از محل کار خود دریافت کنید که میزان حقوق ماهانه خود را ثابت کند و سپس آن را به بانک ارسال کنید. بانک

بانک ها معمولاً بر اساس حقوق مشتری کارت اعتباری صادر می کنند و خارجیانی که در ترکیه کار می کنند باید به طور منظم درآمد خود را به بانک گزارش دهند تا از کارت اعتباری خود استفاده کنند.

دریافت کارت اعتباری با اجاره یا خرید خانه در ترکیه

اگر از طریق اجاره یا خرید خانه در ترکیه اقامت دارید، اما در این کشور کار نمی کنید، می توانید با واریز مبلغ مشخصی در بانک کارت اعتباری دریافت کنید.

به طور کلی اکثر بانک های ترکیه با توجه به موجودی حساب و نرخ تبادل مشتری کارت اعتباری صادر می کنند.

اخذ کارت اعتباری برای دانشجویان

برخی از بانک های ترکیه نیز کارت های اعتباری با مبلغ اعتباری اندک، حدود 1000 لیر ترکیه، برای دانشجویان دانشگاه های ترکیه ارائه می کنند.

مسترکارت و ویزا کارت در ترکیه

مسترکارت و ویزا کارت دو کارت اعتباری هستند که در سراسر جهان پذیرفته شده اند و برای خرید و فروش استفاده می شوند.

طبق آمار، آنها بیش از سه میلیون دستگاه خودپرداز سازگار در کشورهای مختلف جهان دارند و نمایندگی های آنها در 140 کشور جهان فعال هستند.

استفاده از این دو کارت به طور کلی مشابه کارت های خودپرداز است، همچنین ویزا و مستر کارت برای تراکنش های بین المللی با کارمزد بسیار

پایین قابل استفاده هستند.مستر کارت و ویزا کارت در ترکیه بسیار محبوب هستند، زیرا با استفاده از مستر کارت یا ویزا کارت می توانید به راحتی

از فروشگاه های بین المللی خرید کنید یا با شرکت های بین المللی معامله کنید.همچنین امکان انتقال وجه از شعب بانک های مختلف و استفاده

از خدمات آنلاین چه برای صرافی و چه برای بانک های آنلاین ترکیه با استفاده از کارت های مسترکارت و ویزا وجود دارد.

مستر کارت و ویزا کارت

شما می توانید برای ویزا کارت و مستر کارت ترکیه از دو طریق اقدام کنید:

راه اول: به بانک ترکیه بروید و با افتتاح حساب بانکی ویزا یا مسترکارت بگیرید.

راه دوم: درخواست ویزا یا مسترکارت با پرداخت هزینه برای شرکت های خصوصی فعال در زمینه کارت های بین المللی. (مثل کارت پاپارا)

توجه داشته باشید که در این روش می توانید هر دو کارت را بدون داشتن اقامت ترکیه و حساب بانکی در این کشور دریافت کنید و از مزایای مختلف آن بهره مند شوید.

 

سخن پایانی

در نهایت، دسترسی به کارت اعتباری در ترکیه به افراد کمک می‌کند تا در اقتصاد مدرن و پویای این کشور به راحتی عمل کنند. این کارت‌ها نقش مهمی در تسهیل معاملات مالی دارند و به رشد اقتصادی کمک می‌کنند. همچنین، برای اتباع خارجی، دسترسی به کارت‌های اعتباری به ادغام آن‌ها در جامعه ترکیه و استفاده راحت‌تر از خدمات محلی کمک می‌کند. در پایان، کارت‌های اعتباری در ترکیه به عنوان ابزارهای مهم مالی به تقویت بخش بانکی و تقویت اعتماد به نظام مالی این کشور کمک می‌کنند.

برای آموزش نحوه دریافت شماره مالیات در ترکیه کلیک کنید.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا