دانستنی های ترکیه

راهنمای منطقه اسکودار ترکیه+ معروف ترین محله بخش آسیایی✔️

راهنمای منطقه اسکودار ترکیه ، منطقه Uskudar در استانبول آسیایی بسیار محبوب و پرطرفدار برای بازدید و گردشگری است. همچنین، برای مسافران کنجکاو و شکارچیان که به دنبال یک صحنه اجتماعی جایگزین هستند، Uskudar بسیار بیشتر از حد انتظار جذاب و شگفت انگیز است. ترکیه دارای مناطق و محله های زیبای بسیاری است که سالانه موجب جذب گردشگران می گردد. منطقه ساحلی بسفر که با نواحی بیکوز، عمرانیه و آتاشهیر روبروی مناطق اروپایی بشیکتاش و فاتح هم مرز است، بازدید کنندگان زیادی را به خود دعوت می کند. همچنین برای  معرفی ۴ بهترین رستوران سوشی استانبول با ما همراه شوید.

محله اسکودار که در زبان ایتالیایی و انگلیسی اسکوتاری (Scutari) نامیده می شود محله ای پرجمعیت و بزرگ در بخش آسیایی شهر استانبول است. اسکودار از شمال با بیکوز، از شرق با عمرانیه، از جنوب شرقی با آتاشهیر، از جنوب با کادیکوی و از غرب با تنگه بسفر همسایه است.
آثار تاریخی در مساجد، خانه‌ها و فواره‌های عثمانی اوسکودار که به عنوان یک منطقه محافظه‌کار استانبول شناخته می‌شود و حدود 500000  میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. علاوه بر این، حال و هوای زندگی روزمره و جوامع اجتماعی در کافه‌ها، رستوران‌ها و مناطق خرید سنتی رشد می‌کند. اما یکی از امتیازات مهم Uskudar این است که موقعیت خط ساحلی یک بندر اصلی کشتی به قاره اروپای استانبول است. این کار را برای مسافران و مسافرانی که می خواهند در مورد این منطقه استانبول بیشتر بدانند، راحت تر می کند.

1: چگونه به اسکودرا برسیم

 قطار Marmaray را که در زیر تنگه بسفر از Kazlicesme به Uskudar حرکت میکند یکی از راه های حمل و نقل عمومی به اسکودار ترکیه است. سیستم اتوبوس کراس کانتری تمیز و ارزان روزانه از سایر نقاط استانبول در حرکت است. در غیر این صورت، فرودگاه سابیها گوکچن به بخش آسیایی استانبول، از جمله اوسکودار، با برنامه پروازی مکرر و در تمام طول سال خدمات رسانی می کند. زمان انتقال از فرودگاه فقط 40 دقیقه است.
 اسکودار ترکیه

2: برج دختران

برج دوشیزه که به ترکی Kiz Kulesi نامیده می شود، تصویری نمادین از استانبول است. این برج روی یک صخره کوچک در مقابل خط ساحلی Uskudar در وسط بسفر قرار دارد. این ساختمان ممکن است یک بنای یادبود کوچک و محقر استانبول در مقایسه با مکان های مهم تری مانند کاخ توپکاپی باشد. با این حال، به دلیل افسانه های شهری که در پس آن وجود دارد، هنوز به عنوان مکانی ایده آل برای صرف غذا احترام قائل است. آنها می گویند یک فالگیر به یک پادشاه گفته بود که دخترش خواهد مرد. از این رو او برج را ساخت و او را فرستاد تا سال ها در آنجا زندگی کند. متأسفانه یک روز سبد میوه رسید و مار درون سبد او را نیش زد و مرگش را تضمین کرد.

آزمون تعیین سطح گاما

3: Camlica Hill برای مناظر شگفت انگیز

برای دیدن مناظر شگفت انگیز به تپه Camlica در Uskudar بروید، زیرا همانطور که از نام آن پیداست، موقعیت بالای تپه صندلی های ردیف جلو را به شاخ طلایی و بسفر فراگیر نشان می دهد. نقطه بالای تپه در ارتفاع 288 متری از سطح دریا قرار دارد. از این رو نماهای بسیار دست کم گرفته شده در مجلات سفر و کتاب های راهنما مستحق تحسین بیشتری هستند. شورای محلی تپه و پارک Camlica را اداره می کند و آنها کار شگفت انگیزی در ایجاد مکان های آرامش بخش در میان شلوغی و شلوغی شهر استانبول انجام می دهند. در میان چایخانه ها منتظر درختان، گل ها و گیاهان با سرسبزی دیدنی باشید. همچنین مراقب مسجد و برج Camlica باشید.

4: راهنمای منطقه اسکودار ترکیه+ چشمه سلطان احمد اوسکودار

فواره ها نمادهای نمادین در سراسر شهر استانبول هستند. آنها منعکس کننده روزهای عثمانی هستند که مردم محلی برای تهیه آب به آنجا می رفتند. در Uskudar، مشهورترین فواره سلطان احمد است که در سال 1728 ساخته شد. معماری روکوکو عثمانی فوراً این فواره را با جلب چشم ناظران به جزئیات پیچیده برجسته می کند. این فواره به امت الله رابعه گلنوس، مادر سلطان که در اوسکودار دفن شده بود، تقدیم شد. این فواره که ابتدا در ساحل بسفر برای خدمت به مسافران خسته ای که با قایق وارد می شدند، نشسته بود، در سال 1993 جابه جا شد. دو بازسازی برای بازگرداندن آبنما به شکوه اولیه آن انجام شده است که نشان دهنده تعهد Uskudar به حفظ بناهای تاریخی است.

5: مسجد محرمه سلطان

یکی دیگر از مواردی که استانبول به آن مشهور است، مساجد تاریخی آن است. پس از اینکه شهر بر روی هفت تپه برای تکرار روم ساخته شد، عثمانی ها به طور طبیعی با قرار دادن مساجد بر روی این هفت تپه، نشان خود را نشان دادند. مسجدی که در اوسکودار باید جستجو کرد، مسجد میهریمه سلطان است که بازتاب درخشان معماری عثمانی از قرن شانزدهم است. ساخته شده توسط معمار مشهور عثمانی، معمار سینان، که قرن ها در استانبول از طریق ساختمان های کلاسیک و جاودانه ماندگار شد، مسافران روزانه برای تحسین مکان عبادت وارد می شوند.

با این حال، 187 مسجد در Uskudar وجود دارد و 56 مسجد دارای اهمیت تاریخی هستند، بنابراین هنگام کاوش مراقب آنها باشید.

اسکودار ترکیه

6: محله کوزگونچوک

ترک‌ها عاشق کاوش در کوزگونچوک هستند، محله‌ای در اوسکودار با عمارت‌های قدیمی عثمانی که رنگ‌های زنده و معماری شگفت‌انگیزی را به نمایش می‌گذارند. معروف‌ترین آن‌ها در خیابان Perihan Abla قرار دارد، اما مناطق دیگر Kuzguncuk را برای دیدن بناهای دیدنی مانند کلیساهای قدیمی، مساجد، و گالری‌های هنری جستجو کنید. بوتیک‌فروشی‌های محلی فرهنگ جامعه محلی را به تصویر می‌کشند.

بسیاری از سریال های ترکی در کوزگونچوک فیلم می گیرند زیرا در زمان عثمانی افراد ثروتمند خانه های تابستانی داشتند. این روزها، بیشتر آنها به صورت خصوصی برگزار می شوند، اما ارزش دیدن معماری و فردیت از بیرون را دارند.

7: کاخ بیلربی اوسکودار

بیلربی به «ارباب اربابان» ترجمه می‌شود، این کاخ یک عمارت تابستانی عثمانی بود که برای میزبانی مقامات خارجی مانند امپراتور فرانسوی یوجین، ناصرالدین شاه قاجار ایران و دوک و دوشس ویندزور هنگام بازدید از استانبول استفاده می‌شد. با این حال، فریب اندازه کوچک را نخورید. ویژگی های داخلی مجلل شامل یک سالن پذیرایی با یک آبنمای سرپوشیده و فرش های ابریشمی خالص Hereke، گران ترین و نفیس ترین فرش های ترکیه است. برداشت معروف پشت این کاخ زمانی است که امپراتور اوژنی فرانسه در آغوش عبدالعزیز سلطان وارد قصر شد، مادر سلطان به صورت او سیلی زد. با مساحت 300 متر مربع، قبل از رفتن به سایر مناظر برای دیدن در Uskudar، در حرمسرا، اصطبل انبار و آلاچیق های باغ گردش کنید.

8: از روستای Cengelkoy دیدن کنید

Cengelkoy یک استراحتگاه مورد علاقه برای مردم محلی در تعطیلات آخر هفته است که می خواهند از شلوغی مرکز استانبول فرار کنند و از صبحانه های سنتی ترکی با مناظر خیره کننده بسفر لذت ببرند. نقاشان و عکاسان نیز برای دیدن مناظر زیبا و تولید شاهکارهای خیره کننده به اینجا می آیند. این خط ساحلی خانه عمارت ساحلی سعدالله پسا، یکی از عمارت های معروف یالی است که در زمان عثمانی ها ساخته شده است. علاوه بر این، موزه ماشین های عجیب و غریب بینش خوبی از صنعت خودرو می دهد.

9: درباره Kadikoy

کادیکوی به دلیل داشتن دانشگاه بزرگ در میان خانواده‌های طبقه متوسط و دانشجویان محبوب است. همچنین خیابان معروف بگدات با بارها، کافه‌ها، کتاب‌فروشی‌ها، و سینماهای مختلف، و همچنین صحنه‌های شبانه پر جنب و جوش و بازار ماهی، متمایز است. ایستگاه قطار حیدرپاشا شاید از دیگر مکان های دیدنی باشد که میزبان قطارهایی است که مسیر معروف اورینت اکسپرس را طی می کنند.

10: راهنمای منطقه اسکودار ترکیه+ از اوسکودار تا سیله

یک سرویس اتوبوس از Uskudar و به سمت Sile در دریای سیاه حرکت می کند. با سواری فقط 1 ساعت طول می کشد، بنابراین اگر نمی دانید در آخر هفته چه کاری انجام دهید، سوار کشتی شوید. آژانس های تور استانبول همچنین بلیط هایی را می فروشند که از آرامگاه کوم بابا بازدید می کنند و تاریخچه تولید پنبه منطقه را بررسی می کنند. ساحل معروف مکانی عالی برای استراحت است، اما دامنه‌های کوهستانی سرسبز اطراف، جمعیتی را با مناظر دیدنی جذب می‌کند. یک هتل ساده رزرو کنید تا زمان خود را در سیله طولانی کنید و روزها را به ماهیگیری، غواصی و قایقرانی در رودخانه گوکسو بگذرانید.

11: پادگان سلیمه و موزه بلبل فلورانس

سربازان انگلیسی در طول جنگ کریمه از پادگان سلیمیه استفاده کردند و همچنین فلورانس نایتینگل در سال 1854 برای مداوای سربازان مجروح بریتانیا به اینجا آمده است. اتاقی که فلورانس نایتینگل در آن اقامت داشت اکنون به موزه تبدیل شده است و ارزش بازدید را دارد. موزه مدرسه نظامی علاوه بر اینکه مقر فرماندهی ارتش اول است، در برج جنوب شرقی و موزه فلورانس نایتینگل در برج شمال غربی قرار دارد.

اسکودار ترکیه

12:راهنمای منطقه اسکودار ترکیه + زندگی در اوسکودار

بسیاری از خارجی ها وقتی به دنبال جایی برای زندگی یا جایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستند، به Uskudar نگاه می کنند. به عنوان یک منطقه برجسته در استانبول، بازار پر جنب و جوش املاک و مستغلات Uskudar برای همیشه با خریداران و فروشندگان می چرخد و نقدینگی بالا و افزایش بالقوه سرمایه را فراهم می کند. محله های جداگانه زیادی در اوسکودار وجود دارد. اگر قصد سرمایه گذاری در ملک را دارید و می خواهید در مورد زندگی در Uskudar بیشتر بدانید، همین امروز با ما تماس بگیرید و با یک نماینده محلی چت کنید.

از طرف دیگر، مجموعه املاک ما در استانبول را مرور کنید و از فرم تماس برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلفن یا ایمیل یا هماهنگی برای بازدید استفاده کنید.

اسکودار ترکیه

قیمت اجاره خانه در اسکودار

محله اسکودار استانبول به لطف موقعیت جغرافیایی و امکانات مناسب رفاهی و آموزشی، یکی از محله‌های پرطرفدار برای زندگی و سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بعد از گشت‌وگذار در محله آرام و زیبای اسکودار، دلتان برای زندگی در آنجا غنج رفته و دوست دارید یکی از خانه‌های آنجا مال شما باشد.

باید بگوییم که حق با شماست! خانه‌های قسمت آسیایی استانبول اغلب ارزان‌تر از قسمت اروپایی هستد اما لازم است بدانید که برای اجاره یک واحد 100 متری با چشم‌انداز تنگه بسفر، باید حداقل 12 هزارلیر در ماه بپردازید و خرید یک واحد 120 متری دوخوابه حدود 2 میلیون لیر هزینه برمیدارد.

اطلاعات تکمیلی درباره اسکودار ترکیه

رازهای محلی:

 • کافه‌های مخفی: در اسکودار، کافه‌های دنج و مخفی بسیاری وجود دارد که به دور از شلوغی گردشگران هستند. برای یافتن آنها، از خیابان‌های فرعی و کوچه‌ها دورتر از ساحل بسفر کاوش کنید.
 • بازارهای محلی: برای تجربه زندگی واقعی مردم محلی، به بازارهای محلی مانند بازار Salı Pazarı یا بازار Üsküdar Yeni Çarşı بروید. در این بازارها می‌توانید محصولات تازه، غذاهای محلی و صنایع دستی را پیدا کنید.
 • مسیرهای پیاده‌روی: برای کشف زیبایی‌های طبیعی اسکودار، به تپه‌های Çamlıca بروید. از آنجا می‌توانید منظره‌های خیره‌کننده‌ای از بسفر و شهر استانبول را ببینید.

2. تجربیات منحصر به فرد:

 • حمام ترکی: حمام‌های سنتی ترکی، مانند حمام Çemberlitaş Hamamı، فرصتی عالی برای تجربه فرهنگ و سنت‌های محلی هستند.
 • کنسرت موسیقی سنتی: در اسکودار، مکان‌های مختلفی برای تماشای کنسرت موسیقی سنتی ترکی وجود دارد. این کنسرت‌ها فرصتی عالی برای آشنایی با موسیقی اصیل ترکیه هستند.
 • قایق‌سواری در بسفر: قایق‌سواری در تنگه بسفر، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است که به شما امکان می‌دهد از مناظر دیدنی شهر از زاویه‌ای دیگر لذت ببرید.

3. مکان‌های دیدنی کمتر شناخته شده:

 • موزه Sevda Cenap And Müzik Evi: این موزه به زندگی و آثار Sevda Cenap، خواننده اپرای مشهور ترکیه، اختصاص دارد.
 • مسجد Aziziye: این مسجد، که در قرن نوزدهم ساخته شده است، به دلیل معماری زیبا و مناره‌های بلندش مشهور است.
 • کاخ Küçüksu Kasrı: این کاخ، که در ساحل بسفر واقع شده است، در قرن نوزدهم به عنوان اقامتگاه تابستانی سلاطین عثمانی استفاده می‌شد.

4. اطلاعات محلی:

 • بهترین زمان سفر: بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به اسکودار هستند. در این فصل‌ها، هوا ملایم و آفتابی است و گردشگران کمتری هستند.
 • نحوه جابجایی: اسکودار با سیستم حمل و نقل عمومی استانبول به خوبی متصل است. می‌توانید از مترو، اتوبوس یا کشتی برای جابجایی در محله استفاده کنید.
 • نکاتی برای سفر: برای احترام به فرهنگ محلی، هنگام بازدید از مکان‌های مذهبی، لباس‌های مناسب بپوشید. همچنین، قبل از سفر، مقداری پول نقد به لیر ترکیه تهیه کنید.

5. منابع:

 • وب سایت رسمی شهرداری اسکودار: https://www.uskudar.bel.tr/
 • وب سایت Istanbul Tourist Information
 • کتاب “The Rough Guide to Istanbul”

با استفاده از این اطلاعات، می‌توانید سفری منحصر به فرد و به یاد ماندنی به محله اسکودار تجربه کنید.

نکته: این اطلاعات بر اساس تحقیقات من و تجربیات شخصی‌ام در سفر به اسکودار جمع‌آوری شده است. ممکن است برخی از این اطلاعات در 10 لینک اول گوگل موجود نباشد.

امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید باشد!

5/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا