آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

تفاوت how are you و how are you doing در زبان انگلیسی ✅ 📚

در این مقاله قصد داریم که به این پرسش پاسخ دهیم که آیا واقعا تفاوتی بین how are you و how are you doing وجود دارد یا نه و نکات مربوط به استفاده از هر یک را بیان کنیم.

به شکل کلی تفاوت چندانی بین این دو پرسش در انگلیسی وجود ندارد ولی نکات ریزی هستند که باعث می شوند که هر یک مناسب موقعیت های خاصی باشند. برای اینکه به درک بهتری به وجه تمایز این دو برسید تک به تک به معرفی کاربردهای هر یک می پردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

کاربرد how are you در انگلیسی

در کل how are you در مقایسه how do you do حالتی رسمی دارد و مناسب حال و احوال های رسمی و یا موقعیت های حرفه ای است. یعنی وقتی که با استفاده از این پرسش از کسی می پرسید “حالت چطوره؟” در حقیقت به دنبال هیچ جزئیاتی درباره وضعیت روحی و شرایط فرد نیستید. بلکه از روی ادب چنین پرسشی را مطرح کرده اید. بر همین مبنا پاسخ به این پرسش هم باید به همین شکل باشد. به شکل خلاصه وار به این پرسش جواب می دهید و شما هم در عوض حال فرد را می پرسید. تمام!

A: Oh, hey Jane. How are you?

B: Great. And you?

(الف: اوه سلام جین. حالت چطوره؟

ب: عالی. تو چی؟)

HOW ARE YOU

هر چند لحن ادای این پرسش ممکن است معنای آن را کمی تغییر کنید. اگر تاکید بیشتری هنگام ادای این پرسش داشته باشید و به خصوص اگر استرس را روی کلمه are قرار دهید می تواند نشان دهد که شما تمایل دارد جزئیات بیشتری درباره حال و احوال فرد بدانید.

How are you?

کاربرد how are you doing

این پرسش هم برای حال و احوال کردن استفاده می شود ولی لحن خودمانی تری دارد و به خصوص اگر توسط فردی نزدیک به شما مطرح شود می تواند به معنای این باشد که فرد می خواهید واقعا جزئیات بیشتری درباره شما بداند. هر چند مثل دقیقا مثل how are you لحن هنگام مطرح کردن این پرسش هم مهم است. با این حال هیچ وقت از آن در موقعیت های رسمی برای حال و احوال استفاده نکنید. چون حالت محاوره ای دارد.

نکته دوم آن است که این پرسش معنای دومی هم دارد. یعنی فقط برای حال و احوال کردن نیست. کاربرد مفهومی دوم آن برای پرسیدن درباره پروسه پیشرفت چیزی است. اینکه فرد چه طور انجام فعالیت خاصی را پیش می برد. در این مفهوم می توان از این پرسش در موقعیت های رسمی نیز استفاده کرد.

I heard about what happened. How are you doing?

(درباره اینکه چه اتفاقی افتاد شنیدم. حال و احوالت چطوره؟)

HOW ARE YOU DOING

How are you doing with your new project?

(اوضاعت با پروژه جدید چطوره؟)

مقاله های مرتبط

کاربرد how do you do + تفاوت با how are you

 

1.5/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×