دانستنی های ترکیه

زندگی در ازمیر ترکیه چگونه است؟+ هزینه زندگی در ازمیر چقدر است؟

زندگی در ازمیر ترکیه چگونه است؟ ازمیر یکی از جذاب ترین و فوق العاده ترین شهرهای ترکیه است که بدون شک می تواند سفری فراموش نشدنی برای هر فردی باشد.اما خیلی ها هستند که با این شهر در ارتباط هستند و آنقدر آن را دوست دارند که ترجیح می دهند در ازمیر زندگی کنند و از هر جای دنیابرای زندگیدر آن به این شهر نقل مکان کنند. از طرفی می توان به اصطلاح عامیانه محبوب گردشگران اشاره کرد که سرزندگی شهر ترکیه ای ازمیر است. همچنین برای مطالعه روش های کلاهبرداری در خرید ملک در ترکیه با ما همراه شوید. در ادامه به هزینه زندگی در ازمیر نیز پرداخته ایم.

می توانیم به شما نوید یک زندگی آرام با میلیون ها نفر در این شهر را بدهیم.ازمیر دارای جاذبه های طبیعی بی شماری است، زیرا شهری با سواحل شنی، آثار تاریخی، آب های معدنی، شهرهای باستانی، درختان نخل، کافه ها و بسیاری از جاذبه های دیگر است که نه تنها گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، بلکه کسانی را که به دنبال اقامت دائم هستند نیز جذب می کند.

آزمون تعیین سطح گاما

 زندگی در ازمیر چگونه است؟

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است که در سواحل دریای اژه واقع شده است. این شهر ساحلی زیبا از مناظر فوق العاده ای از دریای اژه برخوردار است.

جمعیت ازمیر بر اساس آخرین سرشماری سال 2017، 4 میلیون و 224 نفر برآورد شده است.این شهر علاوه بر موقعیت عالی صنعتی و تجاری و بندری، دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبا از جمله سواحل آرام و زیبا، برج ساعت در میدان کوناک، ساختمان آسانسور، کلیسای سنت پلیکارپ، خانه حضرت مریم می باشد. غار (که در قرآن آمده است)، معبد آپولون و مسجد، محاصره و شهر تاریخی افسوس و بنای یادبود آتاتورک در میدان جمهوری.

چرا ازمیر را مروارید دریای اژه می نامند؟

شهر ازمیر به عنوان “چهره مدرن آناتولی” شناخته می شود، اما این بدان معنا نیست که این شهر دارای تاریخ ضعیفی است.همانطور که ازمیر در طول زمان شاهد انواع تمدن ها و ادیان مختلف بوده است.تاریخ زندگی در ازمیر به 6500 سال قبل از میلاد برمی گردد، زیرا میزبان اقوام و کشورهایمختلف و مهمتر از آن فرهنگ غنی مردم ازمیر بوده است. بناهای تاریخی و فرهنگی شهر ازمیر گواه قدمت کهن آن است و به همین دلیل به آن «مروارید دریای اژه» می گویند.

جاذبه های گردشگری ازمیر

دیدنی های ازمیر مخلوطی از دریای اژه، سواحل شنی گرم، درختان سرسبز و نخل های بلند است.پس از یک روز شلوغ، دیدن این منظره با آسمان صاف و هوای تازه ازمیر فوق العاده خواهد بود.ازمیر به دلیل تاریخ کهن خود دارای بناهای تاریخی زیادی است که یکی از دلایلی است که سالانه ازمیر میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است.و معروف ترین آنها برج ساعت در میدان کوناک، ساختمان آسانسور، کلیسای St. پولیکارپ، خانه مریم، غار اصحاب کهف، معبد آپولو و مسجد حصار و شهر تاریخی افس و بنای یادبود آتاتورک در میدان جمهوری.

زندگی در ازمیر چگونه است؟

مردم ازمیر چگونه انسان هایی هستند ؟

زندگی در ازمیر ترکیه به معنای زندگی در مکانی با آرامش فوق العاده است.ساکنان شهر امیر بسیار آرام و دوست داشتنی هستند، زیرا مردم ازمیر با زندگی مثبت، مودبانه و راحت توجه بسیاری از گردشگران و مهاجران را به خود جلب می کنند.

برای مطالعه نحوه دریافت شماره مالیات در ترکیه کلیک کنید.

 از جغرافیا و آب و هوا در ازمیر چه می دانید ؟

این شهر پهناور واقع در کرانه باختری رود اردن با جمعیتی حدود 2.5 میلیون نفر سومین شهر بزرگ ترکیه از نظر جمعیت و دومین شهر بزرگ دریای اژه با 30 منطقه و مساحت کل است. 734 هزار کیلومتر مربع و ارتفاع متوسط ​​30 متر از سطح دریا.

هزینه زندگی در ازمیر

آب و هوا برای بسیاری از افرادی که سفر می کنند یا مهاجرت می کنند اولویت اصلی است.تصور کنید در جایی زندگی می کنید که هوا به ندرت آفتابی است یا برعکس، به ندرت سرد و ناخوشایند است.یا هر روز درگیر ترافیک و آلودگی هستید و خبر خوب این است که اگر قصد زندگی در ازمیر را داشتید، این نگرانی ها را نداشتید.ازمیر شهری با آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های گرم و آفتابی و زمستان های معتدل و بارانی است.

به دلیل آب و هوای معتدل و تفاوت نسبتاً کم دمای زمستان و تابستان، می توانید خانه را به راحتی گرم یا خنک نگه دارید.در ازمیر هیچ گونه آلودگی چه به دلیل آب و هوا، چه آلودگی صوتی یا صنعتی وجود ندارد و در هر نقطه از شهر می توانید این موضوع را مشاهده کنید.

وضعیت اقتصادی ازمیر

ازمیر یکی از شهرهایی است که از هیچ نعمتی بی بهره نبوده است، این شهر با زیبایی های طبیعی، منابع آبی فراوان، خاک حاصلخیز و آب و هوای بسیار مناسب برای کشاورزی.طبیعی است که این شهر یک مرکز مهم و ویژه برای کشور خود باشد چرا که این شهر نه تنها در صنعت و تجارت در ترکیه، بلکه در جهان پیشرو است.

فرصت های شغلی در ازمیر

هزینه زندگی در ازمیر بسیار پایین است و با کمی تحقیق می توانید شغلی پیدا کنید.ازمیر به دلیل منابع درآمد دائمی مانند بنادر و زمین های کشاورزی از موقعیت اقتصادی بسیار خوبی در ترکیه برخوردار است.تجارت در ازمیر مانند هر شهر دیگری راه های خاص خود را دارد، اما در عین حال ممکن و ساده است.علاوه بر هزینه های کم زندگی در ازمیر و جمعیت کم، نیازی به نگرانی نیست و به راحتی می توانید شغلی پیدا کنید.

سیستم حمل و نقل عمومی گسترده در ازمیر

در ترکیه، خودرو و سوخت هر دو بسیار گران هستند، بنابراین مهاجران و حتی بسیاری از ترک‌ها ممکن است با خودروی شخصی سفر نکنند.از طرفی ترکیه خطوط مترو و اتوبوس های گسترده ای دارد، به این ترتیب می توانید با هزینه کمتر به هر نقطه از شهر در ازمیر بروید و به راحتی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.سیستم های حمل و نقل ایزبان، آشوت و مترو به صورت شبانه روزی و بدون مشکل خدمات رسانی می کنند و پس از مدتی در شب می توان از اتوبوس هایی به نام بایکوش استفاده کرد.

حمل و نقل عمومی گسترده در ازمیر

زندگی در ازمیر چگونه است؟

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است که در سواحل دریای اژه واقع شده است. این شهر ساحلی زیبا از مناظر فوق العاده ای از دریای اژه برخوردار است.

جمعیت ازمیر بر اساس آخرین سرشماری سال 2017، 4 میلیون و 224 نفر برآورد شده است.این شهر علاوه بر موقعیت عالی صنعتی و تجاری و بندری، دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبا از جمله سواحل آرام و زیبا، برج ساعت در میدان کوناک، ساختمان آسانسور، کلیسای سنت پلیکارپ، خانه حضرت مریم می باشد. غار (که در قرآن آمده است)، معبد آپولون و مسجد، محاصره و شهر تاریخی افسوس و بنای یادبود آتاتورک در میدان جمهوری.

هزینه زندگی در ازمیر چقدر است؟

ازمیر یکی از زیباترین و بزرگ ترین شهرهای ترکیه است که هزینه های زندگی در آن بسیار پایین است.تعداد متقاضیان مهاجرت روز به روز در حال افزایش است، بسیاری از افراد ترکیه را به دلیل هزینه های پایین نسبت به سایر کشورهای اروپایی برای سفر یا مهاجرت انتخاب می کنند.و جالب است بدانید که ازمیر که امروز در مورد آن صحبت می کنیم، شهری ایده آل برای زندگی است، زیرا هزینه های زندگی در ازمیر بسیار مناسب است.

خرید ملک و اقامت در ازمیر ترکیه

هزینه های زندگی در ازمیر در کنار تمامی ویژگی های اجتماعی، تفریحی، فرهنگی و اقلیمی از جمله خرید یا اجاره خانه و هزینه های مربوطه بسیار مناسب و قابل قبول است.بنابراین شما این فرصت را خواهید داشت که با امکانات رفاهی خوب و قابل قبول، هزینه های معقول در موقعیت هایی مانند غذا، پوشاک و … زندگی کنید و این از سختی زمان های بزرگ مهاجرت بکاهد.

این باعث می شود بسیاری از افرادی که از این شهر زیبا و جالب دیدن می کنند به فکر اقامت در آن بیفتند.و با خرید ملک در ازمیر به راحتی می توانید اقامت دائم این کشور را بدست آورید.

اگر تصمیم بگیرید در ازمیر زندگی کنید، غذا چگونه خواهد بودالبته مردم ازمیر نیز بسیار مهربان و مهمان نواز هستند، شهر خود را بسیار دوست دارند و در حفظ و نگهداری آن بسیار سخت کوش و حساس هستند.

شکم گردی، جاذبه ها و فستیوال های ازمیر را قطعاً نباید از دست داد، زیرا از جمله مواردی هستند که شرایط زندگی ازمیر را لذت بخش تر می کنند.

غذاهای لذیذ ترکی در هر شهر این کشور به بهترین شکل ممکن طبخ و سرو می شود، پس اگر اهل غذا هستید و می خواهید طعم بهترین غذاهای ترکی را بچشید، حتما از رستوران های ازمیر دیدن کنید.به خصوص توصیه می کنیم غذاهایی مانند کباب، مانتی و بورک را سفارش دهید، زیرا بسیاری از ساکنان ازمیر آنقدر خوب این غذاها را می پزندکه شکی نیست طعم بی نظیر غذاها برای همیشه در ذهن شما باقی خواهد ماند. می‌توانید

در رستوران‌ها و کافه‌های بی‌شمار این شهر پول کمی خرج کنید تا میان‌وعده یا غذای مورد علاقه‌تان را بیابید یا فقط برای یک فنجان چای به آنجا بروید و در کافه استراحت کنید.

اطلاعات تکمیلی

فرهنگ:

 • آداب و رسوم: مردم ازمیر به مهمان نوازی و خونگرمی شهرت دارند. احترام به بزرگان و حفظ حریم خصوصی در فرهنگ ازمیر از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • جشنواره ها: ازمیر میزبان جشنواره های متعددی در طول سال است، از جمله جشنواره بین المللی فیلم ازمیر، جشنواره فستیوال و Zeytinli Rock Festival.
 • غذا: غذاهای ازمیر ترکیبی از طعم های مدیترانه ای و ترکی است. از جمله غذاهای محبوب این شهر می توان به boyoz، gevrek، kumru و dondurma اشاره کرد.

محله ها:

 • Alsancak: محله ای ساحلی با رستوران ها، کافه ها و مغازه های لوکس.
 • Bornova: محله ای دانشگاهی با فضایی پر جنب و جوش و جوان.
 • Karşıyaka: محله ای سنتی با خانه های چوبی و خیابان های باریک.
 • Konak: مرکز شهر ازمیر با جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعدد.

نکات زندگی:

 • زبان: زبان اصلی مردم ازمیر ترکی است، اما انگلیسی نیز به طور گسترده در این شهر صحبت می شود.
 • حمل و نقل: سیستم حمل و نقل عمومی ازمیر شامل اتوبوس، مترو، تراموا و کشتی است.
 • هزینه زندگی: هزینه زندگی در ازمیر نسبت به سایر شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول ارزان تر است.
 • آب و هوا: ازمیر دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و بارانی است.

جاذبه های غیرمعمول:

 • Agora of Smyrna: بازار باستانی ازمیر که قدمت آن به دوران یونان باستان باز می گردد.
 • Kordonboyu: خیابانی ساحلی با منظره ای زیبا از دریای اژه.
 • Saat Kulesi: برج ساعت ازمیر که نماد این شهر است.
 • Asansör: آسانسوری تاریخی که در سال 1907 ساخته شده است و منظره ای پانوراما از شهر ارائه می دهد.

نکاتی برای مهاجرت:

 • دریافت ویزا: برای زندگی در ازمیر به ویزا نیاز دارید.
 • اجاره خانه: قیمت اجاره خانه در ازمیر به محله و نوع آپارتمان بستگی دارد.
 • پیدا کردن شغل: بازار کار در ازمیر در حال رشد است، اما پیدا کردن شغل بدون تسلط به زبان ترکی دشوار است.
 • یادگیری زبان ترکی: یادگیری زبان ترکی به شما کمک می کند تا با مردم محلی ارتباط برقرار کنید و در جامعه ادغام شوید.
5/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا