آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

تلفظ حرف c در زبان انگلیسی: 🗣️ معرفی قوانین و نکته ها

در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی با مطلب جدیدی برای آموزش نحوه تشخیص تلفظ حرف c در خدمت شما هستیم.

صداهای مختلف حرف c در انگلیسی

به احتمال زیاد حتی قبل از خواندن این مقاله هم می دانستید که حرف c در زبان انگلیسی به دو شکل متفاوت تلفظ می شود: صدای “ک” و “س”. هر چند که در بیشتر مواقع باید انتظار صدای “ک” را داشته باشید چرا که فراگیری بیشتری در انگلیسی دارد.

نکته ای که باید بدانید آن است که با وجود استثناهایی که ممکن است وجود داشته باشد، می توان با در نظر گرفتن فقط یک قانون به نحوه تلفظ این حرف در انگلیسی پی برد. هر چند که همیشه می توانید در یک دیکشنری چک کنید و با وجود تلفن های همراه هر لحظه می توانید تلفظ هر کلمه ای را که بخواهید سریع گوش کنید. با این وجود دانستن این قانون خالی از لطف نیست. شاید جایی به کارتان بیاید.

قانون تلفظ حرف c در انگلیسی

همان طور که در بالا هم عنوان کردیم فراگیری صدای “ک” برای c بسیار بیشتر از “س” است. چیزی که باید در نظر داشته باشید آن است که زمانی که c دقیقا قبل از حرف های e ، i و y قرار بگیرد صدای “س” به خود می گیرد. در بقیه موارد به جز استثناهای کوچکی که ممکن است در جاهای مختلف مشاهده کنید باید انتظار صدای “ک” را داشته باشید.

خب حالا بیایید با چک کردن چند فایل صوتی تلفظ یکسری از کلمات این قانون را امتحان کنیم.

قبل از حرف  i = city

قبل از حرف e = certain

قبل از حرف y = cyber

نکته مهم: هر زمانی که در کلمه ای دو حرف c پشت سر هم قرار بگیرند حتی با وجود صداهای i ، e ، y باید انتظار صدای “ک” را داشته باشید. مثل کلمه soccer .

 

1.3/5 - (3 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. با تشکر از سایت خوبتان. خیلی زحمت کشیدید مقاله گذاشتید ولی در بخش مقاله هاتون مثل اموزش زبان انگلیسی ایکاش صقحه بندی میکردید قابل مرور و دانلود و مطالعه بود همش تو یه صفحه طولانی بارگذاری میشه وسطش قطع میشه و اپدیت میشه .مقاله هاتو رو بصورت کامل چجوری میشه دریافت کرد ؟ ایا امکانش هست صفحه مقاله هاتون را صقحه بندی کنید مثلن بشه 20 تا صفحه بتونیم استفاده کنیم؟ خیلی متشکر . خسته نباشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسان ثبت نام زبان
×