آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

آموزش تلفظ w در انگلیسی + 🗣️ ✅ فایل صوتی

در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی با مطلب جدیدی برای آموزش نحوه تلفظ w در انگلیسی در خدمت شما هستیم. لطفا با ما همراه باشید.

چرا ایرانی ها w را اشتباه تلفظ می کنند؟

نکته ای که باید توجه داشته باشید آن است که دو صدای v و w در انگلیسی به شکل مشابهی تلفظ نمی شوند. نکته ای که باعث می شود که فارسی زبان ها برای تلفظ w در انگلیسی به مشکل بربخورند این است که سعی می کنند این صدا را دقیقا مشابه “و” در فارسی تلفظ کنند. در صورتی که این امر کاملا اشتباه است. صدای v است که تلفظی مشابه با “و” فارسی دارند و نه w .

به فایل های صوتی زیر گوش کنید و ببینید که آیا می توانید وجه تمایز v و w را بفهمید.

West

Vest

آموزش تلفظ w در انگلیسی

برای تلفظ صدای “و” در فارسی چه کار می کنیم؟ به عنوان مثال کلمه “دیوار” را یکبار برای خودتان ادا کنید. هنگام تلفظ صدای “و” حالت دهانتان به چه شکل است؟

در زبان فارسی برای این تلفظ دندان های بالایی پشت لب پایینی قرار می گیرند. مگر نه؟

برای تلفظ w هیچ تماسی بین اجزای مختلف دهان وجود ندارد. در حقیقت لب ها کمی از یک دیگر جدا شده و حالتی غنچه ای به خود می گیرند ولی نه به شدتی که برای صدای u گرد می شود و بدون اینکه دندان ها و لب ها با هم تماسی پیدا کنند صدای w تلفظ می شود.

به تلفظ کلمه های زیر که همگی دارای صدای w هستند گوش دهید و سعی کنید که خودتان هم چند باری هر کدام را تمرین کنید.

Water

Were

What

نکته مهم: بسیاری از صداهای انگلیسی مانند w نوع مشابهی در زبان فارسی ندارند. پس طبیعی است که وقتی تازه سعی می کنید که آن ها را ادا کنید به مشکل بربخورید. این موضوع نباید باعث ناامیدی شما شود. فقط باید با تمرین مداوم ماهیچه های سیستم صوتی و دهان خودتان را به این صداهای جدید عادت دهید. به شما قول می دهیم که که اگر تسلیم نشوید در نهایت شیوه تلفظ صحیح این صداها را یاد می گیرید.

 

3/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسان ثبت نام زبان
×