دانستنی های ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری + مدارک مورد نیاز

مهاجرت از طریق آرایشگری، یک روش برای افرادی است که به دنبال ایجاد زندگی جدید در کشوری دیگر با استفاده از مهارت‌های خود در حوزه زیبایی و آرایشگری هستند. این روش به آرایشگران امکان می‌دهد تا از تجربه و دانش خود در این حرفه برای یافتن فرصت‌های شغلی در خارج از کشور خود بهره ببرند. مهاجرت به عنوان آرایشگر می‌تواند فرصت‌هایی برای توسعه شغلی، کسب درآمد بیشتر و تجربه فرهنگ‌های جدید فراهم کند.

مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری از جمله راه هایی است برای مهاحرت به این  کشور ، کشور ترکیه یکی از کشور‌های پر جمعیت قاره آسیا و اروپا می‌باشد همچنین به دلیل داشتن مرز های زمینی با کشور ما و نزدیک بودن فرهنگ های دو کشور از جمله کشور هایی است که بسیاری به آن مهاجرت می کنند  و شاهد در آمد بسیار خوبی در زمینه آرایشگری در این کشور خواهید بود .

آزمون تعیین سطح گاما

این مقاله را از دست ندهید : قوانین عجیب ترکیه

آنچه باید درباره مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری بدانیم

یکی از شغل های پر درآمد در کشور ترکیه و یا به جرات باید گفت  در تمام جهان ، شغل آرایشگری است . و این شغل طرفداران بسیاری دراد . باید بدانید که در طول سال افراد بسیاری برای امور زیبایی خود به کشور ترکیه مسافرت می کنند.

استانبول یکی از شهرهای زیبا و پر جمعیت کشور ترکیه است که گردشگران زیادی را به خود اختصاص می دهد . بنابراین برای شغل آرایشگری می تواند شهری مناسب باشد .

مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری

 

بازار کار آرایشگری در ترکیه

همنطور که گفتیم این شغل از مشاغل پر درآمد می باشد ، برای این که بتوانید در این شغل و در کشور ترکیه موفق باشید نیاز مند به دانستن زبان انگلیسی و یا ترکی استانبولی هستید البته در کنارز داشتن حرفه و تخصص در این زمینه شما به راحتی می توانید درآمد بسیاری داشته باشید .

باید توجه داشته باشید که درآمد بسیار زیاد در این شغل متناسب است به میزان حرفه ای بودن شما در این زمینه .

برای داشتن در آمد زیاد شما می توانید با شرکت در دوره های متفاوتی که به شما تخصص و مدرکم اعطا می شود شرکت کنید . و تخصص خود را بیشتر و بیشتر کنید .

چگونه ویزای آرایشگری دریافت کنیم ؟

برای دریافت ویزای آرتیشگری در کشور ترکیه شما می توانید به دو روش اقدام کنید .

روش اول شما با ایجاد یک سالن زیبایی در این کشور شروع به کارآفرینی نمایید و یا در روش دوم ، استخدام در این شغل جذاب توسط کارفرماهای ترکی می‌باشد، که شما با مراجعه به سایت های کار یابی کشور ترکیه می توانید کار در این پیدا کنید

ویزای آرایشگری به مدت یک سال می باشد و به شما حق هر گونه فعالیت در زمینه آرایشگری می دهد بعد از یک سال در صورتی که کار فرا از شما راضی باشد و با توافق دو طرف ویزای شما به مدت 2 سال تمدید خواهد شد . و به این نکته توجه داشته باشید که  بعد از گذشت 5 سال کار کردن به صورت قانونی در این کشور می‌توانید به اخذ ویزای شهروندی در کشور ترکیه بپردازید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آرایشگری

برای دریافت ویزای آرایشگری باید مدارکی را آماه کنید که به شرح زیر می باشد :

 • مدارک لازم برای نشان دادن تمکن مالی مناسب
 • کپی و اصل شناسنامه و پاسپورت
 • ارائه مدرک آرایشگری و تحصیلی
 • مدرک زبان ترکی و یا انگلیسی
 • آدرس محل اقامت و یا سند اجاره خرید ملک
 • گواهی نداشتن سوء پیشینه

دریافت ویزای آرایشگری چه مزیت هایی دارد ؟

 • اخذ سابقه کار بین المللی
 • خرید خانه با قیمت مناسب درکشور ترکیه
 • دریافت ویزای کشورهای خارجی
 • دریافت افامت دائم ترکیه با 5 سال سابقه
 • استفاده از امکانات شهروندی کشور ترکیه
 • درآمد خوب آرایشگری در ترکیه

اخذ مدرک بین المللی آرایشگری در ترکیه

در کشور ترکیه مراکز و دانشگاههای معتبری در زمینه آرایشگری وجود دارند که با تحصیل در این رشته شما می توانید مدرک بیت المللی آرایشگری را دریافت کنید ، این مدرک در تمام کشور ها معتبر است و کار فرما های برای جذب یک نیروی حرفه ای بسیار تلاش می کنند .

اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای

برای مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی حرفه ای شما باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشید و در کنار آن داشتن 3 سال سابقه کاری لازم است و همچنین نیازمند یک پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرما می باشید .

یکی دیگر ار ملزومات  اقامت با مدرک فنی حرفه ای تسلط به یکی از دو زبان های انگلیسی و یا ترکی استانبولی است .

برای دریافت کارت اقامت خود و ویزای کاریتان شما باید طی ۱۰ روز کاری پس از پیدا کردن کار در وبسایت وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه باید آن را به ثبت برسانید. شما همچنین لازم است که تا ۹۰ روز با درخواست کار خود به همراه کلیه مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری ترکیه مراجعه کرده و کارت اقامت خود را به همراه ویزای کاری دریافت کنید.

مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری

سخن پایانی

در نهایت، مهاجرت از طریق آرایشگری می‌تواند به عنوان یک قدم مثبت در مسیر توسعه شخصی و حرفه‌ای فرد محسوب شود. این گزینه به افراد کمک می‌کند تا با استفاده از مهارت‌های خود در محیطی جدید رشد کرده و به اهداف شغلی و زندگی خود دست یابند. همچنین، این نوع مهاجرت فرصت‌هایی برای تبادل فرهنگی و ارتقای تنوع در صنعت زیبایی ایجاد می‌کند. در پایان، مهاجرت به عنوان آرایشگر نه تنها برای فرد مهاجر بلکه برای جامعه میزبان نیز مزایایی به همراه دارد، از جمله تقویت خلاقیت، نوآوری و تنوع در صنعت زیبایی.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا