دانستنی های ترکیه

شرایط زندگی در ترابزون + بهترین مناطق شهر ترابزون

شرایط زندگی در ترابزون

شرایط زندگی در ترابزون شهری که در کنار دریای سیاه قرار دارد وشهری مناسب برای تجارت و زندگی است،چگونه است؟در زیر برای شما نکات لازم را قرار داده ایم

موقعیت جغرافیایی ترابزون

ایالت ترابزون، در شمال شرقی ترکیه، با مساحت حدود 4000 کیلومتر مربع، که ارتفاعات آن 22.4٪ و تپه ها 77.6٪، یکی از زیباترین مناطق برای زندگی در ساحل دریای سیاه است. آب و هوای آن در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان سرد و مرطوب است. شرایط زندگی در ترابزون ترکیه مانند شمال ایران است. زندگی در این شهر حس حال ایران را به شما القا می کند. ساحل ترابزون ترکیه یکی از زیبا ترین ساحل های ترکیه می باشد.

ویژگی های شهر ترابزون

ویژگی های شهر ترابزون بسیار هستند که این شهر را به یکی از شهر های مهم توریستی تبدیل کرده است. این ویژگی ها عبارتند از:

 • کلیه خدمات و امکانات حیاتی
 • دانشگاه های دولتی و خصوصی
 • استراحتگاه ها و تفرجگاهای متعدد
 • ساحل زیبا همراه با بازی های دریایی
 • بیمارستان ها و فرودگاه

دولت شبکه های زیرساختی خود را برای ورود بیشتر گسترش داده و هزاران کیلومتر جاده مدرن ساخته است که در کشورهای پیشرفته اروپا چنین چیزی به ندرت دیده می شود.

بدون شک ترابزون یکی از مناسب ترین شهرهای ترکیه برای خانواده ها و فرزندان است و حتی کارمندان ترک آن را به برنامه های تعطیلات خود در کنار خانواده اختصاص می دهند. همچنین این شهر دارای، چندین دانشگاه از جمله دانشگاه ترابزون و دانشگاه فنی کارادنیز و همچنین مدارس خصوصی می باشد و مکان مناسبی برای تحصیل فرزندان شما است.

هزینه زندگی در ترکیه

بهترین مناطق شهر ترابزون

Ortahisar

Ortahisar در مرکز شهر ترابزون واقع شده است. این محله دارای بناهای تاریخی بسیاری است و شامل بیشتر موسسات رسمی و غیررسمی مانند کنسولگری ها، بیمارستان ها، مراکز بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی است. همچنین بسیاری از پروژه های مدرن املاک و مستغلات و برخی از محله های سطح بالا شهر، مانند محله بوستانچی و محله بوزتپه، محبوب ترین مناطق سرمایه گذاری در املاک و مستقلات ترابزون را در خود جای داده است.

Yomra

یکی از مقصدهای مهم، با چشم انداز زیبا از دریا و دره و ساحل ترابزون ترکیه می باشد. این مرکز از امکانات حیاتی و خدماتی مانند بیمارستان، تحقیقات و آموزش و ترابزون سیواهیر اوتل به همراه مجموعه ای از مدارس و دانشگاه ها برخوردار است. یومرا از نظر اداری به 4 شهرداری، 17 روستا و 18 محله تقسیم شده است که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • Kaşüstü
 • Oymalıtepe
 • Özdil
 • Republic
 • Atatürk
 • Çamlıca

Akçaabat

Akçaabat در غرب ترابزون، 14 کیلومتری مرکز آن واقع شده است و دارای طبیعتی چشمگیر است. این محله خدمات رفاهی عالی در خدمت شهروندان قرار داده است. تعدادی از مدارس دولتی و غیر دولتی در Akçaabat وجود دارد که دارای چندین مرکز پزشکی از جمله بیمارستان دولتی نیز می باشد. این محله دارای رستوران ها و کافه های متععدی است که برای شب نشینی بسیار می تواند هیجان انگیز باشد.

Maçka

Maçka نزدیک به منطقه مشهور جهان  Sümela Manastırı است و با طبیعت زیبا و دیدنی، آرامش و آسایش روانی مورد نیاز شما تامین می شود. همچنین قدیمی ترین منطقه تاریخی در ترابزون است.

Arsin

این منطقه چشم انداز زیبایی از دریای سیاه به همراه ساحل جذاب ترابزون را دارد، شامل مجتمع های مسکونی لوکس، در مناطق وسیع است. مرکز شهر در ساحل واقع شده است، دارای زمین شیبداری است و این برای بسیاری از توریست ها و کسانی که به تازگی به این شهر مهاجرت کرده هیجان انگیز است. در سالهای اخیر بسیاری از امکانات گردشگری در امتداد ساحل آن افتتاح شده اند.

شرایط زندگی در ترابزون ترکیه هزینه های مختلفی را شامل می شود، مانند اکثر شهرها و ایالت های ترکیه، با حقوق بازنشستگی کمتری یا حداقل دستمزدی که نیاز انسان را برای زندگی مناسب، با هزینه متوسط و متناسب با نیازهای مالی و زندگی هر فرد برآورده می کند، مقدار متوسطی است.

آموزش زبان ترکی استانبولی

موسسه گاما آموزشگاه برگزیده سال موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *