کمک آموزشی زبان

وقایع بروز دنیا را به زبان فرانسوی بخوانیم + ترجمه متن

این روزها در هفته خشونت علیه زنان هستیم به همین دلیل مقاله ای باب این موضوع تهیه کردم که هم کمی اطلاعاتمون بالا بره هم یک وقایع به زبان فرانسه با ترجمه آن بخونیم.

بر طبق آمار وزارت کشور فرانسه میزان خشونت خانگی در این کشور در سال ۲۰۲۰، ده درصد افزایش یافته و تعداد قربانیان به ۱۵۹ هزار نفر رسیده است.

آزمون تعیین سطح گاما

بر اساس ارقام ثبت شده در اداره پلیس و ژاندارمری فرانسه حدود ۸۷ درصد از قربانیان خشونت خانگی را زنان تشکیل می دهند، یعنی بیش از ۱۳۹ هزار زن در سال ۲۰۲۰ مورد آزار و خشونت خانگی مردان قرار گرفته اند.

خشونت هایی که منجر به قتل شده اند در این آمارها قرار ندارند و مستقل هستند. در این سال ۱۰۲ زن بر اثر ضرب وجرح از سوی همسر و یا شرکای زندگی خود جان باخته اند.

تعداد زنان جان باخته در سال ۲۰۱۹، ۱۴۶ نفر بود و آمارها نشان می دهند که فرانسه با کاهش قتل های خانگی روبرو بوده است.

شهر «اورون» کمترین و «سن سن دنی»، حومه شمالی پاریس شاهد بیشترین میزان خشونت خانگی در کل فرانسه بوده است.

وزارت کشور فرانسه می‌گوید «خشونت های خانگی به ویژه در مورد تجاوز جنسی کمتر با شکایت قربانیان همراه بوده است.»

به گفته این وزارتخانه بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸، تنها ۲۷ درصد از قربانیان خشونت های خانگی به‌طور متوسط دست به شکایات رسمی زده اند.

به گفته سازمان های مدافع حقوق زن، بیش از ۴۰ درصد از زنان قربانی خشونت بین زوج‌ها که دست به اعتراض رسمی هم زده اند هیچ حقوقی تعلق نمی‌گیرد و از مشکلات خود رها نمی‌شوند.

در یک دهه گذشته تنها ۱۲ درصد از زنان قربانی خشونت خانگی توانسته‌اند از خانه های خود با کمک دولت نقل مکان کرده و به خانه های امن‌تر منتقل شوند.

                                                                            Violences  conjugales

trop peu de bracelets anti-rapprochement mis à disposition-

C’était l’une des nouveautés, il y a deux ans, du Grenelle des violences conjugales. Face à la montée des victimes de violences faites aux femmes, le gouvernement avait décidé de mettre en place un bracelet anti-rapprochement. Cet outil de lutte permettrait aux victimes de ne pas se faire approcher par leurs bourreaux. Cependant, ce dispositif est encore trop rarement utilisé

Géolocalisé en permanence

Les tribunaux en ont mis en place, mais seulement un tiers est fonctionnel pour le moment. Pourtant, a priori, il est très efficace. Il permet de suivre à la trace le porteur du bracelet et sa victime. “C’est un appareil qui est géolocalisé en permanence, la victime a uniquement un tracker sur elle”, explique Youssef Tiynt, surveillant pénitentiaire. Pourtant, il peut s’avérer être un précieux outil. “Je l’ai toujours avec moi, jour et nuit”, explique une victime. Depuis qu’elle en est équipée, son ex-conjoint n’a plus tenté de l’approcher.

خشونت خانگی: دستبندهای ضد نزدیکی بسیار کمی در دسترس هستند.

از دو سال پیش این یکی از جدیدترین موارد،  خشونت زناشویی بوده است . در مواجهه با افزایش قربانیان خشونت علیه زنان، دولت تصمیم گرفت یک دستبند ضد نزدیکی ایجاد کند.این ابزار مبارزه به قربانیان اجازه می‌دهد که شکنجه‌گران به آنها نزدیک نشوند. با این حال، این دستگاه هنوز به ندرت استفاده می شود.

دارای موقعیت جغرافیایی دائمی

با اینکه دادگاه‌ها آنها را به رسمیت میشناسند ، اما تنها یک سوم آن در حال حاضر فعال هستند.با این حال، پیشینی میشود که، این وسیله بسیار موثر است. این اجازه را می دهد تا صاحب دستبند و قربانی اش ردیابی شوند. یوسف تینت، ناظر زندان توضیح می دهد: “این وسیله ای است که به طور دائم در موقعیت جغرافیایی قرار دارد، قربانی فقط یک ردیاب روی او دارد.” با این حال، می تواند ثابت کند که یک ابزار ارزشمند است. یکی از قربانیان می گوید: «من همیشه آن را در روز و شب با خودم دارم. از آنجایی که او به آن مجهز شده است، شریک سابقش سعی نکرده به او نزدیک شود.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا