آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

گرامر never have I ever در انگلیسی: ✅ کاربرد معنایی + مثالهای متعدد

در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی با مطلب جدیدی برای معرفی گرامر never have I ever در خدمت شما هستیم. ساختاری که در رده زیر مجموعه های “زمان حال کامل انگلیسی” قرار می گیرد ولی به دلیل شکل نامعمول آن زمینه گیج شدن بعضی از زبان آموزان را فراهم می کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره این ساختار صحبت کنیم.

نکته مهم درباره این ساختار آن است که چیزی نیست که در مکالمه های روزانه به شکل عادی جریان داشته باشد. بلکه در حقیقت بخشی از یک بازی در فرهنگ عامه کشورهای انگلیسی زبان است. یعنی چیزی نیست که در یک مکالمه عادی که دارید درباره مسائل مختلف صحبت می کنید سر و کله اش پیدا شود.

آزمون تعیین سطح گاما

توضیحاتی درباره ساختار نامعمول never have I ever

قبل از اینکه بگوییم چه کاربردی دارد، اول بیایید نگاهی به این ساختار در یک جمله کامل داشته باشیم:

Never have I ever been to London.

(هیچ وقت به لندن نرفته ام.)

همان طور که می بینید مثل تمام ساختارهای حال کامل در اینجا هم از شکل سوم فعل استفاده کردیم با این تفاوت که در ابتدای جمله نوع وارونگی (inversion) رخ می دهد. به این شکل که به خاطر وجود قید تکرار never در ابتدای جمله جای فاعل و فعل کمکی عوض شده و فعل اصلی بعد از آن ها ظاهر می شود. نه فقط never بلکه همه قیدهایی که مفهوم جمله ای را منفی کنند همین اثر را بر جملات انگلیسی دارند.

همچنین زمانی که در جمله ای هر دو قید never و ever استفاده باشند برای اضافه کردن تاکید بر این است که چیزی هرگز رخ نداده است. پس دلیل حضور ever در ادامه جمله نیز همین موضوع می باشد.

کاربرد معنایی never have I ever

دیگر زمان آن رسیده که درباره کاربرد معنایی این ساختار صحبت کنیم. همان طور که در مثال بالا هم دیدیم این جمله برای اشاره به چیزهایی استفاده می شود که فرد هرگز در طول زندگی خود انجام نداده و تجربه نکرده است.

Never have I ever traveled by train.

(هرگز با قطار سفر نکرده ام.)

Never have I ever been to another country.

(هرگز به کشور دیگری نرفته ام.)

Never have I ever been in love.

(هرگز عاشق نبوده ام.)

Never have I ever tried foreign foods.

(هیچ وقت غذاهای خارجی امتحان نکرده ام.)

همان طور که در بالا نیز مطرح کردیم این ساختار بخشی از یک بازی در فرهنگ عامه است. بازی به این شکل است که فرد یکی از تجربیاتی را که هرگز نداشته است عنوان می کند، اگر بقیه افراد حاضر در مسابقه مثل او نکته مورد اشاره را تجربه نکرده باشند او در امان است ولی اگر فرد یا افرادی باشند که قبلا آن کار را انجام داده اند نوعی تنبیه مورد توجه فرد است. این تنبیه معمولا خوردن نوعی نوشیدنی است.

مقاله های مرتبط

گرامر never و ever در زبان انگلیسی

گرامر زمان حال کامل در زبان انگلیسی

5/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×