دانستنی های چین

پاندا در چین 🐼 + پاندا های معروف در کشور چین

پانداها یکی از نمادهای مهم و محبوب فرهنگی و طبیعی چین هستند که به عنوان یک نوع از خرس‌های گیاه‌خوار در شمار می‌روند. این حیوانات بزرگ با چهره‌های معصب و جسم چاق خود، بخشی از زیبایی‌های طبیعی و باغ‌های وحش چین را تشکیل می‌دهند. پانداها به دلیل نرمی و دل‌پذیری ظاهری خود، همیشه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی و عکس‌العمل‌های مثبت مردم جهان را به دنبال دارند. علاوه بر این، پانداها نقش مهمی در حفاظت از بوم و محیط زیست چین ایفا می‌کنند و نمادی از اعتقادات مردم به حفظ تنوع زیستی و محافظت از گونه‌های در خطر شده است.

خرس های پاندا در چین محبوبیت زیادی دارند و همانند اژدها نماد و میراث چین شناخته می‌شوند.اگر میخواهید درمورد پاندا در کشور چین بیشتر بدانید این متن را تا اخر بخوانید.

آزمون تعیین سطح گاما

این مقاله را از دست ندهید : شهر در زبان چینی

پاندا در چین

پانداهای چین

خرس های پاندا بسیار آرام و خونگرم هستند و راحت با انسان ها ارتباط برقرار میکنند. در حال حاضر 25زیستگاه زیستی هست جمعیت پانداهای بالغ 500تا1000 فرد تخمین زده شده است.

محل زندگی پاندها

زادگاه طبیعی پاندای غول پیکر در جنگل های کوهستانی و بارانی و مرطوب زندگی می‌کنند. در ارتفاع بین 3000تا 10500پایی و در مناطق پایین سرد کوهستانی زندگی می‌کنند.

پاندا

پانداها میراث ملی چین محسوب می‌شوند و کشور چین در سال های نخست تلاش کرده نسل پانداها حفظ کند و مانع انقراض پانداها شود .

خطرات پانداها متاسفانه تخریب زیستگاه زندگیشون هست.

پاندا در چین

غذای پانداها

در حیات وحش درصد زیادی از غذای خرس های پاندا از برگ ریشه گیاه بامبو تشکیل می‌شود. عسل. ذرت سبز و جوندگان کوچک تغذیه می‌کنند پانداهای که در حیات وحش زندگی می‌کنند از درخت بامبو، نیشکر، سیب، هویج و سیب زمینی شیرین تغذیه می‌کنند.

پانداها تقریبا روزی 40پوند یا 18کیلو گرم غذا می‌خورند و باید روزی 12 ساعت غذا بخورند، نای و معده انها حالت زمخت و سفتی دارد که در مقابل غذای سفت مقاوم است ، دندان و فک محکمی دارند و چند دندان تیز دارند که برای گاز گرفتن ساقه های بامبو که سفت هستند و 42دندان دارند.خرس های پاندا چین

تولیدمثل پانداها

فصل جفت گیری پاندا از اسفند تا فروردین است. دوره ی بارداری پاندا ها حدودا بین 95روز تا 195روز است.

پاندا مادر اگه بچه اش دو قلو باشه فقط بچه ای که قوی تر هست انتخاب می‌کند و نگه می‌دارد و بچه پاندا ضعیف تر رها می‌کند چون شیر کافی برای هر دوتا بچه ندارد و پاندا پدر هیچ مسئولیتی قبول نمی‌کند.

توله ها در زمان تولد صورتی رنگ هستند و قادر ب دیدن نیستند و دندان ندارند بچه پاندا تا18ماهگی کنار مادر هستند. بعد از 2هفته رنگ پانداها طوسی رنگ می‌شوند و کم کم رنگشان تغییر می‌کند.

بچه ی پاندا

حتما این سوال برایتان پیش آمده وقتی به چین سفر میکنید در چه شهری میتوانید خرس های پاندا ببینید

در شهر چنگدو  پیر ترین پاندا جهان نگهداری می‌شود در سال 1980در شهر سیچوان چین به دنیا آمده.

در چین چند پاندای معروف هستند که طرفداران زیادی دارند اولین پاندا اسمش (گو گو) هست و در باغ وحش پکن نگهداری می‌شود گوگو یکی از معروف ترین پانداها در چین هست تو سال 2007یک گردشگر که مست بوده به داخل قفس وارد شده و به این پاندا صدمه زده بود این پاندا گردشگر زخمی کرد و بابت همین کار در جهان معروف شد.

دومین پاندا معروف چین اسمش می لان هست که به معنی گل ارکیده میباشد در سال 2006 به دنیا امده و در باغ وحش اتلانتا ب دنیا آمده و در سال 2010به چین آورده شد.

سومین پاندا و پیرترین پاندا در چین در سال 1980در شهر سیچوان چین به دنیا امده

در کل کشور چین در جهان صاحب اصلی پانداها هست و خرس های پاندایی که در کشورهای دیگه نگهداری می‌شود بازهم تحت نظر کشور چین هستند.

پاندا در چین

سخن پایانی

پانداها به عنوان یکی از نمادهای بارز فرهنگی و طبیعی چین، نقش مهمی در جذب گردشگران و حفظ تنوع زیستی این کشور دارند. حفاظت و مراقبت از این حیوانات نه تنها به ارزش‌های فرهنگی و طبیعی چین کمک می‌کند، بلکه به حفظ محیط زیست جهانی نیز کمک می‌نماید. این موجودات زیبا و دلنشین همواره مورد توجه و علاقه عمومی قرار گرفته‌اند و از زیبایی و ثروت طبیعی چین به نمایانی می‌انجامند.

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا