آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

نکته های مهم مربوط به تلفظ حرف s در زبان انگلیسی + 🗣️ فایل صوتی

پیش از این در مقاله جامعی درباره نحوه تلفظ s و es در انتهای کلمات انگلیسی جمع و فعل های سوم شخص مفرد زمان حال ساده صحبت کنیم: “آموزش تلفظ s در انتهای کلمات انگلیسی“. در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی نگاه جامع تری به نحوه تلفظ حرف s در کلمه های انگلیسی داریم و یکسری از نکته های مربوط به آن را در اختیار شما قرار می دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

شکل های مختلف تلفظ حرف s در انگلیسی

نکته ای که می تواند تلفظ s را در کلمات انگلیسی به چالش بکشد این حقیقت است که این کلمه همیشه صدای “س” ندارد. در حقیقت با توجه به موقعیت ممکن است صدای “ز” یا “ش” نیز تولید کند. گاهی اوقات استثناهایی وجود دارند که هیچ جوره نمی توان قوانین خاصی برای آن ها در نظر گرفت ولی در موارد بسیاری با در نظر گرفتن یکسری نکته های اصلی می توان درباره تلفظ این حرف حدس زد. در ادامه یکسری از این قانون ها را بیان می کنیم.

تلفظ حرف s در ابتدای کلمات انگلیسی

زمانی که حرف s در ابتدای کلمه های انگلیسی قرار می گیرد تقریبا همیشه به عنوان “س” تلفظ می شود و به هیچ وجه امکان ندارد صدای “ز” داشته باشد.

School

Student

Surgeon

Small

با این وجود گاهی اوقات می تواند در ابتدای کلمه صدای “ش” به خود بگیرد که آن هم فقط در دو صورت اتفاق می افتد:

  • زمانی که این حرف با h دنبال شده باشد:

Sheep

Shore

  • زمانی که این حرف با u دنبال شده باشد:

Sure

Sugar

نکته بسیار مهم: زمانی که این حرف در ابتدای کلمه های انگلیسی قرار می گیرد و صدای “س” دارد، خیلی از فارسی زبان ها بر مبنای اینکه این حرف در لیست حروف الفبا به عنوان “اِس” تلفظ می شود گمان می کنند باید در ابتدای کلمات انگلیسی هم آن را به همین شکل تلفظ کنند.

مثلا کلمه school را در نظر بگیرید. خیلی از افراد این کلمه را به عنوان “اِسکول” تلفظ می کنند. در حالی که تلفظ صحیح “سکول” است.

یعنی تلفظ صدای “س” حرف s در ابتدای کلمات باید مانند همان صدایی باشد که به عنوان ندایی برای دعوت کردن دیگران به سکوت استفاده می شود.

تلفظ s مالکیت (apostrophe s) در انگلیسی

تلفظ s مالکیت دقیقا همان قوانین مربوط به تلفظ s در انتهای کلمات انگلیسی را دنبال می کند.

  • اگر صدای انتهایی کلمه حرفی بی واکه (voiceless) باشد، یعنی صدایی که تلفظ آن در گلو هیچ گونه لرزشی ایجاد نکند، s صدای “س” می دهد. از جمله صداهای این چنینی شامل این موارد هستند: t، k، p و f .

Jack’s

Pitt’s

Mike’s

Philip’s

Jeff’s

  • اگر صدای انتهایی کلمه حرفی باواکه (voiced) باشد، یعنی صدایی که تلفظ آن در گلو نوعی ارزش ایجاد می کند، s صدای “ز” می دهد. از جمله صداهای این چینی شامل این موارد هستند: m، n، g، d، ng، b و l .

Tom’s

June’s

Craig’s

Bob’s

Hazel’s

  • بعد از صداهای ch، sh، j، z و s این حرف به عنوان iz تلفظ می شود:

Coleridge’s

Joyce’s

نکته های نهایی تلفظ s در کلمات انگلیسی

  • زمانی که کلمه ای با دو حرف s خاتمه پیدا کند تقریبا باید همیشه انتظار صدای “س” را داشته باشید.

Abyss

Dress

  • هیچ قانون خاصی برای زمانی که s در انتهای کلمات با e خاموش دنبال می شود وجود ندارد. در چنین مواردی این حرف می تواند صدای “س” یا “ز” داشته باشد.

Base

Close

1.3/5 - (3 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×