آموزش زبان چینی رایگان از صفر + فیلم و تلفظ (گام به گام)

فصل ها در زبان چینی – فصل های مختلف چین + آب و هوای قسمت های مختلف چین

در ادامه ی آموزش رایگان زبان چینی میخوایم راجب فصل ها در زبان چینی صحبت کنیم. شما چه بخواید برای تعیطلات خودتون برنامع ریزی کنید و راجبشون حرف بزنید و چه بخواید درباره ی آب هوای کشورتون صحبت کنید نیاز دارید که فصب ها در زبان چینی رو یاد بگیرید. در این مقاله قراره باهم انواع فصل ها در زبان چینی رو یاد بگیریم. اما این به همینجا محدود نمیشه. قرار نیست که چهار تا لغت که معنای فصل های مخلف در زبان چینی رو دارن رو یاد بگیریم و تمام. ما قراره درباره ی آب و هوای فصل های مختلف چین صحبت کنیم و یک بیوگرافی کامل از فصل هارو مطالعه کنیم.

فصل ها در زبان چینی
فصل ها در زبان چینی

 

آزمون تعیین سطح گاما

فصل به چینی

خب قبل از اینکه بریم سراغ مبحث اصلیمون یعنی فصل ها در زبان چینی بیاین طریقه ی صحیح خوندن و نوشتن کلمه”فصل” در زبان چینی رو یاد بگیریم. کلمه “فصل” در زبان چینی به صورت کاراکتر季节 (jì jié) نوشته میشه. نوشتن و تلفظ صحیح این کلمه در پایین براتون آوردم.

نوشتن کاراکتر季jì

 

نوشتن کاراکتر 节

 

تلفظ کلمه ی “فصل” در زبان چینی:

 

 انواع فصل ها در زبان چینی

الان دیگه وقتشه که با انواع فصل ها در زبان چینی آشنا بشیم ویاد بگیریم چهار فصلمون چطور به چینی گفته میشن .

 

فصل بهار در زبان چینی

به فصل بهار در زبان چینی chūntiān春天 گفته میشه. در بهار غالبا هوا در چین گرمه . به طور متوسط میانگین دمای هوا در طول روز 13 درجه سانتیگراده. اما از اونجایی که چین کشور خیلی وسیعیه مناطق مختلف میتونه گرم تر یا سرد تر از حد متوسط باشه.

در شهر های شمالی چین فصل بهار دیرتر از مناطق دیگه شروع میشه و طول فصل بهار کوتاه ومعمولا کمتر از سه ماهه. در شهرهایی مثل پکن هم کمتر میتونید تفاوت بین بهار و زمستان و متوجه بشید.

هر چه از شمال به سمت جنوب حرکت کنیم هوا گرمتر و روزها طولانی تر میشن. جنوب چین در مقایسه با شمال بهار خیلی زیباتری داره .

 

 فصل تابستان در زبان چینی

به فصل تابستان در زبان چینی 夏天xià tiān گفته میشه.در تابستان دمای هوای چین غالبا خیلی گرمه  به خصوص در ماه های ژوئن و جولای.از ماه اوت دمای هوا به ندرت کاهش پیدا میکنه. اما چین بیشتر به خاطر شرجی و مرطوب بودن تابستان هاشه که شناخته شده است. در طول تابستان طوفان ها و باران های تابستانی در چین زیادن . شما اگر قصد مسافرت به چین در طول فصل تابستان رو دارید بهتون بخش های شمالی چین رو معرفی میکنم . چرا که حتی در گرمترین ماه های تابستان هم دمای هوا در این مناطق بیشتر از 32 درجه سانتیگراد نمیشه.

 

فصل پاییز در زبان چینی

به فصل پاییز در زبان چینی秋天qiū tiān گفته میشه. در چین هم مثل جاهای دیگه پاییز یکی از قشنگ ترین و رنگارنگ ترین فصل هاست. پاییز در چین از ماه سپتامبر تا ماه نوامبر ادامه داره. از مناظر با شکوه گرفته تا آب و هوای عالی فصل پاییز بهترین فصل برای سفر به چینه. دمای هوا در فصل پاییز شهر پکن معمولا به این صورته که به طور متوسط، هرگز از 26 درجه سانتیگراد  در سپتامبر، 20 درجه سانتیگراد در اکتبر و 10 درجه سانتیگراد در نوامبر در پکن تجاوز نمیکنه.

 

فصل زمستان در زبان چینی

به فصل زمستان در زبان چینی 冬天dōng tiān گفته میشه. زمستان در چین از دسامبر شروع میشه و تاه فوریه ادامه داره. در طول زمستان خارج از شمال چینی معمولا برف خیلی کمی وجود داره و هوا نسبتا مرطوبه. در نتیجه به خاطر همین رطوبت دمای هوا معمولا سرد تر از چیزی که هست احساس میشه.

در قسمت های جنوبی کشور چین ما معمولا فصل زمستان رو نداریم. این مناطق عموما به عنوان چین گرمسیری معروفن. این مناطق از جنگل های بارانی ، سواحل و جزیره تشکیل شدن و زمستان در این مناطق حتی میتونه گرم هم باشه.اما در قسمت های شمالی شرایط متفاوته. مثلا اگر شما به پکن برید میبینید که دمای هوا خیلی پایینه و زمستان های طولانی ای رو داریم. زمستان در پکن از اوایل نوامبر شروع میشه و تا مارس ادامه پیدا میکنه.

4/5 - (1 امتیاز)
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
واتساپ و تلفن آموزشگاه زبان چینی
×