سایر مراکز آموزشی

بهترین دوره های فن بیان و گویندگی سمنان: هزینه+ آدرس و ☎️

در ابتدا ممکن است فکر کنید یادگیری فن بیان تنها برای سخنرانان و افرادی که در شغل خود نیاز به مهارت بیان قوی دارند، ضروری است. همه افراد با هر موقعیت و جایگاهی نیازمند این هستند که منظور خود را به طور شفاف و واضح به دیگران منتقل نمایند. فن بیان یک مهارت عالی برای تأثیرگذاری بر مخاطب است و افرادی که فن بیان قوی دارند با اعتماد به نفس بالا، رسا و قاطع صحبت می‌کنند. چنانچه فردی از فن بیان قوی برخوردار نباشد نمی‌تواند در یک جمع اظهار نظر نماید و یا به خوبی از حق خود دفاع کند. در بهترین دوره های فن بیان و گویندگی سمنان شما با تمرین و تکرار تکنیک های فن بیان به سخنوری و فن بیان خوب دست پیدا خواهید کرد.

 

معیار انتخاب بهترین دوره های فن بیان و گویندگی سمنان

🧑‍🏫 استفاده از اساتید حرفه ای آموزشگاه های معتبر از اساتید برجسته و حرفه ای برای آموزش های خود استفاده می کنند که در روند آموزش بسیار تاثیر گذار می باشند.
❤️ محیط مناسب آموزش آموزشگاه ها باید مکانی مناسب را به هنرجویان خود ارائه بدهند تا افراد بتوانند به راحتی آنچه را آموزش میبینند انجام دهند.
👨‍💻 استفاده از جدیدترین ابزارهای آموزشی آموزشگاه باید در کلاس ها از جدیدترین متدها و روش‌های آموزشی استفاده کنند.
⏲️ زمانبندی مناسب کلاس ها آموزشگاه ها باید کلاس های خود را در ساعات مختلفی برگزار کنند.
📜 ارائه مدرک معتبر آموزشگاه ها باید مدرک معتبر در پایان دوره آموزشی به زبان آموزان خود ارائه دهد.

 

برای کسب مهارت های فوق و تسلط بر مباحث فن بیان نیازمند شرکت در کلاس های آموزش فن بیان هستید. در این مقاله سعی کرده ایم به معرفی بهترین دوره های فن بیان سمنان بپردازیم. در لیست زیر می‌توانید بهترین دوره های فن بیان سمنان را به همراه آدرس و شماره تماس مشاهده کنید.

بهترین دوره های فن بیان و گویندگی سمنان

ردیف نام آموزشگاه آدرس شماره تماس
1 مجتمع فنی تهران- شعبه سمنان ایران- سمنان- میدان مشاهیر- خیابان قدس نهم- تقاطع شیخ فضل الله نوری- پلاک 45 023-33441455
2 گروه مشاوران و نوآوران آروشا

 

ایران، سمنان ۰۲۶۳۲۲۴۳۴۷۳

 • مجتمع فنی تهران

در بخش دپارتمان علوم مدیریت موسسه فنی تهران دوره های فن بیان برگزار می‌گردد. یکی از لذت بخش‌ترین تجربیات زندگی انسان رسیدن به هدف در کوتاه‌ترین زمان ممکن است، و این امر با بهره جویی از علم مدیریت امکان پذیر است.

در دپارتمان مدیریت مجتمع فنی می توانید مدیریت را به نحو احسن بیاموزید. رشته‌ها به این شرح می باشند:

 1.     مدیریت عالی کسب و کار و مدیریت بازاریابی
 2.     مدیریت عمومی و اصول و فنون مذاکره
 3.     فن بیان و سخنرانی و مدیریت برند
 4.     مدیریت کیفیت و مدیریت فروش

هزینه دوره: 1990000 تومان

آدرس:

ایران- سمنان- میدان مشاهیر- خیابان قدس نهم- تقاطع شیخ فضل الله نوری- پلاک 45

شماره تماس:

023-33441455

وب سایت:

Mftsemnan.com

 • گروه مشاوران و نوآوران آروشا

مدرک معتبر فن بیان سبب افزایش اعتماد به نفس افراد شده و می توانند با خیال راحت تر این مدرک را در هنگام مراجعه به شرکت ها و استارتاپ های مختلف ارائه دهند که نشان از یک توانایی و تخصص حرفهای است. به همین جهت اغلب افراد ترجیح می دهند تا کلاس فن بیان را به شکل کاملاً حرفهای اصولی و زیر نظر اساتید متبحر طی کنند.

دانشپذیران در کلاس فن بیان باید به روش های خوب صحبت کردن ، افزایش دایره لغات و تکنیک های علمی مذاکره و از بین بردن ترس از صحبت کردن در میان جمع را فرا بگیرند. پس از پایان دوره بتوانند با گذراندن یک آزمون مدرک معتبر فن بیان دریافت کنند.

گروه مشاوران آروشا شما را در امر یادگیری و تقویت مهارت سخنوری یاری می‌نمایند.

هزینه دوره: 650000 تومان

آدرس:

ایران، سمنان

شماره تماس:

۰۲۶۳۲۲۴۳۴۷۳

وب سایت:

Arooshagroup.com

 

مهارت های تقویت فن بیان

فن بیان هم مانند هر هنر و مهارت دیگری نیازمند پرورش، تکرار و تمرین است. در این مقاله سعی کرده ایم به اختصار به توضیح مهارت های لازم برای تقویت سخنوری بپردازیم.

 • به حرف زدن خودتان گوش دهید

هیچ‌چیز مثل گوش کردن به صحبت‌های خودتان نمی‌توانند آن تیک‌های کلامی اضافی را خاموش کند. صدای خودتان را در حین یک مکالمه طبیعی ضبط کنید. مثلاً می‌‌توانید ویس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنید را با دقت گوش کنید.

به موارد فنی مانند کلمات پرکننده مکث (آواهایی مانند ام… آه…)، شفاف صحبت کردن، یکنواخت صحبت کردن، جملات طولانی و پی‌درپی و همچنین هر عادتی که ناراحت‌کننده به نظر می‌رسد، گوش کنید. شناسایی مشکل اولین گام در جهت برطرف کردن آن است. ضمن گوش دادن و تکرار این کار سعی کنید لیستی از مواردی که باید اصلاح شوند تهیه کنید.

این گزینه بهترین راه برای یافتن نقاط ضعف و قدرتتان است.

 • کلمات بی‌معنی را حذف کنید

اگر نمی‌دانید چگونه بهتر صحبت کنید شاید به خاطر این است که بیش‌ازحد درگیر کلماتی همچون «اممم»، «مثلاً»، «آه» می‌شوید. به‌جای این کلمات، واژه‌های گذار سریع‌تر به کار ببرید واژه‌ها، جملات و عبارت‌های معنی داری که صحبت شما را زیبا، روان و جذاب‌تر می‌کند.

یکی از کاربردهای «ام…» این است که به مخاطب شما نشان دهد که هنوز صحبتتان به پایان نرسیده است و باید افکارتان را جمع‌وجور کنید و مجددا ادامه دهید. به جای آواهای بی معنی می‌توانید عبارت های بهتری را جایگزین کنید.

 • سرعت بیان کلمات را کنترل کنید

مطمئن نیستید که آیا خیلی سریع یا خیلی آهسته صحبت می‌کنید؟ پس این کار را امتحان کنید.  یک متن ۱۶۰ کلمه‌ای را در فایل ورد کپی کنید. آن را با صدای بلند و با سرعت معمولی گفت‌وگوی‌تان بخوانید و در همین حین صدایتان را ضبط کنید. خواندن آن چقدر طول می‌کشد؟ هرقدر که سرعت بیان کلماتتان با موضوعی که درباره آن صحبت می‌کنید هماهنگ نباشد، فهم و درک کلامتان برای مخاطب دشوارتر خواهد شد.

 • نوع به پایان رساندن کلام و جملات

تاثیر کلمات پایانی بیشتر از سایر کلمات است. باید سعی کنید به همان صورت که کلام خود را ادا کرده‌اید به همان خوبی هم آن را به پایان برسانید. این مورد از ویژگی‌های یک فن بیان خوب است.

 1. با تلاش آگاهانه در راستای تلفظ کامل هر هجای کلمه، از من‌من کردن و بیان ضعیف اجتناب کنید.
 2. کلمات پایانی را با همان شمردگی و صلابت ادا کنید.
 3. جملات را نیمه کاره رها نکنید.
 4. برای جملات ارزش ویژه‌ای قائل باشید.

برای بهتر صحبت کردن حواستان باشد که توجه ویژه‌ای به بیان کلمات آخر جملاتتان داشته باشید.

 • با مخاطب ارتباط چشمی داشته باشید

وقتی صحبت از مکالمات عمومی می‌شود، ایجاد و حفظ تماس چشمی می‌تواند دشوار باشد؛ اما برقراری چنین ارتباطی می‌تواند به مردم کمک کند تا به شما اعتماد کنند. اگر از ارتباط چشمی می‌ترسید، در اینجا تمریناتی وجود دارد که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 • تمرین تنفس داشته باشید

تنفس مناسب در فن بیان اهمیت و ضرورت دارد. وقتی نتوانید خوب نفس کشید، نمی‌توانید خوب و کامل صحبت کنید. افرادی که تنفس ضعیفی دارند. خیلی اوقات حتی نمی‌توانند یک جمله را کامل بگویند و یا کلمات را آن‌قدر بریده ‌بریده ادا می‌کنند که شنونده رغبت نمی‌کند حتی برای دقایقی اندک، مستمع سخنران شود چه برسد به تاثیرگذاری.

موسسه گاما آموزشگاه برگزیده سال موسسه گاما شیراز

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *