آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

پرسیدن و گفتن سن به انگلیسی: ✅️ [مکالمه انگلیسی درباره سن]

در ادامه سری مقاله های آموزش گام به گام زبان انگلیسی ضمن آموزش نحوه سوال پرسیدن درباره سن افراد به نکته های گرامری می پردازیم که آگاهی از آن ها برای صحبت کردن درباره سن ضروری است. ضمن اینکه در نمونه هایی به شکل تصویری مکالمه انگلیسی درباره سن را در اختیار شما قرار می دهیم.

چرا آشنایی با نحوه گفت و گو درباره سن به انگلیسی مهم است؟

یکسری از موضوعات گفت وگو در زبان انگلیسی فراگیری زیادی دارند: چیزهایی مانند صحبت کردن درباره آب و هوا، حال و احوال کردن و صحبت کردن درباره سن. چرا که موضوعات این چنینی در رده small talk  (گفت و گوهای خودمانی که برای باز کردن صحبت با کسی انجام می شوند) قرار می گیرند. پس مهم است که هنگام قرار گرفتندر شرایط مناسب بدانید که چه طور باید از پس چنین مکالمه هایی بربیایید. این مقاله به شکل جامع این موارد را به شما آموزش می دهیم.

نحوه پرسیدن سن به انگلیسی

اگر بخواهید درباره سن کسی سوال بپرسید باید تابع فرمول زیر باشید. قاعدتا زمانی که درباره سن فرد در زمان کنونی می پرسید فعل to be این پرسش باید زمان حال ساده باشید ولی اگر مایل باشید درباره سن فردی در مقطع های مختلف زمانی سوال بپرسید می توانید بر همین مبنا زمان فعل را هم عوض کنید.

  • How old + to be + فاعل?

A: How old are you? (چند سالته)

B: I’m 21 years old. (بیست و یک سالمه )

how old are you

A: How old is July? (جولی چند سالشه)

B: She’s 15. (پانزده سالشه)

پس برای جواب دادن صرفا کافی است که با قرار دادن فعل to be مناسب بعد از فاعل عدد سن را بگویید. می توانید بعد از عدد سن هم از عبارت years old استفاده کنید و هم آن را حذف کنید. یعنی نگفتنش از نظر معنایی ضرری به جمله وارد نمی کند. گفتن سن به انگلیسی

I’m 28 (years old).

معرفی جمله های کلیدی درباره سن در انگلیسی

در ادامه لیستی از کلمات و جملات و نکاتی است که باید هنگام صحبت از سن بدانید.

  • نکته اول: زمانی که بخواهید بگویید که قرار است بعد از این چند ساله شوید باید از فعل turn استفاده کنید. همچنین فعل این نوع از جملات همیشه باید زمان آینده ساده باشد: will turn

I’ll turn 27 in four months.

(در عرض چهار ماه بیست و هفت ساله می شوم.)

  • نکته دوم: زمانی که بخواهید ضمن اشاره به سن کنونی تان به اینکه چند وقت دیگر به تولدتان می رسید اشاره کنید می توانید از جمله ای مشابه آنچه در پایین می بینید استفاده کنید.

I’m 26, going on 27 in four months.

(بیست و شش ساله هستم و در عرض چهار ماه بیست و هفت ساله می شوم.)

getting old

  • نکته سوم: زمانی که بخواهید به سن خاصی در گذشته اشاره کنید، مثلا زمانی که بخواهید جمله ای مانند “در 15 سالگی به نیویورک نقل مکان کردم.” باید از عبارت at the age of یا صرفا حرف اضافه at استفاده کنید.

I moved to New York at 15.

I moved to New York at the age of 15.

عبارت at the age of به دلیل رسمی بودن جایگاه چندانی در گفت و گوهای روزمره ندارد.

  • نکته چهارم: زمانی که بخواهید بگویید با کسی هم سن هستید یا دو نفر در یک رده سنی قرار می گیرند، می توانید از کالوکیشن های زیر استفاده کنید:

We’re the same age.

We’re of the same age.

We’re around/ about the same age.

جمله اول رایج ترین شیوه اشاره به هم سن بودن افراد است. با وجود اینکه جمله دوم از نظر گرامری اشتباه نیست ولی چندان معمول و رایج نیست. جمله آخر برای زمانی است که بخواهید: “تقریبا هم سن هستیم”.

لینک های مفید

چنانچه به دنبال موسسه آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید به شما پیشنهاد می کنیم که لیست بهترین آموزشگاه های زبان تهران را بررسی نمایید.

 

4/5 - (5 امتیاز)
موسسه گاما شیراز

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسان ثبت نام زبان
×