سایر مراکز آموزشی

بهترین آموزشگاه های ریاضی سمنان؛ 10 مرکز برتر✏️+ آدرس و 📞

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین آموزشگاه های ریاضی سمنان بپردازیم. اگر شما هم به دنبال تقویت و افزایش یادگیری درس ریاضی هستید ، ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید !

در این صفحه شما نیز میتوانید با بهترین آموزشگاه های کنکور در سمنان آشنا شوید.

آزمون تعیین سطح گاما

علوم ریاضی در حالت كلی پایه تمام علوم مهندسی است. ریاضی مادر تمام علوم است و به عنوان علم دقیقه مطرح می شود هر چه علوم دیگر به ریاضی نزدیک باشند مستدل تر و قطعی تر از علومی هستند كه از ریاضی دور می شوند.

درس ریاضی از دروسی میباشد که اکثریت دانش آموزان در هر پایه ای که باشند با آن مشکل دارند. از مواردی که دانش آموز در درس ریاضی بیان میکند درک نادرست و متوجه نشدن روش تدریس معلم مربوطه می باشد.

در صورتی که اگر تدریس ریاضی به روش صحیح و گیرا انجام شود مسلما، این درس برای شما شیرین و قابل درک می شود. زمانی که شما درس ریاضی را به خوبی یاد بگیرید به راحتی میتوانید تمرینهای مربوط به هر بخش را حل کنید.

البته این رو همواره در نظر داشته باشید که برای گرفتن بالاترین نمره در ریاضی و بهتر شدن روند شما حتما باید تمرین زیاد انجام دهید. ریاضی از دروسی میباشد که بدون تمرین و تکرار مسائل برای شما آسان نمی شود.

چرا باید به آموزشگاه ریاضی برویم ؟

تمامی دانش آموزان با هر سطح از دانش در درس ریاضی به وسیله کلاس تقویتی ریاضی میتوانند مهارتهای خود را با تمرین و هدایت از طرف اساتید مجرب  افزایش دهند. مسلما برای بهتر شدن و عالی شدن سطح پیشرفت در درس ریاضی شما به کلاس تقویتی در کنار مدرسه نیاز دارید.

چه بهتر که کلاس تقویتی ریاضی را قبل از شروع سال تحصیلی جدید شروع کنید. شما قبل از ورود به سال جدید کل کتاب ریاضی را در کلاسهای تقویتی ریاضی یاد گرفته و با آمادگی کامل در کلاس درس ریاضی در مدرسه حاضر می شوید.

اگر ساکن سمنان هستید پس همین حالا به دنبال یافتن بهترین آموزشگاه های ریاضی سمنان باشید.

بهترین آموزشگاه های ریاضی سمنان

یک آموزشگاه ریاضی خوب چه ویژگی های باید داشته باشد؟

✏️داشتن يک برنامه آموزشی مدون وتقويم اجرايي سالانه
✏️فعالیت ها و اقدامات هدفمند و دارای نظم و انضباط
✏️مدرسان و معلمان موسسه بايد داراي معلومات تخصصی در حوزه و تسلط بر مباني تعليم و تربيت و روانشناسی باشند. ✏️دارا بودن تيم مشاوره ای کارا و ثمر بخش
✏️برقراري ارتباط دوستانه با دانش آموزان تا جايی که آنها از شرايط لذت ببرند. ✏️استفاده از روش ها و متد های روز دنيا برای تدريس و آموزش
✏️تعامل مناسب آموزشگاه با خانواده ها و نظارت بر فعاليت های تحصيلی دانش آموزان ✏️روش تدریس اصولی کتاب و به روز بودن با تغییرات کتب درس

 

بهترین آموزشگاه های ریاضی سمنان

بهترین آموزشگاه های ریاضی سمنان کدام اند؟

ردیف نام آموزشگاه نشانی شماره تماس
1 آموزشگاه خانه ریاضیات خوارزمی
سمنان، میدان معلم، ضلع جنوبی مجتمع اسکان، خیابان صفائیان، جنب بازرسی
02333340798
2 آموزشگاه تخصصی ابن سینا سمنان، بلوار ۱۷ شهریور، زیر پل هوایی، کلینیک توانبخشی ابن سینا، طبقه ی دوم 02333333245
3 گروه آموزشی آرمان سمنان، بلوار هفده شهریور، روبروی بانک ملی، طبقه بالای رفاه مارکت، طبقه سوم، واحد ۳ 02333344382
4 آموزشگاه گام برتر سمنان، بلوار استقلال، جنب کوچه ۲۶، دبیرستان شاهد پسرانه
02333438070
5 آموزشگاه عصر دانش
سمنان، بلوار امیرکبیر، مجتمع بوعلی، واحد ۸۰۹
02333490840
6 آموزشگاه معراج اندیشه سمنان، بلوار جمهوری، خیابان ۱۵ غربی 02333433381
7 آموزشگاه خیام سمنان، بلوار مولوی، خیابان شهید نصیری، جنب بانک ملی شعبه شهید چمران، پلاک ۱۹ 02333430268
8 آموزشگاه ماهان

سمنان، بلوار ولی عصر، روبروی بستنی شاد، مجتمع ماهان، طبقه ۳، واحد ۱۰

02333328850
9 آموزشگاه کاشف
 سمنان، میدان کوثر، دبیرستان کوثر
02333438070
10 موسسه عصردانش
سمنان، شهرک اتحاد، بلوار معلم، خیابان نهضت
02333490840

1-آموزشگاه خانه ریاضیات خوارزمی

آدرس:

سمنان، میدان معلم، ضلع جنوبی مجتمع اسکان، خیابان صفائیان، جنب بازرسی

شماره تماس:

02333340798

2-آموزشگاه تخصصی ابن سینا

آدرس:

سمنان، بلوار ۱۷ شهریور، زیر پل هوایی، کلینیک توانبخشی ابن سینا، طبقه ی دوم

شماره تماس:

02333333245

بهترین آموزشگاه های ریاضی سمنان

قبل از شروع دوره آموزشی ریاضی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

1.بررسی دقیق سوابق تدریس و مدارک دانشگاهی اساتید آموزشگاه ریاضی :

اینکه یک معلم در چه مدارس و آموزشگاه هایی تدریس کرده و در کدام دانشگاه و چه رشته ای تحصیل کرده است، اهمیت دارد. همچنین باید دقت کنید دقیقا یک معلم در چه مقاطع و پایه های تحصیلی تدریس کرده است،

مثلا یک معلم ریاضی ممکن است حسابان را چند سال تدریس کرده باشد، اما سابقه زیادی در تدریس ریاضی گسسته نداشته باشد، بنابراین لازم است ک توجه بیشتری نسبت به این قضیه داشته باشید.

در مجموع می توان گفت: مدارک دانشگاهی استاد درجه اهمیت کمتری در مقابل سوابق و تجربه تدریس استاد دارند و لازم است شما بیشتر به سوابق تدریس استاد توجه کنید.

2.بررسی نظر شاگردان قبلی استاد و میزان موفقیت آنها:

می توان گفت: مهمترین معیار در هنگام انتخاب معلم خصوصی خوب، توجه به نظر شاگردان قبلی او است. اگر شما بتوانید به نحوی از میزان رضایت شاگردان قبلی یک استاد مطلع شوید، با خیال راحت تر می توانید با او کلاس برگزار کنید.

3. بررسی لحن و روش تدریس استاد:

هر استاد یک لحن و روش تدریس خاص خود را دارد، بسیار مهم است که یک ویدیوی نمونه تدریس از استاد مشاهده کنید و از طریق آن با لحن تدریس استاد و کلیات مربوط به روش تدریس او آشنا شوید.

اگر به ویدیوی نمونه تدریس استاد دسترسی ندارید، حداقل در حین صحبت تلفنی با استاد، سعی کنید با لحن و روش تدریس او آشنا شوید و در مورد روش تدریس استاد، از او سوال بپرسید.

4.  توجه به نزدیکی استاد به محل تشکیل کلاس:

در حال حاضر زمان مهمترین دارایی هر فرد است، در شهر های بزرگ مانند تهران، رفت و آمد هزینه های زیادی دارد و باعث می شود زمان زیادی از استاد یا دانش آموز در ترافیک تلف شود.

اگر استاد راه زیادی را تا رسیدن به دانش آموز بپیماید یا برعکس، خودبخود هزینه های کلاس برای دانش آموز زیاد می شود، یا حداقل بخاطر خستگی استاد، کیفیت کلاس کاهش می یابد؛

بنابراین توصیه می کنیم به روش های مختلف سعی کنید تا حد امکان اساتیدی نزدیک به محل سکونت خود پیدا کنید تا هم هزینه های کلاس کاهش یابد و هم کلاس با کیفیت بالاتری برگزار شود.

5. شناسایی دقیق نیاز دانش آموز و انتخاب استادی متناسب با سطح دانش آموز و درجه نیاز های او:

برای اینکه بتوانید تشخیص دهید چه استادی برای شما مناسب است، لازم است از سطح خود مطلع باشید. بعضی از اساتید در تدریس سطح بالا و تیزهوشان مسلط هستند. بعضی از اساتید هستند که تسلط خوبی بر تدریس مفاهیم پایه ای و تقویتی به دانش آموزان دارند.

بنابراین سعی کنید در هنگام انتخاب معلم خصوصی، به سطح دانش آموز و هدف از کلاس توجه داشته باشید. همچنین این نکته را به خوبی برای استاد قبل از شروع کلاس توضیح دهید.

در مجموع توصیه می شود با اساتید باتجربه کلاس برگزار کنید؛ اگرچه این اساتید ممکن است نسبت به اساتید مبتدی هزینه بیشتری دریافت کنند،

اما در مجموع، چون سریعتر کلاس با آن ها به نتیجه می رسد، از نظر هزینه ای به نفع دانش آموز خواهد بود.

6. توجه ویژه به یک یا دو جلسه اول کلاس به عنوان نمونه تدریس استاد:

سعی کنید به یک یا دو جلسه اول توجه ویژه داشته باشید، اگر کیفیت کلاس مناسب نباشد، به احتمال زیاد در همان جلسات اول قابل تشخیص است.

7. دریافت برنامه زمانی تدریس از استاد:

اساتید باتجربه، بعد از جلسه اول یا نهایتا دوم، یک برنامه زمانی برای تدریس خود مشخص می کنند. درواقع ابتدا آن ها سطح دانش آموز را مشخص می کنند،

پس باتوجه به شناختی که از سرعت یادگیری دانش آموز پیدا کرده اند، تعیین می کنند برای رسیدن به یک نمره مشخص، چند جلسه کلاس نیاز است، برای مثال می گویند در عرض ۸ جلسه کلاس، بصورت هفته ای دو جلسه، نمره شاگرد از ۱۵ به ۱۹ می رسد.

8. دریافت گزارش و تمرین های دوره ای بصورت جلسه به جلسه از تدریس خصوصی استاد:

اساتید حرفه ای برای هر جلسه از کلاس خود برنامه مشخصی دارند. درواقع می دانند در هر جلسه می خواهند چه مثال هایی با دانش آموز کار کنند و چه مفاهیمی را برای او جا بیندازند؛

بنابراین در پایان هر جلسه از کلاس از استاد بپرسید در آن جلسه چه کرده است و همچنین از او بخواهید هر جلسه به دانش آموز تمرین بدهد تا قبل از تشکیل جلسه آینده، دانش آموز آن تمرین ها را حل کند و از طریق آن تمرین ها مفاهیم را بهتر درک کند

و شما نیز مطمئن شوید آن بخش را کامل یادگرفته است.

دریافت نتیجه آزمون ها و کوییز هایی که استاد در حین تدریس خصوصی از دانش آموز می گیرد:

اساتید باتجربه هرجلسه از دانش آموز کوییز می گیرند، کوییز گاهی اوقات یک یا دو سوال از مفاهیم اساسی است که استاد در آن جلسه با دانش آموز کار کرده است، از استاد بخواهید نتیجه آن آزمون ها و کوییز ها را در اختیار شما قرار دهد.

معمولا هر ۴ یا ۵ جلسه یک بار نیز آزمونی شامل چند سوال از دانش آموز گرفته می شود تا هم مفاهیم تدریس شده مرور شود و هم مشخص شود دانش آموز چقدر مفاهیم را یادگرفته است.

بررسی دقیق نتایج امتحانات مدرسه دانش آموز، شامل امتحانات کلاسی، میان ترم ها و امتحان پایانی:

هدف از برگزاری هر کلاس خصوصی، رشد علمی دانش آموز و کسب نمرات بهتر بخصوص در امتحانات مدرسه دانش آموز است، باتوجه به اینکه هر جلسه کلاس خصوصی، هزینه دارد سعی کنید با حساسیت زیاد، بازدهی هر جلسه را در نظر بگیرید.

و اگر استاد نتوانست شما را توجیه کند که برگزاری کلاس ها موثر هستند و سطح علمی دانش آموز در حال ارتقا است، توصیه ما این است که کلاس را ادامه ندهید.

قیمت کلاس تقویتی ریاضی

هزینه کلاس خصوصی ریاضی بصورت ساعتی محاسبه می گردد. ابتدا سطح فراگیر توسط استاد مجرب ریاضیات سنجیده می شود.

آموزشگاه تعداد ساعت اصلی مورد نیاز برای تدریس خصوصی ریاضی را مشخص می کند، که در صورت نیاز هنرجو نیز می تواند تعداد ساعت بیشتری برای رفع مشکل و … رزرو کند.

امروزه ریاضیات از زوایای زیر مورد توجه قرار می‌گیرد

یك ابزار:یعنی از دید كاربردی كه ارزش و ضرورت آن روز به روز در جوامع كنونی بیشتر احساس می شود.

زبان : یعنی وسیله ای برای نمایش دانش ، توصیف ، تجزیه و تحلیل و انتقال آن كه ضرورت آن بخاطر گنگ و نارسا بودن زبانهای معمولی غیر قابل انكار است.

یك زمینه تربیتی : به منظور پرورش و نظم فكری و بالا بردن قدرت اندیشه و استدلال منطقی

 

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه های ریاضی سمنان پرداخیتم؛ امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

اگر نکته ای از قلم افتاده است ،خوشحال میشویم که با ما در قسمت کامنت ها در اشتراک بگذارید!

به نظر شما بهترین آموزشگاه های ریاضی سمنان کدام اند؟

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا