سایر مراکز آموزشی

5 تا از بهترین آموزشگاه های پتینه کاری زنجان 🖌️+ آدرس و 📞

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین آموزشگاه های پتینه کاری زنجان بپرداریم.

اگر در زنجان زندگی یا کار می کنید این فرصت را دارید که با گذراندن دوره آموزشی در آموزشگاه های پتینه کاری زنجان ، از همین حالا هنر مورد علاقه خود را بصورت حرفه‌ای یاد بگیرید.

آزمون تعیین سطح گاما

بهترین آموزشگاه های پتینه کاری تهران مناسب چه کسانی است؟

به طور کلی می توان گفت هنر پتینه محدودیت جنسی شغلی و مکانی ندارد. همچنین نیاز به هیچگونه پیشزمینه از قبل نیز ندارد.

تمامی آموزشها از رنگشناسی تا انجام تکنیک ها به صورت حرفه ای نوسط بهترین اساتید ارائه میگردد.

همانطور که توضیح داده شد هیچگونه محدودیتی از نظر جنسیت و موقعیت مکانی در فراگیری این هنر وجود ندارد خواه شما یک نقاش حرفه ای ساختمانی باشید که میتوانید با فراگیری هنر پتینه درآمد خود را در پروژه ها افزایش دهید و یا نصاب کاغذ دیواری باشید و با یک خانم خانه دار باشید که بخواهید با اجرای پتینههای دکوراتیو بر روی ظروف پلی استر و با ساخت تابلوهای دکوراتیو و فروش آنها برای خودتان کسب درآمد نمالید.

در این صفحه شما نیز میتوانید با بهترین آموزشگاه های هنرهای تجسمی در زنجان آشنا شوید.

یک آموزشگاه پتینه کاری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

🖌️دارا بودن يک برنامه آموزشی مدون و کامل
🖌️قابلیت برگزاری کلاس برای تمام سنین
🖌️بهره مندی از اساتید هنرمند برجسته و خبره 🖌️ارائه مدرک معتبر
🖌️برقراري ارتباط دوستانه با هنرجویان به طوریکه فضای دوستانه و گرمی حاکم باشد 🖌️استفاده از روش ها و متد های روز دنيا برای تدريس و آموزش
🖌️استفاده از رنگ ها و متریال با کیفیت 🖌️دارابودن محیط مناسب آموزشی

بهترین آموزشگاه های پتینه کاری زنجان

 

بهترین آموزشگاه های پتینه کاری زنجان کدام اند؟

ردیف نام آموزشگاه نشانی شماره تماس
1 آموزشگاه هنری رسام زنجان زنجان ، کوی قائم، خیابان ظفر، روبروی خیابان خیبر 09190597472
2

آموزشگاه هنرهای تجسمی میرزایی

زنجان، سعدی وسط، روبه روی بانک ملی، ساختمان ۵۵ 02433327557
3 موسسه فرهنگی هنری رایانت زنجان، چهارراه طالقانی، روبروی برج آموت، طبقه فوقانی پارچه سرا عادل ارزونی، ساختمان فتاحی 09014966598
4 آموزشگاه هنرهای تجسمی ققنوس زنجان، دروازه رشت، ابتدای خیابان صفا، ساختمان امیر، طبقه دوم، واحد ۶
02433464815
5 آموزشگاه هنرهای تجسمی کاوش زنجان، سعدی وسط، روبروی مجتمع گلها 02433325311

1-آموزشگاه هنرهای تجسمی میرزایی

دوره های آموزشی: آموزش هنر های تجسمی و دستی- نقاشی- تصویرسازی- مجسمه سازی- سفال- سیاه قلم- طراحی- کاریکاتور- کودکان- رنگ روغن- آبرنگ- خوشنویسی- گلدوزی و…

آدرس:

زنجان، سعدی وسط، روبه روی بانک ملی، ساختمان ۵۵

شماره تماس:

02433327557

2-آموزشگاه هنرهای تجسمی ققنوس

دوره های آموزشی: برگزاری کلاس های خوشنویسی- طراحی- نقاشی مجسمه سازی و …

آدرس:

زنجان، دروازه رشت، ابتدای خیابان صفا، ساختمان امیر، طبقه دوم، واحد ۶

شماره تماس:

02433464815

ویژگی‌های یک آموزشگاه پتینه کاری خوب عبارتند از:

اساتید و مدرسان ماهر:

آموزشگاه باید از اساتید و مدرسانی با تجربه و ماهر در حوزه پتینه کاری برخوردار باشد. این افراد باید دارای دانش عمیق و تخصصی در زمینه فنون و تکنیک‌های پتینه کاری باشند تا بتوانند به دانش‌آموزان تکنیک‌های صحیح را آموزش دهند و درک عمیقی از این هنر را به آنها منتقل کنند.

برنامه آموزشی جامع:

آموزشگاه باید یک برنامه آموزشی جامع داشته باشد که شامل انواع تکنیک‌ها و فنون پتینه کاری باشد. این برنامه باید از مبتدی تا پیشرفته بوده و به دانش‌آموزان امکان آموختن مراحل مختلف پتینه کاری را بدهد.

تجهیزات و امکانات مناسب:

آموزشگاه باید از تجهیزات و امکانات لازم برای پتینه کاری بهره‌برداری کند. این شامل ابزارها و وسایل پتینه کاری موردنیاز، مواد و رنگ‌های مناسب و فضای کار مناسب برای دانش‌آموزان است.

کارگاه‌های عملی:

آموزشگاه باید فرصتی برای کارگاه‌های عملی و تمرینات عملی در پتینه کاری فراهم کند. این باعث می‌شود که دانش‌آموزان بتوانند تکنیک‌های موردنیاز را در عمل تمرین کنند و تجربه عملی بهتری دریافت کنند.

خلاقیت و آزادی بیان:

آموزشگاه باید به دانش‌آموزان فضایی برای خلاقیت و آزادی بیان ایده‌ها و خلاقیت در پتینه کاری ارائه دهد. این باید فرصتی برای تجربه و خلق آثار منحصربه‌فرد باشد و به دانش‌آموزان امکان بدهد در این هنر بیشتر برتری بیافرینند.

نمایشگاه‌ها و فرصت‌های نمایش آثار:

آموزشگاه باید به دانش‌آموزان فرصتی برای نمایش آثار و ارائه آنها به جامعه فراهم کند. این می‌تواند از طریق نمایشگاه‌ها، نمایشگاه‌های هنری یا سایر فرصت‌های مرتبط باشد تا دانش‌آموزان بتوانند به عنوان هنرمندان مستقل مشاهده و تحسین شوند.

با این ویژگی‌ها، یک آموزشگاه پتینه کاری می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا مهارت‌های لازم برای اجرای هنر پتینه کاری را بدست آورند و در این حوزه توانمند شوند.

چگونه می توانیم پتینه کاری را آموزش ببینیم؟

آموزش پتینه به دو صورت کلاسیک و مدرن به شما داده می شود که به اختصار هر یک را توضیح می دهیم که ابتدا به پتینه کلاسیک می پردازیم.

پتینه کلاسیک چیست؟

این نوع از پتینه در پروژه های ساختمانی کلاسیک که دارای گچبری و سرگل و ستون های کلاسیک هستند اجرا می گردد.

معمولا در این پروژه ها اجرای ورق طلا ورق نقره ورق مس و با ورق های استیل ورقهای توتکالی، پتینه ابر و باد طرح سنگ با رنگ روغن و نقاشی گل و مرغ و انجام می شود.

اگر به هنر پتینه کلاسیک علاقه دارید تمامی تکنیک ها را می توانید پس از اینکه آموزش دیدند. در پروژه های مربوط به خود آن اجرا نمانند و همچنین می توانند برای آنکه یک پتینه کار کلاسیک حرفه ای باشید آموزش حرفه ای نقاشی را نیز گذرانده و به صورت مکمل در این پروژه ها کار خود را پیش ببرید. البته این مورد جزء واجب نبوده و می توانید برای کارهای نقاشی تصویری از هنرمندان این عرصه بعنوان همکار خود در پروژه ها استفاده کنید.

پتینه مدرن چیست؟

سبک این مدل پتینهها اغلب از ایتالیا و کشورهای اروپایی وارد کشورمان ایران شد و از انجانی که معمولا در آن بیشتر از ظاهری ساده و رنگهای جنتی استفاده می شود بسیار مورد توجه اکثر مردم قرار گرفت.

سبکها و متریالهای مورد استفاده در پتینه مدرن دارای تنوع زیادی می باشد. این نوع پنینه ها را در منزل، محیط های اداری باغ و ویلا هتل ها کافه و رستوران ها و سازمان ها ممکن است

بارها دیده باشید بخشی از تکنیکها و متریالهای پتینه مدرن عبارتند از میگروسمنت طرح سنگ استوکو، تکنیک سواحلی، تکنیک مخملی، تار عنکبونی، تروانتیتو کالچه و به عنوان مثال تکنیک با همان متریال میکروسستت که اخیراً بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

همان افکت بین با بتونو می باشند که یافتی شبیه به بین دارد. معمولا در طیف رنگ طوسی اجرا می شود دارای چندین نوع اجرا اعم از بافت

گرمو، یافت جزیره یافت برجسته و دارد و به دلیل سادگی محضی که این نوع متریال دارد از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است.

همچنین می توان گفت چون میکروسمنت ها دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل شستشو، سایش و بارندگی دارد. برای نمای ساختمان ها، داخل استخر، سرویس بهداشتی و حمام و بین کابینتی نیز استفاده می شود.

در حال حاضر تنوع اصلی پتینه های مدرن در حدود 20 تکنیک مختلف است که هر کدام را می توان با ده ها با صدها طرح و رنگ مختلف اجرا نمود. باید الان متوجه شده باشید که تا چه حدی دست شما در ارائه طرح و رنگ باز خواهد بود و این مورد میتواند تفاوت شما را در انتخاب رنگ و طرح در اجرای تکنیک به مخاطب و مشتری شما به اثبات برساند.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه های پتینه کاری زنجان پرداخیتم؛ امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

اگر نکته ای از قلم افتاده است ، لطفا با ما در قسمت کامنت ها در اشتراک بگذارید!

به نظر شما بهترین آموزشگاه های پتینه کاری زنجان کدام اند؟

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا