سایر مراکز آموزشی

10 تا از بهترین آموزشگاه های چنگ در کرج 🎵: آدرس و شماره تماس 📞

آموزش چنگ یکی از سازهای زهی خاص و جذاب محسوب می شود که همیشه طرفداران خاص خودش را داشته است. اول از همه بدانید که هیچ گاه برای شروع به یادگیری چنگ دیر نیست. در هر سن یا زمینه موسیقایی که باشید می‌توانید، آموزش چنگ را شروع کنید. تمرین نوازندگی چنگ از لذت‌بخش‌ترین تمرین‌های نوازندگی در موسیقی است. برای شروع یادگیری چنگ اول از همه باید ساز مناسب را انتخاب کنید. برای آشنایی با بهترین آموزشگاه های چنگ در کرج در این مقاله با ما همراه شوید.

آموزشگاه چنگ کرج

همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با بهترین آموزشگاه های آهنگسازی در کرج آشنا خواهید شد.

معیار انتخاب بهترین آموزشگاه های چنگ در کرج

🧑‍🏫 اساتید حرفه ای آموزشگاه های معتبر از اساتید برجسته و حرفه ای برای آموزش های خود استفاده می کنند که سابقه کاری درخشان دارند.
👨‍💻 استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی آموزش اصولی و مبانی نت خوانی و آهنگسازی
⏲️ زمانبندی مناسب کلاس ها ساعت برگزاری کلاسها انعطاف پذیر و مطابق میل هنرآموز باشد.

 

در ادامه با لیست بهترین آموزشگاه های چنگ در کرج آشنا خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر آدرس و شماره تماس آموزشگاه ها را در جدول زیر مشاهده می کنید.

لیست آموزشگاه های چنگ کرج

ردیف نام آموزشگاه آدرس شماره تماس
1 آموزشگاه موسیقی سرنا کرج، میدان شهدا، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 026-32238651
026-32287019
09306460639
2 آموزشگاه موسیقی آوادیس کرج ،جهانشهر،میدان سپاه بلوار جمهوری، کوچه شهید جدیدی، پلاک ۲۸ 02634214334
3 آموزشگاه موسیقی ملودی کرج، گوهردشت، فلکه اول، ابتدای بلوار مطهری، طبقه فوقانی بانک سرمایه، ساختمان پردیس، طبقه اول، واحد یک 02634218439
4 آموزشگاه موسیقی ترنگ کرج، طالقانی جنوبی، بین رز و جمال پور 09108859903
5 آموزشگاه موسیقی سارنگ کرج، بلوار آیت‌الله طالقانی، مریم 02632505522
6 آموزشگاه موسیقی زریاب کرج، درختی، پنجم، انوشیروان غربی 02633510965
7 آموزشگاه موسیقی چند مضراب کرج، بلوار یادگار امام، بین رودکی و خیام 02632775787
8 آموزشگاه موسیقی ماهور کرج کرج، بلوار جمهوری اسلامی، بین دهم بلوک 1 و نهم بلوک 1 02634437628
9 آموزشگاه موسیقی آرتیمان کرج، درختی، سعدی، رودکی غربی 02633525676
10 آموزشگاه موسیقی ارغوان کرج، بلوار جهان نما، دریا 2 02632313259

 

1. آموزشگاه موسیقی سرنا

یکی از بهترین آموزشگاه ها در زمینه آموزش آهنگسازی ، آموزشگاه موسیقی سرنا در کرج می باشد که از اساتید با تجربه ای در این زمینه بهره می برد. این دوره ها به صورت حضوری برگزار می شوند و در آنها برخلاف سایر روش های غیر آکادمیک که فقط آموزش کاربری نرم افزار است، خود موسیقی به صورت علمی آموزش داده شده است.

آموزش اصولی چنگ نیازمند دقت‌نظر از جانب استاد و هنرجوست. جهت شرکت در کلاس چنگ در کرج میتوانید با شماره های کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

آدرس:

کرج، میدان شهدا، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه

شماره تماس:

026-32238651
026-32287019
09306460639

وبسایت:

Sorena-music.com

 

2. آموزشگاه موسیقی آوادیس

آموزشگاه موسیقی آوادیس در سال۱۳۹۱ با هدف بالا بردن سطح فرهنگی جامعه و ترویج و توسعه ی موسیقی و هنر جدی با نگاهی کاملا حرفه ای و متخصصانه تاسیس گردید و از میان هنرمندان و معلمین فعال کشور بهترینها را دستچین نمود.این کادر مجرب و حاذق با ارائه ی جدیدترین متدهای آموزشی در محیطی گرم و صمیمی در اثنای این سالها هنرجویان بسیاری تربیت کرده است.

حوزه آهنگسازی یکی از هیجان انگیز ترین بخش های موسیقی می‌باشد. یک نوازنده تدریجا می‌تواند از یک تکنوازی لذت ببرد اما یک فرد آهنگساز از حس خلق کردن یک موسیقی به طور کامل.
کلاس آهنگسازی در کرج در آموزشگاه موسیقی آوادیس ارائه گردیده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از کلاس آهنگسازی در کرج با ما تماس حاصل فرمایید.

آدرس:

کرج ،جهانشهر،میدان سپاه بلوار جمهوری، کوچه شهید جدیدی، پلاک ۲۸

شماره تماس:

02634214334

وبسایت:

Avadisacademy.com

 

 

3. آموزشگاه موسیقی ملودی

آموزشگاه موسیقی ملودی افتخار دارد تا با برگذاری دوره های تخصصی موسیقی بتواند در بخش کاملا تخصصی موسیقی نیز فعالیت مثبت و درخشانی را ارائه دهد.

این دوره ها از جذابیت خاصی بین متقاضیان و هنرجویان برخوردار است اما متقاضیان علاقمند به شرکت در این دوره ها می بایست از حداقل مهارت های مرتبط برخوردار باشند.

هنرجویان جهت شرکت در این کلاس ها می بایست پیش نیاز های لازم در بخشی که مایل به شرکت در آن هستند دارا بوده و توسط استاد مربوطه مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

بسیاری بر این تصور هستند که به عنوان مثال شرکت در کلاس آهنگسازی به صورت مستقیم امکان پذیر خواهد بود. امکان این امر میسر خواهد بود اما استاد مربوطه چاره ای جز تدریس مباحث مقدماتی که به هیچ عنوان مرتبط با دروس مختص آن دوره است نبوده، می باشد که این امر زمان کلاس را طولانی تر خواهد کرد.

آدرس:

کرج، گوهردشت، فلکه اول، ابتدای بلوار مطهری، طبقه فوقانی بانک سرمایه، ساختمان پردیس، طبقه اول، واحد یک

شماره تماس:

02634218439

وبسایت:

Melody-amoozeshgah.ir

 

4. آموزشگاه موسیقی ترنگ

آموزشگاه موسیقی ترنگ با گرد هم آوردن بهترین اساتید موسیقی در کرج سعی بر این دارد به بهترین شکل ممکن هنرجویان خود را آموزش دهد. تا این هنرجویان بتوانند از علایق خود لذت کافی را برده و حال خوشی را در این آموزشگاه سپری کنند.

آموزشگاه ترنگ قبل از هر چیزی، محیطی شاد و مرفه را برای شما فراهم آورده است. در درجه بعدی اساتید ما از بهترین ها می‌باشند و شما می‌توانید به بهترین شکل ممکن و در محیطی امن علایقتان را دنبال کنید.

آدرس:

کرج، طالقانی جنوبی، بین رز و جمال پور

شماره تماس:

09108859903

وبسایت:

Tarangacademy.ir

 

5. آموزشگاه موسیقی باربد

آموزشگاه موسیقی باربد کرج واقع در خیابان درختی کرج یکی از آموزشگاه های موسیقی قدیمی کرج است که در سال 1340 تاسیس شده است. ساعت کاری آموزشگاه موسیقی باربد ازساعت 9:00 الی 21:00 می باشد. در آموزشگاه موسیقی باربد کلاس های موسیقی متنوعی از جمله کلاس گیتار، کلاس تار، کلاس سه تار، کلاس فلوت، کلاس پیانو، چنگ، کلاس سنتور و … برگزار می شود. اگر قصد یادگیری و ثبت نام کلاس موسیقی را دارید، اساتید پیانو مجربی در آموزشگاه باربد مشغول به تدریس هستند که می توانید نزد آن ها یادگیری چنگ را به صورت اصولی آغاز کنید.

آدرس:

کرج، درختی، بین اول و دوم

شماره تماس:

02633502650

 

اقدامات لازم برای نواختن چنگ

یک ساز چنگ نو را حتما باید قبل از شروع به نواختن کوک کرد. ساز چنگ یا هارپ از سازهایی است که باید در فواصل زمانی کوتاه کوک شود. تقریبا بعد از هر بار نوازندگی، چنگ‌تان را کوک کنید. فرآیند کوک کردن ساز در واقع در تمام سازهای زهی بدین صورت است که باید سیم آن‌ها را با توجه به اینکه می‌خواهیم در چه کلیدی کوک شود، شل یا سفت کنیم. برای کوک کردن هر سازی عموما نیاز به متخصص است. اما اگر می‌خواهید خودتان سازتان را کوک کنید و گوش موسیقی‌تان آن‌قدر قوی نیست که با شل و سفت کردن سیم، جای درست نت را تشخیص بدهد، بهتر است که از یک تیونر الکتریکی استفاده کنید.

 

مزیت های ویژه آموزش چنگ

  •  اجرای کنسرت‌های هنرجویی  و آماده سازی برای اجراهای رسمی و اعزام هنرجویان برتر به جشنواره‌های خارج از کشور
  •  معرفی به استدیوهای ضبط و حمایت برای جذب در گروه‌های حرفه‌ای موسیقی
  • برگزاری کنسرت های رسمی و معتبر

سخن پایانی

باید بگویم همه‌ی ما که به آهنگ‌های زیادی گوش می‌دهیم و در زندگی روزمره‌ی خود با آن در ارتباطیم، یک آشنایی کلی با موسیقی داریم و اطلاعات زیادی از موسیقی در مغز ما وجود دارد. یعنی همه‌ی ما به طور فطری به نواختن ساز و موسیقی علاقه مند هستیم.

نکته‌ی جالب راجع به ساز چنگ این است که نوازندگی هر قطعه‌ای روی آن صدای بسیار زیبایی خواهد داشت. تنها در عرض پنج دقیقه نوازندگی، می‌توانید صدایی دلنشین تولید کنید. همین موضوع باعث شده تا تمرین و یادگیری آن بسیار دلچسب و کسب مهارت در نوازندگی آن سرگرم‌کننده باشد. همانطور که در بالا مشاهده می کنید بهترین آموزشگاه های چنگ در کرج را معرفی نموده ایم. از نظر شما بهترین آموزشگاه چنگ در کرج کدام است؟

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا