سایر آموزشگاه های زبان کشور

5 تا بهترین آموزشگاه زبان روسی رشت: آمادگی آزمون Torfel و پادفک + هزینه

 

آیا به دنبال یادگیری زبان روسی هستید؟ آیا تصمیم دارید زبان روسی را در بهترین آموزشگاه زبان روسی رشت بیاموزید؟ با ما همراه باشید.

روسی هشتمین زبان پرتکلم در جهان و یکی از زبان های رسمی سازمان ملل است. این زبان یک اسکریپت منحصر به فرد و قوانین گرامری دارد که برای انتقال موفقیت آمیز پیام برند شما باید درک شود. بر خلاف زبان های رومی در غرب، زبان روسی هم از نظر صدا و هم از نظر ساختار متمایز است. در حالی که بسیاری از لهجه‌های اروپایی بر پایه لاتین هستند، روسی منحصر به فرد است و دو برابر بیشتر مصوت و برخی صامت‌های اضافی دارد که به آن ملودی خاص خود را می‌بخشد. اگر از تاریکی این زبان جالب و پرکاربرد خسته شده اید، در اینجا چند حقایق مقدماتی جالب آورده شده است تا شما را در مسیر خود به سمت روسوفیلی کامل هدایت کند.

حقایق زبان روسی چیزی نیست که هر روز درباره آن بخوانید. با این وجود، زبان روسی برای کسانی که به آن صحبت نمی کنند، زبان بسیار مرموز است. برای یک مبتدی، این می تواند هم هیجان انگیز و هم طاقت فرسا باشد، زیرا الفبای آن بسیار منحصر به فرد است، کلمات آنگونه که نوشته می شوند تلفظ نمی شوند، و این زبان یکی از معدود زبان های اسلاوی باقی مانده است. با این حال یادگیری زبان روسی بسیار ارزشمند است! در زیر چند دلیل جالب وجود دارد که چرا زبان و گویشوران آن تا این حد چشمگیر و جذاب هستند.

آموزشگاه زبان روسی در تهران

حقایق جالب درباره زبان روسی

روسی یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل متحد است و هر ساله روز 6 ژوئن به عنوان روز زبان روسی جشن گرفته می شود. در زیر 10 حقیقت در مورد زبان و فرهنگ روسی را گرد هم آورده ایم.

 1. حدود 154 میلیون گویشور روسی زبان مادری وجود دارد
 2. روسی هشتمین زبان پرگویش در جهان است
  با تقریباً 154 میلیون زبان مادری، این زبان روسی را هشتمین زبان پرتکلام در جهان پس از بنگالی، پرتغالی، عربی، هندی، انگلیسی، اسپانیایی و چینی می کند.
 3. روسی زبان رسمی 4 کشور است
  روسی زبان رسمی روسیه، بلاروس، قرقیزستان و قزاقستان است. همچنین به عنوان زبان غیر رسمی در اوکراین و بسیاری از کشورهای شوروی سابق در نظر گرفته می شود. این کشورها عبارتند از آذربایجان، استونی، گرجستان، لتونی، لیتوانی، مولداوی، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان.
 4. زبان روسی از اسلاوی شرقی قدیم گرفته شده است
 5. روسی زبان فضاست
  در کنار انگلیسی، روسی زبان فضاست. فضانوردان باید زبان روسی را به عنوان بخشی از آموزش خود بیاموزند و سیستم کامپیوتری ایستگاه فضایی بین المللی از هر دو زبان انگلیسی و روسی استفاده می کند.
 6. برخی از کلمات انگلیسی ریشه روسی دارند
  نمونه های جالب عبارتند از bolshevik, cosmonaut, mammoth, pogrom, samovar, sputnik, taiga, tsar, ushanka و vodka.
 7. نام خانوادگی روسی بر اساس جنسیت متفاوت است
  نام های روسی شامل یک نام کوچک، یک نام خانوادگی و یک نام مشتق از نام پدر است که نام پدر به اضافه پایان -ovich برای پسر و -ovna برای دختر است. بنابراین اگر پدری به نام ایوان یک پسر و یک دختر داشته باشد، نام پدر پسرش ایوانوویچ و نام دخترش ایوانونا خواهد بود.
 8. برخی از کلمات روسی غیر قابل ترجمه وجود دارد
  آیا تا به حال با کسی برخورد کرده اید که سوالات زیادی بپرسد؟ چه در محل کار و چه از طریق یک فیلم، زبان روسی کاملاً فردی را توصیف می کند که دقیقاً این کار را انجام می دهد. کلمه غیر قابل ترجمه “Pochemuchka” به کسی اشاره دارد که سوالات زیادی می پرسد.
 9. زبان روسی با الفبای سیریلیک نوشته می شود
  الفبای سیریلیک به طور نزدیک بر اساس الفبای یونانی است، با حدود دوازده حرف اضافی برای نمایش صداهای اسلاوی که در یونانی یافت نمی شد اختراع شده است. در روسیه، سیریلیک برای اولین بار در اوایل قرون وسطی نوشته شد.
 10. اسامی روسی دارای جنسیت هستند
  در زبان انگلیسی، اسم ها از نظر جنسیت خنثی هستند، به جز اسم هایی که به طور خاص به موجود زنده ای که دارای جنسیت است، اشاره می کند، مانند “doe” و “buck”. در زبان روسی، اسم ها یکی از سه جنس مذکر، مؤنث یا خنثی هستند. گاهی اوقات، جنسیت یک اسم مستقیماً با جنسیت چیزی که به آن اشاره می کند، مرتبط است. بیشتر اوقات، جنسیت کاملاً دلخواه است و به خاطر سپردن کلمات و جنسیت آنها اغلب لازم است. برای انگلیسی‌زبان‌ها، جنسیت یکی از پیچیده‌ترین قواعد زبانی است که می‌توان از آن استفاده کرد، اما هنگامی که اصل آن را فهمیدید، به خوبی در راه تسلط بر دستور زبان روسی هستید!

 

کلمه آلمانی در روسی “немецкий” (nemetski) است که به معنای “کسانی که نمی توانند صحبت کنند” است.
ریشه این کلمه از کلمه روسی به معنای “لال” گرفته شده است که اتفاقاً به معنای “احمق” و “بی بیان” نیز می باشد. Hemeckiy در اصل کلمه ای بود که برای همه خارجی هایی که نمی توانستند روسی صحبت کنند استفاده می شد، با این حال اکثر خارجی ها در آن زمان آلمانی بودند و این نام با آنها چسبیده بود.

چرا زبان روسی یاد بگیریم

چرا زبان روسی یاد بگیریم در حالی که بسیاری از زبان‌های دیگر مانند انگلیسی، اسپانیایی و چینی وجود دارند که آشکارا تقاضای بالایی دارند؟ این سوال پاسخ قطعی ندارد، اما یک چیز واضح است: کسانی که تصمیم به مطالعه روسی دارند، برای مزایای خاصی که برای گویشوران زبان های دیگر در دسترس نیست، ثبت نام می کنند.

در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چرا باید در سال 2021 روسی را یاد بگیرید. همچنین به شما ثابت می کنیم که این زبان آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست و در مورد مناطقی که در آن صحبت می شود به شما می گوییم.

مزایای یادگیری زبان روسی
چرا باید زبان روسی را یاد بگیرید در حالی که بسیاری از زبان های دیگر وجود دارد؟ در زیر، ما پنج مزیت مطالعه روسی را به عنوان زبان دوم، سوم یا شاید چهارم به شما توضیح خواهیم داد. شروع کنیم!

  1. می توانید راحت تر سفر کنید.
   ما گفتمان خود را در مورد چرایی یادگیری زبان روسی با یک واقعیت جالب شروع می کنیم: فقط حدود 5٪ از جمعیت روسیه می توانند انگلیسی صحبت کنند.اگر می‌خواهید در حین تعطیلات در خارج از کشور دوستان روسی پیدا کنید، به خاطر داشته باشید که آنها احتمالاً نمی‌توانند با شما به زبان انگلیسی گفتگو کنند. بنابراین، اگر آماده نباشید، ممکن است از آشنایی با افراد جالب زیادی غافل شوید.اما اگر بلد باشید به زبان روسی صحبت کنید، وضعیت به شدت تغییر می کند. در این صورت، می توانید بدون ترس از گم شدن، سوء تفاهم یا احساس تنهایی به دلیل محدودیت زبان، به هر کشور روسی زبان بروید. دانستن زبان روسی فرصت های سفر شما را گسترده تر می کند و به شما کمک می کند تا تجربیات جدید زیادی کسب کنید!
  2. شما می توانید در اقلیت باشید و دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.
   یکی دیگر از دلایل یادگیری زبان روسی این است که به شما کمک می کند تا از دیگران متمایز شوید.
  3. فرهنگ متنوع روسیه را بهتر درک خواهید کرد.
   هر زبانی ارتباط نزدیکی با فرهنگ پیرامون خود دارد. در واقع زبان و فرهنگ روی هم تاثیر می گذارند! تنها راه برای درک واقعی یک فرهنگ دیگر، یادگیری زبان مردم آن است. به این ترتیب، یکی دیگر از دلایل عالی برای مطالعه روسی این است که به شما امکان می دهد فرهنگ و تاریخ غنی روسیه را کشف کنید. به ویژه، کسانی که این زبان را مطالعه می کنند، از دنیای ادبیات و شعر فوق العاده روسی لذت خواهند برد.
   آموزشگاه زبان روسی تهران
   الفبای سیریلیک
  4. A-Z و سپس چند حرف دیگر
   الفبای سیریلیک 33 حرف دارد. 10 مصوت، 21 صامت و 2 صدا که صدا ندارند. می توان آن را با حروف بزرگ، حروف کوچک و خط شکسته سیریلیک نوشت. حروف صدادار دارای 5 صدا هستند و بسته به اینکه از صامت سخت یا صامت نرم پیروی می کنند با حروف متفاوت نوشته می شوند. جالب است که مصوت نشان می دهد که صامت قبلی سخت است یا نرم. 😉
  5. آبی، آبی، و آبی
   زبان روسی بیشتر از بسیاری از زبان‌های دیگر برای سایه‌های آبی تعابیر دارد. این توضیحات را به سایه های روشن (голубой) و سایه های تیره (синий) تقسیم می کند. چشمان روسی در تشخیص سایه های آبی بهتر نیست، اما به نظر می رسد زبان آنها در بیان آنها ماهرتر است. این جالب است زیرا برخی از زبان ها حتی بین آبی یا سبز تفاوت قائل نمی شوند.
  6. نه گفتن به A
   کلمات بومی روسی معمولا با حرف A/a شروع نمی شوند. هنگامی که روسی قدیمی به روسی مدرن تبدیل شد، تعدادی تغییرات آوایی رخ داد. کلماتی که با A/a شروع می شوند پیشوند صدای “й” می‌گرفتند. وقتی کلمه ای با A/a شروع می شود (تعداد کمی در ابتدای فرهنگ لغت وجود دارد)، آنها معمولاً کلماتی از زبان های دیگر غربی هستند و اغلب اسم هستند. کلماتی که ریشه آسیایی دارند اغلب اشیا را نشان می دهند.
  7. مورد استفاده در سازمان ملل متحد
   روسی یکی از شش زبان رسمی مورد استفاده در سازمان ملل است. بقیه چینی، اسپانیایی، فرانسوی، عربی و انگلیسی هستند. عربی بنا به درخواست خاص اضافه شد و بقیه زبانهای ملل مؤسس هستند.
  8. اینقدر تنش نداشته باشید
   به طور غیر معمول، فعل “بودن” به طور کلی در زمان حال هنگام صحبت روسی استفاده نمی شود. در عوض، معمولاً برای مشخص کردن گذشته یا آینده استفاده می‌شود. همچنین کلمات “است” یا “ام” را در یک عبارت روسی نخواهید شنید. در عوض، یک صفت، فعل یا اسم به دنبال فاعل می آید. جمله انگلیسی “I am a student” در زبان روسی به معنای واقعی کلمه “I student” می شود.

بهترین راه برای یادگیری زبان روسی

بهترین ها در 8 مرحله ساده

 1. بر الفبای روسی مسلط شوید.
 2. ابتدا کلمات رایج روسی را یاد بگیرید.
 3. همزادگان را به زبان روسی پیدا کنید. هنگامی که به این فکر می کنید که چگونه روسی را سریع یاد بگیرید، یکی از اولین گام هایی که باید بردارید این است که کلماتی را پیدا کنید که معانی یکسانی در هر دو زبان روسی و انگلیسی داشته باشند.
  • Телефон (telephone)
  • Компьютер (computer)
  • Такси (taxi)
  • Аэропорт (airport)
  • Лампа (lamp)
  • Технология (technology)
  • Температура (temperature)
  • Телефон (telephone)
  • Компьютер (computer)
  • Такси (taxi)
  • Аэропорт (airport)
  • Лампа (lamp)
  • Технология (technology)
  • Температура (temperature)

   

 4. قوانین گرامر روسی را بیاموزید.
 5. از جملات انعطاف پذیر استفاده کنید.
  • Яживу в Маями. (Ilive in Miami)
  • В Маямия живу. (In MiamiI live)
  • Живу в Маями. (Live in Miami)
 6. از یک معلم روسی یاد بگیرید.
 7. کتاب های کودکان بخوانید.
 8. Speaking & Writing را تمرین کنید.

معیارهای سنجش بهترین آموزشگاه زبان روسی در رشت

 1. صلاحیت های موسسه   
 2. اساتید، متدها و دوره‌های ارائه شده
 3. برنامه درسی دوره
 4. مکمل فرهنگی (آشنا کردن زبان‌آموزان با فرهنگ و سنت های روسیه)
 5. تعداد دانش آموزان در هر دوره
 6. آیا احساس راحتی می کنید؟   

لیست بهترین آموزشگاه های زبان روسی رشت

 1. موسسه زبان گاما رشت
 2. مرکز زبان آفر رشت
 3. کانون زبان ایران رشت
 4. موسسه زبان پاسارگاد رشت
 5. آکادمی زبان های خارجی سپانو رشت

1. موسسه زبان روسی گاما

چرا موسسه زبان گاما رشت؟ به چند دلیل:

 • استفاده از مدرسینی که دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان روسی می‌باشد.
 • همکاری با اساتید برتر زبان روسی شاغل در دانشگاه‌های کشور.
 • برگزاری کلاس‌های ۵ تا ۸ نفره جهت استفاده کامل از دوره‌ها.
 • برگزاری کلاس‌های فشرده و زود بازده که در یک بازه زمانی کوتاه به اتمام می‌رسد.
 • تاکید بیشتر بر روی مکالمه زبان روسی.
 • استفاده از آخرین متریال آموزشی برای هرچه بهتر نتیجه گرفتن زبان آموزان.

آموزشگاه زبان روسی گاما تهران

دوره های موسسه زبان گاما رشت

 1. کلاس مکالمه زبان روسی رشت

  این دوره که با عنوان دوره کاربردی شناخته می‌شود شما را برای زندگی روزمره آماده می‌کند.

  این دوره  ۴۵ جلسه به آموزش همزمان هر چهار مهارت اصلی (خواندن، نوشتن، گوش دادن، صحبت کردن) البته آموزه‌های آن محدود به کتاب های آکادمیک نیست.

   

 2. کلاس دوره پادفک گاما رشت

  طول کل دوره: ۶۵ جلسه که به دو بخش کاربردی و اصطلاح شناسی  زیست و شیمی می‌پردازد:

  • بخش کاربردی:  ۴۵ جلسه به آموزش همزمان هر چهار مهارت اصلی (خواندن، نوشتن، گوش دادن، صحبت کردن) البته آموزه‌های آن محدود به کتاب های آکادمیک نیست.
  • بخش پادفک: ۲۸ جلسه آموزش و تدریس دروس زیست، شیمی و اناتومی به زبان روسی ویژه افرادی که قصد تحصیل در خانواده رشته های پزشکی را دارند.
   مدرس: اساتید روس (خانم تالیبوا، آقای میخائیل)

تماس با موسسه گاما رشت

 

2. مرکز زبان روسی آفر رشت

در آموزشگاه زبانهای خارجه آفر هیچ محدودیتی برای یادگیری شما وجود ندارد و شما میتوانید آزادانه یکی از دوره های متنوع زبان روسی آموزشگاه زبان آفر را انتخاب کرده و با آزادی کامل به یادگیری زبان روسی از هر جا که هستید بپردازید.

دوره های زبان روسی مرکز زبان آفر رشت

 • کلاس خصوصی زبان روسی در رشت (که به صورت حضوری در کلاس و در محل رسمی آموزشگاه آفر برگزار می شود)
 • تدریس خصوصی روسی در منزل (که با اعزام استاد روسی به منزل یا محل کار شما برگزار خواهد شد)
 • کلاس ویژه مکالمه زبان روسی.
 • دوره مکالمه سریع زبان روسی در رشت و بصورت آنلاین برای کل کشور.
 • کلاس آمادگی آزمون زبان روسی.
 • کلاس آکادمیک چهار مهارت زبان روسی .
 • تدریس آنلاین زبان روسی

تماس با مرکز زبان روسی آفر رشت

 • کسب اطلاعات بیشتر در وبسایت مرکز زبان آفر رشت 
 • آدرس:  رشت،  چهار راه میکاییل روبروی اداره برق داخل دانشگاه علمی کاربردی دانیال شمال طبقه اول آموزشگاه زبان آفر
 • تلفن:    09117603240    –  09371432350

3. کانون زبان ایران رشت

بخش روسی کانون زبان ایران که فعالیت خود را در سال ۱۳۹۵ آغاز نمود، در شمار مراکز اصلی جهت فراگیری زبان روسی در ایران قرار دارد.
در بخش روسی کانون زبان برای بزرگسالان، دوره‌‏های ترمیک  و فشرده (در مقاطع مبتدی، متوسطه و پیشرفته) شامل ۱۲ سطح، مکالمه ویژه، آمادگی آزمون‌های تورفل و دوره‌های آمادگی پادفک، و همچنین کلاس‌های خصوصی برگزار می‌شوند.
همچنین کانون زبان ایران در بخش روسی خود بعنوان برگزارکننده آزمون بین المللی تورفل به صورت آنلاین و حضوری می باشد. جهت اطلاع بیشتر در مورد آزمون‌های تورفل و شرایط شرکت در آن اینجا کلیک کنید.
در حال حاضر کانون زبان ایران؛ رشت، شعبه نامجو کلاسهای زبان روسی برای علاقه‌مندان برگزار می‌کند.

تماس با کانون زبان ایران رشت

 • آدرس: میدان شهید خجسته (فلکه گاز)، خیابان نامجو،  نبش کوچه سعید، جنب داروخانه دکتر مظفری، پلاک ۴
 •  شماره تلفن:     ۳۷۵۰۴۱۶۱ (۰۲۵)

4. موسسه زبان روسی پاسارگاد رشت

موسسه زبان پاسارگاد دارای مجوز رسمی از وزارت آموزش پرورش کشور در فروردین‌ماه سال 1392 با هدف ترویج و توسعه آموزش زبان‌های خارجی، منطبق با استانداردهای روز دنیا در استان گیلان و به مرکزیت شهرستان رشت افتتاح گردید.هدف موسسه برگزاری کلاس‌های آموزش زبان با کیفیت بالا و پرورش زبان آموزان جهت ورود به این حیطه آموزشی است. این اهداف با به کار گیری اساتید مجرب و کارآزموده میسر شده است.

دوره های زبان روسی موسسه زبان پاسارگاد به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می‌شود.

تماس با موسسه زبان پاسارگاد رشت

 • وبسایت موسسه زبان پاسارگاد رشت
 • آدرس:آدرس شعبه پسران: گیلان – رشت – پارک شهر – خیابان پوریای ولی – روبروی مسجد سید ابوالقاسم – ساختمان پاسارگادآدرس شعبه دختران: گیلان – رشت – خیابان بیستون – ابتدای رشتیان ساختمان 85 طبقه دوم
 • تلفن:شماره تماس دفتر پسران: ۳۳۳۴۲۶۹۵-۰۱۳شماره تماس دفتر دختران : 09037230834 – 33569701-013سامانه پیامکی: ۵۰۰۰۲۰۳۰۰۰۶۹۶۹ (ارسال عدد یک)

5. آکادمی زبان روسی سپانو رشت

آموزشگاه سپانو در سال 1390 تاسیس گردیده و برگزارکننده دوره‌های آموزش زبان روسی، آلمانی، ترکی، انگلیسی و… است.

دوره عادی آموزش زبان روسی 16 جلسه 90 دقیقه‌ای است، همچنین به صورت فشرده، فوق فشرده و خصوصی نیز برگزار می‌شود.

تماس با آکادمی زبان سپانو رشت

 

تجربیات و نظرات خود را درباره آموزشگاه های زبان روسی رشت با ما در میان بگذارید و ما را در هر چه بهتر نمودن این لیست کمک نمایید.

سوالات، نظرات و تجربیات خود را در ذیل همین مطلب با ما در میان بگذارید.

 

اگر علاقمند به یادگیری زبانهای خارجی هستید می‌توانید از طریق لینک های زیر بهترین آموزشگاه های زبان را ببینید.

3 تا بهترین آموزشگاه آیلتس رشت : آشنایی با بهترین کلاس آیلتس رشت (IELTS) + آدرس و ☎️

لیست بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی رشت (Deutsch) : آدرس + ☎️

3 تا بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی رشت: کلاس زبان ترکی استانبولی آنلاین و حضوری

4 تا بهترین آموزشگاه‌ زبان چینی رشت را بشناسيم : آدرس + ☎️

3 تا بهترین آموزشگاه زبان فرانسه در رشت: شهریه بهترین کلاس فرانسه + آدرس و ☎️تلفن

3 تا بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی رشت: بهترین کلاس زبان ایتالیایی + آزمون سفارت + شهریه✔️

لیست بهترین آموزشگاه زبان اسپانیایی رشت: مکالمه+ آمادگی آزمون DELE

بهترین آموزشگاه‌ زبان عربی رشت : عربی فصیح و خلیجی + آدرس و ☎️

موسسه گاما آموزشگاه برگزیده سال موسسه گاما شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *