سایر مراکز آموزشی

بهترین آموزشگاه های ویولن تهران 🎼 + آدرس و شماره تماس ☎️

ویولن یکی از معروف ترین سازهای زهی است و یکی از محبوب ترین کلاس های آموزشی در آموزشگاه های موسیقی است. نواختن ویولن در دسته موسیقی کلاسیک قرار می‌گیرد. وقتی به موسیقی کلاسیک گوش می‌دهید، در مغز شما تغییراتی حاصل می‌شود که این تغییرات بر روی جسم و روحیه شما تاثیر می‌گذارند. فراموش نکنید که موسیقی کلاسیک دارای اثرات مثبت بی‌شماری بر روی روح و روان شماست. موسیقی کلاسیک دارای جنبه های مثبت فراوانی بر آموزش و سلامت روان کودک، سلامت جسم و هوشیاری و بهبود روابط اجتماعیی است. در ادامه مقاله علاوه بر معرفی بهترین کلاس های ویولن تهران، به بررسی اثرات موسیقی کلاسیک بر سلامت انسان می‌پردازیم. از جمله محبوب‌ترین سازهای کلاسیک ویولن است. بهترین آموزشگاه های ویولن تهران برگزار کننده بهترین کلاس های موسیقی جهت یادگیری ویولن و یادگیری اصولی این ساز است.

اثرات موسیقی کلاسیک بر سلامت

موسیقی کلاسیک فشار خون را پایین می‌‌آورد

بسیاری از پزشکان موسیقی کلاسیک را یک راه درمانی معرفی می‌کنند و از مراجعین خود می‌خواهند که برای کاهش فشارخون به صورت روزانه به موسیقی کلاسیک گوش دهند. تاثیر موسیقی کلاسیک به خصوص بر سلامت قلب، بسیار مثبت است. مقالات علمی متعددی سلامت قلب و موسیقی کلاسیک را تایید می‌کنند. در یک مقاله تحقیقی که در سال ۲۰۱۶  در نشریه  ((Deutsches Aerzteblatt Internationl))، منتشر شد، ارتباط بین ریتم و فرم موسیقی‌های موتزارت با سلامتی و تپش قلب مورد بررسی قرار گرفت. طبق نظر پزشک متخصص، اگر در حال مصرف داروهای فشار خون هستید بهتر است‌ از موسیقی‌های کلاسیک موتزارت و ویوالدی نیز بعنوان یک کمک جانبی، بهره بگیرید. قطعا استفاده از موسیقی کلاسیک به ریلکس‌تر شدن و بهبود وضعیت فشار خون شما کمک می‌کند.

آزمون تعیین سطح گاما

موسیقی کلاسیک و بهبود احساسات

نتیجه‌ی مطالعه‌ای که در نشریه PLOS ONE  در سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر شد،  نشان داد افرادی که نمایش‌های موزیکال کلاسیک نگاه می‌کنند، میزان همدلی آنها با دیگران بیشتر است. مطالعه دیگری که در سال ۲۰۰۱ صورت گرفت نیز نشان داد افرادی که به موسیقی کلاسیک گوش می‌دهند، تمایل بیشتری برای به اشتراک گذاری افکار و احساساتشان با دیگران از طریق نوشتن دارند. مطالعات بسیاری همچنین به دنبال بررسی رابطه بین موسیقی کلاسیک و بهبود خلق و خو احساسات است. نمونه بازر این موضوع یک روان ‌درمان‌گر در شهر شیکاگو، متوجه شد مراجعه ‌کننده‌هایی که به سختی حاضرند احساسات عمیق خود را با فرد معالجه‌گر در میان بگذارند، اگر یک موسیقی آرام یا کلاسیک در پس زمینه پخش شود، مقاومتشان کاهش پیدا کرده و راحت‌تر سخن می‌گویند. پخش کردن موسیقی کلاسیک در زمینه ذهن مراجعه کننده بیان مشکلات و عواطف را برای او آسان می‌کند. او بیان می‌دارد افزودن یک موسیقی به روند درمان، باعث می‌شود افراد بیمار، با فراغ خاطر مسائل خود را مطرح کنند.

موسیقی کلاسیک و خواب خوب

یکی از ارزان ترین و مفیدترین ابزارهای آرامش بخش گوش سپردن به موسیقی کلاسیک، به ویژه برای کسانی که اضطراب دارند و از نداشتن خواب منظم رنج می‌برند. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ در نشریه Critical Care  منتشر شد، نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که گوش سپردن با چشمان بسته و با هدفون ( به گونه ای که صداهای محیط، مزاحمت ایجاد نکند) کمک موثری می‌کند به کیفیت خواب افرادی که عمل جراحی قلب داشته‌اند. بسیاری از متخصصین به بیمارانی که جراحی قلب انجام دادند توصیه می کنند گوش سپردن به موسیقی کلاسیک را در برنامه خود جای دهند.

خداحافظی با درد توسط موسیقی کلاسیک

از دیگر جنبه های موسیقی کلاسیک به کاهش دردهای جسمانی می‌توان اشاره کرد. ارتباط بین شنیدن موسیقی و کاهش درد، توسط تحقیقات بیشماری ثابت شده است اما موسیقی کلاسیک تاثیر بیشتری در کاهش درد دارد. نتایج پژوهش های معتبر نیز این موضوع را به اثبات رسانده است. طبق تحقیقاتی که در دو نشریه : ((International Journal of Critical of IIlness)) و ((Injury Science))، در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، معلوم گردید بیمارانی که نیاز به مراقبت‌های ویژه جسمانی دارند و نیز افرادی که از مشکلات افسردگی و اضطراب و  همچنین مشکلات قلبی عروقی رنج می‌برند،  با گوش دادن به موسیقی کلاسیک، آستانه تحمل دردشان بالاتر می‌رود. بالا بردن آستانه تحمل درد با موسیقی کلاسیک یکی از جدیدترین دستاوردهای علم موسیقی است.

موسیقی کلاسیک شما را باهوش‌تر می‌‌کند

گوش سپردن به موسیقی کلاسیک ضریب هوشی را افزایش می‌دهد. در سالهای اخیر، چنین ادعایی مطرح شده که موسیقی می‌تواند ضریب هوشی فرد را بالا ببرد، اگرچه این نظریه مخالفانی نیز دارد اما ارتباط تنگاتنگی بین موسیقی و فعالیت‌های شناختی مغز وجود دارد. فعالیت بسیاری از نورون های مغزی با موسیقی کلاسیک ارتباط دارد و به نوعی محرک بهبود عملکرد مغز است. مسئله اینجاست که اگر به یک موسیقی مورد علاقه گوش فرا دهید، احساس لذتی که در شما ایجاد می‌شود باعث بالارفتن توان شناختی مغزتان می‌شود.

بهبود ارتباطات اجتماعی

هارمونی در موسیقی، می‌تواند منجر می‌شود به هارمونی در ارتباط با دیگران، شما با موسیقی می‌توانید روابط اجتماعی خود را نیز توسعه و بهبود دهید. طی تحقیقاتی که در نشریه ((Aging & Mental Health))  منتشر شد،  مشخص گردید  افرادی که دچار زوال عقل شده‌اند می‌توانند از طریق گوش سپردن به موسیقی و صحبت کردن راجع به آن موسیقی، با سایرین در یک ارتباط هماهنگِ بهتری قرار بگیرند. این مسئله در مورد بهبود روابط  بین افراد یک خانواده نیز صادق است. موسیقی اثرات گسترده و بی‌شماری بر سلامت روان دارد، این موضوع توسط پژوهشگران زیادی در ژورنال های معتبر علمی به اثبات رسیده است.

معیار انتخاب بهترین آموزشگاه های ویولن تهران

🧑‍🏫 استفاده از اساتید حرفه ای آموزشگاه های معتبر از اساتید برجسته و حرفه ای برای آموزش های خود استفاده می کنند که در روند آموزش بسیار تاثیر گذار می باشند.
❤️ محیط مناسب آموزش آموزشگاه ها باید مکانی مناسب را به هنرجویان خود ارائه بدهند تا افراد بتوانند به راحتی آنچه را آموزش میبینند انجام دهند.
🎼 استفاده از جدیدترین متدهای آموزش موسیقی اساتید باید در کلاسها از به روزترین روشهای آموزشی و همچنین برگزاری کنسرتهای درون آموزشگاهی استفاده کنند.
⏲️ زمانبندی مناسب کلاس ها آموزشگاه ها باید کلاس های خود را در ساعات مختلفی برگزار کنند.
📜 ارائه مدرک معتبر آموزشگاه ها باید مدرک معتبر در پایان دوره آموزشی به زبان آموزان خود ارائه دهد.

 

در ادامه لیست هزینه های کلاس موسیقی و بهترین آموزشگاه های ویولن تهران، فواید یادگیری موسیقی را مطالعه می‌کنید. لیست بهترین آموزشگاه های موسیقی به همراه آدرس و شماره تماس را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

بهترین آموزشگاه های ویولن در تهران

نام آموزشگاه آدرس شماره تماس
آموزشگاه موسیقی گشتاسب نیاوران، ابتدای بازدار (کامرانیه)، ساختمان کامرانیه، طبقه سوم ۲۲۸۲۸۲۸۷
آموزشگاه صدای مهرورزان تهران، خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی بسمت شمال، اولین کوچه سمت چپ، کوچه نعیمی، پلاک ۳۴ ۸۸۱۰۷۱۹۵
آموزشگاه موسیقی تهران تهران، فلکه دوم تهرانپارس، ضلع جنوب غربى چهارراه، بالای داروخانه ارژنگ، پلاک١٩٠ ۷۷۲۹۶۴۰۴
آموزشگاه موسیقی ساز و آواز رسا تهران، تهرانپارس، بزرگراه رسالت، بین چهارراه تیرانداز و اتوبان باقری، روبروی شیرینی سالوت، پ٢١١، ط همکف، واحد٢ 02177737268
آموزشگاه موسیقی پدر خیابان شهرآرا، نبش چهارراه کابلی، روبروی برج شهرآرا ۸۸۲۴۲۸۶۰
آموزشگاه موسیقی پارت فلکه دوم صادقیه، خیابان آیت الله کاشانی، خیابان نجف زاده فروتن، کوچه حبیب اله زاده، پلاک ۲۶، جنب پمپ بنزین ۴۴۰۷۷۱۷۱
آموزشگاه موسیقی کامکارها خیابان ستارخان، ابتدای خیابان پاتریس لومومبا، کوچه ترک زاده ۶۶۹۰۵۰۷۷
آموزشگاه موسیقی کانون میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، کوچه ۱۲ شرقی، پلاک ۶، طبقه دوم ۸۸۵۲۴۸۳۰
آموزشگاه موسیقی ایران زمین میدان انقلاب، خیابان جمالزاده شمالی، خیابان فرصت غربی، پلاک۹۰ ۶۶۵۷۳۳۵۹
آموزشگاه موسیقی پارس میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، نبش کوچه طالقانی ۸۸۰۵۱۹۶۸

 

معرفی بهترین آموزشگاه های ویولن تهران

  • آموزشگاه موسیقی گشتاسب

آموزشگاه تخصصی موسیقی با اساتید و فارغ التحصیلان خبره رشته موسیقی

با مدیریت سهیل فقیه نصیری، کارشناس نوازندگی گیتار و کارشناس‌ارشد آهنگ‌سازی از دانشگاه هنر با رتبه ممتاز

بصیر فقیه نصیری، رتبه ۵ کشوری کنکور سراسری هنر و رتبه اول کشوری کارشناسی ارشد آهنگسازی و نوازندگی

آموزشگاه موسیقی گشتاسب با فراهم کردن محیطی فرهنگی، زیبا، هنری و امن؛ و گرد آوردن بهترین اساتید، امکانات و تجهیزات آموزشیِ موسیقی، به حرکت در مسیر زیبایی، دانایی و نیکویی اهتمام ورزیده است.

دوره های آموزشی:

کلاس موسیقی کودک، پیانو کودک، کلاس های مادر و کودک، دوره ارف، قصه‌گویی و ساخت ساز نونهالان

-آواز کلاسیک، آواز پاپ و جز، آواز سنتی، کر و آواز گروهی (برای تمام سنین و سطوح مختلف دانش موسیقی)

-پیانو کلاسیک، پیانو جز، پاپ و راک و بداهه‌نوازی، گیتار کلاسیک، گیتار الکتریک، گیتار پاپ

-تار، سه تار، سنتور، کمانچه، تمبک، دف، کاخن و کلیه سازهای کوبه‌ای (پرکاشن)، کلاسهای گروهی طبل‌نواری

-ویولن، ویولن سل، کنترباس، هنگ درام، فلوت، فلوت ریکوردر، هارمونیکا (ساز دهنی)

-سلفژ، مبانی موسیقی، تاریخ موسیقی

-دوره های عمومی آهنگسازی (هارمونی، کنتر‌پوآن، فرم، ساز‌شناسی و…) و تخصصی آهنگسازی (آهنگسازی فیلم و تئاتر، پاپ، کلاسیک، ایرانی، معاصر…)

-تدریس نرم‌افزارهای موسیقی: کیوبیس، سیبلیوس، ملوداین، …

-کلاس های آمادگی کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد نوازندگی و آهنگسازی (ساز پیانو، مبانی موسیقی ایرانی و جهانی، سلفژ، هارمونی، کنتر‌پوآن، سازشناسی ایرانی و جهانی…)

  • آموزشگاه صدای مهرورزان

گروه آموزشی آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان، با گرد هم آمدن جمعی از علاقمندان جوان، با انگیزه و تحصیل کرده در رشته های مختلف موسیقی، روانشناسی و حوزه آموزش و یادگیری، با رویکردی کاملا حرفه ای و تخصصی به منظور خلق ارزش ها و خدمات نوین در حوزه آموزش و یادگیری موسیقی در محیط های خارج از خانه شکل گرفته است.

دوره های آموزشی:

-تدریس تمامی سازهای ایرانی و کلاسیک

-کلاس موسیقی کودک، موسیقی سنتی، موسیقی پاپ و کلاسیک، آواز سنتی، آواز پاپ و صداسازی

  •  آموزشگاه موسیقی تهران

-آموزشگاه موسیقی تهران، با ١٧ سال سابقه و با نشان درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى در منطقه تهرانپارس مشغول به آموزش می باشد.
-اساتید این آموزشگاه داراى مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس موسیقی می باشند.
-این آموزشگاه سالانه یک رسیتال پیانو و چندین اجرا براى هنرجویان در سالن هاى معتبر برگزار می کند.
-در این آموزشگاه امکان آموزش براى سنین چهار سال به بالا وجود دارد.

  •  آموزشگاه موسیقی ساز و آواز رسا

-آموزشگاه موسیقی ساز و آواز رسا یکى از بهترین آموزشگاه هاى موسیقى تهران با محیطی تخصصی و صمیمی برای فراگیرى موسیقى است.
-اساتید موسیقی در ساز و آواز رسا با حساسیت و نظر مشاوران ارشد موسیقی انتخاب می شوند.

آموزش کلیه سازهای ایرانی و کلاسیک و آواز پاپ و سنتى با بهره مندى از اساتید مجرب دانشگاهى
آموزش موسیقى کودک و برگزارى دوره هاى موسیقى مادرو کودک
فضای آموزشی آکوستیک و حرفه ای
برگزاری کنسرت های هنرجویی
برگزاری کارگاه های آموزشی زیر نظر اساتید مطرح کشور
نشر و تولید آثار موسیقی

  •  آموزشگاه موسیقی پدر

کلاس های موسیقی:

ویولن، آواز سنتی، سنتور، گیتار الکتریک، پیانو، گیتار فلامنکو، پاپ و کلاسیک، موسیقی کودک، هارمونیکا، تار و سه تار، کیبورد، صداسازی، ترومپت، تنبک، سازهای کوبه ای، ویولن سل، کمانچه، موسیقی درمانی، حرکت، دف، عود، فلوت ریکوردر، قانون، فلوت کلید دار، آواز پاپ و کلاسیک

  •  آموزشگاه موسیقی پارت

کلاس موسیقی آواز پاپ، کلاسیک، سنتی، صداسازی و سلفژ، پن فلوت، پیانو، تار، تنبک، تنبور، دف، هارمونیکا، سنتور، سه تار، عود، فلوت ریکوردر، فلوت کلید دار، قانون، قیچک، قیچک باس، گیتار پاپ، کلاسیک، فلامنکو، ویولن، کمانچه و کیبورد

  •  آموزشگاه موسیقی کامکارها

موسیقی کودکان، کلارینت، ویولن سل، آواز پاپ، کلاسیک، سنتی و صداسازی، تار و سه تار، پیانو، کیبورد، دف و تنبک، سنتور، عود، گروه کر، کر کودکان، گیتار پاپ، کلاسیک، فلامنکو و الکتریک، مبانی موسیقی، مبانی آهنگسازی و ویولن

  •  آموزشگاه موسیقی کانون

سنتور، کمانچه، ویولن، دف، تار و سه تار، تنبک، تنبور، پیانو، تئوری و سلفژ، مبانی و روش های آهنگسازی و گروه نوازی

  •  آموزشگاه موسیقی ایران زمین

آواز سنتی و پاپ، سنتور، تار و سه تار، نی، دف، تنبک، تنبور، پیانو، ویولن، هارمونیکا، گیتار پاپ، کلاسیک و فلامنکو، سلفژ و صداسازی، مبانی موسیقی و مبانی آهنگسازی

  • آموزشگاه موسیقی پارس

موسیقی کودکان، تار و سه تار، سنتور، دف، تنبک، آواز سنتی، کلاسیک، پاپ و صداسازی، پیانو، ویولن، ویولن سل، گیتار پاپ، کلاسیک، فلامنکو، سلفژ مقدماتی و پیشرفته، مبانی موسیقی و گروه نوازی

 

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

کشفی

کارشناس سئو، نویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا