دانستنی های ترکیه

انتقال حیوانات خانگی به ترکیه در سال 2021

انتقال حیوانات خانگی به ترکیه در سال 2021

انتقال حیوانات خانگی به ترکیه در سال 2021 چیست ؟؟ استانبول شهری زیبا وبرای زندگی کردن نه تنها خودان بلکه حیواتا خانگی بسیار مناسب است  امنیت وآزادی حیوانات در این شهر مثال‌زدنی است.گر قصد زندگی در تریکه را دارید وشما یک حیوان خانگی دارید حتما قصد آوردن حیوان خانگی

خود به محجل زندگیتان را دارید در این مقاله به شما راه های انتقال حیوانات خانگی خود را قرار داده ایم.

هزینه زندگی در ترکیه

از راه هوایی و از طریق هواپیما

متداول ترین راه انتقال حیوانات خانگی خود به ترکیه راه هوای و از طریق هواپیما است اکثرا افراد از این راه برای انتقال حیوانات خود استفاده می کنند .

بعد از اخذ شهروندی ترکیه بهترین زمان برای انتقال حیوانات خانگی خواهد بود

اما برای این نوع انتقال هم باید قوانینی را رعایت کنید که به آن ها خواهیم پرداخت

 از طریق زمینی و با  اتوبوس مسافر بری

دومین راه انتقال حیوانات خانگی از طریق اتوبوس های مسافربری ست اما نباید فراموش کرد که سفر با اتوبوس برای انسان ها خود نیز طاقت فرسا است چه برسد به حیوانات خانگی.علاوه براین ا توجه به قانون حمل و نقل  ترکیه که حمل حیوانات در وسیله نقلیه در قسمت بار امکان پذیر است شاید این روش زیاد مورد پسند همه و یا مناسب هر حیوانی نباشد

قبل از حمل حیوان خانگی به ترکیه با هواپیما چه نکاتی را باید بدانیم

برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه با هواپیما، لازم است که از قبل، اقدامات زیر را انجام دهید:

 • برای انتقال حیوان در هر یک از دو بخش نامبرده، لازم است که از 6 ساعت قبل، اقدام نمایید.
 • در این مدت زمان، قوانین و مقررات و مسائل مربوطه بررسی و تایید می‌شود.
 • محض هماهنگی برای انتقال حیوان خانگی، می‌توانید از بخش «check- in» اقدام نمایید.
 • حمل حیوانات خانگی در کابین، محدودیت در تعداد وجود دارد. (2 حیوان چهارپا یا 10 ماهی زینتی)
  • همراه داشتن مدارکی مثل شناسنامه، پاسپورت، برگه سلامت و برگه واکسن حیوانات لازم است.
  • برای حمل حیوان خانگی به ترکیه از طریق هواپیما، باید هزینه‌ای جداگانه پرداخت کنید.

قوانین انتقال حیوانات به ترکیه در کابین

زندگی در ترکیه  برای شما و به خصوص برای حیوان خانگی شما، بسیار لذت‌بخش خواهد بود. اما قبل از آن، باید از قوانین انتقال حیوانات خانگی به ترکیه آگاه باشید می‌توانید از طریق انتقال هوایی، کابین یا قسمت بار را برای حیوانات خود انتخاب کنید. اما باید توجه داشته باشید که حمل حیوانات در قسمت کابین و در کنار خودتان، نیازمند پیروی از قوانین خاصی می‌باشد.

 • تنها حیواناتی که می‌توان آن‌ها را در کابین به ترکیه منتقل کرد عبارتند از: سگ، گربه و پرنده.
 • اگر یکی از مسافرین از قبل، اعلام کرده باشد که به حیوانات آلرژی دارد، امکان سفر همزمان شما و آن مسافر، وجود نخواهد داشت.
 • بر این اساس، حق تقدم برای سفر، با کسی است که زودتر از دیگری پرواز را رزرو کرده باشد.
 • اما توجه کنید که اگر حیوان خانگی شما، سگ کمکی باشد، حق تقدم همیشه برای شماست.
 • کسانی که سگ کمکی دارند، باید حداقل 48 ساعت قبل از پرواز، این موضوع را اعلام کنند و مدارک لازم را نیز ارائه دهند.
 • سگ‌های کمکی به دو نوع «SVAN» و «ESAN» تقسیم می‌شوند. نوع اول می‌تواند به صورت رایگان در کابین حضور یابد و باید گواهینامه مخصوص داشته باشد. نوع دوم تنها برای پروازهای بین ترکیه و آمریکا است.

 

قوانین و مقررات انتقال حیوانات خانگی به ترکیه در قسمت حمل بار هواپیما

اگر اندازه قفس بیش از حد تعیین شده باشد یا خود حیوان بیشتر از 8 کیلوگرم وزن داشته باشد، باید به قسمت حمل بار منتقل شود.

 • انتقال برخی از نژادهای سگ، چه در قسمت حمل بار و چه در کابین ممنوع است، از جمله: Staffordshire، pit bull، filla brasileiro، dogo argentine و Japanese tosa.
 • اگر می‌خواهید دو حیوان را در یک قفس حمل کنید (در صورتی که وزنشان از 8 کیلو بیشتر نشود)، باید توجه کنید که آن دو حیوان با یکدیگر همزیستی داشته باشند؛ مثلا دو گربه یا دو سگ باشند.
 • در برخی از موارد، می‌توان حتی تا 3 حیوان را نیز در یک قفس حمل کرد اگر: حیوانات از یک مادر باشند و وزن هر کدام نیز از 8 کیلوگرم تجاوز نکند.
 • عبارات ترکی استانبولی در هواپیما

مدارک لازم برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه

برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه، لازم است که مدارک خاصی را نیز به هنگام رزرو پرواز و خرید بلیط، ارائه دهید. این مدارک، عمدتا مربوط به حیوان خانگی شما می‌شوند و لازم است که قبل از تصمیم برای انتقال حیوان، تمامی آن‌های را تهیه فرمایید.

از جمله مدارک لازم برای حمل حیوانات خانگی به ترکیه، عبارتند از:

 شناسنامه حیوان

برای حمل حیوان خانگی به ترکیه، شناسنامه اولین مدرک مورد نیاز است. برای اخذ شناسنامه حیوان، لازم است که به دامپزشکی‌های معتبر در داخل ایران مراجعه کنید و بعد از معاینه‌های لازم، زدن واکسن و انجام درمان‌های انگلی، برای حیوانات خود شناسنامه بگیرید. گفتنی است که شناسنامه ایرانی، مشمول هزینه‌های گمرکی نخواهد شد.

 گواهی سلامت یا برگه واکسن

از دیگر مدارک لازم برای حمل حیوانات خانگی به ترکیه، گواهی سلامت یا برگه واکسن حیوان است. برای انتقال حیوانات خود به ترکیه، باید حیوانات را 14 روز قبل واکسینه کنید. اگر زودتر از این 14 روز به ترکیه سفر کنید، حیوان شما در فرودگاه قرنطینه خواهد شد. به علاوه، حیوان شما باید واکسن ضد هاری سه ماهگی نیز باشد و واکسن‌های دوره‌ای بزرگسالی را نیز دریافت کرده باشد.

توجه داشته باشید که بعد از مستقر شدن در ترکیه و انتقال حیوان خانگی خود به این کشور، این امکان را خواهید داشت که از خدمات ترجحمه مدارک در استانبول استفاده کرده، و مدارک بهداشتی حیوان خانگی خود را به ترکی استانبولی ترجمه نمایید.

 میکروچیپ

برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه، استفاده از میکروچیپ الزامی است. میکروچیپ قطعه‌ای کوچک به اندازه‌ی یک دانه‌ی برنج است که زیر پوست حیوان تزریق می‌شود. این تراشه‌ی بسیار ریز، شامل اطلاعات

حیوان و صاحب او می‌باشد و می‌تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد. گفتنی است که میکروچیپ، هیچ آسیبی به حیوان وارد نخواهد کرد. در پایان فراموش نکنید که کپی گواهی این میکروچیپ را نیز باید به همراه خود داشته باشید.

گفتنی است که برخی از مدل‌های میکروچیپ هوشمندتر، قابلیت ردیابی حیوان خانگی را به کمک تلفن همراه نیز برای شما فراهم می‌کنند. شما می‌توانید با خرید سیم کارت در ترکیه و رجیستری تلفن خود، از این امکان نیز بهره‌مند شوید.

آموزش زبان ترکی استانبولی

لطفا امتیاز بدید
موسسه گاما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا