آموزش زبان انگلیسی رایگان صفر تا صد [گام به گام]

موفق باشی به انگلیسی: 5 اصطلاح های کاربردی باحال + مثال

یادگیری زبان انگلیسی، مانند هر مهارت دیگری، نیازمند صبر، تمرکز و رویکردی گام به گام است. در دنیای امروز که انگلیسی به عنوان زبان جهانی ارتباطات، تجارت و علم شناخته می‌شود، تسلط بر این زبان نه تنها یک مزیت است، بلکه به یک ضرورت تبدیل شده است. با این حال، روند یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، به ویژه برای کسانی که با زبانی به غیر از انگلیسی بزرگ شده‌اند. در این مسیر، اتخاذ یک برنامه یادگیری گام به گام و ساختارمند، کلید موفقیت در تسلط بر زبان انگلیسی است.

در ادامه آموزش رایگان زبان انگلیسی از ابتدا ، با مقاله ای کوتاه برای معرفی راه های بامزه موفق باشی در زبان انگلیسی به خدمت شما رسیده ایم.

آزمون تعیین سطح گاما

موفق باشی در زبان انگلیسی

 

Good luck

به احتمال خیلی زیاد به دفعات زیادی کلمه عبارت good luck که به معنای “موفق باشی” است را شنیده اید. با وجود اینکه هیچ اشکالی در اینکه تصمیم بگیرید برای همیشه به این عبارت مقید باشید وجود ندارد، بهتر است بدانید که راه های متنوع تر و خلاقانه تر دیگری نیز در انگلیسی برای آرزوی موفقیت کردن برای دیگری وجود دارد. در این مقاله با همراه باشید تا چندی از این اصطلاح های کاربردی برای گفتن موفق باشی در زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

Break a leg!

قاعدتا باید break a leg را در صدر لیست قرار دهیم. بعد از good luck اصطلاح break a leg رایج ترین شیوه آرزوی موفقیت کردن برای افراد است.

داستان هایی در اشاره به ریشه این اصطلاح به این داستان می پردازند که در زمان ملکه الیزابت رایج بود که تماشاچیان تئاتر زمان لذت بردن از یک نمایش به جای دست زدن پایه های صندلی خود را روی زمین می کوبیدند. تماشاچی هایی که به حدی از نمایش مشعوف شده بودند که می خواستند این تشویق کردن را به درجه بالاتری برسانند، ممکن حتی یکی از پایه های صندلی را نیز بشکنند. به همین دلیل امروزه از این اصطلاح “یک پا را بشکن” برای این منظور استفاده می کنند که جوری انجامش بده که نتیجه کارت لایق شکستن یک پایه باشد!

I believe in you! Break a leg!

I know you can do this. Break a leg.

Knock ‘em dead!

اصطلاح knock ‘em dead مخفف شده knock them dead است. زمانی از آن استفاده می کنیم که بخواهیم کسی را تشویق کنیم که کارش را به نحوی انجام دهد که تحسین سایرین را برانگیزد.

در اشاره به ریشه آن نیز باید گفت که قبل از اینکه سینما وارد کار شود نوعی نمایش کمدی برای سرگرمی در آمریکا رواج داشت. رایج بود که برای تشویق بازیگران قبل از به روی صحنه رفتن به آن ها بگویند knock ‘em dead که اگرچه معنای لغوی اش به معنای “آن ها را بکش” است ولی در واقع به این اشاره دارد که سعی کن تماشاچی ها را تحت تاثیر قرار دهی.

امروزه معنایی عام پیدا کرده و برای سایر موارد و برای تشویق دیگران به کار گرفته می شود.

Just go and knock ‘em dead! Just have faith in yourself!

Knock ‘em dead, Sarah!

Blow them away!

این اصطلاح شباهت زیادی به knock ‘em dead دارد. چون اگرچه معنای لغوی اش به این معنی است که “برو آن ها را بکش یا آن ها را منفجر کن” ولی در اصل به این اشاره دارد که امیدوارم بتوانی افراد مورد نظر را تحت تاثیر قرار دهی.

I know you’ll blow them away.

I’m sure your passion will blow them away.

Best of luck

می توان گفت که اصطلاح best of luck به معنی “بهترین ها را برایت آرزو دارم” است.

I wish you the best of luck.

Best of luck in whatever comes next!

موفق باشی در زبان انگلیسی

در جواب good luck چه بگوییم؟

وقتی کسی برای شما آرزوی موفقیت می کند، ساده ترین و قابل پیش بینی ترین جوابی که می توانید به او بدهید آن است که از او تشکر کنید. پس گفتن یک thank you ساده کفایت می کند. با این حال اگر برایتان مهم است که کمی به آن آب و تاب بیشتری بدهید که به طرف بفهمانید حمایت او برای شما مهم است، می توانید کمی خلاقیت به خرج بدهید و جواب های مفهوم داری ارائه دهید. آنچه که در ادامه ارائه شده است می تواند نمونه های خوبی از این گونه جواب ها باشد.

  • I won’t let you down.

(نا امیدت نمی کنم.)

  • I needed to hear that. Thank you so much.

(خیلی نیاز داشتم که اینو بشنوم. واقعا ممنونم ازت.)

  • I feel so loved and supported. You’re the best.

(خیلی احساس دوست داشته شدن و حمایت شدن می کنم. تو بهترینی.)

سخن پایان

در پایان، می‌توان گفت که یادگیری گام به گام زبان انگلیسی، هر چند ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما با برنامه‌ریزی دقیق و تمرکز بر روی پیشرفت تدریجی، به تجربه‌ای پاداش‌بخش و مفید تبدیل می‌شود. از تقویت مهارت‌های اساسی گرفته تا پرداختن به جنبه‌های پیچیده‌تر زبان، هر قدم کوچک در مسیر یادگیری به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس لازم برای استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت‌های واقعی را کسب کنید. در نهایت، تسلط بر زبان انگلیسی درهای فراوانی را به سوی فرصت‌های شغلی، تحصیلی و شخصی برای شما باز می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا با دنیای وسیع‌تری ارتباط برقرار کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
موسسه گاما

مژده آتش آب پرور

دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقه مند به هر چیزی که مرتبط با دنیای زبان انگلیسی باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کارشناسان ثبت نام زبان
×